Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Vatikán Hrad svatého Anhela

Ubytování Vatikán Hrad svatého Anhela


Vatikán a jeho hlavní atrakce, hrad svatého Anhela, lákají každoročně tisíce turistů ze všech koutů světa. Nachází se na pravém břehu řeky Tiber a jeho historie sahá až do 10. století. Hrad byl kdysi hradem papežů a dnes slouží jako sídlo muzea a knihovny.

Pokud se rozhodnete navštívit Vatikán a hrad svatého Anhela, máte širokou škálu možností ubytování. Pokud hledáte více luxusu, můžete si vybrat mezi jedním z mnoha pětihvězdičkových hotelů v okolí Vatikánu. Například Hotel Tiberio, Hotel Alimandi Vaticano nebo Hotel Roma Aurelia Antica.

Tyto hotely mají krásné pokoje s vlastní koupelnou, klimatizací a Wi-Fi zdarma. Některé z hotelů mají také venkovní bazény a zahrady, kde si můžete odpočinout po celodenním objevování Vatikánu.

Pokud hledáte přátelské ceny a zároveň pohodlné ubytování, mohou být apartmány a penziony ve Vatikánské oblasti tou pravou volbou. Tyto ubytování jsou většinou menší a mají několik pokojů, což je skvělé pro rodiny nebo skupiny přátel. Některé nabízejí snídani v rámci ceny a mají krásné terasy s výhledem na město. Mezi doporučené patří například Residenza Paolo VI nebo Vatication BnB.

Pokud hledáte levnější řešení, můžete se ubytovat v hostelu. Hostely mají obvykle sdílené pokoje s lůžky a společné koupelny. Zůstat v hostelu je skvělý způsob, jak se setkat s jinými cestovateli a najít nové přátelé. Mezi nejoblíbenější hostely v této oblasti patří Hostel Connect, Hostel Beautiful a Freedom Traveller.

Hrad svatého Anhela a Vatikán nabízejí mnoho ubytovacích možností pro každý rozpočet a vkus. Bez ohledu na to, zda si zvolíte luxusní hotel nebo útulný penzion, budete mít přístup k jedné z nejnavštěvovanějších atrakcí na světě a můžete si užít krásné pohledy na tento ohromující kulturní a historický skvost.


Dovolená Vatikán Hrad svatého Anhela


Vatikán, nejmenší suverénní stát na světě, je místem, kde se střetávají víra, umění a historie. Tento malý stát, který se rozkládá na pouhých 44 hektarech v srdci Říma, představuje mocné centrum katolické církve. Abychom však poznali všechny významné památky Vatikánu, budeme potřebovat více než jen jeden den. Jedním z nejznámějších historických a náboženských symbolů této země je Hrad svatého Anhela.

Hrad svatého Anhela, pocházející z druhého století, byl původně postaven císařem Hadrianem jako jeho mausoleum. V roce 590 se však interiér hradeb stal útočištěm pro papeže Řehoře I., který odtamtud vedl modlitby během morové epidemie. Během dalších století byl hrad přestavěn a zrekonstruován mnoha papeži, aby sloužil jako sídlo katolické církve a ochrana pro papeže v případě nebezpečí.

Sousedící s Vatikánskou bazilikou, Hrad svatého Anhela se stal velmi důležitým symbolem papežského státu. Jeho zdi a věže se poprvé staly útočištěm pro papeže v roce 1527, kdy se k Římům připojila německá armáda a začala obléhat město. V dobách pohrom v katolické církvi se Hrad svatého Anhela stal místem útěků a schůzek mezi papeži a různými frakcemi.

Vstup do Hradu svatého Anhela je prostřednictvím zdobeného mostu a dalších monumentálních schodů. Na cestě do prostor zahrnujících muzea a galerie, návštěvníci mohou vidět sochy a jiná díla umění, která byla vytvořena v průběhu staletí a umístěna na zdích a v alejích hradu. V suterénu hradu je také kaple svatého Anhela, nádherný kostel, který je uctíván návštěvníky po celém světě.

První poschodí hradu obsahuje několik místností, včetně apartmá katolických papežů, kde se konaly různé ceremonie a oficiální schůzky. Hrad svatého Anhela také nabízí mimořádně krásný výhled na okolní Řím a Vatikán.

Hrad svatého Anhela a celý Vatikán přitahují každý rok miliony turistů. Při návštěvě Hradu svatého Anhela si návštěvníci budou moci prohlédnout mnoho důležitých památek, ale také se zabavit v tematických muzeích a galeriích. Tento stát je bezesporu jedním z nejvýznamnějších kulturních a náboženských center na světě a jeho návštěva by neměla chybět v seznamu cestovních destinací žádného cestovatele.


Nejčastější dotazy a odpovědi Vatikán Hrad svatého Anhela


- Jak se dostanu do Vatikánu?
Nejjednodušší a nejpohodlnější cestou je využití veřejné dopravy. Nejblíže k Vatikánu se nachází stanice metra Ottaviano-San Pietro na lince A. Kromě toho sem jezdí i několik autobusových linek.

- Je nutné rezervovat vstupenky předem?
Ano, vstupenky je nutné si rezervovat předem, pokud si chcete být jisti svým vstupem a vyhnout se frontám. Lze je zakoupit online na oficiálních stránkách muzeí Vatikánu.

- Jaké jsou otevírací doby muzeí Vatikánu?
Muzea Vatikánu jsou otevřena každý den, kromě neděle, od 9:00 do 18:00 hodin. Vstup do muzeí je posledních 90 minut před uzavřením.

- Jaký je dress code při návštěvě Vatikánu?
Během návštěvy Vatikánu se očekává decentní oblékání. Ženy by měly mít zakrytá ramena a stehna, muži by měli mít na sobě košili s dlouhými rukávy. Pokud máte na sobě krátké kalhoty nebo halenku s rameny venku, může vás to stát vstup.

- Můžu se vstupenkou do muzeí Vatikánu vidět Sixtinskou kapli?
Ano, v ceně vstupenky do muzeí Vatikánu je zahrnuta návštěva Sixtinské kaple.

- Lze navštívit Vatikán bez průvodce?
Ano, lze. Muzea Vatikánu jsou velmi dobře označená a je připravena mnoho informačních materiálů, které vám pomohou se orientovat. Pokud si přesto přejete průvodce, lze si ho najmout v muzeích Vatikánu nebo si ho můžete objednat předem.

- Smím fotografovat v muzeích Vatikánu?
Ano, fotografování je povoleno, ale pouze bez blesku a pouze ve vybraných částech expozic. Není dovoleno fotografování v Sixtinské kapli.

- Kolik času si mám nechat na návštěvu Vatikánu?
Doporučuje se si na návštěvu nechat minimálně 3-4 hodiny. Pokud chcete navštívit Vatikán s podrobným průvodcem, může trvat i celý den.


Letenka Vatikán Hrad svatého Anhela


Vatikán - mnohými nazývaný "hlavní město katolické církve" - je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů na světě. Jeho rozlehlý komplex budov a památek je zářivým příkladem neoklasicistické a barokní architektury a jeho kulturní bohatství, jako je Svatopetrský dómský komplex nebo Sixtinská kaple, přitahují obrovské množství turistů.

Nicméně, mnoho turistů neví, že Vatikán zahrnuje mnoho dalších fascinujících míst k prozkoumání, jako Hrad sv. Anděla. Tato pevnost byla postavena v roce 123 našeho letopočtu a byla smyslem poskytnout ochranu římskému městu. Avšak během staletí byl Hrad sv. Anděla různými způsoby využíván - včetně času jako vězení a pokladnice pro významné církevní dokumenty.

Vyleštěné kamenné zdi tohoto nevysokého středověkého hradu jsou nyní domovem rozsáhlé sbírky uměleckých děl, z nichž většina pochází z vatikánských muzeí. V oblasti kolem hradu se také nachází několik zahrad a květinových arén.

Nezapomeňte, že v rámci návštěvy Hradu svatého Anděla na vás čeká neuvěřitelný výhled na Řím a okolní krajinu - stejně jako možnost navštívit unikátní galerii barokních soch a rozhlednu, která umožňuje návštěvníkům prohlédnout si Vatikán a Řím z nejvyšších výšek.

Ale jak se tam dostat? Pokud hledáte rychlý a snadný způsob, jak se dostat do Vatikánu, můžete zkusit letenku Vatikán. Letenky Vatikán poskytují jedinečnou příležitost vidět Vatikán z perspektivy zázraků vysoko nad jeho střechami a také vám umožní vidět Hrad svatého Anděla z jedinečného úhlu. Tyto lety rychle vynášejí turisty do nebe a nabízejí nádherný výhled na celou oblast.

Pokud cestujete do Říma, můžete si také pronajmout auto nebo si objednat taxi, abyste se dostali na místo přímo a užili si procházku okolím Hradu svatého Anděla, stejně jako vynikající výhledy na okolí.

V každém případě, návštěva tohoto skrytého pokladu Vatikánu, není něco, co byste měli přehlížet. Pokud hledáte jedinečné turistické zážitky při návštěvě Říma, neváhejte a zařaďte Hrad sv. Anděla do svého plánu, najděte si letenky díky kterým to stojí za to a připravte se na neuvěřitelný výhled na toto nádherné město a jeho kulturu.


Počasí Vatikán Hrad svatého Anhela


Vatikán je centrem katolické církve a leží v samém středu Říma. Je to nejmenší suverénní stát na světě, který má svoji vlastní vlajku, hymnu, mince a známou gardu - Švýcarskou gardu.

Vatikán je obklopen svými hradbami a tvoří ho Vatikánská zahrada, vatikánský palác a bazilika sv. Petra. Hrad svatého Anhela, také známý jako Andělský hrad, je vlastně součástí Vatikánu a nachází se na druhé straně řeky Tiber, kde slouží jako ochrana pro vatikánskou zónu.

Vatikán a jeho okolí mají krásné středomořské podnebí s časným jarem, horkým létem, mírnou podzimní sezónou a chladnou zimou. Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 12 a 20 stupni Celsia, s nejteplejšími měsíci od května do září.

V létě se teploty mohou vyšplhat až na 30 stupňů Celsia a velmi rychle rožhodně nejlepší pro návštěvu. Vyvarujte se tedy období kdy je největší turistický ruch. Na druhé straně, v zimě je poměrně chladno a občas může být dokonce i sněhová pokrývka, takže se v tomto období doporučuje vrstvit oblečení.

Celkově lze říci, že Vatikán a jeho okolí nabízí turistům dechberoucí památky, krásné ohromující kulisy a ideální podnebí pro návštěvu. Pokud plánujete cestu do Vatikánu, doporučujeme vyhnout se největšímu turistickému ruchu v létě, aby si návštěvníci mohli skutečně vychutnat atmosféru tohoto historického místa.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky