Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Tchaj-wan Jiufen

Ubytování Tchaj-wan Jiufen


Jiufen je malé město na severovýchodě Tchaj-wanu a je velmi oblíbené jak u místních, tak u turistů. Jeho malebné uličky a tradiční japonské stavby jsou úchvatné a historie města je fascinující. Pokud hledáte ubytování v Jiufenu, máte několik možností.

Jiufen má mnoho tradičních bed and breakfastů a hotelů, které jsou obvykle umístěny v historických japonských domech. Tyto zařízení jsou často luxusní a nabízejí krásný výhled na Jiufen a okolní krajiny. Mnoho z nich má také venkovní terasy nebo balkony, kde si můžete vychutnat kávu nebo čaj a užít si pohled na krásné panorama.

Další možností ubytování v Jiufenu jsou hostely a budovy s více pokoji, které jsou cenově přístupnější. Tyto možnosti ubytování jsou obvykle umístěny v novějších budovách a nabízejí základní vybavení.

Jiufen má také stále více nabídek pro Airbnb, což je pro cestovatele skvělá volba, pokud hledáte něco cenově dostupnějšího a užíváte si svobodu a soukromí. Tyto byty a pokoje jsou obvykle moderní a pohodlné, což je skvělé pro ty, kteří chtějí mít své vlastní prostředí, stejné jako doma.

Bez ohledu na to, jakého typu ubytování v Jiufenu hledáte, můžete si být jisti, že najdete něco, co bude odpovídat vašim potřebám a rozpočtu. V Jiufenu je mnoho možností, takže si můžete vybrat ubytování, které se nejlépe hodí k vašemu stylu cestování a plánům na dovolenou. Budete mít mnoho míst, kde si vychutnáte pierogi, tradiční čaj a místní kulturu.


Dovolená Tchaj-wan Jiufen


Jiufen je kouzelné historické městečko na severovýchodě Tchaj-wanu, které nabízí nádherné výhledy na oceán a horské vrcholky, spoustu místních specialit, trh s řemeslnými výrobky a mnoho dalších zajímavostí. Pokud hledáte dovolenou s nádechem tajemství a romantiky, Jiufen je pro vás to pravé místo.

Město Jiufen bylo založeno během 19. století jako hornické město, když zde byly objeveny zlato a stříbro. V současné době se turisté mohou projít klikatými uličkami plnými čajoven, restaurací a stánků se suvenýry a řemeslnými výrobky. K nejvýznamnějším památkám patří trh s nočními trhy, starověké chrámy a vyhlídka na horách, která nabízí úchvatné výhledy na celé okolí.

Jiufen není jen krásné prostředí, ale také slouží jako zdroj inspirace pro umělce a filmaře. Oblíbený japonský animovaný film Spirited Away byl natočen na základě inspirace Jiufenem. Pro turisty, któří chtějí prozkoumat všechny kulturní a historické zajímavosti tohoto místa, se doporučuje si pronajmout místní průvodce, kteří vás provedou všemi památkami a vysvětlí vám zajímavosti a historii města.

Pokud je vaším cílem odpočinout si, během pobytu v Jiufen můžete navštívit některé z místních termálních lázní. Voda z těchto lázní je bohatá na minerály a má léčivé účinky. Navštívením termálních lázní si můžete vychutnat relaxaci a zároveň užít si krásné výhledy na přírodní krásy v okolí.

Jiufen, to kouzelné městečko na severovýchodě Tchaj-wanu nabízí nekonečnou řadu zajímavostí a památek, které přitahují turisty z celého světa. Ať už jste milovník historie, kultury nebo jen hledáte relaxaci, Jiufen je pro vás ideální místo na dovolenou. Ponořte se do atmosféry starobylého městečka, ochutnejte místní speciality a užijte si výhledy na oceán a vrcholky hor. Nechte se unášet na vlnách romantiky a tajemství tohoto kouzelného místa na Tchaj-wanu.


Počasí Tchaj-wan Jiufen


Tchaj-wan je ostrovová země v jihovýchodní Asii a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v regionu. Oblasti jako je Jiufen jsou oblíbené turisty kvůli svému krásnému historickému centru a vyhlášenému trhu s jídlem a suvenýry. Vzhledem k poloze Tchaj-wanu v Pacifiku, je místní klima poměrně vlhké, horké a deštivé, s občasnými cyklónami, které mohou způsobit záplavy a sesuvy půdy.

V Jiufenu jsou nejteplejší měsíce červenec a srpen, kdy průměrná teplota dosahuje 29 stupňů Celsia, ale teploty mohou být mnohem vyšší, až 35 stupňů Celsia. Tyto měsíce jsou také nejvlhčí, což značně ztěžuje pohyb a turistické aktivity. Pokud tedy plánujete návštěvu Jiufenu v létě, měli byste se připravit na extrémní horko a vybavit se dostatečným množstvím vody a sluneční ochranou.

Začátek podzimu na Tchaj-wanu přichází obvykle v září a říjnu a s ním přicházejí nižší teploty. Průměrná teplota v těchto měsících se pohybuje od 23 do 27 stupňů Celsia, což umožňuje návštěvníkům lépe si vychutnat své cestování a prozkoumávat okolní krajiny s menším rizikem přehřátí. Na Tchaj-wanu v této době také dochází k menšímu množství srážek než v letních měsících, takže se turisté mohou těšit na slunečné dny a příjemné převážně suché počasí.

V zimě, která trvá od prosince do února, dochází na Tchaj-wanu k poklesu teplot. V této oblasti jsou zimy relativně mírné, ale stále je nutné si obléknout teplejší oblečení a nezapomenout si s sebou vzít nějaký lehčí plášť na výlety, protože může být chladno nejen na horách, ale také v níže položených oblastech. V této době se také vyskytuje větší množství srážek, což může způsobit některé zpoždění nebo omezení turistických aktivit.

Celkově lze říci, že počasí v Jiufenu se nejvíce liší v létě (nejsou žádné mrazy, ale extrémní horko), ale to neznamená, že není možné sem cestovat v zimě. Při návštěvě Jiufenu je důležité brát v úvahu nejen počasí, ale také množství turistů, kteří se sem sjíždějí ze všech koutů světa. Pokud tedy hledáte nádherný historický klenot na Tchaj-wanu, měli byste zvážit návštěvu Jiufenu a vybrat si vhodné období pro vaši cestu.


Letenka Tchaj-wan Jiufen


Jiufen je malé město v severovýchodním Tchaj-wanu, které se stalo populárním turistickým cílem díky své krásné architektuře, úzkým ulicím a malebným výhledům na Tchajwanové moře. Letenka do Jiufenu je ideální pro ty, kteří hledají odpočinek a únik od ruchu velkoměsta.

Kromě krásné architektury má Jiufen také bohatou historii sběru zlata v 19. století, která se zde stala velmi populární během japonské okupace v první polovině 20. století. Tuto historii lze stále vidět v klasickém japonském stylu architektury, který dodává městu romantický pocit.

Nejlepší roční doba pro návštěvu města Jiufen je od září do listopadu, kdy je počasí příjemné a je zde menší počet turistů. Turisté sem obvykle přijíždějí na jednodenní výlet z Tchaj-peje, ale pro skutečné návštěvníky města je nejlepší zůstat alespoň jednu noc, aby si užili atmosféru noci v Jiufenu.

Pokud se rozhodnete zůstat v Jiufenu, nabízí se vám mnoho možností ubytování v malých penzionech a hostelech, které se nacházejí v starých domech z 20. a 30. let minulého století. Tyto penziony vám umožní prožít Tchaj-wanskou kulturu z první ruky, a to bez ohledu na roční období.

V Jiufenu se nacházejí mnoho krásných kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat tchajwanskou kávu a čaj. Město se také pyšní několika tradičními obchodními domy, které prodávají rozličné suvenýry a umělecké předměty, takže si můžete odnést mnoho nezapomenutelných zážitků a suvenýrů.

Letenka do Jiufenu může být velkým zážitkem a pokud se rozhodnete navštívit toto středověké město, je to určitě jedna z nejlepších turistických destinací v Tchaj-wanu. Pocit, který získáte, když se procházíte barevnými ulicemi a obdivujete krásné scenérie je nezpochybnitelně úžasný a stojí za to to zkusit a zažít.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tchaj-wan Jiufen


Dotaz: Jak se dostanu do Jiufen z Tchaj-peje?

Odpověď: Nejjednodušší způsob je jet autobusem číslo 1062 z MRT stanice Zhongxiao Fuxing nebo MRT stanice Songshan, který vás doveze na autobusové nádraží Riufang. Odtud můžete pokračovat do Jiufen pěšky, taxíkem nebo autobusem číslo 788.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Jiufen?

Odpověď: Nejpopulárnějšími atrakcemi Jiufen jsou Staré uličky s tradičním street foodem a obchůdky, Čajový dům A-Mei, Budečská hora a Templové památky Štěstí a Štěstí ve zlaté ráně. Také doporučujeme vydat se na procházku po okolních horách, kde můžete vidět krásné výhledy na město a okolní krajinu.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Jiufenu?

Odpověď: Nejlepší časy na návštěvu Jiufenu jsou mimo sezónu, kdy se turistický ruch snižuje. V období jarních a podzimních prázdnin nebo během víkendů bývá větší nával turistů a město může být přeplněné. Doporučujeme také vyhnout se návštěvě v době deště, který v této oblasti bývá častý.

Dotaz: Kde mohu najít tradiční tchajwanské jídlo v Jiufenu?

Odpověď: V Jiufenu najdete mnoho stánků s tradičním tchajwanským jídlem, jako jsou žemlové knedlíky, rýžové knedlíky, ohřáté zákusky a mnoho dalších. Doporučujeme také zkusit místní specialitu, kterou je zelený čaj s taro kuli.

Dotaz: Kde v Jiufenu mohu nakoupit suvenýry?

Odpověď: V Jiufenu najdete mnoho obchůdků s různými suvenýry, jako jsou tradiční keramické výrobky, čajové nádobí, Šťastné papírové lampy, hračky a mnoho dalších památek. Doporučujeme si přinést jako suvenýr něco tradičně tchajwanského, jako např. čaj nebo osvětlení papírové lampy.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky