Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Saúdská Arábie Al Jubail

Dovolená Saúdská Arábie Al Jubail


Široké pláže, slunce a teplé mořské vody – to je to, co můžete očekávat na dovolené v Al Jubailu v Saúdské Arábii. Město, které se nachází na východě země, nabízí návštěvníkům množství aktivit a zážitků. V tomto článku vám přiblížím některé z nich.

Pláže

Pláže v Al Jubailu byly nedávno renovovány a upraveny, aby splňovaly mezinárodní standardy. Jsou to nejkrásnější pláže, které můžete najít v celé Saúdské Arábii. Pláže jsou ideální pro vodní sporty jako například potápění, surfování, jízdu na vodních skútrech, nebo jen relaxaci pod sluncem. Vodní teploty v Al Jubailu se pohybují kolem 27-30 stupňů Celsia, takže vám to umožní koupat se po celý rok.

Horské túry

Al Jubail se nachází mezi horami a mořem, takže výlety do pohoří jsou nedílnou součástí vaší dovolené. Můžete si vybrat z mnoha různých tras a túr. Některé z nejpopulárnějších tras jsou například výjezd na hora Al-Rateef s nádherným výhledem na okolní krajinu, nebo procházky po národním parku Rejal Almaa v oblasti Corniche.

Kulturní zážitky

Saúdská Arábie má bohatou historii a kulturní dědictví, takže Al Jubail zaměřené na turistiku nabízí mnoho kulturních akcí a zážitků, které stojí za to navštívit. Můžete si prohlédnout pevnost Al-Jubail, která je jednou z nejzachovalejších starověkých pevností v Saúdské Arábii. Dalším velmi zajímavým místem je národní muzeum Al Jubail, kde si můžete prohlédnout artefakty z období předislámského období a mnoho dalšího.

Nákupy

Al Jubail má mnoho moderních nákupních center, kde můžete najít všechny vaše oblíbené značky. Zajímavé je, že ceny jsou v Saúdské Arábii mnohem nižší než v Evropě, takže si můžete nakoupit s klidem svědomí. Mezi nejpopulárnější nákupní centra patří Al Danah Mall, Al Nakheel Mall a Al Huwailat Mall.

Al Jubail je ideálním místem pro dovolenou, kterou si užijí všichni – romantická dovolená pro páry, rodinná dovolená pro rodiče s dětmi, nebo dovolená plná zážitků pro mladé lidi.

Jak se dostat do Al Jubailu

Nejlepší možností je letět na letiště King Fahd International Airport (DMM) v Dammámu a odtud si vzít auto nebo si objednat transfer. Lety do Dammámu z Prahy a z dalších evropských měst jsou nabízeny několika leteckými společnostmi, včetně Emirates, Oman Air a Turkish Airlines.


Letenka Saúdská Arábie Al Jubail


Letenky do Saúdské Arábie jsou stále více vyhledávané nejen pro turistické účely, ale i pro obchodní spolupráci. Jedním z měst, kam se lze dostat letadlem, je Al Jubail. Toto město se nachází na severovýchodě Saúdské Arábie a je známé svým průmyslovým významem.

Letiště v Al Jubailu se nachází asi 20 km od centra města. Na letišti si můžete pronajmout auto nebo využít taxislužbu, která je k dispozici na letištním terminálu. Cesta autem do centra města je asi 25 minut.

V Al Jubailu je mnoho míst k navštívení. Pokud máte rádi nákupy, pak se můžete vydat do obchodních center, jako je například Al Danah Mall, kde najdete mnoho butiků a restaurací. Návštěva tržnice Al Fanateer Market je pro změnu zážitkem z tradičního arabského obchodování a ochutnávání místních dobrot.

Pro relaxaci se doporučuje návštěva pláže a korálových ostrovů Farasan Islands, které se nachází přibližně 50 km od Al Jubailu. Na ostrovech můžete vidět mnoho druhů mořských živočichů, jako jsou delfíni, želvy nebo žraloci.

V Al Jubailu najdete také mnoho kulturních památek. Můžete navštívit Mešitu Husaina bin Aliho, která byla postavena v 18. století a patří k nejstarším mešitám v oblasti. Další zajímavou památkou je Muzeum Petrochemie, které ukazuje historii a vývoj produkce ropy v oblasti.

Pokud se vydáte do Saúdské Arábie a zamíříte do města Al Jubail, určitě nebudete litovat. Toto město nabízí mnoho zajímavostí, které ocení jak turisté, tak obchodní partneři. Vyberte si letenku do Saúdské Arábie a užijte si nezapomenutelný zážitek v Al Jubailu.


Ubytování Saúdská Arábie Al Jubail


Al Jubail je velké město ležící na východním pobřeží Saúdské Arábie, které se stalo důležitým průmyslovým městem a obchodním centrem v regionu. Toto město se stalo nejvzrušivějším místem pro turisty od počátku rozvoje turistického ruchu v Saúdské Arábii. Pokud plánujete navštívit Al Jubail, zde jsou tipy na ubytování.

1. InterContinental Al Jubail
Nachází se přímo na pláži a nabízí skvělé výhledy na Perský záliv. Hotel má 255 luxusních pokojů s moderními vybaveními a Wi-Fi připojením zdarma. Hosté mohou využívat neustále otevřené fitness centrum, venkovní bazén, lázně a vířivku. Hotel také nabízí neomezený přístup ke své soukromé pláži. Vybírejte si mezi Deluxe pokoji, Apartmány, Art Suits a Club Level pokoji.

2. Crown Tower Hotel
Tento hotel se nachází výhodně blízko k mnoha atrakcím v městě a je obklopen několika restauracemi, obchody a plážemi. Hotel nabízí 70 pokojů a apartmánů pro pohodlné ubytování. Vybírejte si mezi pokoji s jedním nebo dvěma lůžky, Deluxe Suitou a President Suitou. Hotel nabízí také bezplatné Wi-Fi, fitness centrum, sauna a masáže.

3. Millennium Al Jubail Hotel
Tento hotel se nachází v centru města Al Jubail a je ideální pro cestovatele, kteří hledají pohodlné ubytování v blízkosti místních atrakcí. Hotel nabízí 158 pokojů s moderním interiérem a Wi-Fi připojením zdarma. Hosté mohou využívat venkovní bazén, fitness centrum, lázně a klubovou místnost. Vybírejte si mezi Standard pokoji, Deluxe pokoji, Apartmány a Executive Suite.

4. Coral Jubail Hotel
Coral Jubail Hotel je ideální hotel pro cestovatele, kteří hledají pohodlné a cenově dostupné ubytování. Hotel nabízí 102 pokojů s příjemným interiérem a Wi-Fi připojením zdarma. Hosté mohou využívat venkovní bazén a fitness centrum. Vybírejte si mezi Standard pokoji a Deluxe pokoji.

5. Velkommen Plaza Hotel
Tento hotel se nachází v centru města a je skvělou volbou pro cestovatele s omezeným rozpočtem. Hotel nabízí 82 pohodlných pokojů s Wi-Fi připojením zdarma. Hosté mohou využívat venkovní bazén a fitness centrum. Vybírejte si mezi Standard pokoji a Deluxe pokoji.

V Al Jubail je k dispozici široká řada ubytovacích možností, které odpovídají všem představám a financím cestovatele. Zvolte si ten hotel, který vám nejvíce vyhovuje a užijte si příjemný pobyt v tomto krásném městě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Saúdská Arábie Al Jubail


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Saúdské Arábie Al Jubail:

1) Jak se dostanu do Al Jubail?
- Al Jubail má mezinárodní letiště, kam létají letadla z mnoha zemí. Také se sem dá dojet autem nebo autobusem.

2) Co je typické jídlo v Al Jubail?
- V Al Jubail se často podávají tradiční arabské pokrmy, jako například hummus, tabbouleh, falafel nebo kebab.

3) Co je nejlepší čas na návštěvu Al Jubail?
- Nejlepší období na návštěvu je mezi listopadem a březnem, kdy jsou teploty mírné a je příjemněji než v horkém létě.

4) Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Al Jubail?
- Mezi hlavní turistické atrakce v Al Jubail patří například pláže, nákupní centra, Aramco Heritage Center, King Fahd Industrial Port a mnoho dalších.

5) Jaká je místní měna v Al Jubail?
- Místní měnou je saúdskoarabský rial. Většina obchodů a restaurací však přijímá i platební karty a měny jako USD nebo EUR.


Počasí Saúdská Arábie Al Jubail


Saúdská Arábie je země, která se může pyšnit rozmanitým klimatem. Nejvíce dešťů se vyskytuje na jihozápadě v oblasti Tihamah. Naopak v oblasti Al Jubail, která leží na východním pobřeží země, panuje velmi aridní klima s minimem srážek.

Al Jubail je jedním z nejvýznamnějších průmyslových center Saúdské Arábie. Je zde situováno mnoho ropných rafinérií a petrochemických závodů, což výrazně ovlivňuje kvalitu vzduchu. Al Jubail je také významným přístavem pro export ropy.

V létě může být v Al Jubailu velmi horko, teploty mohou dosahovat až 50 stupňů Celsia. V zimě se teploty pohybují okolo 20 stupňů Celsia, což je však stále poměrně teplé. Srážky jsou v této oblasti velmi nízké, průměrně 50 mm ročně.

Mořský proud Golfského proudu přináší do Al Jubailu vlhký a teplý vzduch z Perského zálivu, což může způsobit vlhkost v letních měsících. V zimě jsou naopak vzdušné proudy suché a vysychající, což zvyšuje množství prachu a písku v ovzduší.

Vzhledem ke svému poloze na východním pobřeží, je Al Jubail ohrožován silnými větry z Perského zálivu, zejména v období monzunů. Ty mohou způsobit přívalové deště a bouřky.

Vzhledem k extrémnímu klimatu, je nutné být v Al Jubailu opatrný a dodržovat zdravý životní styl, jako například pití dostatečného množství vody a vyhýbání se přímému slunci v době největšího tepla.

Celkově lze říci, že klima v Al Jubailu je extrémně suché a horké v létě, s minimem srážek po celý rok. V zimě jsou teploty mírnější, avšak vzdušné proudy suší vzduch a zvyšují množství prachu v ovzduší. Při návštěvě Al Jubailu je tedy důležité být připraven na extrémní podmínky a dodržovat pravidla zdravého životního stylu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky