Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bolívie La Paz (hlavní město)

Počasí Bolívie La Paz (hlavní město)


La Paz je hlavním městem Bolívie a nachází se v Andách. Je to nejvýše položené hlavní město na světě, nachází se totiž ve výšce přibližně 3 600 metrů nad mořem. Díky tomu má La Paz odlišné klima než jiná hlavní města v Jižní Americe.

Počasí v La Paz závisí na ročním období a nadmořské výšce, protože město se nachází ve velké nadmořské výšce. Navíc má různé geografické podmínky, sklon svahů, vegetaci, atd.

V létě (červenec a srpen), kdy jsou nejvyšší teploty, může být v La Paz tepleji, ale i tak jsou teploty příjemné. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 18°C přes den a 1°C v noci. Díky slunečnému počasí má město krásné výhledy na vrcholky And.

V zimě (červen až srpen) je v La Paz obecně chladno a suché. Teploty se pohybují kolem 11°C přes den a -2°C v noci. Mírné mrazy a sněžení mohou nastat v některých oblastech města, ale jsou velmi vzácné.

Během dešťového období (listopad až březen) se počasí v La Paz mění, jsou zde vyšší teploty a srážky jsou časté a silné. Může být velmi mlhavo, zvláště v noci. Tyto srážky však mohou vést k problémům s cestami a infrastrukturou.

Celkově lze říci, že počasí v La Paz je velmi proměnlivé, ale většinou chladné a suché. Město je plné historie, přírodních divů a zajímavých kultur, takže určitě stojí za návštěvu po celý rok. Užijete si tady neobyčejnou atmosféru a nádherné výhledy do hor, které nemají konkurenci v celé Jižní Americe.


Ubytování Bolívie La Paz (hlavní město)


Bolívie je země, která leží v Jižní Americe. Je to atraktivní turistické místo pro milovníky přírody a historie. La Paz, hlavní město Bolívie, nabízí mnoho možností pro ubytování turistů. Zde je několik tipů na skvělá ubytování při návštěvě La Paz.

Hotel Rosario La Paz - Tento nádherný hotel se nachází v historické čtvrti ve středu La Paz. Místo je klidné a tiché, ale přesto jsou všechny hlavní atrakce města snadno dosažitelné. Hotel Rosario La Paz nabízí pohodlné pokoje, zahrnující kávovar, minibar a soukromou koupelnu. Hosté si mohou užít skvělou snídani a večer si vychutnat koktejl v hotelovém baru.

Atix Hotel - Atix je luxusní hotel v La Paz, který nabízí nádherný výhled na město a okolí. Nachází se v exkluzivní části města a nabízí moderní a stylové pokoje s vlastní koupelnou, TV a klimatizací. Hotel také nabízí vynikající snídaně a večeře s hlediskem na horizont města. Hosté mohou také relaxovat v hotelovém fitness centru a sauně.

Hotel Sagárnaga - Pokud hledáte ubytování v centru La Paz, Hotel Sagárnaga je pro vás ideální. Nachází se v blízkosti největšího trhu města a mnoha historických památek. Hotel nabízí prostorné a pohodlné pokoje s vlastní koupelnou a vynikajícími možnostmi stravování. Hosté mohou také relaxovat na hotelové terase s výhledem na město.

Wild Rover Hostel - Pro cestovatele s menším rozpočtem může být Wild Rover Hostel vynikající volbou. Nachází se v samém srdci La Paz a nabízí společné i soukromé pokoje za nízké ceny. Hostel má také bar, kde se po celý den podávají jídla a pití, což umožňuje hostům setkat se a sdílet své zážitky z cestování.

Celkově La Paz nabízí širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po hostely pro cestovatele s menším rozpočtem. Pro každého turistu bude snadné najít vhodné místo k pobytu a užít si tak krásy hlavního města Bolívie.


Dovolená Bolívie La Paz (hlavní město)


La Paz, nejvýše položené hlavní město na světě, je na seznamu mnoha cestovatelů, kteří hledají dobrodružství. La Paz se nachází v andských horách v Bolívii a je rozdělena na staré a nové město, přičemž staré město se nachází v údolí, zatímco nové město se nachází na vrcholu kopce. La Paz je kulturní a historické centrum Bolívie, plné barevných trhů a tradičních oděvů, což z ní dělá ideální místo pro vaši další dovolenou v Jižní Americe.

Nejlepší doba k návštěvě

Nejlepší doba na návštěvu La Paz je v období od května do října, kdy jsou teploty příjemně chladné a srážky jsou minimální. V zimě (červenec a srpen) jsou teploty nízké a denní světlo je omezeno.

Co vidět v La Paz

Pro milovníky kultury a historie je ve starém městě nesčetně mnoho zajímavých památek a budov. Mezi nejvýznamnější patří vládní palác Palacio Quemado, katedrála Nuestra Señora de La Paz a kostel San Francisco. Vstupné na vstupné na tyto památky jsou velmi levné a většinou jsou dovoleny fotografování.

Pro odvážné a dobrodružné cestovatele je zde kokainový trh v čtvrti San Pedro (nepočítaje nebezpečí spojené s výběrem drog a jejich následky), kde se konají také tradiční rituály a lze si zde zakoupit exotické předměty a suvenýry.

Oblast okolo La Paz rovněž nabízí několik přírodních atrakcí. Cena vstupenek na tyto atrakce je také velmi nízká. Nejvíce navštěvované přírodní atrakce jsou Valle de la Lune (měsíční krajina), Huayna Potosi (nejvyšší hora v okolí) a Tiwanaku (starobylé archeologické naleziště).

Kde se ubytovat

V La Paz se nachází nespočet hostelských a hotelových ubytování. Největším lákadlem je však ubytování v starém městě, které je obklopené historickými budovami a uličkami. Cena za ubytování je velmi rozmanitá a závisí na vašich požadavcích a úrovní luxusu. Hostely většinou nabízejí sdílené pokoje s cenou kolem 5 USD na noc, zatímco na luxusnějších hotelech může cena přesáhnout i 100 USD za noc.

Jak se dostat do La Paz

Mezinárodní letiště El Alto spojené je s několika evropskými městy, Latinskou Amerikou a Severní Amerikou. Z letiště si lze I přivstařit do centra La Paz, nebo si zde vypůjčit automobil nebo motocykl.

Další možností k návštěvě La Paz je bus. La Paz je dobře propojená s dalšími hlavními městy v Latinské Americe, a i když úroveň cestování v autobusech není nejvyšší, cena cesty je velmi přijatelná.

Závěrem

Dovolená v La Paz v Bolívii nabízí mnoho dobrodružství, když se chce změna z každodenního stereotypu běžného života a hledá se zážitek naplněný kulturou a historií. Bez ohledu na to, jaký typ cestovatele jste, La Paz má tolik možností na výběr, že na vás nejvíce zapůsobí nejedna památka a zážitek. Stačí si jen zvolit, co si nejvíce přejete a vydejte se na cestu zkoumání La Paz v Bolívii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie La Paz (hlavní město)


1. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v La Paz?

Nejlepší turistické atrakce v La Paz jsou například Tiahuanaco, Valle de la Luna, Mercado de Hechicería, Museo de la Coca, Plaza Murillo a Tiwanaku.

2. Je La Paz bezpečné město pro turisty?

La Paz je obecně bezpečné město s nízkou mírou kriminálních aktivit. Nicméně je důležité být obezřetným a vynakládat preventivní opatření jako při cestování do každého města.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak dostat se do La Paz?

Nejlepší způsob, jak se dostat do La Paz, je letecky. Mezinárodní letiště El Alto leží nedaleko města.

4. Jaké je počasí v La Paz?

Počasí v La Paz se liší v závislosti na období. Nejlepší období pro návštěvu města je od listopadu do března, kdy jsou mnohem příjemnější teploty.

5. Mám zařídit vízum, abych mohl cestovat do Bolívie?

Občané většiny zemí mohou cestovat do Bolívie bez vízové povinnosti na dobu nejvýše 90 dnů.

6. Kde najdu nejlepší gastronomii v La Paz?

La Paz je známé pro své tradiční jídlo, jako je masová omáčka s rýží a chuño (tradiční andské jídlo). Mnoho z nejlepších restaurací se nachází ve čtvrti Sopocachi.

7. Jakým způsobem se mohu nejlépe přepravovat v rámci města La Paz?

Nejlepším způsobem, jak se v La Paz přepravovat, je MHD (městská hromadná doprava) nebo pěší chůze, jelikož dopravní situace v městě může být náročná.

8. Je La Paz vhodné místo pro rodinnou dovolenou?

V La Paz je řada turistických atrakcí, které jsou vhodné pro rodinnou dovolenou. Nicméně je nutné být obezřetným a dodržovat bezpečnostní opatření.


Letenka Bolívie La Paz (hlavní město)


Letenka Bolívie La Paz (hlavní město)

La Paz je hlavní město Bolívie a nachází se v jihoamerické zemi v oblasti Andy. Město leží na nadmořské výšce 3 660 m a nabízí turistům neuvěřitelnou směsici historie, kultury a přírodních krás.

Pokud se rozhodnete navštívit tuto úchvatnou destinaci, měli byste si zajistit letenku Bolívie La Paz. Z Česka se nejčastěji létá s přestupem v Madridu, Bogotě nebo Limě.

La Paz je městem protkaným historií a kulturou. Zajímavými místy jsou například náměstí Plaza Murillo, kde se nachází prezidentský palác a nejstarší chrám města, katedrála Nuestra Señora de La Paz. Dalším místem, které byste neměli minout, je staré město La Paz, kde se nacházejí historické budovy, tradiční trhy a muzea.

Pokud máte rádi přírodu, neměli byste zapomenout navštívit národní park Sajama, kde se nachází nejvyšší hora Bolívie, Sajama. Park je také domovem zvířat, jako jsou koně, vikuně a lamy.

Dalším nezapomenutelným zážitkem bude návštěva jezera Titicaca, které leží na hranici mezi Bolívií a Peru. Na jezeře se nachází ostrovy Isla del Sol a Isla de la Luna, kde se můžete podívat na tradiční ukázky řemesel a ochutnat místní kuchyni.

Kromě historie, kultury a přírody, nabízí La Paz také neuvěřitelnou atmosféru a živý noční život. Město je plné barů, klubů a restaurací, kde můžete chutnat bolivijské speciality a tancovat pod latinskoamerickou hudbu.

Letenka Bolívie La Paz vás zavede do úchvatného města plného historie, kultury a přírodních krás. Připravte se na nezapomenutelný zážitek a odletěte do tohoto fascinujícího kulturního centra Jižní Ameriky.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky