Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Nepál Tengboche Monastery

Ubytování Nepál Tengboche Monastery


Nepál je země známá svou úchvatnou a neobyčejnou přírodou, nádhernými horami, bohatou a rozmanitou kulturou a historií. Tento krásný kraj je domovem mnoha světoznámých klášterů, z nichž jeden je Tengboche Monastery.

Tengboche Monastery se nachází v oblasti Khumbu v Nepálu, v nadmořské výšce 3 860 metrů. Je to nejvýše položený budhistický klášter v Himalájích. Tento klášter je obklopen stupňovitými horami, které vytvářejí velmi malebnou krajinu.

Tengboche Monastery byl postaven již v roce 1916 a je to jeden z nejvýznamnějších klášterů v Nepálu. Klášter byl v minulosti několikrát zasažen katastrofami, včetně zemětřesení a požárů, nicméně byl vždy obnoven. Dnes je Tengboche Monastery znám pro své krásné fresky, ručně malované zdi a nádherné sochy.

Pro turisty a poutníky Tengboche Monastery nabízí možnost ubytování přímo v klášteře. Hosté mohou být ubytováni v malých místnostech s postelemi, které jsou prostorné a jednoduché. V klášteře nejsou k dispozici žádné luxusní pohodlí, jako je televize, internet, nebo horká voda, ale návštěva kláštera je pro mnoho lidí velmi duchovně obohacujícím zážitkem.

V klášteře Tengboche Monastery se provozuje také stravování. Hosté se mohou těšit na chutné jídlo, které je připraveno pomocí tradičních ingrediencí a metod. Je to ideální způsob, jak si užít prostředí kláštera a získat přehled o kuchyni Nepálu.

Návštěva Tengboche Monastery není jen o ubytování a stravě, ale také o duchovním zážitku. Každý den jsou pro hosty připraveny meditace a modlitby s mnichy. Pro věřící je to nezapomenutelný zážitek a mnoho lidí považuje takovou návštěvu za velmi pozitivní a inspirativní.

Tengboche Monastery je místo, kde se dá nalézt klid, jiný pohled na svět a možnost získání duchovního zážitku. Pokud plánujete návštěvu Nepálu, určitě nevynechejte navštívit tento nádherný klášter a ubytovat se tam. Je to zážitek, který si pamatujete na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Tengboche Monastery


Otázka: Kde se Tengboche Monastery nachází?
Odpověď: Tengboche Monastery se nachází v Khumbu oblasti Nepálu, v blízkosti hor na Himalájském pohoří.

Otázka: Jak se dostat do Tengboche Monastery?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Tengboche Monastery, je letecky do letiště Lukla a poté se vydávat pěšky nebo využít služby místních průvodců.

Otázka: Jaký je vstupní poplatek do Tengboche Monastery?
Odpověď: Vstupení do Tengboche Monastery je zdarma, ale návštěvníci mohou přispět do sbírky, která pomáhá udržovat a rozvíjet klášter.

Otázka: Kdy se konají přehlídky a festivaly v Tengboche Monastery?
Odpověď: Tengboche Monastery slaví každoročně Mani Rimdu festival, který obvykle spadá na říjen nebo listopad. Tento festival slaví buddhistickou kulturu a tradice a místní taneční výkony jsou velmi populární.

Otázka: Jaké jsou nejlepší roční období navštívit Tengboche Monastery?
Odpověď: Nejlepší období navštívit Tengboche Monastery jsou jarní měsíce od března do května a podzimní měsíce od září do prosince. V těchto obdobích jsou podmínky ideální pro turisty a výhledy na okolní hory jsou nejkrásnější.

Otázka: Jaká je atmosféra v Tengboche Monastery?
Odpověď: Tengboche Monastery má klidnou a klidnou atmosféru. Návštěvníci mohou být překvapeni, jak je ticho a klidné místo navzdory poutním poutníkům a turistům, kteří často navštěvují klášter.

Otázka: Mohou návštěvníci zůstat v Tengboche Monastery?
Odpověď: Ne, návštěvníci nemohou přespávat uvnitř Tengboche Monastery. V okolí jsou však k dispozici řádné ubytovací možnosti pro turisty a poutníky.


Letenka Nepál Tengboche Monastery


Pokud hledáte nezapomenutelnou zážitkovou cestu, navštívte Nepál a vyzkoušejte si letenku do Tengboche Monastery. Tento malebný klášter se nachází v oblasti Khumbu v pohoří Himaláj, které je nejvyšší horou světa - Mount Everest.

Tengboche Monastery je považován za jeden z nejvýznamnějších a nejhezčích buddhistických klášterů v celém Nepálu. Klášter je jedinečný svým umístěním v průzračném horském prostředí a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Cestou do Tengboche Monastery se můžete těšit na nádherné scenérie, které jsou typické pro oblast Khumbu. Okouzlující pohledy na hory, ledovce, řeky a zelené údolí, prostě fantastická krajina, která vám vezme dech.

Velkolepé vstupní brány vám poskytnou cestu do kláštera, kde můžete vidět okouzlující architekturu, sochy Buddha, zdobené fresky, hudební nástroje a další posvátné artefakty. Uvnitř kláštera můžete nasát duchovní atmosféru a meditovat na klidném místě v nádherém prostředí.

Pro turisty, kteří touží po dobrodružství, Tengboche Monastery nabízí nádhernou trekking trasu, která vede po stezkách kolem Mount Everest Base Campu. Během trekku se můžete těšit na nádherné výhledy na horu Everest, Lhotse, Ama Dablam a další okolní hory.

Cesta do Tengboche Monastery může být náročná a zdlouhavá, ale je to zážitek, který stojí za to. Letenky jsou k dispozici z různých letišť v Nepálu, v závislosti na vašich cestovních požadavcích.

Ať už hledáte duchovní zážitek nebo dobrodružství v Himalájích, letenka do Tengboche Monastery je tou nejlepší volbou pro vás. Přijďte a objevte tuto fantastickou destinaci, která nabízí nádhernou atmosféru a nádherné výhledy na nejvyšší horu světa.


Počasí Nepál Tengboche Monastery


Nepál je země známá svou překrásnou přírodou, která je převážně horského charakteru. Nejvyšší pohoří světa – Himálaj – rozzáří oči každého turisty, který se odtamtud vydá na cestu. Jedno z těchto míst je i Tengboche Monastery – klášter, který byl postaven ve 20. století a nachází se v nadmořské výšce 3 867 metrů.

Avšak, kromě nádherného výhledu na pohoří Himálaj, je Tengboche Monastery známé i svým extrémním a nepředvídatelným počasím. Vzhledem k tomu, že se nachází ve vysokohorské oblasti, počasí může být velmi proměnlivé a rychle se měnit.

V zimě jsou teploty velmi nízké, v oblasti se mohou vyskytovat obrovské sněhové bouře a větry mohou dosahovat rychlosti až 100 km/h. Zimní období se v oblasti Tengbocheho kláštera považuje za méně turisticky oblíbené, takže pokud se rozhodnete vydat se sem v této době, můžete se těšit na menší zájem ostatních turistů.

Na jaře a na podzim bývá počasí mnohem příznivější a teploty se zvyšují. Tyto období jsou pro turisty ideální, když se vydávají na túru po horách. Je třeba však počítat s tím, že občas může být počasí nepředvídatelné a může tedy dojít k chladnějším teplotám i během těchto období.

V létě je v oblasti mnohem víc srážek a mohou se vyskytnout monzunové deště, což může způsobit komplikace hodně aktivním turistům. Léto se také neovládá vysokou návštěvností turistů, jelikož teploty mohou být velmi vysoké.

Než se vydáte na výlet do oblasti Tengbocheho kláštera, je důležité si uvědomit, jaké počasí se může vyskytnout v daných obdobích. Připravit se na extrémní podmínky a dbát na bezpečnostní opatření během cesty. S krásami okolních hor se můžete setkat v jakémkoliv období, kdy se rozhodnete pro cestu do této oblasti, ale je třeba být připraven na různé řády počasí, které se zde mohou vyskytnout.


Dovolená Nepál Tengboche Monastery


Nepál je země s mnoha jedinečnými místy, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je klášter Tengboche, který se nachází v srdci Himálají. Pokud hledáte dovolenou plnou spirituality, duchovnosti a odpočinku, pak je návštěva tohoto kláštera tou správnou volbou.

Tengboche Monastery se nachází v oblasti Khumbu v Nepálu. Je to jeden z nejvýznamnějších a nejstarších klášterů v celé oblasti. Založen byl v 17. století a poskytuje dům místním mnichům a návštěvníkům, kteří se chtějí přiblížit k věčnému míru a harmonii.

Tengboche Monastery není jen duchovním a náboženským centrem, ale také skvělým místem pro odpočinek a relaxaci. Monastery se nachází v malebné krajině obklopené vrcholy Himalájí a malými vesnicemi. Toto místo je ideální pro turisty, kteří hledají klidnou a tichou dovolenou, daleko od shonu měst.

Pro turisty, kteří jsou horolezci nebo túristi, je Tengboche Monastery výchozím bodem pro výstup na nejvyšší horu světa Mt. Everest. Cesta na vrchol hory je plná dobrodružství a výzev, ale také nabízí neuvěřitelné scenérie.

Kromě toho, Tengboche nabízí jedinečný a působivý pohled na horu Ama Dablam a několik dalších hor. Přestože lze klášter navštívit po celý rok, nejlepší čas pro návštěvu je během zimy, kdy je oblast pokryta sněhem, nebo na jaře, kdy kvetou květiny a příroda se probouzí k životu.

Návštěva Tengboche Monastery zahrnuje prohlídku interiéru kláštera, který je plný bohatého umění a kultury. V klášteře jsou k vidění různé sochy a malby, stejně jako velký zvon, který se rozezní při ceremoniích.

Turisté se mohou zapojit do různých duchovních aktivit a ceremonií, které se konají v klášteře. Tyto aktivity zahrnují meditaci, zpěv manter a výuku Buddhových učení. Nejenže tyto aktivity poskytují náboženské a duchovní prožitky, ale také pomáhají turistům zbavit se stresu a získat vnitřní klid.

Když se rozhodnete pro dovolenou v Tengboche Monastery, doporučuje se získat vízum před odjezdem. Pokud cestujete v zimě, měli byste se připravit na extrémně chladné počasí a v létě na silné téči. Je také důležité si zabalit vhodné oblečení a dostatečné léky.

V Tengboche Monastery se můžete těšit na jedinečnou duchovní a relaxační dovolenou. Budete obklopeni krásnou přírodou a vrátíte se do světa s odpuštěným srdcem a vnitřním klidem.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky