Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Řecko Kréta Istron

Ubytování Řecko Kréta Istron


Kréta je největší řecký ostrov a nabízí mnoho krásných pláží a míst k prozkoumání. Jedním z těchto úžasných míst na Krétě je Istron, malá vesnice nacházející se východně od ostrova. Istron je znám svými klidnými plážemi, křišťálově čistou vodou a nádherným výhledem na Egejské moře. Pokud hledáte přírodní krásy, klidné prostředí a skvělé možnosti k pobytu na Krétě, Istron rozhodně stojí za návštěvu.

Mnoho turistů, kteří navštíví Krétu hledá ubytování v blízkosti Istronu a většinou se rozhodnou pro apartmány nebo hotely. V oblasti Istron je mnoho výborných možností ubytování. Pokud jste rodina s dětmi, zde je mnoho hotelů nabízejících rodinné pokoje a aktivity pro děti. Pro páry a ty, kteří hledají klid a romantiku, je mnoho luxusních hotelů a butikových hotelů nabízejících soukromí a romantiku.

Apartmány jsou také výborným řešením pro ty, kteří chtějí být blízko pláže a mít vlastní kuchyni. V Istronu jsou mnoho apartmánů, které jsou zařízené moderním nábytkem a většinou mají bazény a venkovní posezení.

Jedním z nejlepších míst k ubytování v Istronu je Villa Castello. Toto luxusní ubytování nabízí nádherný výhled na moře a soukromý bazén a je ideální pro páry, kteří si chtějí užít klid a relaxaci. Pokud se rozhodnete ubytovat v této vile, můžete si užít soukromí a pohodlí, které vám žádný hotel nemůže nabídnout.

Dalším skvělým místem k ubytování je Almyra Hotel. Tento hotel se nachází hned vedle pláže a je vhodný pro rodiny a páry. Hotel má bazén, fitness centrum, spa a vynikající restauraci, kde si můžete dopřát lahodné jídlo a pití.

Jednou z hlavních předností Istronu je jeho poloha v blízkosti mnoha krásných pláží. Pláže v oblasti mají azurovou vodu a bílý písek a jsou ideální pro odpočinek a odpojení od stresu každodenního života. Mezi nejkrásnější pláže v této oblasti patří Pláže Voulisma, Agios Panteleimon, a Plaka beach.

I když Istron není tak velkým turistickým centrem jako jiné lokality na Krétě, nabízí krásné ubytování a mnoho nádherných pláží. Pokud se rozhodnete zůstat v této oblasti, určitě si užijete klid a odpočinek.


Letenka Řecko Kréta Istron


Letenka do Řecka na ostrov Kréta, konkrétně do Istronu, je skvělou volbou pro ty, kteří hledají letovisko s krásným středomořským klimatem a malebnou přírodou. Istron je malá obec nacházející se na východním pobřeží Kréty, která je známá pro svoji nádhernou pláž Voulisma a čistou turistickou infrastrukturu.

Let od Prahy do Istronu trvá zhruba 3,5 hodiny a nabízí ho několik leteckých společností včetně Czech Airlines a Smart Wings. Na letišti Iraklion na Krétě se pak ocitnete v jihoevropském klimatu, na které jste nejspíše zvyklí jen z letních dovolených. Odtud je do Istronu kousek, jelikož letiště se nachází blízko největšího města Kréty, Iraklionu.

Jakmile se ocitnete v Istronu, můžete se těšit na bílé domky s modrými střechami a okny, které jsou pro Krétu typické. Oblast kolem Istronu je plná atraktivních turistických cílů a typických odpočinkových míst. Můžete si užít koupání v čistých vodách Středozemního moře, projít se po okolních plážích a kochat se krásami přírody. Pro rodiny s dětmi jsou zde k dispozici dětské bazény a vodní skluzavky, zatímco pro milovníky historie nabízí blízký Agios Nikolaos historické památky a starobylé římské stavby.

V Istronu si také můžete užít pestrou nabídku místní gastronomie. Kromě základních příloh jako jsou ryby, saláty a ovoce, budete mít možnost ochutnat i tradiční řeckou kuchyni. Široce jsou využívány místní suroviny, jako jsou olivový olej, bylinky, olivy a sýry, a jídla jsou často doprovázena výtečnými místními vínky.

Celkově Řecko a Kréta jsou výjimečnou destinací pro letní dovolenou. Istron je ideálním místem pro ty, kdo hledají romantické pobytové místo pro dva nebo pro rodiny s dětmi. Nabízí to nejlepší, co Řecko může turistům nabídnout v oblasti krásné přírody, gastronomie a kultury. Díky cenově dostupným letenkám z Prahy, je let do Istronu snadno dostupný a nemusí ič sáhat do kapsy.

Kdo by si chtěl užít pravé řecké léto a zažít neuvěřitelné zážitky, měl by si určitě zvolit letenku do Istronu a vydat se na krásný pobyt na Krétě.


Počasí Řecko Kréta Istron


Na Krétě, jednom z nejvyhledávanějších řeckých ostrovů, se počasí mění v závislosti na ročním období. Nicméně, Istron, malé pobřežní městečko na východním pobřeží Kréty, má naštěstí celoročně teplé a příjemné klima, kdy teploty zpravidla nepřekračují 30 stupňů Celsia.

V letních měsících, od června do září, jsou teploty okolo 25-30 stupňů a slunce svítí až 14 hodin denně. Je to nejlepší doba na návštěvu Kréty a relaxaci na plážích. Moře je teplé a koupání v něm je příjemné v průměru okolo 25 stupňů. V noci se teploty mírně snižují na 20-25 stupňů, což znamená, že je tu příjemně chladno a můžete si vychutnat večerní procházky.

Od října do května, podzimní a zimní sezóna, bývá na Krétě mírně chladněji a vlhčí. Teploty dosahují průměrně 15-20 stupňů a nocní teploty klesají pod 10 stupňů. Mírné deště jsou běžné, ale dny slunečné. Ačkoli tato doba není ideální pro koupání v moři, Kréta v této době nabízí spoustu kulturních a historických památek, které stojí za návštěvu.

Celkově lze říci, že Istron a oblast Kréty mají velmi příjemné klima po celý rok. V letních měsících můžete očekávat slunce a vysoké teploty, zatímco v zimě můžete užít procházky a prozkoumávat ostrov. Bez ohledu na sezónu si na Krétě vždy užijete krásné počasí a přírodní krásy.


Dovolená Řecko Kréta Istron


Pokud se rozhodnete vyrazit na dovolenou na Krétu, může za to být mnoho faktorů. Kréta se totiž nachází na jihu Řecka a od Atén je vzdálena asi 350 km. Kréta je třetím největším ostrovem v celé Evropě a nabízí obrovské množství krásných a úchvatných lokalit.

Jednou z takových lokalit je Istron, což je klidné a malebné místo ležící na severovýchodním pobřeží Kréty. Počet obyvatel se zde pohybuje v řádech stovky, takže se jedná o ideální útočiště pro ty, kteří hledají klidné a tiché prostředí, kde si mohou odpočinout od shonu větších měst.

Istron je hlavně znám díky svým krásným plážím, na kterých se dá relaxovat v průzračně modrém moři. Jednou z nejkrásnějších pláží je Voulisma Beach, která patří mezi nejoblíbenější turistické destinace na Krétě. Pláž je plná jemného písku a harmonizuje s křišťálově čistými vodami. Je zde i pláž s názvem Agios Panteleimonas, která je méně turistická, ale stejně krásná.

Když se rozhodnete vydat se na výlet, doporučuji navštívit známé archeologické naleziště Knossos, které se nachází nedaleko Istronu. Knossos je největší starověké center Minojské kultury na Krétě a důležitou součástí řecké historie. Tento archeologický komplex tvoří rozsáhlé paláce a další stavby starověkého města.

Co se týče ubytování, v Istronu je možno najít několik hotelů a apartmánových komplexů. Některé z těchto komplexů nabízejí luxusní wellness služby, zahrnující například thalassoterapii, která zahrnuje relaxaci v mořské vodě a pomocí mnoha užitečných minerálů.

Na Krétě se můžete těšit i z tradiční řecké kuchyně. V Istronu jsou mnohé kavárny a restaurace, kde si můžete vychutnat několik druhů čerstvého mořského ovoce, salátů a mnoho dalších pokrmů. Mezi hlavní speciality patří zaručeně rybí speciality podávané s chutným řeckým salátem a zemním olejem.

Krásy Kréty a Istronu je naprosto nemožné popsat slovy, ale musí se vidět na vlastní oči. Pokud tedy hledáte místo, kde najdete klid, přírodu a luxusní ubytování, Istron na Krétě je tou nejlepší volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kréta Istron


Zde je několik nejčastějších dotazů ohledně Řecka, konkrétně Kréty Istron:

1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Istronu?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Istronu, je letecky do letiště v Heraklionu. Poté si můžete pronajmout auto nebo využít taxi, aby se dostali do Istronu.

2. Co jsou nejlepší pláže v Istronu?

Mezi nejlepší pláže v Istronu patří Voulisma, Agios Panteleimon, Karavostasi a Agios Andreas.

3. Jaké jsou nejlepší místa k navštívení v Istronu?

Nejlepší místa k navštívení v Istronu zahrnují archeologické naleziště v Gournie, klášter Kremasta a město Agios Nikolaos.

4. Kam se můžu vydat na výlet z Istronu?

V blízkosti Istronu se nachází několik turisticky atraktivních míst, jako jsou ostrovy Spinalonga a Chrissi, město Elounda a soutěska Richtis.

5. Kde si mohu užít tradiční řeckou kuchyni v Istronu?

V Istronu jsou k dispozici různé taverny a restaurace, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni. Některé z nejlepších míst k navštívení jsou Taverna Vegera, Taverna Zorbas a Taverna Dimitris.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky