Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mexiko Cozumel

Letenka Mexiko Cozumel


Pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou, určitě byste měli zvážit Mexiko, konkrétně Cozumel. Tento kousek země je ideální pro ty, kteří touží po poznávání nových kultur, plážích a vodních sportech.

Pokud toto místo ještě neznáte, najdete ho na stejnojmenném ostrově. Místní obyvatelé hovoří španělsky a angličtina je také běžně používaným jazykem. Cozumel se nachází v Karibiku a je velmi oblíbeným cílem turistů z celého světa.

Mnoho lidí se sem vypravuje nejen proto, aby si užili nádherné lexikální pláže, ale také kvůli křišťálově čistému moři. A pokud chcete trochu adrenalinu, nabízí se vám skvělé příležitosti ke šnorchlování či potápění. Cozumel se totiž nachází v jedné z nejlepších oblastí na světě pro vodní sporty a možnosti zdejších potápěčských lokalit jsou velmi rozmanité.

Alespoň jednou během svého pobytu v této oblasti byste měli navštívit také místní archeologická naleziště. Mezi nejznámější patří San Gervasio a El Cedral. Tyto lokality vám umožní poznat bohatou historii Mexika a naučit se o zdejších kořenech a tradicích.

Pokud jste spíše milovníky exotické kuchyně, máte také co objevovat! Mexická kuchyně je více než obdivuhodná a když ji spojíte s mexickým vínem, užijete si nezapomenutelný zážitek. Cozumel nabízí mnoho možností, jak si vychutnat lahodná jídla, například v místních restauracích, kde si můžete vychutnat jídla připravená z čerstvých místních ingrediencí.

Co se týče dopravy, budete si moci vybrat mezi různými možnostmi. Většina cestovatelů využívá leteckou dopravu, a to hlavně kvůli vzdálenosti. Cesta z nejbližšího města Cancúnu trvá zhruba 40 minut. Pokud nechcete využívat letadlo, vždy vám zůstává možnost cestovat lodí nebo trajektem. Z Cancúnu je to cca 1,5-2 hodiny jízdy.

Výběr letenek do Cozumelu je poměrně rozsáhlý. Mezi nejznámější dopravce patří Delta Airlines, American Airlines, Iberia, tu pochopitelně můžete využít letenku z přímého spoje nebo si vybrat let s přestupem v USA.

Pokud tedy hledáte kus světa, kterým byste se mohli pochlubit, Cozumel je tou správnou volbou. Najdete zde neskutečnou přírodu, úžasné potápěčské možnosti, exotická jídla a krásné pláže. A co je nejdůležitější, poznáte místní prostředí a nové zvyky, které snadno navždy změní váš pohled na svět.


Počasí Mexiko Cozumel


Mexiko Cozumel je jednou z nejpopulárnějších dovolenkových destinací v Karibiku, a to díky svému úchvatnému počasí, nádherným plážím a bohatému podmořskému životu. Zdejší klima je tropické, což znamená horké a vlhké počasí téměř po celý rok s průměrnou teplotou okolo 28 stupňů Celsia (82 °F).

Období dešťů je mezi květnem a říjnem, kdy je zde vysoká vlhkost a občasné bouřky. Ty však bývají krátkodobé a rychle se změní v slunečný den. Právě díky dešťové sezóně se zdejší krajina mění do bohatých zelených odstínů a zdejší rostliny a květiny se rozkvetou.

Mezi listopadem a dubnem je zde suché období, kdy je méně vlhkosti a průměrná teplota je mírnější, kolem 25 stupňů Celsia (75°F). Toto období přináší perfektní podmínky pro plážové aktivity, jako jsou potápění, šnorchlování, nebo surfování. Díky krásným a teplým vodám Karibiku si můžete užívat vodní sporty po celý rok.

Všimněte si, že Mexiko Cozumel se také nachází v oblasti Karibiku, který může být v sezoně ohrožen hurikány na konci léta a na podzim. V období od června do listopadu je třeba být opatrní a sledovat předpovědi počasí.

Celkově řečeno, počasí v Mexiku Cozumel je téměř ideální pro turisty, kteří chtějí užít si svou dovolenou na pláži. Bez ohledu na období se zde různí vodní sporty spojují s nepopsatelnou atmosférou a krásou karibských vod. Proč si tedy nezařídit výlet a nevyrazit na Mexický poloostrov Cozumel? Na vás čeká nádherné počasí a spoustu zábavy.


Ubytování Mexiko Cozumel


Mexiko, země plná kouzelných zážitků a krás, se těší rostoucí popularitě mezi turisty z celého světa. Jedním z nejoblíbenějších turistických destinací v Mexiku je Cozumel, ostrov v Karibiku, který nabízí nádherné pláže, skvělou kuchyni, vodní sporty a mnoho dalších zážitků.

Pokud plánujete navštívit Cozumel, je důležité si dobře promyslet své ubytování. Zde je několik tipů, které vám pomohou vybrat si to nejlepší ubytování pro váš pobyt v Mexiku.

1. All-inclusive resort

Jednou z nejlepších možností pro ubytování v Cozumelu jsou all-inclusive resorty. Tyto hotely nabízejí ubytování, stravování a mnoho aktivit v jednom balíčku, což je velmi pohodlné pro ty, kteří chtějí strávit většinu času v resortu.

Mezi nejlepší all-inclusive resorty v Cozumelu patří Occidental Cozumel, který se nachází přímo u moře a nabízí skvělé aktivity, jako je potápění, kajak a windsurfing. Dalším populárním resortem je Sunscape Sabor Cozumel, který má několik bazénů, restaurací a bary.

2. Malé hotely

Pokud preferujete menší a intimnější atmosféru, můžete si vybrat z mnoha malých hotelů a hostinců v Cozumelu. Tyto hotely bývají levnější než all-inclusive resorty a často se nacházejí v blízkosti města San Miguel, kde se nacházejí místní restaurace a bary.

Jedním z nejlepších malých hotelů v Cozumelu je Casita de Maya, která se nachází v srdci města San Miguel a nabízí krásné pokoje v tradičním stylu s vlastní koupelnou. Dalším skvělým výběrem je Hacienda San Miguel, která poskytuje pohodlné ubytování v tradičním mexickém stylu.

3. Soukromé vilky

Pokud hledáte luxusní a privátní ubytování, můžete si pronajmout soukromou vilku v Cozumelu. Tyto vilky bývají vybaveny veškerým moderním vybavením, jako je klimatizace, kabelová televize a Wi-Fi, a často mají vlastní bazén nebo přímý přístup k pláži.

Mezi nejvíce žádané soukromé vily v Cozumelu patří Casa Carlota, která nabízí krásné výhledy na moře a vlastní bazén. Dalším oblíbeným zájemců je Villa Bella Vista, která má přístup na pláž a velkou terasu s výhledem na moře.

4. Apartmány a studia

Pokud preferujete ubytování s vlastní kuchyní, můžete si pronajmout apartmán nebo studio v Cozumelu. Tyto typy ubytování jsou obvykle cenově dostupnější než resorty a soukromé vily a umožňují vám vařit a stravovat se podle svého uvážení.

Mezi nejlepší apartmány a studia v Cozumelu patří Vista Del Mar Condominiums, které nabízejí krásný výhled na moře a plně vybavenou kuchyň. Dalším skvělým výběrem je Casa Del Sol, která se nachází v blízkosti pláže a je ideální pro rodiny s dětmi.

Výběr ubytování v Cozumelu závisí především na vašich preferencech a rozpočtu. Bez ohledu na to, které ubytování si vyberete, můžete se těšit na nezapomenutelný pobyt v krásném a exotickém prostředí Mexika.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Cozumel


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Cozumelu v Mexiku?

Nejlepší doba na návštěvu Cozumelu je od listopadu do května, kdy se snižuje pravděpodobnost hurikánů a teploty jsou příjemné.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Cozumelu?

Nejlepší pláže v Cozumelu jsou Paradise Beach, Playa San Francisco, Playa Palancar a Playa Mia.

3. Jaké památky bych měl navštívit v Cozumelu?

Mezi nejlepší památky v Cozumelu patří San Gervasio Mayan Ruins, Punta Sur Eco Beach Park a Cozumel Museum.

4. Jaké aktivity si mohu užít v Cozumelu?

V Cozumelu si můžete užít různé aktivity, jako jsou potápění, šnorchlování, plavání s delfíny, jízda na koni, golf a mnoho dalších.

5. Jaká je místní měna v Cozumelu?

Místní měna v Cozumelu je mexické peso (MXN).

6. Je bezpečné cestovat do Cozumelu?

Ano, Cozumel je relativně bezpečné místo pro turisty, pokud dodržují obvyklá opatření a varují se před zločinem.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Cozumelu?

Mezi nejlepší restaurace v Cozumelu patří Kinta Mexican Bistro, Buccanos at Night a La Cocay.

8. Jde v Cozumelu dobře nakupovat?

Ano, v Cozumelu jsou k dispozici různé obchody s rukodělnými výrobky, šperky a dalšími turistickými suvenýry.

9. Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy v Cozumelu?

Mezi nejlepší způsoby dopravy v Cozumelu patří taxi, pronájem auta nebo motocyklu a místní autobusy.

10. Kolik stojí lístek na trajekt z Playa del Carmen do Cozumelu?

Lístek na trajekt z Playa del Carmen do Cozumelu stojí zhruba 10-15 amerických dolarů (cca 200-300 mexických pes). Ceny se mohou lišit v závislosti na sezóně a cestovních podmínkách.


Dovolená Mexiko Cozumel


Mexiko je země plná barev, kultur a tradic a není divu, že se jedním z nejoblíbenějších cílů turistů stala právě Mexika a to i přes možné bezpečnostní problémy, které jsou s touto oblastí spojeny. Cozumel je ostrov nacházející se na východním pobřeží Mexika a je snem mnoha turistů i z mnoha jiných důvodů.

Kousek od slavného Cancunu se nachází ostrov Cozumel, který je největším ostrovem v Karibiku. Ostrov není příliš velký, ale je plný krásných pláží, korálových útesů a mořského života. Cozumel se také může pochlubit nádhernými západy slunce a mnoha aktivitami, jako jsou potápění, jízda na lodi, plavba na kajaku, jízda na koni a mnoho dalšího.

V Cozumelu je mnoho krásných a luxusních hotelů a resortů všech kategorií, kde se každý může ubytovat podle svého gusta. Mnoho z nich leží přímo u pláže, nabízejí skvělé služby a nadstandardní ubytování, za což ale mnohdy zaplatíte více než jinde v Mexiku.

Samotné město Cozumel je skvělým místem pro ty, kteří chtějí nakupovat nebo zažít místní kulturu. Město má mnoho trhů a obchodů, kde vám místní prodají mnoho místních specialit a suvenýrů. Také se zde nacházejí mnohé historické památky, jako jsou mayské chrámy a pyramidy, které můžete navštívit a prozkoumat fascinující historii.

Pokud jste potápěči, tak Cozumel je vaše místo na Zemi. Ostrov je obklopen mnoha nádhernými korálovými útesy a záplavou mořského života, který nabídne nezapomenutelné zážitky. Na ostrově najdete mnoho potápěčských center, které nabízejí kurzy pro začátečníky i pokročilé. Ale ani když nejste potápěč, tak Cozumel bude pro vás ideálním místem k odpočinku a relaxaci na krásných plážích.

Mexiko Cozumel je skvělým místem pro ty, kteří chtějí zažít krásy Karibiku a místní kulturu. Skvělá destinace pro rodiny s dětmi, páry nebo jednotlivce, kteří chtějí odpočinout a užít si trochu luksusu a zároveň poznat novou kulturu. Pro mnoho turistů se stává Cozumel tak důležitou destinací, že se sem vracejí každý rok.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky