Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Švédsko Luleå

Ubytování Švédsko Luleå


Luleå je město v severním Švédsku, které se nachází na břehu Botnického zálivu. Je to hlavní město provincie Norrbotten a jedno z největších měst v Laponsku. Luleå je známé nejen pro svou krásnou přírodu a blízkost krajiny, ale i díky výsledkům v oblasti výzkumu a vývoje. Protože se jedná o město, které se roztáhlo na pobřeží a do vnitrozemí, nabízí mnoho druhů ubytování.

První a nejčastější druh ubytování jsou hotelové pokoje. Návštěvníci mají na výběr mezi mnoha různými cenovými kategoriemi. V centru města najdete vyhlášený hotel Storgatan21, což je elegantní a moderní hotel s vynikajícími službami. Pokoje jsou vkusně zařízené se všemi pohodlnostmi, jako jsou TV, Wi-Fi a minibar. Hotel nabízí také vybavení pro business a konferenčních místností, restaurací a barů.

Další možností jsou apartmány, pokud hledáte větší prostor nebo více soukromí. Tyto apartmány nabízejí kuchyňský kout, obvykle dvě až tři ložnice, koupelnu a obývací pokoj. Některé apartmány nabízejí balkony nebo terasy s krásným výhledem na moře nebo na město.

Hostely jsou skvělou možností pro ty, kteří cestují v zapojeném rozpočtu. Hostel Luleå je populární volbou pro ty, kteří hledají levné ubytování. Hostel nabízí jednoduché pokoje s patrovými postelemi, koupelnami a kuchyňským koutem, kde si můžete vařit vlastní jídlo.

V Luleå je rovněž mnoho ubytovacích zařízení se sauna a bazénem, což jsou oázy klidu, které ocení jak místní obyvatelé, tak i návštěvníci města. Tyto hotely nabízejí kromě bazénu a sauny také služby jako jsou masáže, wellness centra, fitcentra a další.

Pokud hledáte speciální zážitek, zkuste spaní na ledě. Po několika kilometrech jízdy z Luleå najdete Ice Hotel, který byl postaven ze sněhu a ledu z těch nejčistších vod Botnického zálivu. Ledový hotel nabízí od listopadu až do dubna unikátní zážitek, kde si můžete pronajmout sobolí kožešinový spacák pro spaní na ledových postelích.

Luleå nabízí mnoho možností pro ubytování, od luxusních hotelů po levné hostely. Švédské Laponsko vás okouzlí svou krásou a nedostatek ubytování zde určitě nehrozí. Pokud hledáte klid a odpočinek, nebo chcete být blízko města, Luleå nabízí něco pro každého.


Letenka Švédsko Luleå


Letenka Švédsko Luleå: objevte nádhernou severní přírodu

Pokud hledáte dovolenou v netradičním prostředí plném nádherné přírody, měli byste zvážit let do švédského města Luleå. Toto město se nachází v severním Švédsku, ve švédské oblasti Norrland a je tak ideální pro ty z vás, kteří se chtějí vzdát každodenního shonu města a na chvíli se ocitnout v naprostém tichu proevropské tajgy.

Luleå se nachází na západním pobřeží Botnického zálivu, který je částí Baltského moře. Pro turisty je důležité, že město má vlastní letiště, takže se snadno dostanete po vzletu s letenkou Švédsko Luleå. Stejně tak si můžete také na místě pronajmout auto a podniknout nezapomenutelné výlety do úchvatné přírody.

Co v Luleå vidět

Město Luleå samotné zajisté příliš turistických atrakcí nenabízí, nicméně stojí za návštěvu jeho katedrála, která je považovaná za nejsevernější církevní stavební památku na světě. Katedrála byla dokončena v roce 1904, přičemž její stavba trvala více než 20 let. Zajímavostí je, že byla postavena na středu města, což je u katedrál značně neobvyklé. Kromě ní zde naleznete množství muzeí a galerií, které zaujmou celou řadu turistů.

Příroda kolem Luleå

Pokud se však vypravíte mimo město, čeká vás neskutečné přírodní bohatství. Luleå se nachází na břehu řeky Lule a na sever od města můžete najít celou řadu krásných jezer a lesů, kde si můžete zarezervovat chatu a užívat si klid a ticho.

Také se zde nabízí množství outdoorových aktivit, jako např. turistika, rybaření, kajakování, canoeing, v zimě pak i lyžování, snowboarding, psí spřežení a mnoho dalšího. Pokud patříte mezi nadšené fanoušky fotografování přírody, rozhodně si připravte svůj fotoaparát, protože v Luleå budete mít mnohem a mnohem víc co fotit.

Pokud se tedy rozhodnete objevit tuto krásnou část severního Švédska, měli byste si zakoupit letenku Švédsko Luleå. S tímto letem se dostanete rychle, bez problémů a velmi pohodlně. Ať už se vydáte s rodinou, přáteli nebo sami, zážitky z tohoto dobrodružství vám zaručeně zůstanou v paměti na dlouho.


Nejčastější dotazy a odpovědi Švédsko Luleå


1. Jak se dostanu do Luleå?
Odpověď: Luleå má letiště, vlakové a autobusové spojení. Můžete také dojet autem.

2. Jaké památky stojí za návštěvu v Luleå?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější patří Katedrála v Luleå, Zábavní park Boden Fortress a Muzeum Norrbotten.

3. Kde mohu najít ubytování v Luleå?
Odpověď: Luleå nabízí mnoho hotelů, apartmánů a hostelů. Výběr záleží na vašem rozpočtu a preferencích.

4. Co mohu v Luleå dělat v zimě?
Odpověď: V zimě v Luleå můžete navštívit ledovou rokli, vyzkoušet si jízdu na skútru nebo sáňkách, popřípadě se projet v kočáru taženém psím spřežením.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Luleå?
Odpověď: Mezi nejlepší restaurace v Luleå patří Restaurang CG, O'Learys Luleå a Bryggargatan Luleå.

6. Kdy je nejlepší čas navštívit Luleå?
Odpověď: Nejoblíbenější časy návštěvy jsou léto a zima. V létě se můžete těšit na pěkné počasí a aktivitu na vodě, v zimě pak na sněžné radovánky a Aurora Borealis (polární záři).

7. Mohu navštívit Laponsko z Luleå?
Odpověď: Ano, Luleå se nachází v blízkosti Laponska a snadno můžete navštívit mnoho laponských pamětihodností a atrakcí.


Dovolená Švédsko Luleå


Luleå je město ležící na severu Švédska, jen několik kilometrů od poloostrova Kalix. Je to město plné přírodní krásy a nabízí mnoho možností jak strávit krásnou a nezapomenutelnou dovolenou v tomto severním koutě Švédska.

V Luleå byste měli určitě navštívit hrad Kungsgården, který leží na břehu řeky Lule. Je to jeden z nejstarších kamenných hradů ve Švédsku a nabízí krásný výhled na řeku a okolní krajinu. V blízkosti hradu se nachází také muzeum, které vás seznamuje s historií regionu.

Další zajímavou lokalitou je městský park Poukama. Nachází se na západním okraji města a nabízí spoustu aktivit pro celou rodinu, jako jsou turistika, jízda na kole, plavání, rybaření a mnoho dalšího. V parku také můžete navštívit zoo, kde žijí mnohá zvířata domácí i divoká.

Pokud máte rádi turistiku, rozhodně byste neměli minout národní park Laponie. Tento park zabírá velkou část Švédska a nabízí krásnou krajinu s divokou přírodou plnou lesů, řek, jezer a hor. Můžete se vydat na dlouhé výlety, a pozorovat zvířata, jako jsou sobi, losi, vlci a medvědi, kteří zde přirozeně žijí.

Když máte dost neuvěřitelné severní přírody, můžete navštívit město Kiruna, které je známé svými krásnými horami a ledovci. Kiruna je také známá tím, že je domovem samého největšího podzemního města na světě, které ročně hostí tisíce turistů z celého světa.

Pokud se chcete z celé té dovolené v Luleå vrátit plní nových zkušeností, určitě byste měli do svého programu zahrnout návštěvu Muzea vědy a technologie Luleå. Je to nejlepší místo, kde se můžete naučit více o přírodě, vědě a technologii, která se v této části Švédska nachází.

Luleå je krásné a velmi rozmanité místo. Krása této oblasti je neuvěřitelná a nabízí mnoho příležitostí pro ty, kteří touží po nezapomenutelných dovolených strávených v přírodě. Pokud chcete strávit svou dovolenou na úplném klidu, v krásnějším kroniku nebo na úpatí hor, pak navštivte Luleå, kde si můžete nechat na sobě odpočinout a potěšit svou duši nádhernou přírodou Švédska.


Počasí Švédsko Luleå


Švédsko je země, která je známá svými krásnými přírodními scenériemi, mírným podnebím a třemi ročními obdobími. V Luleå, městě v jižní části země, se počasí může zdát mírné a příjemné až do příchodu zimy, kdy se úroveň sněhu může výrazně zvýšit.

Letní měsíce v Luleå jsou zpravidla mírné s průměrnými teplotami kolem 16-20°C. Může být slunečno a občas i vítr, ale celkově vzato je to perfektní počasí na turistiku a prozkoumání města. Místní obyvatelé tuto dobu také využívají na koupání v jezerech a grilování s rodinou a přáteli.

Podzim v Luleå se může jevit jako krátké období, kdy spadané listí vytváří romantickou atmosféru. Průměrné teploty se drží kolem 8-10°C. Podzimní počasí však může být také velmi nepředvídatelné a srážky jsou běžné.

Nastávající zima v Luleå je úplně jinou záležitostí. Množství sněhu postupně roste a s ním i náročnost, jak se s tím počasím vypořádat. Teploty se často pohybují kolem -10°C a v některých případech dokonce klesají až k -20°C nebo ještě níže.

Jaro v Luleå může být krátké a nevyzpytatelné období. Na jaře dochází k tání sněhu a navíc bývá obdobím přechodného počasí, kdy se mohou měnit teploty, končit se sněhem a hromadit se led. Zpravidla jsou průměrné teploty kolem 5-10°C.

Celkově vzato, počasí v Luleå se může zdát nepředvídatelné, ale přesto příjemné. Letní měsíce jsou ideální pro turistiku, podzim krásně barevný, zima je proskleným zážitkem a jaro pro změnu roztomilým a krátkým obdobím. Pokud plánujete návštěvu Luleå, nejspíše budete potřebovat trochu více vrstev oděvu, ale to určitě nebude bránit tomu, abyste si užili pobyt v této úžasné oblasti Švédska.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky