Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Keňa Hells Gate National Park

Ubytování Keňa Hells Gate National Park


Hells Gate National Park je jedním z nejvíce navštěvovaných parků v Keňa a nabízí mnoho možností pro turisty, kteří hledají jedinečné a dobrodružné zážitky. Kromě toho je park domovem mnoha druhů zvířat a rostlin, které se vyskytují pouze v této oblasti.

Když hledáte ubytování v Hells Gate National Park, máte několik možností. Zde jsou některé z nich:

1. Camp Carnelly's - Toto kempovací zařízení se nachází přímo v parku a nabízí jednoduché, ale pohodlné ubytování pro turisty. Pokud hledáte něco základního a cenově dostupného, Camp Carnelly's je správná volba.

2. Olkaria Camp - Tento kempový kemp se nachází v blízkosti sopky Olkaria a nabízí vám jedinečný zážitek. Kemp má několik chat, ve kterých si můžete pronajmout ubytování. Tyto chaty jsou příjemné a dobře vybavené.

3. Fischers Tower Lodge - Pokud hledáte luxusnější ubytování, Fischer's Tower Lodge vám to nabízí. Nachází se jen několik kilometrů od parku a má několik luxusních pokojů s koupelnou. Také má terasu s výhledem na park.

4. Lake Naivasha Resort - Toto středisko se nachází poblíž jezera Naivasha a přestože není přímo v parku, je stále ideálním místem pro turisty, kteří hledají pohodlné ubytování. Resort má několik pokojů a vily a několik restaurací a barů.

Všechny tyto možnosti ubytování jsou vhodné pro různé typy turistů, ať už hledají něco základního nebo luxusního. Ať už si vyberete jakékoliv z těchto zařízení, budete cítit blízkost k přírodě a budete mít možnost prozkoumat krásy Hells Gate National Park.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Hells Gate National Park


1) Jak se dostanu do Hells Gate National Park?
- Nejjednodušší způsob je autobusem z Nairobi nebo na vlastní ose autem. Park se nachází přibližně 90 km jihozápadně od Nairobi.

2) Jaké jsou vstupné poplatky do parku?
- Vstup do parku zahrnuje poplatek za vozidlo a poplatek za osobu. Poplatky se mohou lišit v závislosti na národnosti a věku turisty.

3) Které aktivity mohu v parku provádět?
- V parku lze provozovat aktivní turistiku, cyklistiku, výlety na koni, horolezectví, skalní lezení a pěší túry. Některé aktivity vyžadují průvodce.

4) Jaké zvířata mohu v parku spatřit?
- V parku se nachází řada druhů savců, jako jsou lvi, gepardi, hyeny, antilopy, zebr, žirafy a buvoly. Také zde byly viděny hadi, krokodýli a mnoho druhů ptáků.

5) Existují v parku ubytovací možnosti?
- Ano, v parku jsou k dispozici kempy a chatky. Park také disponuje restauracemi a obchody s potravinami.

6) Jak dlouho bych v parku měl zůstat?
- Doporučuje se strávit v parku minimálně jeden den, ale pokud máte rádi outdoorové aktivity, můžete zde zůstat i několik dní.

7) Jaká je vhodná doba k návštěvě parku?
- Park je otevřen celoročně, ale nejlepší doba k návštěvě je v období sucha od června do září. V období dešťů mohou být některé cesty v parku neprůjezdné.

8) Jaké jsou povinnosti turistů při návštěvě parku?
- Turisté musí udržovat čistotu v parku a nesmí poškozovat ani ochraňovat zvířata a rostliny. Je také zakázáno kempovat mimo označené oblasti a kouřit v parku.


Dovolená Keňa Hells Gate National Park


Keňa je země, která skrývá v sobě bohatou historii a fascinující kulturu, ale také nádhernou divočinu a tropickou přírodu. Jedním z nejpopulárnějších parků, který se nachází v Keňe, je Hells Gate National Park. Tento park je neopakovatelný svou krásou, ohromující divočinou a rozmanitostí zvířat. Pokud hledáte dovolenou plnou poznání a dobrodružství, je Hells Gate National Park tou správnou volbou.

Hells Gate National Park je proslulý svými nerostnými prameny, které jsou viditelné při vstupu do parku. Toto místo je výjimečné svými geologickými útvary, bránami, sopkami a zalesněnými pláními. Tyto útvary jsou plné vodopádů, zejména Fischerův vodopád, který je v parku největší. Park také nabízí neuvěřitelnou průzračnost vody a dokonalou podívanou na západ slunce.

Další jedinečnou vlastností tohoto parku jsou termální prameny, které se ukrývají pod zvědavýma očima turistů. Tyto prameny jsou výjimečným místem pro relaxaci a pro zkoumání tamních živočichů a rostlin. Mezi místními zvířaty se nachází například gepardi, levharti, sloni, buvoly a zeber. Také zde můžete vidět krásné antilopy, zebry a různé druhy ptáků. Díky své jedinečnosti byl park zařazen do seznamu světového dědictví UNESCO.

Hells Gate National Park nabízí také mnoho turistických aktivit pro ty, kteří hledají dobrodružství a zábavu. Turisté mohou vyrazit na prohlídku parku pěšky nebo na kole. Lákadlem je i horolezectví, kdy můžete zkoušet své schopnosti na různých skalách a útvarech. Turisté mohou také vyskoušet rafting, canyoning či tyčové tance s místními bojovníky.

V parku je k dispozici hostel, kemp, stejně jako několik soukromých ubytování. Tyto ubytovací možnosti jsou ideální pro ty, kteří hledají spojení s přírodou a chvíli klidu a odpočinku. Pokud by vás zajímalo místní živobytí, doporučuji se zastavit v některém z tradičních kmenů, kde můžete ochutnat místní zvyky a kuchyni.

Všem, kteří hledají dovolenou plnou dobrodružství a poznání, doporučuji návštěvu Hells Gate National Park. Tento nádherný park nabízí skvělé zážitky, neopakovatelnou atmosféru a nádhernou divočinu, která vás určitě okouzlí. Tak nejen, že si užijete skvělou dovolenou, ale také se seznámíte s bohatou kulturou a přírodou Keňy.


Počasí Keňa Hells Gate National Park


Keňa je země plná různých kontrastů, včetně jejího počasí. Hells Gate National Park, nacházející se v oblasti zvané Velké příkopové údolí, je jednou z mnoha oblastí, kde se toto kontrastní počasí projevuje.

Hells Gate National Park se nachází na východě Keňy, asi 90 km od Nairobi. Tento park je jedinečný pro své terénní útvary, které vznikly v důsledku geologických jevů, jako jsou zemětřesení a sopečné erupce. Park se rozprostírá na ploše více než 68 km² a je domovem mnoha divokých zvířat, včetně gepardů, hyen, levhartů a antilop.

Hells Gate National Park má horké a suché počasí po většinu roku, ale v zimě může být chladnější a vlhčí. Průměrná teplota parku je kolem 25 až 30 °C, ale v letních měsících může teplota stoupat k 35-40 °C.

Období dešťů v Keni jsou krátké, obvykle trvají od dubna do června a opět od října do prosince. V tuto dobu se park promění v zelenou oázu a mnoho oblastí, které jsou většinou suché, se zaplní vodou. Vodopády, které daly parku název, jsou v této době nádherně divoké a návštěvníci mohou vidět řadu zvířat, která přicházejí k vodě pít.

V zimě, na druhé straně, může být v parku velmi chladno a vlhko, zejména v noci. Návštěvníci by měli vzít s sebou teplé oblečení pro noční turistiku a ráno.

Hells Gate National Park je jedním z mnoha parků v Keni, které nabízejí neuvěřitelnou faunu a flóru a kontrastní počasí. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit, budete nadšeni krásou tohoto místa a jeho ohromující přírodou.


Letenka Keňa Hells Gate National Park


Keňa bývá často nazývána „srdcem východní Afriky“ a to z dobrého důvodu. Toto úrazové a zároveň překrásné území působí jako magnet na turisty ze všech koutů světa. A pokud plánujete cestu do Keňy, neměli byste si nechat ujít návštěvu parku Hell’s Gate National Park.

Park Hell’s Gate National Park se nachází v jihozápadní části Keňského Rift Valley, mezi městy Naivasha a Nakuru. Zaujmete se především zajímavou historií parku, který se v roce 1984 stal přírodní rezervací a dnes patří k nejnavštěvovanějším místům v Keni. Jedná se o park, který je ve srovnání s ostatními kusem menší, ale přesto zaujme svou nezlomitelnou krásou.

Pokud se rozhodnete pro cestu do Hell’s Gate National Park, můžete se těšit na skvělý zážitek plný přírodní scenérie, nádherných skalních útvarů, horkých pramenů a gejzírů. Objevíte zde také zajímavou floru a faunu, kde vám budou obklopující zvířata dravcům z mého střihu zaručeným pozoruhodným zážitkem. V parku najdete mnoho druhů ptáků a zvířat, jako jsou gepardi, hrošíci, nosorožci, zeměhopové či gazely.

V parku Hell’s Gate National Park máte možnost zajíždění do zákoutí především díky tomu, že je zde umožněna cyklistika a pěší turistika. Pokud máte rádi adrenalinovější zážitky, třeba purpurové linky vertikálních skal a jiné překážky na svých cestách Vám udělají radost. Park taktéž nabízí možnosti prolézání džbánků, koupání se ve sladkovodních jezerech a výlety lodí.

Hell’s Gate National Park je skvělým místem pro milovníky nevašku a dobrodružství v přírodě. Pokud tedy budete mít šanci navštívit Keňu, nevynechejte návštěvu tohoto nezapomenutelného parku. A když si pořídíte letenku do Keňy, dožijete si spoustu zážitků a zábavy v této afričské zemi.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky