Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Slovinsko Idrija

Ubytování Slovinsko Idrija


Idrija je město v západním Slovinsku, které se pyšní bohatou historií těžby rtuti. Dnes je město známé především svou kulturní a přírodní krásou. Pokud se chystáte navštívit Idriju, nabízí se mnoho možností ubytování.

První možností je kempování. V Idriji a okolí se nachází mnoho kempů, které nabízejí ubytování ve vlastním stanu nebo karavanu. Nejznámějšími kempy jsou kemp Idrijca a kemp Danica. Kemp Idrijca se nachází v klidné čtvrti města, asi kilometr od centra. Nabízí velké místo pro kempování, společné sociální zařízení a zázemí pro sportovní aktivity. Kemp Danica se nachází asi 5 km od centra města u jezera Kanomljica. Ubytování je zde možné ve vlastním stanu, karavanu nebo chatce. Kemp nabízí sociální zařízení, restauraci a spoustu možností výletů do okolí.

Další možností je pronájem apartmánu. V Idriji se nachází několik soukromých apartmánů, které nabízejí ubytování pro více lidí. Tyto apartmány se nachází v klidných částech města a jsou dobře vybavené pro pohodlný pobyt. Cena ubytování se pohybuje kolem 50 EUR za noc.

Luxusnější možností ubytování jsou hotely. V Idriji se nachází několik hotelů s nabídkou pohodlného ubytování a širokého zázemí. Hotel Jozef, Hotel Kendov dvorec a Hotel Cerkno jsou nejznámější hotely v Idriji. Tyto hotely nabízejí elegantní pokoje, snídani formou bufetu, wellness a spoustu dalších služeb. Cena ubytování v hotelu se pohybuje kolem 100 EUR za noc.

Nejzajímavější ubytování v Idriji je přespání v bývalé těžební jámě. Jako jediný v Evropě nabízí tento neobvyklý zážitek Muzeum Idrija s ubytovacím zařízením. Spánek v této neobvyklé atmosféře je zážitek s nespornou magií.

Kromě ubytování v Idriji můžete samozřejmě využít i ubytování v okolí. V nejkrásnějších slovinských městech, jako jsou Lublaň, Bled nebo Piran, najdete spoustu hotelů, penzionů a apartmánů.

Výběr ubytování v Idriji závisí na vašich preferencích a rozpočtu. Ať už si vyberete kempování, pronájem apartmánu nebo hotelový pokoj, každá z těchto možností se postará o to, abyste si pobyt v této krásné oblasti užili naplno.


Dovolená Slovinsko Idrija


Slovinsko je sice malá země, avšak má tolik krásných míst, která stojí za návštěvu. Jedním z nich je město Idrija, které najdete na západě země, přibližně 80 kilometrů od Lublaně. Idrija se může pochlubit bohatou historií a je také místem, kde byl objeven rtuť. Protože byla tato látka v minulosti velice cenná, bylo město velmi bohaté a to se projevilo i na jeho architektuře.

Své si tu najdou jak turisté, tak i lidé, kteří chtějí strávit dovolenou v klidu. Můžete se projít po historickém centru a navštívit muzeum, které se zabývá rtutí. Muzeum najdete v bývalém paláci, který patřil místním horníkům. Pro ty, kteří mají raději přírodu, nabízí se návštěva pěkného parku, který najdete v samotném centru města.

Pokud toužíte po aktivnější dovolené, v Idriji se nabízí mnoho možností. Turistické stezky vedoucí po okolních kopcích jsou ideálním místem pro pěší turistiku. Pro fanoušky cykloturistiky je Idejská kolesarska pot perfektní volbou. Jedná se o cyklistickou stezku vedoucí přes krajiny kolem řeky Idrijce. Také si můžete pronajmout lodku a vyrazit na vodu.

Vzhledem k tomu, že Idrija leží v oblasti, kterou obývají rejdové, můžete si v okolních lesích pořádně zalyžovat i během zimy. Kromě toho zde najdete velice malebný místní lyžařský resort Kobla.

Proč tedy nevyrazit na dovolenou právě do Idrije? Můžete si tu užít krásnou přírodu, poznat historii města a navíc se aktivně bavit. Protože Idrija není příliš velké město, budete se cítit jako v rodinném prostředí a místní lidé vás přivítají s otevřenou náručí.


Letenka Slovinsko Idrija


Slovinsko, malá země uprostřed Evropy, je pro mnoho turistů stále poměrně skrytým klenotem. Krajina nabízí krásné hory, bohatou historii a mnoho dalších zajímavostí, které stojí za to objevit. Jen málo turistů ví, že v této zemi se nachází také malé městečko Idrija, které je významné svou tradicí v těžbě rtuti a zpracování kovů. Pro ty, kteří by rádi tuto unikátní část Slovinska navštívili, nabízí se letenka do Slovinska s cílovým letištěm v Lublani.

Nejbližším letištěm k Idriji je letiště Jože Pučnika v Lublani, které se nachází asi hodinu jízdy od města. Letenky do Lublaně lze zakoupit jednodušeji na internetu u mnoha leteckých společností. V období od května do září nabízí také několik charterových letů do Lublaně i vybrané cestovní kanceláře.

Když dorazíte na letiště, máte několik možností, jak se do Idriji dostat. Vzhledem k tomu, že je to poměrně blízko a mnoho destinací v okolí lze najít přímo ve městě, může být cestování na vlastní pěst mnohdy výhodnější. Pro ty, kteří upřednostňují pohodlí a rychlost, existují také autobusy, které cestují mezi Lublaní a Idrijou.

Doporučuje se také pronajmout si auto, aby bylo možné snadno cestovat po okolí. V okolí vzácný podzemní svět Idrijského Dolomitu nabízí malebné přírodní scenérie, které na vás učaruje. Návštěvníci také mohou absolvovat prohlídku místního muzea hornictví a zjistit si více o historii těžby rtuti. Zajímavostí je také místní kostel sv. Anny, který pochází z roku 1766.

V Idriji se také konají různé kulturní akce během celého roku, včetně festivalů a slavností. Mezi nejvýznamnější patří řemeslné trhy Idrijske čipke, které se konají každoročně v červnu a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost vidět tradiční slovinské šité čipky.

Letenka do Slovinska s cílem navštívit Idriji tak může být ideální způsob, jak prozkoumat tuto jedinečnou část země. Bez ohledu na to, zda jste zájemce o historické památky a kulturní akce nebo o přírodní scenérie, Idrija a okolí vás jistě příjemně překvapí svým nesčetným výběrem atrakcí.


Počasí Slovinsko Idrija


Idrija je malebné město nacházející se v západním Slovinsku, které je proslulé svou historií těžby rtuti. Avšak stejně jako v jiných oblastech Slovinska, i zde se dá často zažít velmi různorodé počasí.

V letních měsících je tato oblast typicky teplá a slunečná. Průměrné teploty se pohybují okolo 25 °C, takže tu můžete očekávat ideální podmínky pro turistické aktivity - od pěší turistiky po jízdu na kole. V oblasti Idrije se nachází mnoho přírodních parků a památek, což dělá tento region ideálním místem pro prozkoumávání. Myslete však na to, že v noci se mohou teploty výrazně snížit, takže se určitě dobře oblečte.

Na podzim se počasí začíná měnit - teploty klesají a zvýšené srážky mohou způsobit kalné a mlhavé dny. Nicméně i tento roční období má své kouzlo, protože barevné lístí pobřežuje celý region. To také znamená, že podzim je vhodné období pro ty, kteří chtějí užít si lesy a horské výhledy plné barev.

Zima v Idriji může být velmi chladná a mrazivá. Průměrné teploty se pohybují okolo 0 °C, ale v některých dnech se může ochladit až na minusové hodnoty. Oblečte se proto do teplých vrstev, když se rozhodnete vyrazit ven. Mezi populární zimní sporty v této oblasti patří sjezdové lyžování, běžkování a skialpinismus.

Zimní počasí se pomalu mění na jarní - oblast Idrije začíná ožívat a být plná nového života a energie. Nejlepší jarní počasí se dostavuje od dubna do května. Teploty, které klesly během zimy, začínají stoupat a příroda se přibližuje k maximálnímu květu. Jaro je pro lidi, kteří rádi prochází přírodou, ideálním obdobím, protože mohou shlédnout celý proces oživení při pěší turistice, cyklistice nebo výletu na kole.

Celkově se dá říci, že počasí v Idriji se může výrazně měnit a může být poněkud nepředvídatelné. Avšak nezáleží na tom, zda jste zde na jaře nebo v létě, zima nebo podzim, vždy se budete moci těšit na krásnou přírodu a pohostinnost místních obyvatel.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Idrija


Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Idriji?

V Idriji se nachází několik turistických atrakcí, včetně Světového dědictví UNESCO - Idrijského geoparku, Hornického muzea Idrija, Kamštového vodovodu, Kamenného mostu a Národního muzea Idrija Mercury Heritage.

Jak se dostat do Idrije?

Idrija se nachází asi 60 kilometrů západně od Lublaně. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autobusem nebo autem. Z Lublaně je k dispozici pravidelná autobusová linka do Idrije.

Jaké jsou nejlepší restaurace v Idriji?

V Idriji je několik dobrých restaurací, včetně Restavracije Kendov Dvorec, Gostilna Mahorčič, Gostilna Žigon atd.

Kde se dá v Idriji ubytovat?

V Idriji je několik možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Mezi nejlepší možnosti patří Hotel Jožef, Guesthouse Na vasi a Apartment Idrija.

Jaké jsou položky, které si v Idriji mohu koupit jako suvenýry?

V Idriji se mohou turisté těšit na několik suvenýrů, včetně ručně vyrobeného idrijského čipky, místních sýrů, medu, regionálního vína atd.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky