Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Argentina Buenos Aires (hlavní město)

Letenka Argentina Buenos Aires (hlavní město)


Buenos Aires, hlavní město Argentiny, je největším městem této jihoamerické země a jedním z nejlidnatějších měst v Latinské Americe. Nachází se na východě země u Rio de la Platy a díky svému bohatému kulturnímu dědictví a dynamickému způsobu života se stalo oblíbeným cílem pro turisty z celého světa.

K pobytu v Buenos Aires můžete snadno domluvit letenku. Výhodou města je, že z něj létají letadla do všech významných měst v Jižní Americe, takže si můžete leckdy splnit sen a navštívit i sousední Brazílii, Chile či Peru. Letenka z Evropy do Buenos Aires obvykle stojí od 6000 Kč do 10 000 Kč v závislosti na sezóně a na dny, kdy letíte.

Buenos Aires nabízí mnoho kulturních atrakcí, navštívit můžete například nádherný park Retiro, kde byly v roce 1910 konány oslavy k 100. výročí nezávislosti Argentiny. Nachází se zde i slavná ulice Caminito, která se stala symbolem města díky svým barevným domkům. Navštívit můžete i historické památky, jako například Basilica del Santisimo Sacramento, Casa Rosada, z níž bývalý prezident Evita Perón pravidelně promlouvala k davům, či buněční blok La Boca.

Buenos Aires se může pyšnit také skvělou gastronomickou scénou, kde se vedle tradičních steaků a empanadas prodávají také mnoho exotických pokrmů, jako jsou například ryby v kokosovém mléce nebo dulce de leche - sladká, hustá nádivka z karamelizovaného kondenzovaného mléka.

K návštěvě Buenos Aires je nejlepší vyrazit v březnu a dubnu, kdy je zde tepleji a atmosféra je velmi příjemná. Vyhnout byste se měli červenci a srpnu, kdy je zima a mívá tam i déšť.

Pokud tedy hledáte zážitky plné kultury, gastronomických specialit a několika dní odpočinku v atraktivním městě, rozhodně byste neměli váhat a využít možnosti zakoupit si letenku do Buenos Aires.


Dovolená Argentina Buenos Aires (hlavní město)


Argentina je země, která se nachází na jihu Jižní Ameriky. Jedním z hlavních turistických cílů tohoto nádherného státu je Buenos Aires, světoznámé hlavní město s ohromující architekturou, historií a kulturou.

Pokud plánujete navštívit Buenos Aires, měli byste si určitě vyhledat alespoň několik dní na dovolenou, abyste mohli vychutnat všechny krásy tohoto města. Buenos Aires je plné zajímavých památek a míst, které stojí za to navštívit.

Za první zastávku na vaší cestě doporučuji navštívit oblast Plaza de Mayo, kde se nacházejí některé z nejznámějších památek Buenos Aires. Mezi nejvýznamnější památky oblasti patří Casa Rosada, sídlo prezidenta Argentiny, Katedrála Metropolitana, kde je uloženo mnoho důležitých hrobů, a palác Cabildo, který je dnes muzeem.

Pokud máte rádi umění a historii, určitě si nechte ujít návštěvu národního muzea umění, které se nachází v Palais de Glace. Muzeum poskytuje přehled o argentinském umění od koloniálních dob až po současné umění.

Dalším zajímavým místem, které stojí za návštěvu, je Buenos Aires Botanical Garden. Tento park nabízí velkou rozmanitost rostlin a květin a je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

A ačkoli je Buenos Aires velkým městem, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu některých jeho tématických čtvrtí. Nejznámější jsou San Telmo, kde se nachází tradiční trh se starými věcmi a kde si můžete užít tango, a La Boca, která je barvami domů a ulic velmi malebná a je také domovem fotbalového týmu Boca Juniors.

Buenos Aires je také proslulé svou bohatou nabídkou kulinářských specialit, zejména steaků a čerstvého mořského ovoce. Město je plné skvělých restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat vynikající argentinská jídla.

Když se bude blížit večer, během návštěvy Buenos Aires stojí za to si užít místní noční život. Buenos Aires nabízí širokou škálu kulturních a zábavných akcí jako jsou koncerty, divadelní představení a festivaly.

Celkově vzato, Buenos Aires je fascinujícím městem, které nabízí návštěvníkům mnoho krásných míst k návštěvě a věcí k poznání. Pokud plánujete cestovat do tohoto krásného historického města, určitě nebudete zklamáni.


Počasí Argentina Buenos Aires (hlavní město)


Argentina Buenos Aires - Město s nevypočitatelným počasím

Buenos Aires, hlavní město Argentiny, se nachází na jihu Jižní Ameriky, a je známý svým bohatým kulturním dědictvím a neustále pulzujícím životem. Město i jeho okolí se vyznačuje teplým podnebím, které bývá náchylné k náhlým změnám.

V Buenos Aires se můžeme setkat s velmi nápaditým počasím, a to i během jediného dne. Charakteristickými jsou zde horká léta a chladné zimy, a také jsou pro město typické občasné deštivé sezóny. Průměrná teplota v Buenos Aires se pohybuje kolem 22 až 25 stupňů Celsia během letních měsíců v prosinci až únoru. Na druhou stranu v zimních měsících červnu až srpnu průměrná teplota klesá na 15 až 18 stupňů Celsia.

Kromě této obecné charakteristiky se v Buenos Aires vyskytují i časté náhlé změny počasí, které mohou být způsobeny atmosférickými vlivy přicházejícími od And. Během jediného dne může být teplota několikrát vysoká i nízká, a to zejména v období od října do dubna, kdy se vyskytují vichřice a západní větry. Tyto nevypočitatelné podmínky mohou narušit plány místních i turistů, kteří chtějí prozkoumat město.

Vzhledem k vlhkému prostředí v Buenos Aires se mohou často vyskytovat bouřky, což může ovlivnit kvalitu života v městě. Během deštivé sezóny, která trvá od listopadu do února, se mohou vyskytovat záplavy a narušení dopravy. To může být zvláště obtížné, pokud se v Buenos Aires přemisťujete pěšky nebo hromadnou dopravou.

Naštěstí jsou zde i pozitivní stránky počasí v Buenos Aires. Především můžete vychutnat slunce a teplé počasí a užít si tak nezapomenutelné zážitky v městě. Pokud máte radi kulturu, můžete také být svědkem několika festivalů a oslav, které se konají po celý rok.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Buenos Aires může být velmi nevypočitatelné a je to faktor, který by měl být brán v úvahu při plánování návštěvy města. Nicméně, s přiměřeným oblečením a přizpůsobením se aktuálnímu počasí, můžete si být jisti, že v Buenos Aires budete mít velmi nezapomenutelné zážitky na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Buenos Aires (hlavní město)


1. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Buenos Aires?
- Buenos Aires nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě, jako jsou například taneční show tanga, návštěva hřbitova Recoleta, návštěva náměstí Plaza de Mayo, procházka historickou částí San Telmo, návštěva národního parku Tigre a mnoho dalších.

2. Jak se dostat z letiště do centra Buenos Aires?
- Z letiště Ezeiza existuje místo pro odjezd shuttle busu a taxíků, které vás příměstí do centra Buenos Aires. Můžete také použít metru nebo autobus.

3. Jaké jsou nejlepší čtvrtě k pobytu v Buenos Aires?
- Nejoblíbenějšími čtvrtěmi pro turisty jsou Recoleta, Palermo a San Telmo. Tyto čtvrti nabízejí mnoho historických a kulturních atrakcí, restaurací a nočního života.

4. Jaké jsou typické argentinské jídla a nápoje?
- Mezi nejtypičtější argentinská jídla patří steak, empanadas, choripán (sendvič s párkem), milanesa (obdoba řízek), a dulce de leche (karamelový džem). Z nápojů si turisté oblíbí yerba mate, vínem a Fernetem.

5. Kdy je nejvhodnější doba k návštěvě Buenos Aires?
- Nejlepšími měsíci pro návštěvu Buenos Aires jsou říjen a listopad, kdy jsou teploty příjemné a množství turistů je nízké. V období prosinec a leden jsou ceny většinou vysoké a mnoho míst se zavře kvůli letní dovolené.


Ubytování Argentina Buenos Aires (hlavní město)


Argentina Buenos Aires (často nazýváno jen Buenos Aires) je hlavním městem a největším městem Argentiny. Leží na jihovýchodě země, těsně u ústí řeky Rio de la Plata do Atlantského oceánu. Město je známé svým tango, bohatou historií, koloniální architekturou a kosmopolitní atmosférou. Buenos Aires je také centrem argentinského turistického ruchu, což znamená, že poskytuje širokou škálu ubytování ve všech kategoriích cenových relací.

Na výběr je mnoho různých typů ubytování: od hostelu, apartmánů až po luxusní hotely. Ceny se značně liší podle kvality a polohy ubytování. Pokud si chcete dopřát luxusní pobyt v Buenos Aires, zvolte jedno z mnoha prestižních pětihvězdičkových hotelů, které se nacházejí v centru města. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, jako jsou wellness centra, fitness centra a exkluzivní restaurace. Mezi nimi jsou např. Alvear Palace Hotel, Four Seasons Buenos Aires, Faena Hotel Buenos Aires a Park Hyatt Buenos Aires.

Pokud cestujete s pejskem, Buenos Aires je městem, které je v tomto ohledu poměrně přátelské. Existuje řada hotelů, které vám ochotně poskytnou pohodlné ubytování se psy. Některé z těchto hotelů jsou např. Babel Studios, Hotel Etoile a Hotel Didi. Většina z nich se nachází v centro de Almagro, Palermo a Puerto Madero.

Pokud hledáte více přístupné a cenově dostupné ubytování, můžete si vybrat například hostelské ubytování v Buenos Aires. Díky tomuto typu ubytování můžete prozkoumat město za mnohem nižší ceny. Buenos Aires má velký výběr hostelů - od těch více ekonomických po ty více luxusní s prvotřídními službami. Některé z nejvíce navštěvovaných hostelů v Buenos Aires jsou Milhouse Hostel, Hostel Obelisco, Art Factory Hostel a Portal del Sur Hostel.

V poslední době se stávají velmi populární bytové služby Airbnb. V Buenos Aires existuje velké množství bytů, které nabízejí domácí pohodlí s nádherným výhledem na panoráma města. Tyto ubytovací možnosti jsou ideální pro rodiny, páry nebo skupiny přátel. Ceny se značně liší v závislosti na lokalitě a počtu osob a pohybují se typicky od 20 dolarů za noc do 200 dolarů za noc.

V Buenos Aires máte výběr z mnoha typů a cenově dostupných možností ubytování pro každý typ cestovatele. Není třeba mít obavy z výběru vhodného ubytování. Ubytování v Buenos Aires není problém - bude pouze záležet na vašich představách, požadavcích a předpokládané cenové relaci.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky