Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Namibie Kolmanskop

Ubytování Namibie Kolmanskop


Namibie je divokou zemí plnou neprobádaných oblasti a fascinujících divokých zvířat. Mezi mnoha cestovateli je však méně známé místo jménem Kolmanskop. Nachází se v poušti Namib v jihozápadní části země a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Historie Kolmanskopu

Kolmanskop se začal rozvíjet okolo roku 1908, když bylo v Namibii objeveno zlato. Skupina německých horníků se přestěhovala do této oblasti s nadějí, že zbohatnou. Během následujících desetiletí získalo město pověst bohatého dělnického střediska, kde byli lidé vázáni na písečné duny, ale stále bohatí a úspěšní.

Když se však v polovině 20. století v Namibii začali těžit diamanty, lidé se začali přestěhovávat do jiných oblastí. Kolmanskop byl postupně opuštěn a během několika desetiletí byl navždy pohřben pod písečnými dunami.

Dnes je toto opuštěné město místem turistického zájmu, kde se lidé dostávají nejen proto, aby viděli ruiny starých budov, ale také kvůli úžasným přírodním scenériím.

Ubytování

V Kolmanskopu neexistuje žádné hotely ani resorty. Existují však dvě možnosti ubytování, a to Lodge Anib a Lodge Klein-Aus Vista. Obě budovy nabízejí luxusní pokoje s výhledem na poušť a ochotným personálem, který vám pomůže s plánováním vašich výletů. Tyto lodi se nacházejí v blízkosti oblasti a nabízejí příjemné a klidné místo pro odpočinek po celodenní turistice.

Co můžete v Kolmanskopu vidět?

Můžete se projít mezi fascinujícími ruiny opuštěných budov, prozkoumat historii a cítit atmosféru zlaté horečky, která se odehrála zde v Namibii. A pokud máte štěstí, můžete se zde setkat i s fauna a flóru, které jsou zvláštní pro tento specifický region.

Není to přívětivé místo pro návštěvu, ale určitě stojí za to vidět a zažít. Pokud jste typ člověka, který hledá odpočinek a klid od hektického města, pak je tato oblast ideální pro vás.

Ať už jste zde jenom na krátkou návštěvu, nebo zde zůstanete na delší dobu, nezapomeňte si přinést skvělou kameru, protože zde na vás čeká mnoho fotogenických míst. Kolmanskop je tak trochu zapomenutý klenot, který stojí za to objevit.


Letenka Namibie Kolmanskop


Když přemýšlíš o navštívení Namibie, pravděpodobně se ti vybaví národní park Etosha, velbloudí jízdy či překrásné duny Sossusvlei. Ale co kdybychom ti řekli, že existuje ještě jedno místo, které stojí za návštěvu, a to osada Kolmanskop.

Kolmanskop se nachází v jihozápadní části Namibie, asi 10 kilometrů vnitrozemské od jedné z nejnavštěvovanějších oblastí - národního parku Namib-Naukluft. Tato opuštěná osada vznikla v roce 1908 poté, co se v této oblasti našly diamanty. Kolmanskop se stalo jasným důkazem toho, jak diamantové potraviny mohou vytvořit bohatství a prosperitu, ale také ukazuje, jak rychle a krutě mohou být tyto zdroje vyčerpány.

Kolmanskop býval pulsujícím centrem diamantového průmyslu v Namibii, ale dnes je to opuštěná osada s prázdnými domy, ulicemi a rozpadající se budovami. Navštívit tento neobydlený samotář je jako cesta časem zpět do minulosti. Aby se zachovala vnější krása těchto domů, musí být návštěvníci pečlivě sledováni, aby nedotkli ani nedotknutých míst, ani nerozbili okna.

Navzdory tomu, že je Kolmanskop opuštěná, stále láká návštěvníky svou zvláštní atmosférou a okouzlením minulosti. Navštivte chladné budovy koloniální architektury a prozkoumejte pokojné ulice čerstvé pouště. Ale nečekejte čekat, až budou věci úplně odpadlé - někteří se obávají, že osada se jednoho dne úplně rozpadne.

K návštěvě Kolmanskop se můžete dopravit buď automobilu po asfaltové silnici, která vede z Lüderitz nebo pomocí letecké dopravy. Některé letecké společnosti nabízejí lety přímo do Lüderitz, ze kterého můžete pokračovat na další cestu s dopravcem.

Jestliže máte Namibii v plánu, nezapomeňte zařadit Kolmanskop mezi své cíle. Tato opuštěná osada vás určitě potěší svou krásou a zajímavou historií.


Dovolená Namibie Kolmanskop


Namibie je země plná neuvěřitelných přírodních krás, ale i zajímavých historických míst. Jedním z takových míst je opuštěné městečko Kolmanskop, které se nachází v blízkosti města Lüderitz.

Kolmanskop vzniklo v roce 1908, kdy se zde našlo diamantové ložisko. Během několika let se zde vybudovalo moderní město se všemi potřebnými službami. Zdejší diamanty byly v té době největšími na světě a díky nim se Namibie stala velkým hráčem na diamantovém trhu.

V průběhu 20. století však Kolmanskop začalo ztrácet na významu. Diamanty se nacházely v hloubkách, které byly stále obtížněji dosažitelné. Když se navíc na začátku 50. let objevily diamantová ložiska v jiných částech země, začala se do Kolmanskopu stěhovat celá komunity, kvůli čemuž zdejší hospodářský potenciál začal rapidně klesat.

V současné době je Kolmanskop téměř úplně opuštěné. V městečku se nachází mnoho zajímavých staveb, jako například římskokatolický kostel, hotel, kino nebo nemocnice. Tyto budovy jsou však v dezolátním stavu a postupně se propadají.

Ačkoliv je Kolmanskop turisticky velmi zajímavou destinací, návštěvníci se zde nesmí volně pohybovat. Město je posledních pár let chráněno jako národní kulturní památka a prohlídky jsou povoleny pouze s průvodcem. To je způsobeno tím, že neopatrní návštěvníci by mohli ohrozit stav budov.

Pokud se rozhodnete navštívit Kolmanskop, měli byste si zajistit prohlídku s průvodcem. Ten vám ukáže nejzajímavější části městečka a poví vám mnoho zajímavostí o jeho historii. Můžete se těšit na to, že procházka mezi opuštěnými domy vás dokáže přenést do doby, kdy se zde diamanty těžily ve velkém množství.

Kolmanskop je velmi specifické místo, které si získá srdce každého turisty, který se sem rozhodne vydat. Je velkým připomínkou všem, jak důležité je zachování historických památek a to, že i největší diamantová ložiska se mohou jednoho dne vyčerpat. Navštivte tedy Namibii a nevynechte možnost vidět toto neuvěřitelné městečko na vlastní oči.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Kolmanskop


1. Jak se dostat do Kolmanskopu?
Kolmanskop se nachází asi 10 kilometrů od města Lüderitz v Namibii. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je pronajmout si auto a jet po silnici B4 z Windhoeku nebo se z Lüderitzu dostat k cíli taxíkem.

2. Existují v Kolmanskopu ubytovací možnosti?
Ne, v Kolmanskopu nejsou žádné ubytovací možnosti. Nejbližší hotely a ubytovny se nacházejí v Lüderitzu.

3. Musím si zakoupit vstupenku do Kolmanskopu?
Ano, návštěvníci musí koupit vstupenku do Kolmanskopu. Vstupné je v současné době 100 NAD (namibijských dolarů) pro dospělého a 30 NAD pro děti do 16 let.

4. Jaké jsou otevírací hodiny Kolmanskopu?
Kolmanskop je otevřen od pondělí do neděle od 8:00 do 13:00 hodin.

5. Můžu si v Kolmanskopu fotit nebo natáčet?
Ano, fotografování je povoleno a na mnoha místech jsou k dispozici krásné snímky. Natáčení však vyžaduje individuální povolení.

6. Existuje v Kolmanskopu průvodce?
Ano, turistický průvodce je k dispozici a je v ceně vstupného. Průvodce mluví anglicky a pomáhá návštěvníkům při prohlídce.

7. Je Kolmanskop dostupný pro handicapované osoby?
Bohužel, Kolmanskop není plně přístupný pro handicapované osoby, jelikož většina plochy je obložena pískem a přístupové cesty nejsou vybudovány s ohledem na speciální potřeby.

8. Jaké jsou hlavní atrakce v Kolmanskopu?
Hlavními atrakcemi v Kolmanskopu jsou staré opuštěné budovy a domy, které byly kdysi před více než 100 lety centrem těžby diamantů. Návštěvníci si mohou prohlédnout různé místnosti, včetně kuchyní, koupelen a ložnic, a uvidí mnoho zvětralých a opuštěných předmětů, jako jsou staré pianina a gramofofy.


Počasí Namibie Kolmanskop


Namibie, rozlehlá země v jihozápadní Africe, je domovem mnoha fascinujících přírodních krás. Mezi nejvýraznější patří poušť Namib, která pokrývá většinu země, a přístavní město Swakopmund. Avšak mezi turisty patří k oblíbeným místům také malé město Kolmanskop, které se nachází v poušti Namib, asi 10 kilometrů od pobřeží Atlantského oceánu.

Historie Kolmanskopu sahá až do konce 19. století. Tehdy byla Namibie německou kolonií a na místě se objevily první diamantové nálezy. V roce 1908 zde byla otevřena první diamantová důlní koncese a město Kolmanskop se rychle rozvíjelo. V roce 1912 zde byla postavena první nemocnice Namibie a v roce 1928 mělo město vlastní bowlingovou dráhu, taneční sál a dokonce i kasino.

Bohužel, s ukončením diamantových těžeb v 50. letech 20. století se začalo město postupně opouštět. V roce 1956 tu žilo již jen několik málo lidí a v roce 1957 byl Kolmanskop oficiálně uzavřen.

Dnes je město opuštěné a zralé k prozkoumání pro turisty. Mezi jeho nejvýraznější památky patří staré německé stavby, jako jsou nemocnice a nemovitosti vytvořené v koloniálním stylu. Vcházet do dřevěných domů s nataženými okny a prázdnými stropy je jako se podívat do minulosti. Největší zajímavostí však jsou písečné duny, které se tu nakupily během let.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit Kolmanskop, je dobré pamatovat, že Namibie má velmi horké počasí. Průměrné teploty v Kolmanskopu jsou v létě (od listopadu do února) kolem 30 stupňů Celsia a v zimě (od května do srpna) kolem 20 stupňů Celsia. V závislosti na ročním období se taky mění množství srážek - v průměru tu spadne asi 10 mm deště za rok.

Kolmanskop může být fascinujícím místem pro lidi, kteří hledají dobrodružství a zajímavou historii. Ať už se rozhodnete pro návštěvu během letních měsíců, nebo v zimě, rozmístění v poušti Namib vám zajistí unikátní zážitek.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky