Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Malta Tarxien

Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Tarxien


1. Jak se dostat z letiště na Malta Tarxien?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat z letiště na Malta Tarxien, je cestovat taxíkem nebo sdíleným transferem. Existuje také veřejná doprava, kterou lze použít, ale bude to trvat déle.

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Malta Tarxien?
Odpověď: Malta Tarxien může být navštěvována kdykoliv během roku, ale nejlepší čas na návštěvu je během jara (duben a květen) a podzimu (září a říjen), kdy teploty jsou příjemné a mírnější.

3. Jaká je cena vstupenek do archeologických lokalit v Tarxien?
Odpověď: Vstupenky do archeologických lokalit v Tarxien stojí 6 eur pro dospělé a 4,50 eur pro studenty a osoby starší 60 let.

4. Jak se dostat z Malta Tarxien na město Valletta?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat z Malta Tarxien do města Valletta, je cestovat autobusem nebo taxíkem. Existují také organizované zájezdy, které nabízejí dopravu do různých destinací na Maltě.

5. Jaká jsou nejlepší místa k navštívení poblíž Malta Tarxien?
Odpověď: V blízkosti Malta Tarxien se nachází mnoho atrakcí, jako například Hypogeum Hal-Saflieni, čtyři megalitické chrámy na ostrově Malta a blízké město Birgu. Většina pláží a dalších turistických zajímavostí se nachází na západním pobřeží ostrova.


Počasí Malta Tarxien


Malta je krásná země, plná slunce, moře a jedinečných památek. Tarxien, malé městečko na jihu ostrova, nabízí turistům nejen kouzelné západ slunce, ale i pohled na jedny z nejstarších megalitických chrámů na světě. Při cestě do Tarxienu vás však může zaskočit počasí.

Klima na Maltě

Maltské klima je středomořské: horké a suché léto, mírné a vlhké zimy. Do Tarxienu se nejlépe vydejte na jaře nebo na podzim, když teploty nejsou tak extrémní. Během letních měsíců červenec a srpen se teploty mohou dostat až k 40°C. Turisté by měli být opatrní a nezapomenout si zabalit dostatek vody a ochranného opalovacího krému.

Počasí Tarxien

V Tarxienu se počasí může měnit. Během zimy (listopad – březen) jsou teploty okolo 15 – 20 °C a mohou být deštivé. Pokud se však zabere slunce, může být velmi teplé a užít si můžete krásný výhled na moře. Na jaře (duben – květen) a na podzim (říjen – listopad) bývají teploty příjemné, obvykle okolo 20 – 25 °C. To jsou ideální podmínky pro turistiku a objevování okolí Tarxienu. V letních měsících je velmi horko a doporučuje se vyhledat stín, zvláště když se budete procházet mezi megalitickými chrámy.

Co si vzít na výlet

Nezapomeňte si vzít s sebou pláštěnku a ochranné oblečení na případný déšť v zimě. V letních měsících se oblečte do lehkých a vzdušných oděvů a doneste si dostatek vody na hydrataci. Návštěvníci mohou také zkusit ochutnat místní speciality, jako jsou krevety, ryby a místní vína. Nedaleko Tarxienu se nachází blízké pláže, kde můžete vyrazit na koupání a užít si slunce.

Závěr

Tarxien nabízí návštěvníkům své kouzlo a oživení z historie s krásným výhledem na okolní vodní oblasti. Pozor však na počasí, které se může velmi rychle změnit. Nikdy nevíte, jestli budete v Tarxienu obdivovat západ slunce, nebo se budete schovávat před prudkou bouřkou. Proto se vždycky dobře připravte na možná nepříjemná překvapení.


Dovolená Malta Tarxien


Dovolená na Maltě se může stát nezapomenutelným zážitkem. Tato země nabízí mnoho krásných míst a atrakcí. Jedním z těchto míst je Tarxien.

Tarxien je městečko na jihu ostrova Malta. Jeho název pochází od slova "Tarzin", což znamená "kamenné kříže". Tarxien je známý především díky svým megalitickým chrámům. Tyto chrámy jsou velmi staré, pocházejí z doby před 5000 lety a jsou dokladem významného kulturního dědictví Malty.

Chrám v Tarxien byl objeven v roce 1913 a stal se jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na Maltě. V roce 1980 byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Chrám je známý svými velkými bloky kamene a složitými reliéfy a gravurami. Tyto reliéfy představují symbolické postavy a figurky, jako jsou například zvířata a lidské postavy.

Dnes můžete navštívit chrámy v Tarxien v rámci prohlídky, která vám představí nejen historii tohoto místa, ale také život lidí, kteří zde v době stavby chrámu žili. V chrámu můžete vidět například mnoho keramických a kamenných artefaktů nebo reprodukce těch nejvýznamnějších reliéfů.

V Tarxienu se rovněž nachází mnoho dalších zajímavých míst a památek. Je to například katedrála sv. Pavla, která byla postavena v 17. století na počest sv. Pavla, který na Maltě pobýval. Dále se zde nachází například muzeum folkloru nebo muzeum vojenské historie.

Pro milovníky přírody je v Tarxienu k dispozici mnoho krásných parků a zahrad. Mezi nejznámější patří Majjistral Nature and History Park nebo San Anton Gardens, který byl založen v roce 1636 a je plný zeleně a květin.

K dispozici jsou také restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat místní speciality. Mezi ty nejznámější patří koláč s ricottou a jahodami zvaný imqaret nebo pečená ryba plněná krevetami a rýží.

Pokud hledáte místo k odpočinku a relaxaci, můžete se ubytovat v jednom z místních hotelů. V Tarxienu se nachází například hotel Corinthia Palace Hotel & Spa, který se nachází pouhých 15 minut jízdy od chrámu v Tarxien.

Výlet do Tarxienu je nezapomenutelný zážitek a určitě stojí za to, abyste si ho při své dovolené na Maltě nenechali ujít.


Letenka Malta Tarxien


Letenky do Malty jsou oblíbené u českých turistů a nejinak tomu je i s letenkou do města Tarxien, které se nachází na jižním pobřeží ostrova. Tarxien je znám svými megalitickými památkami a je také ideálním výchozím bodem pro prozkoumání zbytku ostrova.

Cena letenky do Tarxien se může lišit podle sezóny, avšak většinou se pohybuje v rozmezí okolo 5-8 tisíc korun za zpáteční jízdenku. Nejlevnější lety bývají v období mimo hlavní sezónu, tedy od listopadu do února. V této době můžete najít letenky za ceny kolem 4 tisíc korun za zpáteční let.

Letiště na Maltě, letiště Malta International Airport (MLA), se nachází asi 5 km od hlavního města Valletty. Z letiště do Tarxienu se snadno dostanete buď vlakem nebo autobusem. Cesta trvá přibližně 20 minut a cena se pohybuje kolem jednoho eura.

Po příjezdu do Tarxienu se můžete vydat na prohlídku megalitických památek, které jsou jednou z hlavních atrakcí města. Mezi nejvýznamnější patří Megalitické chrámy Tarxien, které jsou staré přes 4000 let. Chrám byl objeven v roce 1913 a od té doby byl rekonstruován, aby byl přístupný pro turisty.

Další zajímavou památkou jsou římské katakomby, které byly používány jako hrobky ve starověku. Nachází se asi kilometr od megalitických chrámů a jsou to jeden z největších komplexů katakomb na Maltě.

Pokud máte rádi přírodu a zvířata, můžete navštívit Botanickou zahradu St. Anton, kterou najdete přímo v Tarxien. Zahrada je plná exotických rostlin a palmy a má také malou zoo s místními živočichy.

Celkově lze říci, že letenka do Tarxienu stojí za to. Město nabízí spoustu krásných památek a atrakcí, které si můžete prohlédnout a zároveň slouží jako výchozí bod pro prozkoumání zbytku ostrova.


Ubytování Malta Tarxien


Malta je oblíbenou turistickou destinací s mnoha krásnými místy k návštěvě. Tarxien je jedním z mnoha půvabných měst na Maltě, které stojí za to zvážit jako destinaci na dovolenou.

Pokud plánujete navštívit Tarxien, první věcí, kterou budete potřebovat, bude ubytování. Existuje mnoho možností v oblasti, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a Airbnb pronájmů.

Jeden z nejlepších hotelů v Tarxien je Hotel Plevna. Tento hotel se nachází v blízkosti městského centra a je ideální pro turisty, kteří chtějí být v blízkosti mnoha zajímavých míst. Hotel nabízí dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou, TV a klimatizací. Pokoje jsou prostorné a dobře zařízené a personál je velmi přátelský a ochotný. Hotel také má venkovní bazén, který je ideální pro odpočinek po celodenním objevování města.

Dalším možným ubytováním v oblasti je Vilhena BandB. Tento penzion se nachází v blízkosti Tarxien Hypogeum, což je jedna z nejvíce atraktivních památek v oblasti. Vilhena BandB nabízí pokoj v rustikálním stylu s vlastní koupelnou a společnou kuchyní. Hosté mají také přístup k venkovnímu bazénu a hospodářskému dvorku s grilem. Penzion se nachází v klidné a tiché oblasti, což zaručuje klidný a pohodlný pobyt.

Pokud hledáte více samostatnosti a prostoru, pronájem apartmánu by mohlo být ideální volba pro vás. V oblasti je mnoho apartmánů, které nabízejí samostatnou koupelnu, kuchyň a obývací pokoj, což zaručuje mnohem větší volnost a flexibilitu během vaší dovolené. Jedním z nejlepších Airbnb pronájmů v oblasti je "Spacious 3 Bedroom Apartment in Tarxien". Tento apartmán nabízí tři prostorné ložnice, dvě koupelny, kuchyň a obývací pokoj v moderním a dobře zařízeném stylu. Byt také má balkon s výhledem na místní vesnici a terasu s grilem.

Obecně platí, že v oblasti Tarxien je mnoho možností pro ubytování pro každý rozpočet a typ cestujících. Navštivte Tarxien a užijte si příjemný a komfortní pobyt v jednom z nejkrásnějších měst na Maltě.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky