Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Švédsko Norrköping

Nejčastější dotazy a odpovědi Švédsko Norrköping


1. Jaká je přibližná cena ubytování v Norrköpingu?
Odpověď: Cena ubytování se v Norrköpingu pohybuje od 500 SEK (cca 1500 Kč) za noc v hostelu až po 2000 SEK (cca 6000 Kč) za noc v luxusním hotelu.

2. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Norrköpingu z letiště?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Norrköpingu z letiště, je vlak, který jezdí přímo z letiště do centra města. Taky jsou k dispozici taxi služby a autobusové spoje.

3. Co mohu vidět v Norrköpingu?
Odpověď: V Norrköpingu můžete navštívit více než 40 muzeí, galerií a výstavních sálů. Mezi nejpopulárnější atrakce patří muzeum průmyslového dědictví, které ukazuje historii a vývoj města a jeho průmyslu. Dalšími zajímavými místy jsou např. zrekonstruovaná průmyslová čtvrť, zámek Johannisberg nebo botanická zahrada.

4. Jaké jsou nejbližší pláže k Norrköpingu?
Odpověď: Nejbližší pláž k Norrköpingu je v místě Kolmården, které je vzdáleno asi 30 km od města. Toto místo se spíše známé pro obvykle navštěvovaný zámecký park s divočinou a zoologickou zahradou.

5. Jak je to se stravováním v Norrköpingu?
Odpověď: V Norrköpingu najdete spoustu možností pro stravování. Kromě restaurací místní kuchyně jsou zde také různé mezinárodní potraviny, jako jsou italské, turecké nebo mexické speciality. Obvykle při srovnání cen s ostatními částmi Švédska, najdete různé cenové kategorie od cenově dostupných až po luxusní restaurace.


Počasí Švédsko Norrköping


Švédsko je země se čtyřmi ročními obdobími. V Norrköpingu, který se nachází ve východní části země u pobřeží Baltského moře, jsou vlivy moře patrné po celý rok.

V létě se teploty v Norrköpingu pohybují kolem 20-25 °C a průměrné srážky jsou nižší než v ostatních ročních obdobích. Léto bývá poměrně krátké, ale příjemné a slunečné. V létě se tedy dá těšit na procházky po malebném městě, které je plné parků a pěších zón.

Podzim v Norrköpingu je mírný a vlhký, s teplotami kolem 10-15 °C. Srážky jsou v této době roku nejvyšší a mohou často přecházet v déšť. Na druhou stranu je podzim časem, kdy začíná město nabývat na barvách a stává se velmi malebným.

Zima bývá v Norrköpingu chladná a sněžná. Teploty se pohybují pod nulou a sníh zde leží několik měsíců. V zimě se město promění v krásnou zimní krajinu a nabízí spoustu aktivit, jako jsou bruslení na zamrzlých jezerech, lyžování nebo sáňkování.

Jaro bývá v Norrköpingu poměrně chladné a zima zde může trvat až do konce dubna. Teploty se postupně zvyšují a v květnu se opět objevují první slunečné dny. Jaro je dobou probouzení přírody a všude se objevují květiny a zelené výhonky.

Při návštěvě Norrköpingu se můžete těšit na různá počasí a změny v průběhu roku. Každé roční období zde má své kouzlo a nabízí spoustu aktivit a krásných pohledů na okolní krajinu.


Dovolená Švédsko Norrköping


Norrköping je krásné město v jihovýchodním Švédsku, které je vhodné pro každého, kdo si chce užít dovolenou s rodinou, přáteli nebo romantický pobyt s partnerem. Město má vynikající mix historické a moderní architektury, což mu dává nevšední atmosféru.

Historické městské centrum připomíná starý Řím, kde si můžete projít několika historickými ulicemi plnými nádherných budov. Můžete si také prohlédnout muzeum zpracování vlny, které vás zavede do historie výroby textilu v Norrköpingu. V parku Kolmarden se můžete odreagovat s rodinou, s přáteli se projít zoo nebo si vyzkoušet některé z dobrodružných atrakcí.

Stejně tak můžete využít okolních poklidných lesů ke krásným procházkám a odpočinku v přírodě. V létě se dá relaxovat uštvaným pobřežím řeky Motala, kde se můžete vykoupat nebo si zapůjčit kajak.

Norrköping má také bohatou kulturní scénu, sborový systém, mnoho barů, kaváren a restaurací. Město je velmi moderní a můžete po nich procházet a objevovat mnoho uměleckých děl a soch, které se zde nacházejí. Můžete si zde také prohlédnout největší komplex uměleckých muzeí v Švédsku, kde najdete různé druhy uměleckých sbírek jako jsou například sbírky obrazů nebo obrazy s tematickým záběrem.

V Norrköpingu se nezastavují pouze turisté, ale i místní obyvatelé se sem rádi vracejí na krátké výlety nebo na kávu a zákusek do jedné z mnoha kaváren. Lidé zde jsou velmi přátelští a ochotní, což dodává městu příjemnou atmosféru.

V Norrköpingu se zkrátka můžete užít krásné dovolené s bohatým kulturním, obchodním a historickým základem, a to jak pro jednotlivce, tak pro rodiny s dětmi. Je to skvělý cíl pro svou dovolenou, která se vám bude dlouho vybavovat a toužit se v něj vrátit znovu a znovu.


Ubytování Švédsko Norrköping


Norrköping je druhý největší město ve Švédsku nacházející se na jihovýchodě země. Jedná se o moderní a živé město s bohatou historií. Místní zajímavosti zahrnují Muzeum průmyslového kultury, Muzeum letectví a modelů a mnoho dalších. Kromě toho zde najdete bohatou nabídku hotelů a ubytování.

Pokud cestujete do Norrköpingu a hledáte pohodlné a cenově dostupné ubytování, máte více možností. Současné trendy hotelové řetězce nabízejí svým hostům ubytování v městském centru a v blízkosti hlavních turistických atrakcí. Přestože je většina hotelů poměrně moderních, najdete zde i ubytování s historickými prvky.

Jednou z populárních možností ubytování je zde Airbnb. Podnájem zde nabízí širokou rozmanitost cen a stylů ubytování, takže si tu najde každý něco pro sebe. Můžete si tedy vybrat mezi pobytem v bytě s výhledem na moře, rodinné domy a mnoho dalších možností. Ceny se odvíjejí od velikosti pokoje a polohy ubytování, takže si užijete maximum pohodlí za přijatelné ceny.

Další možnosti ubytování se nacházejí v okolí města. Pokud chcete být v blízkosti Nörrköpingu, můžete se ubytovat ve vesnicích v okolí města - např. v Österbymo nebo Skärblacka. Tyto vesnice nabízejí příjemnou atmosféru a klidné prostředí v blízkosti města. Cena za pobyt zde je poměrně nízká, záleží především na volbě ubytování.

Další varianta jsou hostely. Ty jsou ideální pro mladé lidi a studenty, kteří chtějí ušetřit na ubytování a zároveň si užít zábavu a městskou kulturu. Hostely v Nörrköpingu nabízí velké množství volnočasových aktivit, jako jsou filmy, hudební vystoupení a sportovní akce. Ceny za pobyt v hostelech záleží na druhu pokoje a výbavě, ale jsou výrazně nižší než v předchozích zařízeních.

Výběr ubytování v Norrköpingu závisí na Vašich představách a požadavcích na pohodlí a cenu. Pokud se rozhodnete pro pobyt v centrální části města, připravte se na vyšší ceny. Pokud vám nevadí jízda do města, ubytování v okolí může být rozumnější volbou. V každém případě si ale užijete krásný pobyt v krásném a moderním městě plném historie, kultury a zábavy.


Letenka Švédsko Norrköping


Letenka do Švédska a přesněji do města Norrköping, ležícího na východě země, nabízí skvělou příležitost poznat kouzlo tohoto severského města. Norrköping je velmi zajímavým místem pro turisty, kteří hledají ideální kombinaci krásné přírody a života ve městě. Historické centrum města, úchvatné parky a moderní architektura spolu tvoří jedinečnou atmosféru, kterou si rozhodně nenechte ujít.

Norrköping má dlouhou historii, kterou můžete prozkoumat v muzeu Konstmuseum Norrköping. Můžete zde navštívit také muzeum průmyslového regionu, které nabízí zajímavý pohled do historie města a jeho vývoje. Mezi další atrakce patří i nedaleké město Linköping s katedrálou Sv. Petra, hradem Linköpings a nejmodernějším muzeem zimních sportů v Evropě.

Pokud máte rádi přírodu, budete jistě nadšeni z parku Vidablick, kde najdete procházky s nádhernými výhledy na město a řeku. Další nabídkou je táhnout na kole nebo pěšky podél Ostgötaland Trail, kilometry dlouhou trasou, která vás zavede kolem jezer a kopců v okolí města.

Navíc, Švédsko, a Norrköping nevyjímaje, je země, kde se můžete těšit na čerstvé ryby a mořské plody. Nenechte si ujít návštěvu trhu Saluhallen stad, kde najdete mnohoovocnou nabídku produktů místních farmářů a rybářů.

Letenky do Švédska, a tedy i do Norrköping, nalezneme u mnoha aerolinek. Z Prahy vyrazí každý den několik přímých letů, cesta trvá zhruba dvě hodiny. Mezi aerolinkami lze vybrat například zde KLM, SAS nebo Ryanair. Pokud si zarezervujete letenku včas, můžete ušetřit značné mnoství peněz, což vás bude ještě více motivovalo k nákupu letenky.

Letenka do Norrköping není jen pro ty, kteří chtějí navštívit město, ale také pro ty, kteří se chtějí dostat do jiných částí Švédska. Norrköping je velmi dobře spojené s celou zemí a tak můžete dostat kamkoli. Z Norrköpingu můžete cestovat například do Stockholmu, který je vzdálen pouhé dvě hodiny jízdy vlakem.

V létě jsou letenky do Švédska a Norrköpingu velmi populární, ale stejně tak může být interesantní i Délka přívodu a nezapomeňte na chladné období, kdy můžete vychutnat jedinečné zážitky, jako je například obdivování polární záře. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete odjet, mějte jistotu, že Norrköping vás přivítá s otevřenou náručí a nabídne vám mnoho nezapomenutelných zážitků.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky