Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Česko Krkonošský národní park

Letenka Česko Krkonošský národní park


Krkonošský národní park je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších národních parků v České republice. Rozprostírá se v oblasti mezi městy Trutnov a Vrchlabí a nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou přírodní krásu, malebné horské vesničky a mnoho turistických cest.

Abychom se dostali na Krkonošský národní park, můžeme využít letenky do České republiky a následně se vydat na cestu přesně podle našich plánů. Pokud bychom se chtěli dostat ze zahraničí, je nejvýhodnější letět do Prahy a zde následně pokračovat vlakem či autobusem do našeho cílového místa Trutnova či Vrchlabí.

Jednou z nejstarších turistických tras v Krkonoších je Krkonošská magistrála. Tuto trasu můžeme absolvovat jak pěšky, tak i na kole či na sněžnicích v zimě. Trasa nás provede celým národním parkem a nabídne nádherné výhledy na krásy Krkonoš. Během cesty se můžeme zastavit v horských chatách a ochutnat místní speciality.

Další nezapomenutelnou zastávkou v Krkonoších je horská lanovka na Sněžku. Jedná se o nejvyšší horu České republiky, jejíž vrchol leží ve výšce 1 603 metrů nad mořem. Při jízdě lanovkou se nám nabídne nejrůznější pohledy na Krkonoše a z vrcholu Sněžky můžeme vidět až do Polska a Německa.

Krkonošský národní park je mimo jiné také velice oblíbeným místem pro zimní sporty. Je zde mnoho lyžařských středisek, kde si můžeme užít sjezdovky pro různé úrovně lyžování. Lyžování můžeme spojit s procházkami v blízkosti horských chat a zasněžených lesů.

Jako další místa ke navštívení můžeme doporučit město Trutnov, kde můžeme navštívit mnoho historických památek. Dále pak Vrchlabí, kde můžeme navštívit zámek a muzeum. Samozřejmě zde máme k dispozici i spoustu dalších turistických tras a lákadel.

Celkově je Krkonošský národní park skvělým místem pro všechny milovníky přírody a turistiku. Krásné výhledy, čistý vzduch a mnoho aktivit, kterými si můžeme zpříjemnit pobyt, jsou ideální kombinací pro relaxaci a odreagování od každodenního shonu. Stačí si zajistit letenku a vyrazit do této nádherné oblasti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Krkonošský národní park


1. Jaké jsou nejlepší turistické trasy v Česko Krkonošském národním parku?
- V národním parku je mnoho turistických tras vhodných pro různé úrovně zdatnosti. Výběr záleží na zájmu a kondici turisty. Mezi nejpopulárnější trasy patří Sněžka, Luční bouda, Pramen Labe, Labská bouda nebo Obří důl.

2. Jaké aktivity lze v Česko Krkonošském národním parku podniknout?
- V národním parku lze podnikat různé aktivity, jako jsou turistika, cykloturistika, horolezectví, běžkování, lyžování, rafting, kanoe a vodáctví.

3. Jaký je vstup do Česko Krkonošského národního parku?
- Do národního parku lze vstoupit zdarma. Některé atrakce, jako například lanovky, mají vstupné.

4. Kam se ubytovat v Česko Krkonošském národním parku?
- V okolí parku je mnoho možností ubytování. Je možné najít hotely, penziony, chalupy, apartmány nebo chaty.

5. Může se v parku stanovat?
- Stanování je v národním parku povoleno pouze na určených místech. Mezi nejpopulárnější patří T. G. Masarykova chata, Výrovka a Labská bouda.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace v Česko Krkonošském národním parku?
- V okolí národního parku je mnoho restaurací a hospůdek s místními specialitami. Mezi nejoblíbenější patří například hospoda U Štěpána v Žacléři, restaurace na Labské boudě nebo horská chata na Sněžce.

7. Je v parku možné vidět divoká zvířata?
- V národním parku žije mnoho druhů divokých zvířat, jako jsou například lišky, jeleni, kamzíci nebo rysové. Nicméně se nevyplatí zvířata narušovat a nutně se na ně nespoléhat.

8. Lze v Česko Krkonošském národním parku tábořit?
- V národním parku není stanování povoleno mimo určené lokality. Nicméně je možné využít některé z ubytovacích kapacit parku nebo v jeho okolí.


Dovolená Česko Krkonošský národní park


Návštěva Krkonošského národního parku může být pro mnoho lidí doslova útočištěm od uspěchaného všedního dne. Park leží v severovýchodních Čechách a nabízí nejen krásné přírodní scenérie, ale také mnoho možností k aktivnímu odpočinku.

Pro milovníky turistiky je park ideálním místem k prozkoumání pěšky nebo na kole. Navštivte například město Harrachov a vydejte se na výlet do nedalekého Muzea skla a bižuterie, které ukazuje historii sklářského průmyslu v oblasti.

Pokud hledáte něco adrenalinovějšího, můžete se vydat na horolezeckou výpravu na Sněžku, nejvyšší vrchol v Českých horách. Nebo se můžete projet na horských kolech nebo projít se po několika naučných stezkách, které vás provedou přes rozmanité terény a biotopy.

Návštěva Krkonošského národního parku je také ideální pro rodiny s dětmi. Ve většině obcí a měst v parku jsou k dispozici dětská hřiště a zábavní aktivity, jako například lanový park a bobové dráhy. Děti si tak mohou užít dobrou zábavu a získat zároveň nové zkušenosti o přírodě a jejích zvířatech.

Navštívte například Krkonošský zvířecí park v Dvoře Králové, kde můžete vidět mnoho druhů domácích i exotických zvířat v přírodních podmínkách.

Lidé, kteří chtějí zažít větší klid a ticho, mohou navštívit některý z mnoha klášterů a kostelů v parku. Také si můžete užít wellness v některém z hotelů či zřídit vlastní stan nebo karavan na jednom z kempů.

Krásné scenérie a relaxační atmosféra Krkonošského národního parku přitahují turisty z celého světa a nabízí dokonalou dovolenou pro každého. Takže až se budete rozhodovat, kam vyrazit na dovolenou v Česku, nezapomeňte na Krkonošský národní park!


Počasí Česko Krkonošský národní park


Česko je země s proměnlivým počasím a Krkonošský národní park není výjimkou. Počasí v Krkonošském národním parku ovlivňuje mnoho faktorů, jako je nadmořská výška, geografická poloha, roční období a těsná blízkost k horskému pásu.

Krkonošský národní park leží v oblíbené turistické oblasti v severovýchodní části České republiky a jeho nejvyšší hora, Sněžka, dosahuje výšky 1 603 metrů nad mořem. Protože Krkonošský národní park se nachází v oblasti stálých srážek, počasí je relativně vlhké v průměru po celý rok. Teploty v Krkonošském národním parku jsou podobné jako v jiných částech České republiky, s letními teplotami okolo 20-25 stupňů Celsius a zimními teplotami mezi -5 a -10 stupni Celsia.

Jedním z nejvýraznějších faktorů ovlivňujících počasí v Krkonošském národním parku je poloha parku na východě Sudet. Vlivy z východních a severovýchodních směrů často přinášejí chladný a suchý vzduch. Na druhé straně, vlivy z Atlantiku a Středozemí obvykle přinášejí srážky a teplejší počasí.

V zimě je Krkonošský národní park oblíbenou destinací pro zimní sporty, jako jsou lyžování, snowboarding a běh na lyžích. V zimě se počasí může dramaticky změnit během krátké doby. Oblasti nad 1 000 metrů nadmořské výšky jsou často poseté sněhovými závějemi a extrémními teplotami.

V létě je Krkonošský národní park ideálním místem pro turisty, včetně milovníků turistiky a horských koloběžek. V létě se počasí obvykle uklidní a oblast je obvykle pokryta hustou zelenou vegetací.

Celkově lze tedy říct, že Krkonošský národní park má celoročně proměnlivé počasí, které se může v průběhu dne i během sezóny výrazně měnit. Však právě toto počasí dělá z Krkonošského národního parku tak přitažlivé místo pro turisty, ať už je to v létě nebo v zimě.


Ubytování Česko Krkonošský národní park


Česko Krkonošský národní park je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších národních parků v České republice. Nachází se v severovýchodní části země, tvoří ho hlavně pohoří Krkonoše a zahrnuje rozlohu přes 300 km². Díky svému krásnému prostředí a bohatému ekosystému je oblíbeným cílem turistů z celého světa. Pokud plánujete návštěvu Česko Krkonošského národního parku, zamyslete se nad ubytováním – následující článek Vám pomůže při výběru toho nejvhodnějšího.

Kemp

Především pro milovníky přírody a odpočinku v kempu je v Česko Krkonošském národním parku dostatek možností. Nejznámějším kempem je Kemp Dvorská bouda, který se nachází nedaleko města Pec pod Sněžkou. Kemp nabízí možnost ve stanu nebo karavanu na rodinných parcelách s vlastní přístupovou cestou. Kempuje se zde již více než deset let a zájemcům je k dispozici mnoho společných prostor pro posezení i vaření.

Apartmány

Pokud máte rádi klid a pohodu bez potřeby kulturních zážitků, je pro Vás ideální pronájem apartmánu. V okolí národního parku najdete mnoho luxusních i cenově dostupných apartmánů, v nichž si můžete vychutnat svou dovolenou naplno. Jedním z příkladů je Apartmány Pec pod Sněžkou, které nabízejí ubytování v apartmánech s vlastní kuchyní a jídelnou. V okolí se nachází mnoho turistických tras, restaurací a dalších aktivit.

Hotely

V okolí Česko Krkonošského národního parku najdete několik hotelů, které nabízejí pohodlné a luxusní ubytování s možností stravování a odpočinku. Mezi nejznámější patří Hotel Horizont v Pec pod Sněžkou a Hotel Olympie v Harrachově. Oba hotely jsou vybaveny moderními zázemími, například wellness centrem a krytým bazénem. Tyto hotely jsou však rovněž výtahem umístěny v blízkosti sjezdovek a lyžařských areálů.

Chalupy

Pokud hledáte typické horské ubytování, může být chalupa tou nejlepší volbou. V Krkonoších najdete mnoho tradičních horských chat, vybavených dřevem a kamennými nebo cihlovými prvky. Tyto chalupy jsou vhodné pro rodiny nebo skupiny, a nabízejí většinou kompletně vybavené kuchyně, pokoje i terasy. Chalupa U Zlatka je jednou z nejoblíbenějších horských chatek v Krkonoších a nachází se v blízkosti Rokytnice nad Jizerou.

Jak vidíte, Česko Krkonošský národní park nabízí širokou škálu ubytování, které vyhoví všem typům cestovatelů. Od kempů po hotely, nebo luxusní apartmány i horské chalupy – v Krkonoších najdete vždy to pravé pro sebe. Mezi nejpraktičtější tipy patří vyhledání ubytování v dostatečném předstihu, a to i pro mimo sezónu. A také si připravte objednávku přenášení zavazadel, ať můžete užít každou minutu pobytu v přírodě!


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky