Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Madagaskar Antananarivo (hlavní město)

Dovolená Madagaskar Antananarivo (hlavní město)


Madagaskar je exotická země na východě Afriky, která je domovem mnoha endemických druhů zvířat a rostlin. Hlavní město, Antananarivo, je kulturním centrem země a ideálním výchozím bodem pro objevování toho, co Madagaskar nabízí.

Antananarivo leží v centru Madagaskaru na vrcholku kopce, z něhož jsou krásné výhledy na okolní krajinu. Mezi nejvýznamnější atrakce patří královský palác Rova, který patřil prvním králům Madagaskaru, a nový palác Manjakamiadana, který byl postaven v 19. století. Nebudete-li chtít navštívit paláce, můžete se procházet v okolí a prozkoumávat tradiční královské domy, které jsou postaveny z červené hlíny a dřeva.

Madagaskar je známý díky svým zvláštním druhům zvířat, jako jsou lemuři, a v Antananarivu se nachází několik zoo, kde si je můžete prohlédnout. Největší z nich je Tsimbazaza, kde najdete širokou škálu zvířat a reptilií.

V centru města se nachází trh, kde můžete nakupovat místní zboží, včetně kožešin, dřevařských výrobků a rukodělných výrobků. Pro milovníky přírody je ideální výlet do parku Tsimbazaza, který se nachází jen pár kilometrů od centra města.

Pokud hledáte klid a odpočinek, můžete navštívit botanickou zahradu v městské části Tsimbazaza. Tato zahrada je domovem místních druhů rostlin a podle místních je jedním z nejkrásnějších míst v Antananarivu.

Kde se dá ubytovat? V Antananarivu najdete hotely různých kategorií a cenových kategorií. Pro ty, kteří hledají luxusnější možnosti, jsou k dispozici řetězce hotelů s pěti hvězdami. Pokud preferujete levnější varianty, nabízí se několik hostelů a lázní.

V Antananarivu se můžete snadno dostat po městě na taxislužbě, ale na výlety si můžete půjčit auto, které vás doveze kamkoliv budete potřebovat. Město má také řadu restaurací, které nabízejí místní speciality, včetně ryb, masových pokrmů a různých druhů luštěnin.

Madagaskar a jeho hlavní město Antananarivo nabízejí mnoho možností pro objevování a zážitky, které stojí za to. Pokud toužíte po dovolené v exotické zemi, zvažte možnost návštěvy Madagaskaru a nezapomeňte navštívit jeho kulturní centrum a krásné hlavní město.


Ubytování Madagaskar Antananarivo (hlavní město)


Madagaskar je jednou z nejvíce exotických a fascinujících destinací na světě. Vzhledem k tomu, že většina turistů navštěvuje hlavní město Antananarivo, je důležité vědět, jaké jsou možnosti ubytování v této oblasti.

Antananarivo je živé a rušné město, plné kontrastů a bohaté historie. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte na výběr z mnoha možností, od luxusních hotelů až po cenově dostupné hostely.

Jedním z nejlepších ubytování v Antananarivu je hotel Carlton Madagascar. Nachází se v blízkosti centra města a nabízí mnoho moderních a luxusních pokojů a apartmánů. Tento hotel má také bazén, fitness centrum a spa, takže si můžete užít relaxaci po celodenním prozkoumávání města.

Další dobrá volba je hotel Colbert, který se nachází v krásné historické budově. Tento hotel má prostorné pokoje s moderními vybaveními a nabízí mnoho služeb a vysoce kvalitní stravování.

Hostel Ste. Luce je cenově dostupná možnost pro ty, kteří chtějí zůstat v centru města, ale nechtějí utrácet příliš mnoho peněz. Tento hostel nabízí prostorné a dobře vybavené pokoje a společné prostory, kde si můžete odpočinout a setkat se s dalšími cestovateli.

Jinou skvělou možností pro ubytování v Antananarivu je Airbnb. Můžete najít mnoho cenově dostupných bytů a domů v blízkosti centra města, které jsou dobře vybavené a perfektní pro rodiny nebo skupiny lidí.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování preferujete, v Antananarivu najdete mnoho možností, které splní vaše potřeby a váš rozpočet. Buďte připraveni na živé a rušné prostředí, v němž se snaží lidé orientovat v neustále se měnící architektuře a zvyklostech místních obyvatel.


Nejčastější dotazy a odpovědi Madagaskar Antananarivo (hlavní město)


1) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Antananariva?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Antananariva, je letecky do mezinárodního letiště Ivato, které se nachází asi 14 km severozápadně od města. Také je možné cestovat autobusem z dalších měst Madagaskaru nebo vlakem spojujícím hlavní město s přístavním městem Tamatavou.

2) Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě Antananariva?
Nejlepší doba k návštěvě Antananariva je během suchého období, které trvá od dubna do listopadu. Teploty jsou příjemné a počasí stabilní, což umožňuje turistické aktivity a vychutnávání si místní krajiny.

3) Co vidět v Antananarivu?
Antananarivo nabízí mnoho památek a míst k návštěvě. Patří mezi ně Královský palác „Rova“, Kostel Andravoahangy a Rova d'Ambohimanga, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Také lze navštívit místní trhy, muzea a parky.

4) Jaká je místní měna?
Místní měna v Madagaskaru se nazývá Ariary (MGA). Je nutné si ji vybavit výměnou v bankách nebo směnárnách, které jsou v Antananarivu poměrně běžné.

5) Jaká je místní kuchyně?
Místní kuchyně je založena na rýži, fazolích, rybách a dalších mořských plodech. Typické jsou také ovocné saláty a dezerty, které jsou, díky velkému počtu tropických plodů, vynikající. V městě i okolí najdete mnoho restaurací s místní kuchyní.

6) Jaká jsou dopravní spojení s dalšími městy Madagaskaru?
Z Antananariva je možné cestovat autobusem nebo vlakem do dalších míst Madagaskaru. Hlavním přístavním městem, které spojuje Madagaskar s ostatními zeměmi, je Tamatave, kam vede i železnice.

7) Jaké jsou bezpečnostní rizika v Antananarivu?
Antananarivo je z hlediska bezpečnosti poměrně bezpečné město. Je však nutné být připraven na mnoho obyčejných krádeží, zejména v turisticky oblíbených oblastech. Doporučuje se být obezřetný, mít na sebe pečlivě dohlédnuto a vyhýbat se méně osvětleným částem města v noci.


Počasí Madagaskar Antananarivo (hlavní město)


Madagaskar Antananarivo je hlavním městem Madagaskaru a nachází se v centrální části země. Toto město má tropické podnebí s vysokými teplotami a vlhkostí v průběhu celého roku.

Idylické podnebí Madagaskaru, které je známé díky pestrosti rostlin a zvířat, je pro mnoho lidí velmi lákavé. Mnoho turistů se vypraví do této země během zimy, kdy je v Evropě mrazivě a v Madagaskaru umírněné teplo. Během léta ale může být velmi horko a vlhko.

V průběhu roku se teploty v Antananarivo pohybují od 16°C do 25°C na jaře až podzimu. V zimě se snižují na asi 13°C, může ale být chladněji, pokud se ochladí vzduch z Antarktidy.

Vlhkost v Antananarivo je v průměru kolem 80%, což může být pro mnoho lidí nepříjemné. Vlhký vzduch však udržuje flóru a faunu v Madagaskaru, což z něj činí ráj pro milovníky přírody a cestovatele.

Během deštivého období, tedy od listopadu do března, se může v Antananarivu vyskytnout velké množství srážek, obzvláště v prosinci.

Pro turisty je nejlepší čas k návštěvě Madagaskaru v období od května do října, kdy je nejmenší množství srážek a teploty nejsou tak vysoké. Nicméně, pro ty, kteří si chtějí užít teplejší klima, lze navštívit země v jakoukoliv část roku.

Antananarivo také může být vysoko položeno, což znamená, že ráno a večer může být chladnější, zatímco v průběhu dne vysoké teploty. Proto je důležité mít vhodné oblečení a být připraven na různorodé podnebí při cestování do tohoto regionu.

Celkově se dá říci, že Madagaskar Antananarivo má velmi příjemné klima, zejména v období mezi květnem a říjnem, kdy je nejmenší množství srážek a teploty jsou nejvíce umírněné. To umožňuje tuto tropickou zemi navštívit kdykoliv v průběhu roku.


Letenka Madagaskar Antananarivo (hlavní město)


Madagaskar je africká země, která se nachází v Indickém oceánu. Antananarivo je hlavním městem Madagaskaru a je věhlasné svými historickými památkami, například Královským palácem nebo kostelem Ambohimanga.

Pokud hledáte letenky do Antananariva, můžete se obrátit na různé letecké společnosti, jako jsou Air France, Turkish Airlines nebo EgyptAir. Cena letenky závisí na sezóně. Na Madagaskaru dochází k sezónním změnám počasí, kdy jsou období dešťů a těch suchých. Nejlepší období na návštěvu Madagaskaru je v období od září do listopadu, kdy bývají teploty příjemné a turistický ruch ještě nezačal.

Letenky do Antananarivo se nejlépe hledají na internetu, kde lze srovnat ceny více dopravních společností. Pro letenky doporučujeme využít i stránky nízkonákladových leteckých společností a přihlásit se k odběru newsletterů, aby Vás neunikla nejnovější nabídka.

Na letiště Ivato, které se nachází ve vzdálenosti 19 kilometrů od centra Antananariva, lze přijet taxíkem nebo autobusem. Pokud se rozhodnete pro autobus, může Vám být užitečná dopravní mapa, kterou najdete na internetu. Nezapomeňte si předem zajistit transfer na letiště z hotelu nebo pronajmout auto, pokud si chcete prohlédnout okolí hlavního města Madagaskaru.

Madagaskar je zemí, která Vás okouzlí svými přírodními krásami, zvířaty a neobvyklou flórou. Nechte se inspirovat místními kulturami, kuchyní a oslňte se krásou přírody. Letenka do Antananariva je prvním krokem k unikátnímu zážitku a poznání této africké země.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky