Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mexiko Oaxaca

Letenka Mexiko Oaxaca


Letenka do Mexika je skvělou volbou pro každého, kdo touží po zážitcích plných kultury, historie a přírodních krás. Pro cestovatele, kteří hledají autentický zážitek, je Mexiko Oaxaca tou správnou volbou.

Oaxaca leží na jihu Mexika a je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů země. Město je vyhlášené pro své kulturní a historické památky, ale i pro svůj bohatý kulturní život a gastronomii.

Historie Oaxacy sahá až do pravěku a dnes můžete vidět stopy mnoha různých kultur, které toto území obývaly. Ve městě samotném se nachází mnoho památek, jako je například katedrála Santo Domingo, která patří mezi nejkrásnější barokní stavby v Mexiku. Dále můžete navštívit muzeum Rufino Tamayo, které nabízí pohled na místní umění, prekolumbovskou historii a další zajímavosti.

Oaxaca je také místem, kde se setkávají mnohé kultury, což se odráží i v jeho gastronomii. Oaxačanská kuchyně je slavná pro své chutné tamales, quesadillas, mole negro a mnoho dalších jídel, které určitě nebudou chybět na vašem jídelníčku.

Pokud máte rádi přírodu, Oaxaca nabízí mnoho přírodních krás. Jednou z nejznámějších je národní park Monte Albán, který je proslulý svým archeologickým nalezištěm. Patří sem rozsáhlé ruiny starověkého města, které bylo jedním z nejvýznamnějších kulturních center v Mexiku.

Oaxaca má také blízko k přímořským letoviskům v Pacifiku, jako je například Puerto Escondido. Toto bývalé rybářské město nabízí dnes mnoho aktivit pro turisty, jako je surfování, potápění nebo výlety na lodích za pozorováním delfínů a želv.

Letenka do Oaxacy je snadno dostupná z mnoha evropských měst a může být levná, pokud se využijí slevy a akce leteckých společností. Proto neváhejte a vydávejte se do Mexika za unikátními zážitky v Oaxace.


Ubytování Mexiko Oaxaca


Mexiko je jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací na světě a láká na své krásy nejenom severské návštěvníky. Mezi nejpopulárnější místa patří Oaxaca, což je město v jižní části země. Pokud se chystáte na cestu do Mexika a hledáte kvalitní ubytování, zde je několik tipů, které vám usnadní výběr.

Hotel Casa Oaxaca

Hotel Casa Oaxaca je pětihvězdičkový hotel, který se nachází v samém srdci města. Hotelové pokoje jsou vkusně zařízené, každý s vlastním koupelnovým zařízením. Hotel nabízí také bazén a restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční mexická jídla. Vzhledem k tomu, že se hotel nachází v centru města, jsou všechny atrakce a pamětihodnosti v dosahu.

Hotel Parador San Agustin

Dvouhvězdickový hotel Parador San Agustin nabízí přísně tajné umístění uvnitř hotelového areálu. Tento hotel se nachází v centru města a nabízí jedinečný zážitek v prostorných, vkusně zařízených pokojích. Hotelové pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnovým zařízením a jsou vhodné pro osoby všech věkových kategorií. Hotel Parador San Agustin se také pyšní vynikající snídaní, která je mnohokrát chválena hosty.

Holiday Inn Express Oaxaca-Central

Holiday Inn Express Oaxaca-Central nabízí ubytování ve středu města, hned vedle tradičního oaxackého středu. Hotelové pokoje jsou vkusně zařízené a luxusně vybavené. Hotel nabízí také fitness centrum, bazén a špičkovou restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční mexická jídla. Knihovna s dokumenty o historii města a okolí je také k dispozici pro hosty.

Casa Cid de León

Casa Cid de León je krásné boutique ubytování nacházející se v tiché části města. Tento hotel nabízí klimatizované pokoje, které jsou vkusně zařízené. Každý pokoj je navíc vybaven luxusními koupelnovými potřebami. Hotel se nachází v klidné části města, ale dostupnost ke všem pamětihodnostem a atrakcím města je snadná.

Stejně jako v jiných městech je i v Oaxace mnoho možností ubytování. Výše uvedené hotely však nabízejí kvalitní služby, luxusní ubytování a perfektní polohu v blízkosti pamětihodností a atrakcí města. Při plánování cesty do Oaxacy využijte následující tipy a najděte si ubytování, které vaši cestu bude dělat ještě nezapomenutelnější.


Počasí Mexiko Oaxaca


Mexiko Oaxaca se nachází na jihu Mexika a je jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst v zemi. Nachází se v nadmořské výšce 1550 metrů nad mořem a okolní horští hřebeny a řeky vytváří unikátní klima, které se v průběhu roku mění. Zde si přinášíme bližší informace o počasí Mexiko Oaxaca a jak se na něj připravit.

Podnebí v Oaxace je subtropické, středomořské s vlhkými obdobími v létě a suchými zimami. Průměrná teplota v průběhu roku se pohybuje okolo 22 až 25 stupňů Celsia a v zimě se sníží na přibližně 18 stupňů Celsia.

Období dešťů v Oaxace trvá od května do října, kdy je vlhkost vysoká a déšť je častý. Největší srážky jsou v měsíci září, kdy prší přibližně 200 milimetrů srážek. Toto období může být pro některé turisty nepříjemné, protože počasí je velmi vlhké a teplota může stoupnout na více než 30 stupňů Celsia.

Na druhé straně, období sucha v průběhu zimy v Oaxace přináší nízkou vlhkost a modrou oblohu. Teploty jsou teplejší a příjemnější než v létě, a tak se zimní období stává oblíbeným cestovatelským časem. Průměrná teplota v prosinci je přibližně 16 stupňů Celsia a v lednu klesne na 14 stupňů Celsia.

Pokud navštívíte Oaxacu v létě, mějte na paměti, že se jedná o nejteplejší a nejvlhčí období. Doporučuje se mít s sebou dostatek vody a ochranného opalovacího krému, abyste zajistili maximální pohodlí během svého pobytu.

Zkrátka a dobře počasí Mexiko Oaxaca se liší v závislosti na ročním období. Pokud plánujete návštěvu Oaxacy, buďte připraveni na teplé teploty a vlhkost, zejména v létě. Na druhé straně, zimní období nabízí příjemnější podnebí pro turisty, kteří chtějí ochutnat místní jídlo, historii a kulturu. Bez ohledu na roční období, ale Oaxaca nabízí jedinečné zážitky a krásné přírodní scenérie, které stojí za to vidět.


Dovolená Mexiko Oaxaca


Mexiko Oaxaca je region, který se nachází ve středojihozápadním Mexiku a je jedním z nejvíce fascinujících a nejkrásnějších míst, která stojí za návštěvu. Tento region je plný kulturních památek, nádherné přírody a úžasného jídla. Pokud se tedy chystáte na dovolenou, Mexiko Oaxaca bude skvělou volbou.

Oaxaca je město se silnou koloniální historií a bohatou indiánskou kulturou. Můžete si zde prohlédnout mnoho historických památek, jako je například vynikající náměstí Santo Domingo, které je lemované bílými koloniálními budovami. Pokud se chcete dozvědět více o historii tohoto města, můžete navštívit mnoho muzeí, jako jsou například Muzeum kultury Oaxaca nebo Muzeum výtvarného umění.

Dalším zajímavým místem v Oaxace je trh Benito Juárez Market, kde najdete mnoho místních specialit a řemeslných výrobků. Je to skvělé místo pro nákupy suvenýrů nebo ochutnání místních specialit, jako je například chokoláda s kořením a mletou kávou.

Pokud se chystáte na dovolenou do Oaxacy, rozhodně nevynechejte návštěvu místních archeologických nalezišť. Mitla, Monte Albán a zapotécké město s názvem Yagul jsou pouze několik z významných historických památek, které se nacházejí v této oblasti.

Jedním z nejlepších způsobů, jak objevit Oaxaca, je jednoduše chodit po městě a užívat si skvělou atmosféru. Můžete navštívit místní restaurace a ochutnat tradiční místní speciality, jako jsou klobásy z masa, kysané zelí a lahodné tortilly. Můžete také ochutnat mnoho místních nápojů, jako je například mescal, který je v Oaxace velmi populární.

Pokud byste chtěli na dovolené navštívit nádhernou přírodu, Oaxaca je skvělým místem pro výlety. Ve státním parku Sierra Norte de Oaxaca se nachází mnoho nádherných turistických tras, kde si můžete projít nádherné lesy, vodopády a také navštívit místní vesnice a poznat tamní kulturu.

V Oaxace jsou i města na pobřeží, jako je Puerto Escondido a Huatulco, která se nachází na pobřeží Tichomoří. Tyto města jsou oblíbeným místem pro surfaře a milovníky vodních sportů.

Když rozhodněte navštívit Oaxacu, nezapomeňte se připravit na horké, slunečné počasí. V létě může být velmi horko, tak si připravte lehké oblečení a nezapomeňte na ochranu proti slunci. Mnoho turistů se na dovolené v Oaxace rozhodne pronajmout si auto, aby si mohli objevovat různá místa na vlastní pěst.

Zkrátka, cesta na dovolenou do Oaxacy bude skvělým zážitkem pro všechny milovníky cestování a kultury. Oaxaca nabízí mnoho krásných památek, úchvatnou přírodu a skvělé jídlo. Jestliže máte rádi dobrodružství, krásnou přírodu a místní kulturu, je Oaxaca ideálním místem na dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Oaxaca


1. Jaké jsou nejlepší památky v Oaxace?
- Nejlepšími památkami v Oaxace jsou archeologické lokality, jako jsou Monte Albán a Mitla, historické čtvrti Oaxaca de Juárez a Zaachila a mnoho muzeí a galerií.

2. Co je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Oaxace do centra města?
- Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Oaxace do centra města, je taxi. Můžete také použít veřejnou dopravu nebo najmout si auto.

3. Kde se v Oaxace dají ochutnat nejlepší mexická jídla?
- V Oaxace je mnoho restaurací, kde můžete ochutnat tradiční mexické jídla, jako jsou tamales, enchiladas a mole. Doporučujeme navštívit tradiční trhy, jako je Mercado de la Merced, kde se nabízejí čerstvé a autentické pokrmy.

4. Je v Oaxace bezpečno pro turisty?
- Oaxaca je relativně bezpečné pro turisty, ale jako v každém městě je důležité být obezřetní a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako například nechávat cennosti a peníze na bezpečném místě a neukazovat je na veřejnosti.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Oaxacu?
- Nejlepším časem pro návštěvu Oaxacy je období od listopadu do března, kdy není příliš horko a prší méně. V létě je v Oaxace velmi horko a často prší, takže se mnoho turistů rozhoduje vyhnout se této době.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky