Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Peru Ica

Letenka Peru Ica


Letenky do Peru jsou oblíbené mezi cestovateli po celém světě a mnoho z nich dokonce navštíví i město Ica, které se nachází na jihu země. Tento region je znám svými pouštními scenériemi, vinařskou oblastí a překrásnými plážemi, což ho činí ideálním místem pro vaši dovolenou.

Abychom se však dostali k letecké dopravě, budete potřebovat letenku do města Lima, což je hlavní město Peru. Lima je také domovem mezinárodního letiště Jorge Chavez International Airport, kde můžete najít celou řadu leteckých společností, jako jsou například LATAM Airlines, Avianca, AeroMexico nebo American Airlines.

Od Lima můžete cestovat do města Ica buď autobusem nebo taxíkem, nebo si můžete pronajmout vlastní auto a užít si nádhernou jízdu úžasnou krajinou.

Cena letenky do Peru se liší v závislosti na letové sezóně, časovém rozmezí, kdy si letenku kupujete, a také od letecké společnosti, kterou si vyberete. Avšak můžete očekávat, že cena letenky se bude pohybovat kolem $600 až $1000 v závislosti na výše uvedených faktorech.

Jakmile dorazíte do Icy, jistě se nebudete nadchnout pouze pro kvalitní vína, ale také pro všechny přírodní scenérie a historická místa, která tento region nabízí. Mezi ty nejvíce známé patří Huacachina (oáza uprostřed pouště), Ballestas Islands (ostrovy s bohatou zvířecí a rostlinnou populaci) nebo Nazca Lines (záhadné geoglyfy z doby předkolumbovské).

Letenka do Icy je tedy skvělou volbou pro ty, kteří hledají nová dobrodružství a zážitky. Před nákupem letenky se však ujistěte, že budete mít dostatečný čas na průzkum tohoto úžasného regionu a že se budete cítit pohodlně při cestování letadlem.


Dovolená Peru Ica


Dovolená v Peru představuje nezapomenutelné zážitky a množství krásných zemí. Oblast Ica je jednou z nejzajímavějších oblastí v Peru a nabízí mnoho aktivit a památek, které stojí za to vidět.

Ica je oblast na jihu Peru, která se rozkládá na pustině a pouštích. Nabízí však nejen krásné písečné duny, ale také úchvatné historické památky a další zajímavá místa.

V Ica si můžete vychutnat luxus a krásu jednoho z největších obytných komplexů na světě, nazývaného Huacachina. Jedná se o město v oáze obklopené dunami, které se stalo oblíbeným turistickým místem.

Ke koupání je zde například krásné jezero, jehož voda se díky solím v poušti jeví jako stříbrná. Pro méně odvážné návštěvníky jsou zde možnosti jízdy na velbloudovi, projížďky na terénních vozidlech, nebo paragliding.

Pokud si více přejete poznávat historii Peru, určitě navštivte oblast Nazca. Nazca je známa svými pahorky narysovanými do krajiny, které jsou nepochopitelné a úžasné.

Kromě těchto zážitků se v Ica také často pořádají národní svátky, které jsou plné kulturního dění, hudby, tance a barev.

V Ica se setkáte s vřelým a přívětivým obyvatelstvem, které vám rádo nabídne tradiční peruánské jídlo a nápoje, jako je pisco, chuño nebo lomo saltado.

Výlet do oblasti Ica je skvělou příležitostí pro ty, kteří chtějí objevovat neuvěřitelnou krásu Peru a zároveň seznámit se s původním obyvatelstvem.

I když Peru může být daleko od vaší domovské země, cesta do této oblasti se určitě vyplatí. Pokud chcete zažít kouzlo této země, vydejte se na dovolenou do oblasti Ica a užijte si jiný svět, plný krás a zážitků, na které nezapomenete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Peru Ica


1. Jak se dostat do Icy?

Ica se nachází asi 300 kilometrů jižně od Limy, hlavního města Peru. Kromě letiště v Ice je možné se sem dostat i autobusem nebo taxíkem.

2. Co dělat v Ice?

Ica je nejznámější díky místního aperitivu Pisco, ale také díky písčitým dunám, pěstování vína a národním parkům. Turisté se mohou podívat na nádherné historické budovy, vyzkoušet si adventure actitivity a užít si plážový a surfový život.

3. Jak se dostat na Huacachinu?

Huacachina se nachází asi 5 kilometrů jižně od Icy a najdete tam jedinečný písečný dunový park. Je nejlepší dostat se tam taxíkem nebo mototaxíkem, ale také se odtud konají četné organizované zájezdy.

4. Co vidět v Huacachinu?

Huacachina je známá pro svůj kruhový jezírko na dně údolí obklopené dunami. Díky tomu je místem ideálním pro písečnou jízdu, sandboarding nebo paragliding. Turisté si také mohou prohlédnout ruiny mayské civilizace a přehlídky kultur a vinařství.

5. Co znamená Pisco?

Pisco je peruánský aperitiv, který se vyrábí z hroznů a je nejvíce spojen s regionem Ica. Má zvláštní chuť a vynikající aroma. Je možné ochutnat ho v místních bodech, ale rovněž také na řadě ochutnávek organizovaných místními vinaři.


Ubytování Peru Ica


Pokud hledáte ubytování v peruánském městě Ica, máte na výběr z několika možností. Naneštěstí je v Ica kopec ubytování, které odpovídá evropským standardům – většina hotelů a hostelů je spíše pro jednodušší typy cestovatelů. Zde je několik tipů na ubytování v Ica.

První možností je hotel Santo Domingo, nacházející se na okraji města. Jedná se o stylový hotel, který nabízí prostorné a pohodlné pokoje s koupelnou. Součástí hotelu je restaurace, kde si můžete vychutnat peruánskou kuchyni a chutné víno.

Pokud hledáte něco levnějšího, může pro vás být zajímavou volbou hostel La Casa de Los Abuelos. Ten se nachází v historickém centru města, což vám umožní snadný přístup k mnoha zajímavým místům v okolí. Hostel nabízí společné pokoje i soukromé pokoje s vlastní koupelnou.

Další možností může být hotel Villa Jazmin. Nachází se v klidné části města, kde můžete relaxovat u bazénu nebo si užít posezení na terase. Pokoje jsou prostorné a čisté, vybavené nezbytným nábytkem a moderním vybavením.

Pro rodiny či skupiny přátel může být zajímavou volbou pronájem domu na pláži. V Ica jele Canción de la Playa, krásná pláž s bílým pískem, která je vzdálena pouhých několik minut jízdy od města. Pronájem domu vám umožní užít si klidné a soukromé prostředí v blízkosti moře.

Většina ubytování v Ica nabízí možnosti rezervace online, takže si můžete vybrat to nejlepší ubytování pro vás a svou rodinu. Pokud hledáte ubytování v Peru Ica, neváhejte si vybrat podle svého stylu a představ.


Počasí Peru Ica


Ica, peruánské město v jihozápadní části země, má celoročně mírné a slunečné počasí. Leží přímo na pobřeží Tichomořského oceánu, kde teploty vzduchu zpravidla nepřekročí 30 °C ani neklesnou pod 15 °C.

V letních měsících od listopadu do března zde dochází k velkému zvýšení vlhkosti vzduchu a oblačnosti, zatímco v zimě jsou dny krátké a suché. Tato krátká dešťová sezóna však zavlažuje neobydlené pouště v okolí Icy a velmi přispívá k růstu a rozkvětu vegetace.

Co se týče krátkodobých předpovědí, deště a bouřky jsou nejčastější v lednu, březnu, dubnu a květnu, ačkoli jsou obvykle krátké a neintenzivní. V ostatních měsících se očekává sucho a bronzové slunce, ideální k podnikání výletů do okolí.

Ica je také místem extrémních teplot, které se mohou vyskytnout na obě strany spektra. V letních měsících je teplo poměrně silné, ale v zimě mohou být noci velmi chladné. Nicméně důvodem k obavám není, pokud máte správné oblečení, protože teploty v Ica (i výrazněji v Chavínu) se zřídka klesají pod nulu.

Celkově vzato, Ica má typicky pouštní klima s několika vyjímečnými stavy vlhkosti, ale stejně jako v každém místě se počasí může snadno změnit. Přesto lze říci, že turistická sezóna je téměř po celý rok, přičemž jaro a podzim nabízí mírnější podmínky na cestování. Kdy se rozhodnete návštěvu v Ica naplánovat, pečlivě sledujte předpovědi počasí, abyste si mohli užít co nejvíce vašeho pobytu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky