Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mjanmarsko (Barma) Myitkyina

Letenka Mjanmarsko (Barma) Myitkyina


Myanmar, zvaný také Barma, je zemí plnou kouzla a tajemna. A jedním z doporučených míst k návštěvě je město Myitkyina, hlavní město státu Kachin.

Letenkové společnosti nabízejí lety z různých destinací do Myitkyiny, přičemž ceny se mohou lišit v závislosti na sezóně a dostupnosti. Obvykle se jedná o lety přestupní, nicméně časově ušetříte cestováním po silnicích.

Myitkyina láká tisíce turistů z celého světa kvůli svým historickým a kulturním památkám a přírodním krásám. Mezi nejznámější patří chrám Myit Sone Pagoda, který se nachází tam, kde se řeky Mali a N’mai slévají dohromady a vytváří řeku Irrawaddy; Kel Ngai An oáza, která nabízí návštěvníkům skvělé trekkingové a horské túry; a Nabyonga, jedna z nejvyšších hor v Myanmaru.

Kromě toho, v Myitkyině se také můžete pokochat místním řemeslem a uměním. Město je známé svými výrobci stříbrných šperků, koberců a tradičního oblečení. Také se zde koná největší festival v Kachinu, nazývaný Manao Festival, který se slaví v lednu a únoru, a přináší mnoho tradičních tanců, hudby a jídel.

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, Myitkyina by mohla být tou správnou volbou pro vás. Koupě letenky je prvním krokem, který vás zavede do této neuvěřitelné destinace. A pokud tuto cenu vynaložíte, budete odměněni jedinečnými zážitky a krásami, které můžete najít jen zde v Myitkyině.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Myitkyina


Myitkyina je hlavním městem státu Kachin, který se nachází na severu Mjanmarska (Burmy). Město se nachází v údolí řeky Ayeyarwady a je obklopeno horami. Počasí v Myitkyině se výrazně liší podle ročního období.

Období dešťů

Období dešťů začíná v Myitkyině v květnu a trvá až do října. V tomto období může být velmi deštivé a vlhké počasí. Průměrná teplota se pohybuje mezi 23 a 30 stupni Celsia. Tyto vysoké teploty spolu s vysokou vlhkostí mohou být velmi náročné na zdraví a pohodu lidí. Deštivé období také přináší zvýšené riziko povodní a sesuvů půdy v horách kolem města.

Období sucha

Období sucha v Myitkyině trvá od listopadu do dubna. V tomto období je mnohem méně srážek a úroveň vlhkosti klesá. Průměrná teplota se pohybuje mezi 18 a 28 stupni Celsia. V tomto období jsou počasí mnohem vhodnější pro návštěvu okolních hor a dobrodružství v přírodě.

Celkově lze říct, že počasí v Myitkyině je doslova a do písmene rozporuplné. Kachinský stát je znám svou dramatičkou krajinou, kterou ovlivňuje teplý a vlhký klima a horské podmínky. Pokud plánujete návštěvu Myitkyiny nebo oblasti kolem, mějte na paměti, jaké počasí očekávat a přizpůsobte své aktivity a plány podle toho.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Myitkyina


Jaký je nejbližší letiště k Myitkyině?
Nejbližší letiště k Myitkyině je letiště v Myitkyině, které se nachází přibližně 8 km jihozápadně od města.

Jaký je nejlepší čas na návštěvu Myitkyiny?
Nejlepší čas na návštěvu Myitkyiny je od listopadu do února, kdy jsou teploty mírné a suché období.

Jak se dostat do Myitkyiny z Yangonu?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Myitkyiny z Yangonu, je letecky. Existují také autobusové a vlakové spoje, ale jsou pomalejší a méně pohodlné.

Co je nejlepší místo k návštěvě v Myitkyině?
Nejlepší místa k návštěvě v Myitkyině jsou Krajinná zahrada a Pagoda Shwe Taung.

Je Myitkyina bezpečná pro turisty?
Myitkyina je považována za poměrně bezpečné místo pro turisty, ale jako vždy by měli být cestovatelé obezřetní a dodržovat základní bezpečnostní opatření.

Potřebuji vízum k návštěvě Myitkyiny?
Ano, pro vstup do Myanmaru/Barmského státu je potřeba vízum. Více informací o procesu získání víza naleznete na oficiálních stránkách Myanmaru.


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Myitkyina


Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Mjanmarsku (Barma), rozhodně byste neměli minout město Myitkyina. Nachází se v severovýchodní části země a je to hlavní město státu Kachin. Můžete zde vidět zajímavé historické památky a přírodní krásy, jako jsou vodopády a řeky.

Historie Myitkyina začíná již ve 4. století, kdy byla městem posledního krále státu Kachin, který zde vystavěl pevnost. V druhé světové válce bylo město obsazeno Japonci, kteří zde měli leteckou základnu. Boje o město byly velmi tvrdé a byly zde nasazeny i britské speciální jednotky Chindits.

Dnes můžete navštívit památníky těmto bojům, jako je například hřbitov věnovaný padlým Britům a Indům nebo muzeum Chindits.

Dalšími zajímavostmi jsou památky související s náboženstvím. Nejvýznamnější je buddhistický chrám Shwe Myintzu, který pochází z roku 1921. Také zde můžete navštívit množství menších chrámků a pagod.

Přírodou obdařený kraj je ideálním místem pro vodácké a turistické aktivity. Kromě mnoha nedotčených řek a říček jsou tu i například vodopády Kaungmulone a Waikangyi.

Myitkyina je také ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí. Můžete se vydat výš do hor za návštěvou horských vesnic a prozkoumat nevšední krajinné scenérie.

Nechybí tu ani mnoho skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční kachinskou kuchyni nebo jiné speciality.

Svým návštěvníkům nabízí Myitkyina bohatou historii, náboženskou diversitu a nádhernou krajinu. Pokud toužíte po dovolené s nevšedními zážitky, Myitkyina je tou správnou volbou.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Myitkyina


Myitkyina je hlavním městem Kachinského státu v Myanmaru (Barma). Je to místo, kde se setkávají mnoho různých etnických skupin a je také hlavním centrem obchodu a vzdělání v této oblasti. Pokud plánujete navštívit Myitkyinu, budete potřebovat ubytování. V tomto článku vám přinášíme některé možnosti, které stojí za to zvážit.

1. Myitkyina Guest House

Myitkyina Guest House se nachází v centru města a nabízí klimatizované pokoje s bezplatným Wi-Fi připojením. Cena za pokoj začíná na 30 dolarů za noc. Hosté si mohou užít snídani zdarma, která je podávána v restauraci v přízemí. Díky své výhodné poloze se hosté mohou snadno dostat do blízkých atrakcí, jako je například chrám Shwe Kyi Myint.

2. Ayarwaddy River View Hotel

Tento hotel se nachází v blízkosti řeky Ayeyarwaddy a nabízí pokoje s výhledem na řeku. Pokoje jsou prostorné, klimatizované a vybavené ústředním topením. Hotel má bazén, restauraci a bezplatné Wi-Fi připojení. Cena za pokoj začíná na 45 dolarů za noc. Hosté si mohou užít krásný výhled na řeku a relaxovat v klidu po celodenním poznávání města.

3. Kachin Land Hotel

Kachin Land Hotel se nachází v klidné části města a nabízí klimatizované pokoje s balkonem. Pokoje jsou prostorné a vybavené soukromou koupelnou, televizí a minibarem. Hotel má také restauraci, bazén a zahrádku. Cena za pokoj začíná na 40 dolarů za noc. Hosté mohou užívat krásný výhled na místní hory a navštívit nedaleký chrám Phakant.

4. Shwe Na Di Guesthouse

Toto ubytování je nejlevnější ze všech představených v tomto článku. Začíná na 15 dolarech za noc za pokoj, který nabízí klimatizaci a bezplatné Wi-Fi připojení. Hosté mohou sdílet koupelnu a společnou kuchyň. Jeden z největších trhů města, Bogyoke Market, se nachází v docházkové vzdálenosti. Toto ubytování je ideální pro ty, kteří hledají levné a jednoduché ubytování.

V Myitkyině je mnoho dalších možností ubytování, které se liší cenou a vybavením. Nezáleží na tom, jaký druh cestovatel jste, v Myitkyině si jistě najdete ubytování, které vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky