Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Rakousko Kitzbühel

Dovolená Rakousko Kitzbühel


Dovolená v Rakousku je vždy zážitek a může nabídnout nádherné scenérie, vynikající kuchyni a skvělé lyžařské zážitky. Jedním z nejlepších míst pro dovolenou v Rakousku je Kitzbühel, kde se nachází jedna z nejznámějších a nejpřitažlivějších lyžařských oblastí v Evropě.

Kitzbühel je krásné město s bohatou historií, nacházející se v Tyrolsku v Rakousku. Město je oblíbeným cílem turistů především pro své krásné historické budovy a scenérie, ale i pro nejlepší lyžařské podmínky v Evropě.

Na lyžařské dovolené v Kitzbühelu si můžete užít některou z 170 kilometrů sjezdovek a tratí, které nabízejí různé obtížnosti a hladké sněhové vrstvy. Mnoho z těchto sjezdovek patří k nejobtížnějším v Evropě, ale na druhé straně je též dostatek trati pro začátečníky. Lyžařský areál Kitzbühel je co do rozlohy srovnatelný s lyžařskými areály v alpských oblastech Francie a Švýcarska.

Pro navzdory tomu, že Kitzbühel je velmi známý jako lyžařské středisko, nabízí i jiné sporty. Návštěvníci zde mohou provozovat běžecké lyžování, snowboarding, turistiku, sáňkování, ať už ve dne či v noci, a také jízdu na koni v okolí města.

Město Kitzbühel samotné má mnoho kultury a historie, které potěší návštěvníky i během lyžařské sezóny. Je zde mnoho muzeí, kostelů a kulturních akcí. Místní muzeum poskytuje pikantní informace o historii a kultuře regionu, stejně jako o jeho současném životě a lidské tradici. Navštívit úchvatný hrad Kitzbühel, který nabízí úchvatné panoramatické výhledy na celé okolí.

Pro milovníky nakupování je k dispozici mnoho butiků a luxusních obchodů, restaurací a kaváren v centru města. Zde lze najít mnoho místní speciality a delikates do gastronomických specialit.

Konečně, i když Kitzbühel je víc než celá Evropa nabízí, pokud chcete něco jiného, můžete se vydat do blízkých středoevropských měst, jako je Salcburk, Innsbruck, Mnichov a můžete se také podívat do sousedních zemí.

Celkově lze říct, že dovolená v Rakousku, konkrétně v Kitzbühelu, je zážitkem pro všechny milovníky zimy – od nadšených lyžařů po milovníky kulturního a gastronomického zážitku.


Letenka Rakousko Kitzbühel


Plánování dovolené může být náročné, hlavně pokud máte nějakou konkrétní destinaci na mysli. Pokud se ale chystáte na lyžařskou dovolenou a Rakousko je vaší cílovou destinací, určitě není co řešit. Hory, krásná příroda a klasická rakouská atmosféra – co víc si můžete přát? A co když vám řeknu, že můžete navštívit nejpopulárnější lyžařské středisko Kitzbühel s levnou letenkou?

Možná se vám to nezdá, ale letenky z českých měst jsou nabízeny za velmi přístupné ceny. Nejčastější spojení do nejbližšího letiště v Innsbrucku nabízejí společnosti jako Ryanair, easyJet nebo Austrian Airlines. Z Prahy můžete mít letenku a zpět za méně než 50 €. Z Brna to vychází trošku dráže, ale pořád přijatelně – okolo 100 € tam i zpět. Z Innsbrucku je to pak jen krátká cesta autobusem přímo do Kitzbühelu.

Lyžařský středisko Kitzbühel se může pyšnit přezdívkou "nejlepší lyžařské středisko na světě" a to určitě není přehnané. Jeho cesty jsou vhodné pro začátečníky, mírně pokročilé i pro ty nejlepší. K dispozici jsou přes 180 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti, 40 km stezek pro běžecké lyžování a 56 moderních lanovek. Navíc, v Kitzbühelu najdete také mnoho příjemných kaváren, restaurací a obchodů s lyžařským vybavením.

Za zmínku stojí také historické centrum Kitzbühelu, které si zachovalo své starobylé kouzlo. Prohlédněte si impozantní kostel svatého Štěpána nebo se projděte historickým náměstím s mnoha restauracemi a obchody. Pokud nejste lyžařské fanoušky, není to problém – můžete vyrazit na celodenní túru s průvodcem, projet se na saních, projít se po přírodě nebo navštívit místní muzeum.

S letenkou do Rakouska a návštěvou Kitzbühelu můžete zažít nezapomenutelnou dovolenou a ušetřit nějaké to euro na cestování. Proto neváhejte a zarezervujte si svou letenku pro letošní lyžařskou sezónu.


Počasí Rakousko Kitzbühel


Rakousko je země horských vrcholků a malebných krajů. Kdo by neznal idylické městečko Kitzbühel, které se nachází v Tyrolsku, uprostřed rakouských Alp. Tyrolští obyvatelé jsou hrdí na své krásné horské panorámy a na skvělé podmínky pro zimní i letní sporty. Počasí Kitzbühel je výjimečné, jelikož jeho poloha nejenže nabízí nádhernou scenérii, ale také ovlivňuje, jaké počasí zde můžeme očekávat.

V zimě je v Kitzbühelu obvykle velmi chladno a větrno, s teplotami mezi -5°C a -10°C, ale s pocitem chladu až -20°C během mnohých dnů. Sníh zde leží průměrně kolem 14 týdnů v roce, což je méně než ve většině ostatních horských oblastí. I přesto se však v Kitzbühelu nachází jeden z nejlepších lyžařských resortů v Rakousku. Oblast Kitzbüheler Alpen nabízí mnoho kilometrů sjezdovek pro všechny úrovně lyžařů, od začátečníků po profesionály.

V létě mohou návštěvníci očekávat velmi příjemné počasí. Teploty mohou být ode 25°C až 30°C, což znamená ideální podmínky pro horské pěší a cyklistické výlety po okolních kopcích. Kromě toho se zde nachází také mnoho míst ke koupání v jezerech a vodopádech, které jsou ideální pro rodinné výlety.

Nejkrásnější období pro návštěvu Kitzbühelu je bezpochyby na podzim, kdy se lesy okolo města barví do žlutých a oranžových odstínů. Teploty se snižují a podmínky pro horské sporty, jako například turistiku a cyklistiku, jsou stále dobré.

Navzdory všem těmto krásám má Kitzbühel nevýhodu, že se nachází v oblasti, ve které se mohou vyskytovat extrémní povětrnostní jevy, jako jsou bouře a laviny. Proto je důležité, aby návštěvníci dodržovali pokyny a rady místních záchranných týmů, kteří znají oblast velmi dobře.

Celkem vzato, počasí v Kitzbühelu je velmi proměnlivé a závisí na ročním období. Nicméně, všechny roční období nabízejí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a okouzlující scenérii. Bez ohledu na to, zda máš rád zimní sporty ve sněhu, či horské výlety a koupání v letním období, Kitzbühel je ideálním místem pro každého, kdo chce zažít skvělou dovolenou v Rakousku.


Ubytování Rakousko Kitzbühel


Rakousko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě a navštěvuje ho každoročně mnoho turistů z celého světa. Mezi favority patří i horské městečko Kitzbühel, které se nachází v Tyrolsku a je známé hlavně jako vyhlášené lyžařské středisko.

Pokud plánujete návštěvu Kitzbühelu, je třeba si přizpůsobit své ubytování, a to podle toho, co všechno při pobytu plánujete. V Kitzbühelu je celá řada ubytovacích možností, od hotelů po apartmány, a v každé kategorii si můžete najít ubytování, které bude vyhovovat jak vašim představám, tak i kapesnímu rozpočtu.

Když hledáte ubytování, je třeba mít na paměti, že cena záleží na mnoha faktorech, jako jsou datum a délka pobytu, kategorie hotelu nebo poloha ubytování. Při hledání vhodného ubytování je proto důležité prozkoumat různé nabídky a porovnat ceny a služby, které jednotlivé možnosti nabízejí.

První a nejsnadnější volbou je zvolit si ubytování v hotelu. V Kitzbühelu se nachází celá řada hotelů různých kategorií, od luxusních pětihvězdičkových hotelů po menší rodinné hotely. Pokud hledáte větší pohodlí a komfort, hotel je vynikající volbou.

Pokud vás zajímají rodinné hotely, můžete si vybrat z mnoha možností v malých horských vesničkách kolem Kitzbühelu. Ty nabízejí útulné a rodinně orientované ubytování, které bývá často spojeno s plánováním různých aktivit pro děti.

Další možností jsou apartmány. Ty jsou ideální pro ty, kteří hledají větší volnost a nezávislost. Většinou jsou vybaveny kuchyňskými zařízeními, takže si můžete vařit vlastní jídla a ušetřit tak na jídle v restauracích. Apartmány jsou též výhodné pro rodiny nebo skupiny přátel.

Pokud se rozhodnete pro pobyt v Kitzbühelu, mějte na paměti, že je třeba rezervovat ubytování s dostatečným předstihem, zejména pokud plánujete návštěvu v zimních měsících nebo v průběhu lyžařské sezóny. Kitzbühel i okolí nabízejí mnoho turistických atrakcí a aktivit pro celou rodinu. Výběr ubytování závisí na vašich preferencích, na předpokládané délce pobytu a na množství peněžních prostředků, které jste ochotni utratit. V každém případě, Kitzbühel nabízí mnoho možností pro nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Kitzbühel


1. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Kitzbühelu?
- Mezi nejlepší místa k návštěvě patří lanovka na horský vrchol Kitzbüheler Horn, lyžařské středisko Kitzbühel Ski Resort, historické centrum města s místními obchody a restauracemi, a také Kitzbüheler Alpen.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Kitzbühelu?
- V zimě jsou nejpopulárnější aktivity lyžování a snowboarding na Kitzbühel Ski Resort, ale také pěší turistika a běžkování. V létě se zde můžete věnovat turistice, horským túrám, cyklistice a golfu.

3. Kdy je nejlepší čas k návštěvě Kitzbühelu?
- Nejlepší čas k návštěvě Kitzbühelu je v zimě, kdy můžete využít lyžařských sjezdovek. V létě se pak jedná o období od června do září, kdy se zde daří pěší turistice a dalším aktivitám.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v Kitzbühelu?
- V Kitzbühelu se nachází široká nabídka hotelů, apartmánů a penzionů pro různý rozpočet. Můžete si vybrat mezi sněmovnými a luxusními ubytovacími zařízeními.

5. Jaká je doprava v Kitzbühelu?
- K dispozici je zde řada možností dopravy, jako jsou autobusy, lanovky a taxislužby. Také zde najdete veřejné parkoviště pro svá vozidla.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky