Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národní park se sopkami)

Dovolená Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národní park se sopkami)


Rwanda je země, která láká svými překrásnými scenériemi a úchvatnými přírodními krásami. Mezi ně patří i národní park Parque Nacional de los Volcanes, neboli Národní park se sopkami.

Tento park se rozprostírá na území pohoří Virunga, které se nachází na hranici mezi Rwandou, Ugandou a Kongem. Zdejší krajina je charakteristická vysokými sopkami, které tvoří nezapomenutelnou kulisu.

V parku se nachází celkem osm sopuch, z nichž nejznámější jsou Sabyinyo, Karisimbi a Visoke. Ty vytvářejí obrovskou biodiverzitu, která se zde ochraňuje. V parku tak můžete potkat řadu ohrožených druhů, jako jsou gorily horské, zlatokozy, vrubozobce a mnoho dalších.

Jednou z hlavních příčin ochrany goril horských v parku je fakt, že na světě žije jen zhruba 880 jedinců tohoto druhu. V parku si můžete objednat gorilí trekking, což je unikátní zážitek, při kterém se budete pohybovat v blízkosti těchto nádherných zvířat.

Na trekking se musíte registrovat předem, nejlepší je to udělat několik měsíců předem, protože je velký zájem. Během trekkingu vás doprovodí zkušený průvodce, který vám poradí, jak se zachovat, aby zvířata nebyla narušena.

Kromě gorilího trekkingu vám park nabízí mnoho dalších aktivit. Můžete se vydat na trekking na sopky, kde budete mít možnost si užít úchvatné výhledy na okolí, nebo si projít některou z parkových stezek, které vás provedou překrásnou krajinou.

Pro ty, kteří si chtějí odpočinout, je k dispozici řada luxusních hotelů a resortů, které nabízejí veškeré pohodlí a komfort. Navštívíte-li Rwanda a zvolíte si jako cíl Parque Nacional de los Volcanes, nebudete zklamáni. Skvělá příroda, úchvatné scenérie a neuvěřitelné zvířata udělají z vaší dovolené nezapomenutelný zážitek.


Počasí Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národní park se sopkami)


Rwanda Parque Nacional de los Volcanes, také známý jako Národní park se sopkami, se nachází v severozápadní Rwandě a je chráněnou oblastí, kde se nachází některé z nejznámějších sopkových masivů na světě. Tento park je domovem mnoha řídce viděných zvířat, včetně horských goril, zlatých opic, mnoha druhů ptáků a další fauny. Zajímavá je zde i místní kultura a život místních obyvatel.

Pokud chcete navštívit tento park, musíte předem získat povolení a najmout si místního průvodce. Počasí v tomto parku se může velmi rychle měnit, a proto je dobré být na vše připraven. V oblasti panují dvě období - suché a deštivé. Suché období trvá od června do září a od prosince do února. Právě v těchto měsících se tato oblast může pochlubit nádhernými slunečnými dny, kdy můžete obdivovat krásné přírodní scenérie a obyvatele parku. Také toto období bývá velmi oblíbené pro turistiku a výlety.

Deštivé období trvá od dubna do května a od října do listopadu, kdy jsou deště časté a intenzivní. Těsně po deštích může být obtížné se dostat po parku a procházky jsou méně příjemné. Ale pro milovníky přírody a zvířat může být toto období velmi zajímavé, protože v této době se mnoho zvířat rozmnožuje a pak jsou vidět větší skupiny než v jiných časech.

Nejlepší roční období pro návštěvu parku je v obdobích bez dešťů, kdy je počasí příjemné a průchody parkem jsou snadné. Můžete se setkat s místními lidmi a poznat jejich život v okolí parku. Pokud chcete vidět horské gorily, musíte si zarezervovat permisi z předchozím upozorněním předem, protože počet turistů, kteří mohou určitou skupinu vidět, je omezen.

Celkově řečeno, Rwanda Parque Nacional de los Volcanes je fascinujícím místem k návštěvě a patří k nejkrásnějším parkům na světě. Pokud máte rádi přírodu a zvířata, pak je toto místo pro vás tou správnou volbou. Je to ideální destinace pro každého, kdo hledá dobrodružství a krásnou a nedotčenou přírodu.


Ubytování Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národní park se sopkami)


Rwanda Parque Nacional de los Volcanes je jedinečným cestovním cílem pro milovníky přírody. Tento národní park se nachází v severozápadní Rwandě a je domovem pro vzácné druhy zvířat, jako jsou horské gorily, zlatí opice a horská antilopa. Je to také domov pro slavné sopky, které jsou velkým předmětem zájmu navštěvníků parku.

Pokud plánujete návštěvu Rwandy Parque Nacional de los Volcanes, je důležité mít smysl pro dobrodružství. V parku není mnoho ubytovacích možností, ale existuje několik skvělých možností, jak si užít přírodní krásy chladného klimatu Rwandy.

Jednou z možností je ubytování v lodgích, které jsou většinou vypůjčovány turisty. Tyto lodže jsou obvykle luxusní a nabízejí vysoký stupeň komfortu. Mnoho z nich nabízí soukromou koupelnu, topení a dokonce i krbová kamna, což je výhodou pro ty, kteří se chtějí zahřát po náročném dni poznávání přírody. Navíc máte zde možnost si objednat exkluzivní průvodce, který vám zaručí, že se podíváte na všechny zajímavosti v parku.

Další možností je ubytování v kempu. I když je to jednodušší než ubytování v lodgech, kempování poskytuje jedinečný pocit jednoty s přírodou. Velkou výhodou pro kempaře je, že si mohou sami vařit, což může ušetřit spoustu peněz. Nicméně, kempování v parku není pro každého. Jsou zde totiž omezené možnosti, jak se ohřát nebo máte-li potřebu sociálního zařízení.

Ať už se rozhodnete pro ubytování v lodgech nebo v kempu, jedna věc je jistá - budete mít nezapomenutelný zážitek. Příroda Národního parku se sopkami je zcela odlišná od všeho, co jste kdy viděli. Můžete podniknout výlety do divokých lesů a zhlédnout divoké zvířata v jejich přirozeném habitatě. Zbystřete pozornost, ať náhodou neunikne milovaná gorila před vaší kamerou. Můžete se také vydat na celodenní výlet na sopku, a sbalit si pro tu příležitost teplé oblečení a dobrou kondici bot.

Ale ať už se zde rozhodnete ubytovat se, nezapomeňte vzít s sebou kameru a nechat se unášet kouzlem dávných časů, kdy se právě v Národním parku se sopkami odehrávala nádherná a plná dobrodružství, často inspirovala západní spisovatele a cestovatele.


Letenka Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národní park se sopkami)


Rwanda, země ležící v srdci Afriky, je známá jako země tisíců kopců a zelených krajů. Tato krásná země také hostí několik národních parků, z nichž nejznámější je Národní park se sopkami, známý také jako Parque Nacional de los Volcanes.

Národní park se sopkami se nachází na severu Rwandy a je domovem pro šest sopek, z nichž nejznámější jsou sopky Sabyinyo, Karisimbi a Bisoke. Celý park se rozkládá na ploše 160 km² a nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky z procházek, turistiky a hlavně setkání s gorilami.

Gorily jsou největší turistickou atrakcí Národního parku se sopkami. V parku se nachází celkem deset skupin goril, které jsou turistům k dispozici k pozorování. Toto pozorování je však omezeno na maximálně jednu hodinu denně a je pečlivě monitorováno, aby se člověk co nejméně interagoval s gorilami.

Kromě goril nabízí Národní park se sopkami také úchvatnou divokou přírodu a brodění se řekami a potoky, které nabízejí dokonalou příležitost pro pozorování ptáků a dalších zvířat, jako jsou sloni a bufalové.

Aby se dostali do Parque Nacional de los Volcanes, návštěvníci si musí nejdříve koupit letenku do Rwandy. Rwanda je dobře propojena se zbytkem Afriky a světa, s letištěm Kigali, které je spojeno s mnoha mezinárodními lety. Poté se mohou návštěvníci spolehnout na různé dopravní služby, aby se dostali do národního parku se sopkami.

Pokud jste milovníkem přírody a toužíte po zážitcích, které vám navždy zůstanou v paměti, nemůžete si nechat ujít návštěvu Národního parku se sopkami v Rwandě. Tento park nabízí nezapomenutelné zážitky, krásné scenérie a hlavně setkání s jedním z nejstarších a nejohroženějších tvorů na světě - gorilami.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národní park se sopkami)


1. Jaké aktivity jsou k dispozici v Národním parku se sopkami?

V Národním parku se sopkami v Rwandě jsou k dispozici různé aktivity, jako například horská turistika, sledování goril, výlety do okolí a mnoho dalšího.

2. Jak je nejlepší se dostat do Národního parku se sopkami?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku se sopkami, je pronajmout si auto nebo využít služeb místního dopravce. Existuje také několik turistických firem, které nabízejí výlety do této oblasti.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Národního parku se sopkami?

Nejlepší čas na návštěvu Národního parku se sopkami je v období suššího počasí, které trvá od června do září a od prosince do ledna. V tuto dobu jsou cesty dostupnější a přehlednější.

4. Jaká je nejlepší cesta, jak si rezervovat možnost sledování goril?

Pokud si chcete zarezervovat možnost sledování goril v Národním parku se sopkami, je nejlépe kontaktovat místní turistickou kancelář nebo agenturu, která na této oblasti pracuje.

5. Jaká je politika ohledně ochrany zvířat v Národním parku se sopkami?

Národní park se sopkami se pyšní vynikající politikou ohledně ochrany zvířat. Vstup do parku je povolen pouze v doprovodu průvodce a je zakázáno obtěžovat a rušit zvířata, jako jsou gorily nebo černí nosorožci.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky