Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mauricius Rodrigues Island

Počasí Mauricius Rodrigues Island


Mauricius Rodrigues Island je malý ostrov a součást souostroví Mauricius, který leží v Indickém oceánu. Tento ostrov je oblíbenou turistickou destinací díky svému tropickému klimatu a krásným plážím, ale i z důvodu, že zde často panuje klima ostrova, kterému se říká "ostrov nekonečného léta".

Mauricius Rodrigues Island má celkově velmi teplé klima po celý rok. Nejnižší teploty se vyskytují v srpnu, který je nejchladnějším měsícem, a dosahují průměrně 14 °C. Nejteplejší měsíc je březen s průměrnou teplotou okolo 30 °C. Během ledna a února může být poněkud větrno, což způsobuje vlny, které vytvářejí ideální podmínky pro surfování.

Ostrov se nachází v oblasti, kterou ovlivňují obvyklé pasáty, což znamená, že převládající větry foukají z východu na západ. Díky tomuto převládajícímu větru a vlivu pobřežního podnebí, je na Mauricius Rodrigues Island většinou vlhko a často se vyskytují deště, zejména v období mezi červencem a zářím. Během tohoto období se může vyskytnout i silný déšť, který může přinést problémy s dopravou, zejména na silnicích postižených záplavami.

I přesto se na Mauricius Rodrigues Island vyplatí jet kdykoliv v roce. Bílé písčité pláže, turistické atrakce a křišťálově průzračné vody Indického oceánu jsou vynikající i v období dešťů. Když prší, turisté si mohou užít nákup na trhu, ochutnat tradiční mauricijskou kuchyni nebo navštívit muzeum, které upomíná na historii ostrova.

Celkově lze říci, že Mauritius Rodrigues Island má teplé tropické klima po celý rok, ovlivněné převládajícími větry. I když se zde vyskytují období dešťů, turisté si stále mohou užít krásu ostrůvku a být svědky hojně se vyskytujících exotických zvířat a rostlin. Turistická sezóna trvá po celý rok a nabízí rozmanité možnosti k pobytu na pláži, surfování, procházky, potápění a další turistické atrakce.


Letenka Mauricius Rodrigues Island


Letenka na Mauricius a Rodrigues Island – příjemná cesta za krásami oceánu

Mauricius a Rodrigues Island jsou krásná místa, jež stojí za to navštívit a procestovat. Tento malý ostrov v Indickém oceánu nabízí návštěvníkům nejen nádherné pláže, ale také bohatou historii, kulturu a fantastickou přírodu. Pro ty z vás, kteří uvažují o návštěvě, jsou letenky na Mauricius a Rodrigues Island nejpřímějším a nejrychlejším způsobem jak to udělat.

Co nabízí Mauricius?

Mauricius je ostrov plný zeleně, ležící uprostřed Indického oceánu. Tento ostrov je obklopen korálovými útesy a nabízí návštěvníkům ideální podmínky pro potápění, šnorchlování a rybaření. Na ostrově se nacházejí také krásné pláže s jemným pískem, mezi nejlepší patří pláže Flic en Flac, Belle Mare a Blue Bay.

Kromě pláží nabízí ostrov také mnoho dalších aktivit – surfování, windsurfing, kajaking, plachtění, golf a mnoho dalších. Nezapomeňte navštívit rezervaci Casela World of Adventures, kde si můžete prohlédnout zvířata, pozorovat ptačí druhy nebo si projet safari.

Mauricius má také velmi bohatou historii. Můžete navštívit muzeum, kde se dozvíte více o těžbě cukru a afrických zajatcích, kteří do země byli dovezeni. Na ostrově se také nachází mnoho historických památek, jako například Fort Adelaide, který byl původně postaven jako ochrana proti útokům Francouzů.

Co nabízí Rodrigues Island?

Oproti ostrovu Mauricius je Rodrigues Island menší, ale neméně krásný. Tento ostrov nabízí návštěvníkům fantastický rozhled na oceán a mnoho aktivit, jako jsou vodní sporty, potápění, šnorchlování a rybaření.

Kromě pláží můžete navštívit přírodní park Francois Leguat Giant Tortoise and Cave Reserve, kde se nachází jeskyně a zobrazuje se také historie tohoto ostrova.

Jak získat letenku na Mauricius a Rodrigues Island?

Existuje mnoho letovisek a cestovních kanceláří, které nabízejí letenky na tyto ostrovy. Nejlepší způsob je využít online srovnávače letenek nebo kontaktovat cestovní kancelář, která vám nabídne nejlepší cenu.

Za letenku na Mauricius a Rodrigues Island připlatíte více, než za letenky na běžné turistické destinace, ale cestování na tyto ostrůvky stojí za to. Můžete se těšit na romantickou dovolenou, poznávání nových kultur a během pobytu na ostrovech si odpočinou od hektického městského života.

Jak si užít pobyt na ostrovech?

Pokud máte zájem o pobyt na ostrovech Mauricius a Rodrigues Island, jeden týden je vhodný čas na prohlídku obou ostrovů. Nezapomeňte si ale rezervovat dostatek času na relaxaci, aby se vám dovolená stala nezapomenutelným zážitkem.

Mějte na paměti, že tyto ostrovy leží v tropické zóně, což znamená, že je zde teplé a vlhké klima po celý rok. Největší srážky přijdou v období letního monzunu, ale i v této době se může horko vystoupat až na 30 ° C. Na plážích se bronzování může zdát velmi lákavé, ale pamatujte na to, že slunce na těchto ostrovech je velmi silné. Proto vždy používejte dostatečnou ochranu a hydrataci.

Vzhledem ke své poloze v Indickém oceánu jsou tyto ostrovy krásným místem pro poznávání korálových útesů a podmořského světa. Ať už plavete v tomto krásném oceánu nebo relaxujete na plážích, Mauricius a Rodrigues Island vám nabídnou nezapomenutelný zážitek. Ať už plánujete romantický pobyt, dovolenou s rodinou nebo jednoduše cestování, letenka na tyto ostrovy je rozhodně nejlepší a nejrychlejší způsob, jak cestovat a užít si nádherné ostrovy v Indickém oceánu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mauricius Rodrigues Island


1. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Mauritiusu Rodrigues Island?

Nejlepší čas na návštěvu Rodrigues Islandu je mezi květnem a listopadem, kdy je počasí stabilní a teplota je příjemná.

2. Jaké jsou nejoblíbenější atrakce na Rodrigues Islandu?

Mezi nejoblíbenější atrakce na Rodrigues Islandu patří památky jako jsou Napoleonův Crypt, katolický kostel svaté Terezy a La Residence Foulsafat. Turisté také rádi navštěvují pláže jako je Trou d'Argent nebo Anse Ally.

3. Kde se dá na Rodrigues Islandu ubytovat?

Na Rodrigues Islandu najdete širokou škálu možností ubytování, od luxusních letovisek po rodinné penziony a hostely. Nejoblíbenějšími oblastmi pro ubytování jsou Port Mathurin, Anse aux Anglais a Pointe Coton.

4. Jaké jsou hlavní aktivity na Rodrigues Islandu?

Hlavními aktivitami na Rodrigues Islandu jsou potápění, šnorchlování, surfování, windsurfing, rybolov a procházky po národním parku Francois Leguat. Turisté také rádi navštěvují místní trhy a zkoumají místní kuchyni.

5. Jak se můžu dostat z Maurice na Rodrigues Island?

Rodrigues Island je napojen lety ze základního letiště v Plaisance na Mauriciusu. Několik leteckých společností nabízí pravidelné lety na Rodrigues Island, včetně Air Mauritius a Air Austral.

6. Co je nejlepším způsobem, jak se na Rodrigues Islandu pohybovat?

Nejlepším způsobem, jak se na Rodrigues Islandu pohybovat, je pronajmout si auto nebo skútr, aby bylo možné snadno a rychle cestovat po ostrově. Několik společností také nabízí výlety na lodích a různé zábavné aktivity.

7. Jaká je místní měna na Rodrigues Islandu?

Místní měnou na Rodrigues Islandu je mauricijská rupie (MUR), ale některá místa přijímají také americké dolary nebo eura.

8. Jaký je hlavní jazyk na Rodrigues Islandu?

Hlavním jazykem na Rodrigues Islandu je kreolština, ale mnoho lidí mluví také francouzsky a anglicky.

9. Jsou na Rodrigues Islandu bezobratlí zvířata?

Ano, na Rodrigues Islandu je mnoho druhů bezobratlých zvířat, jako jsou korýši, měkkýši a plži v oceánu a ještěrky, hmyz a pavouci na souši.

10. Jaké jsou doporučené očkování pro návštěvu Rodrigues Islandu?

Pro návštěvu Rodrigues Islandu se doporučuje očkování proti hepatitidě A a B, zápalu mozkových blan, tetanu a dále se může doporučit očkování proti žluté zimnici. Je však vhodné se poradit s lékařem před cestou.


Dovolená Mauricius Rodrigues Island


Mauricius Rodrigues Island je jedno z nejkrásnějších míst v Indickém oceánu. Leží asi 600 km východně od Madagaskaru a je součástí Mauricia, malého ostrovního státu. Ostrov Rodrigues je přátelský k návštěvníkům, kteří sem přijíždějí hlavně kvůli jeho jedinečnému přírodnímu prostředí a půvabu.

Rodrigues je ostrovem sopky, která vytvořila úžasný terén. Dominantou celého ostrova je hřebenová hora Mont Limon, která se zvedá do výšky 398 metrů nad mořem. Ostrov Rodrigues má také mnoho krásných pláží, kde se můžete slunit, koupat a relaxovat. Mezi nejkrásnější az nejvíce návštěvné pláže patří Trou d’Argent, Pointe Coton, Gravier a Anse Bouteille.

Jeden z hlavních důvodů, proč návštěvníci sem přijíždějí, je ráj pro potápěče. Když se potápíte v této oblasti, najdete vody plné korálů, barvitých ryb a dalších mořských tvorů. Je zde celá řada potápěčských center, které vám zajistí vaše plavby.

Rodrigues má i další množství atrakcí, mezi nimi jsou třeba horské túry, kajakování, windsurfing, kitesurfing, rybaření a další vodní sporty. Pro turisty, kteří milují přírodu, jsou tu i národní parky, kde mohou vidět původní druhy zvířat.

Když si najdete čas, můžete se projít po městě Port-Mathurin, kde je mnoho obchodů, zábavy a restaurací. Rodrigues má také spoustu prázdninových vil, které jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel. Tyto vily nabízejí krásné výhledy na moře a jsou ideální pro odpočinek a relaxaci.

Pro ty, kteří touží po dovolené za pozadím tropické přírody, jsou pastvou pro oči překrásné pláže a křišťálově čisté vody a pro ty, kdo hledají dobrodružství, potopí se do hlubin Indického oceánu a objeví úžasnou podmořskou faunu a flóru. Rodrigues je jedinečným místem a bude mít na každého návštěvníka nezapomenutelný dojem.


Ubytování Mauricius Rodrigues Island


Mauricius Rodrigues Island je nádherným kouskem ostrovního ráje v Indickém oceánu, který nabízí mnoho možností na ubytování. Pokud se chystáte navštívit tuto nádhernou destinaci, pak se určitě budete chtít dozvědět o ubytování na Rodrigues Island a vybrat si to nejlepší pro svůj pobyt.

Rodrigues Island nabízí širokou škálu možností pro ubytování, od hotelů a penzionů po apartmány a domečky k pronájmu. Rodina nebo skupina přátel hledající větší prostor a nezávislost mohou zvážit pronájem dovolenkového domu nebo vily.

Hotelové ubytování je populární volbou pro turisty, kteří hledají komfort a pohodlí. Rodrigues Island má mnoho luxusních hotelů, které nabízejí nádherné výhledy na oceán, krásné pláže, bazény a další vybavení.

Pokud hledáte ekonomičtější možnost, můžete se rozhodnout pro ubytování v pensionech. Tyto penziony nabízejí útulné pokoje a snídani v ceně ubytování. Pensiony jsou obvykle menší a rodinné, takže atmosféra je většinou velmi přátelská a pohodová.

Pro turisty, kteří chtějí být nezávislí a mít vlastní kuchyni a další zařízení, jsou apartmány jednou z nejlepších možností. Apartmány jsou většinou umístěny v těsné blízkosti pláže, což umožňuje turistům snadný přístup ke všem aktivitám, které ostrov nabízí.

Pokud plánujete navštívit Rodrigues Island jako součást svatební cesty nebo jiné romantické dovolené, můžete se rozhodnout pro ubytování v luxusní vile. Tyto vily nabízejí jedinečnou atmosféru, soukromí a nádherné výhledy na oceán.

Bez ohledu na to, jak se rozhodnete pro ubytování, nezapomeňte si před rezervací zkontrolovat recenze a ratingy na populárních cestovních portálech. Tím si zajistíte, že vaše ubytování bude splňovat vaše požadavky a očekávání.

V každém případě, Rodrigues Island nabízí mnoho možností na ubytování, ať už hledáte luxusní hotel, útulný pension nebo pronájem apartmánu nebo vily. Takže si můžete být jisti, že najdete to nejlepší pro vaše potřeby a rozpočet a budete moci plně vychutnat svou dovolenou na této nádherné ostrovní destinaci.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky