Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Tanzanie Udzungwa Mountains National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Udzungwa Mountains National Park


1. Jaké jsou hlavní aktivity, které lze v Udzungwa Mountains National Park provozovat?
Odpověď: Mezi hlavní aktivity v parku patří pěší výlety, turistika, pozorování ptáků a safari.

2. Kdy je nejlepší období na návštěvu Udzungwa Mountains National Park?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu parku je v období sucha od června do října.

3. Můžu si pronajmout průvodce na prohlídku parku?
Odpověď: Ano, je nutné využít služby místních průvodců, kteří znají park a poskytnou vám nejlepší zážitek.

4. Jaké jsou náklady na vstupenky do parku?
Odpověď: Vstupenky pro dospělé se pohybují v cenovém rozmezí 15-30 amerických dolarů, pro děti jsou nižší.

5. Jsou v parku dostupné možnosti ubytování?
Odpověď: V parku je několik ubytování, jako jsou kempy a chaty, ale vzhledem k omezené kapacitě je nutné si ubytování předem zarezervovat.

6. Co je třeba s sebou vzít na výlet do parku?
Odpověď: Je vhodné se obléct do pohodlného oděvu a bot, vzít si s sebou vodu, jídlo, sluneční brýle a opalovací krém.

7. Které druhy zvířat a rostlin lze v parku pozorovat?
Odpověď: V parku můžete pozorovat několik druhů primátů, jako jsou diadémoví makakové a černí a bílí bobři, stejně jako vzácné druhy ptáků a rostlin, jako Balanites a Dovyalis abyssinica.

8. Jaké jsou možnosti dopravy do parku?
Odpověď: Park je dostupný přes silnici z Dar es Salaamu nebo Mbeya, ale nejlepší způsob, jak se tam dostat, je s průvodcem nebo týmem odborníků.


Letenka Tanzanie Udzungwa Mountains National Park


Pokud hledáte destinaci pro svou další dovolenou a toužíte po spojení safari s horskou turistikou, Tanzania je ideální volbou. Země slonů a savan nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst, a jedním z nich je Udzungwa Mountains National Park.

National Park Udzungwa Mountains leží v jihovýchodní části Tanzanie, asi 400 kilometrů od kulturního centra Dar es Salaam. Park je domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat, jako jsou opice mangabej, kolouch rudočelý a několik druhů plazů. Kromě toho je zde k vidění několik vodopádů a malebných hor.

Pokud chcete navštívit tento park, nejlepší způsob jak se tam dostat, je letenka do letiště Kilimanjaro International Airport. Toto mezinárodní letiště se nachází asi 200 kilometrů od parku, ale existuje několik způsobů, jak se dostat na místo. Je možné použít taxi, pronajmout si auto nebo využít organizovaného transferu s cestovní kanceláří.

Jakmile dorazíte na místo, můžete si vybrat ze tří základních výletních možností. První z nich vás zavede k nejvyššímu vrcholu Udzungwa Mountains – Luhomero Peak, který má nadmořskou výšku přibližně 2 570 metrů. Tuto trasu by si měli zvolit spíše zkušenější turisté, kteří jsou v dobré fyzické kondici. Výstup na vrchol zabere několik dní, ale výhled na okolní krajinu a nádhernou přírodu stojí za to.

Druhá výstupní trasa vede k vodopádu Sanje Falls. Tuto trasu může podniknout skoro každý, protože je relativně snadná a není náročná. Cestou si můžete užít nádherné výhledy na okolní krajinu a ochutnat místní speciality.

Poslední možností je zaměřit se na pozorování zvířat. Park je domovem pro více než 400 druhů ptáků a mnoho ohrožených druhů savců, včetně koloucha rudočelého, který žije pouze v této oblasti. Pokud máte štěstí, můžete také spatřit některé z místních druhů hadů či plazů.

Závěrem lze říci, že Udzungwa Mountains National Park je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí spojit horolezectví, turistiku a pozorování zvířat. Můžete se těšit na skvělou přírodu a neskutečné výhledy, a to vše v jedné z nejkrásnějších oblastí v Tanzanii.


Ubytování Tanzanie Udzungwa Mountains National Park


Udzungwa Mountains National Park se nachází v Tanzanii a patří mezi nejkrásnější a nejdivočejší oblasti této africké země. Tento národní park je zajímavý svou rozmanitostí krajiny, zvířat i rostlin. Pro turisty, kteří navštíví Tanzanii, je Udzungwa Mountains National Park ideálním místem k návštěvě a ubytování.

Národní park Udzungwa Mountains se rozkládá na ploše přes 1990 km² a je součástí horského pásma, které tvoří jedinečná ekosystéma. Dominují zde vysoké a strmé hory, které v sobě skrývají několik vodopádů, potoků a řek. Národní park byl založen v roce 1992 jako první původní lesní chráněné území v Tanzanii.

Ubytování v Udzungwa Mountains National Park je zajištěno v kempu v nejbližší vesnici Mang'ula. Kemp je malý, ale pohodlný a nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Ubytování je k dispozici pro turisty, kteří mají rádi přírodu, turistiku a dobrodružství. Pokud hledáte něco luxusního, potom pevně do Vás doporučujeme vyhledat ubytování v horách a navštívit kamp alespoň na seznámení s místem.

Zajímavostí národního parku Udzungwa Mountains je množství různých druhů zvířat, například opic, papoušků, slonů nebo zebí. V parku se také nachází mnoho druhů ptáků, například afričtí dravci jako orli a sokoli. Pro turisty, kteří se chtějí k prozkoumání parku věnovat více času, je k dispozici mnoho turistických tras s průvodcem. Ti vám ukážou nejlepší místa v parku, kde můžete pozorovat zvířata i krásnou krajinu.

Pokud plánujete návštěvu Tanzanie, určitě nevynechejte národní park Udzungwa Mountains. Nabídne Vám to nejen krásnou přírodu, ale i možnost poznat tamní kulturu a tradice. Ubytování v kempu Mang'ula je vhodné pro turisty, kteří mají rádi přírodu a pro ty, kteří si chtějí užít opravdové dobrodružství. A nezapomeňte si vybrat dobrou turistickou trasu s průvodcem, abyste si nevynechali nic překrásného!


Dovolená Tanzanie Udzungwa Mountains National Park


Tanzanie je jednou z nejvíce exotických destinací na světě, stejně jako její Udzungwa Mountains National Park (Národní park Udzungwa Mountains). Tento park se nachází na východním pobřeží Afriky, v jižní Tanzanii. Je to skvělé místo pro turisty, kteří chtějí zažít nejen překrásnou přírodu, ale také poznat dalekou kulturu a historii Tanzanie.

Udzungwa Mountains National Park je rozlohou sice menším parkem, ale nabízí návštěvníkům desítky kilometrů turistických tras a stezek. Turisté si zde mohou užít krásy tropických deštných lesů, skalnatého terénu a pozorovat velké množství živočichů, včetně mnoha druhů primátů, ptáků, netopýrů a motýlů. V parku žije mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, krokodýli, antilopy, slonovci a další, kromě toho jsou zde k vidění také krásné vodopády.

Tento park je navíc místem, kde se setkávají různé kmeny Tanzanie a to z nich dělá fascinující místo k poznávání kultury a historie země. Návštěvníci si mohou zavzpomínat na dobách, kdy sem byli migranti a obyvatelé pocházející z Kiswere, Iringy, nebo Morogora. Tyto kmeny jsou dnes naštěstí chráněny v rámci parku a návštěvníci mohou vidět jejich tradiční zemědělské práce a způsob života.

Vzhledem k tomu, že jsou v parku chráněny různé druhy zvířat a ptáků, jsou návštěvníci pochopitelně omezeni v tom, co mohou dělat a kde se mohou pohybovat. Turisté zde nemohou s sebou vozit žádné psy nebo jiná zvířata, a jsou vyzváni, aby zůstali co nejblíže při značených trasách a nerespektovali zákazy.

Tanzanie Udzungwa Mountains National Park je skvělým místem pro vaši dovolenou, kde si můžete prožít jedinečné zážitky a poznat kulturu a historii Tanzanie. Můžete se těšit na krásné vodopády, pohledy na skalnaté útvary, poslouchat zvuky deštných pralesů a pozorovat mnoho zajímavých druhů zvířat. Navštívit zemi je také skvělou příležitostí pro poznání kultury a historie. Vydejte se na dobrodružství Udzungwa Mountains National Park a zažijte to nejkrásnější, co tato africká země nabízí.


Počasí Tanzanie Udzungwa Mountains National Park


Tanzanie Udzungwa Mountains National Park se nachází v jižní části Tanzanie a nabízí svým návštěvníkům úchvatné scenérie vrcholů a řídkých deštných lesů. Vzhledem k poloze v tropické Africe zde mohou návštěvníci očekávat horké a suché počasí, avšak v jižní části parku mohou zaznamenat mírnější klima vzhledem k nadmořské výšce.

Přestože je park hezký během celého roku, nejlepší dobou na návštěvu je období sucha, které trvá od června do října. Během této doby se mohou návštěvníci těšit na nízké srážky a slunečné počasí s příjemným větrem. Teploty se pohybují kolem 25-30°C během dne a 15-20°C během noci, což je ideální pro turistiku a další aktivity.

V období dešťů, které trvá od listopadu do května, mohou návštěvníci očekávat silné srážky doprovázené silnými bouřemi. Tyto deště mohou být občas velmi intenzivní a mohou způsobit problémy v dopravě a turistice. Navíc v období dešťů se mohou objevit hmyz a jiní škůdci, kteří by mohli snížit kvalitu vaší návštěvy.

V každém případě byste pro sebe a svá zavazadla měli zvolit vhodné oblečení vhledem ke klimatizaci a délkám výletů. V období sucha se doporučuje oděv z přírodních materiálů jako bavlny a lnu, které pomohou při tepelné regulaci. V období dešťů se doporučuje odolné a voděodolné oblečení a obuv.

Tanzanie Udzungwa Mountains National Park je úchvatným místem pro návštěvu a poskytuje návštěvníkům pestré zážitky a poznání úchvatných scenerií a flory a fauny této oblasti. Při správném oblečení a správně zvolenou dobou návštěvy si může každý turista užít úchvatnou krásu tohoto národního parku.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky