Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve

Počasí Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve


Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve se nachází v západní Africe a je domovem pro vzácné druhy zvířat, jako jsou gorily, šimpanzi a sloni lesní. Oblast je značně vlhká a deštivá, přičemž průměrné roční srážky dosahují až 2000 mm.

Počasí v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve dále ovlivňuje to, že se nachází v blízkosti rovníku. Celý rok zde panuje tropické podnebí, s teplotami průměrně kolem 25 °C. V období od října do května navíc trvá suché období, kdy spadne nejméně srážek. Mírně vlhčí je červenec a srpen, kdy zde může být podstatně více srážek.

Důležité je si uvědomit, že počasí v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve může být velmi nevyzpytatelné a měnit se velmi rychle. Bez ohledu na to, zda cestujete v suchém nebo deštivém období, je tudíž důležité s sebou mít vhodné oblečení, které vás ochrání před horkem i před deštěm.

Prozkoumat Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je bezesporu nezapomenutelný zážitek. Bez ohledu na to, kdy sem zavítáte, můžete si být jisti, že se setkáte s neuvěřitelným množstvím druhů zvířat, které naleznete pouze v této oblasti. Navíc tu naleznete i mnoho krásných přírodních scenérií a panoramat, které vás rozhodně nadchnou.

Planujete-li cestu do Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve, je dobré si ověřit aktuální počasí a zajistit si včas vhodné dopravní spojení a ubytování. S vhodnou přípravou a trochou štěstí se určitě stanete svědky něčeho krásného, co zažijete pouze v této unikátní africké rezervaci.


Letenka Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve


Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je národní park, který se nachází v Kongo, ve střední Africe. Je to úžasná přírodní rezervace, která zahrnuje rozsáhlou plochu tropického pralesa a slouží jako útočiště pro mnoho ohrožených druhů zvířat, včetně goril, slonů a opic.

Pokud plánujete návštěvu této úžasné oblasti, nezapomeňte si zarezervovat letenky co nejdříve. Existuje mnoho leteckých společností, které létají do blízkého města Brazzaville, ale nejbližší letiště k samotné rezervaci je letiště Brazzaville-Maya Maya, které se nachází asi 150 km od parku. Z tohoto důvodu je doporučeno si pronajmout auto, abyste se mohli do parku pohodlně dostat.

Když budete v parku, nemusíte se bát o ubytování, protože v jeho blízkosti jsou k dispozici různé typy ubytování, jako jsou například bungalovy, chaty a další možnosti.

Pokud chcete vidět gorily, máte šanci na nezapomenutelnou zkušenost. Gorily žijí v hlubokých pralesích a je k nim přístup pouze s průvodcem. Průvodci jsou obvykle místní a velmi zkušení. Cesta k gorilám může být náročná a někdy trvá několik hodin, ale když se k nim dostanete, bude to stát za to. Zde se můžete obdivovat velkolepým zvířatům v přirozeném prostředí, jak se pohybují, odpočívají či si po shledání s vámi hrají.

Park nabízí také další zážitky, jako jsou turistické túry, prohlídky vodopádů, procházky po pralesu nebo pozorování mnoha dalších zvířat, které park obývají. Je důležité si uvědomit, že se jedná o chráněnou oblast, proto se zde musí dodržovat určitá pravidla. Pokud budete dodržovat pravidla a chovat se ohleduplně, budete mít nádherný zážitek.

Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším přírodním oblastem na světě. Přijďte sem a prožijte bezvadnou dovolenou v srdci divoké Afriky s možností setkat se s některými z nejkrásnějších a nejvzácnějších tvorů na světě.


Ubytování Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve


Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je jedinečným a atraktivním turistickým cílem, který se nachází v srdci Konga. Tento rezervace je domovem řady druhů zvířat, včetně slonů, žiraf, goril, šelem a mnoha dalších.

Zájemci o ubytování v této rezervaci mají na výběr z několika možností. Jednou z nich je například kempování. V rámci rezervace jsou k dispozici kempy s pitnou vodou, toaletami a sprchami. Tyto kempy poskytují návštěvníkům příležitost prožít noc v divočině a plně se ponořit do přírody.

Pro ty, kteří preferují více komfortu, existuje také možnost ubytování v lodgích. Tyto lodže jsou umístěny v blízkosti řeky a nabízejí pohodlné ubytování se všemi moderními vybaveními. Hosté zde mohou vychutnat dokonale připravené jídlo, které má vynikající chuť a protože je to Kong, tak určitě zažijí hodně dobrodružství.

V případě, že se rozhodnete pro tuto luxusní možnost ubytování, budete mít možnost se s gorilami potkat zcela blízko. Pro turisty jsou k dispozici průvodci, kteří zajistí bezpečnost a poskytnou spoustu informací o této unikátní rezervaci.

Zároveň je zde možnost koupání a rybaření. Řeka, která protéká rezervací, je nejen zdrojem vody pro zvířata, ale také poskytuje návštěvníkům příležitost pro koupání a rybaření. Možnost vycházek a procházek v blízkosti rezervace je také skvělou možností pro ty, kteří chtějí prozkoumat celý tento jedinečný kout světa.

Celkově lze říci, že ubytování v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít autentickou přírodu a objevit nové světy. Obyvatelé Konga vás srdečně přivítají a budete mít možnost prožít unikátní zážitky, které si budete pamatovat na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve


1) Co je Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve?

Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je chráněné území nacházející se v Konžské demokratické republice. Je domovem pro několik ohrožených druhů zvířat včetně goril východních nížinných.

2) Jak se tam dostanu?

Nejjednodušší cesta je letadlem do města Brazzaville, následně vlakem do města Léfini a poté autem nebo pěšky přes národní park, který chrání gorily, až do rezervace.

3) Musím si rezervovat dopředu prohlídku rezervace?

Ano, návštěvy rezervace jsou povoleny pouze s průvodcem a je třeba si je předem zarezervovat.

4) Kolik stojí vstupné do Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve?

Cena vstupného závisí na délce a typu prohlídky. Vstupné se pohybuje okolo 250-300 dolarů na osobu.

5) Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve?

Nejlepší doba pro návštěvu rezervace je v období sucha od června do srpna a od prosince do února.

6) Je v rezervaci možné přenocovat?

Ano, v rezervaci je možné přenocovat v několika kempovacích oblastech. Musíte si však zajistit vlastní vybavení a jídlo.

7) Mohu fotit a natáčet ve zdejší rezervaci?

Fotografování a natáčení jsou povoleny pouze s povolením průvodce.

8) Co bych si měl vzít na návštěvu Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve?

Je důležité si vzít pohodlné oblečení, dobré boty, sluneční brýle, ochrannou přilbu, repelent, léky proti malárii a pitnou vodu.


Dovolená Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve


Dovolená v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je zážitkem, který si budete pamatovat po celý život. Národní park se nachází v Kongo, v samém srdci Afriky, a nabízí návštěvníkům možnost vidět řadu divokých zvířat, včetně goril a slonů.

Národní park se rozkládá na ploše 4 200 kilometrů čtverečních a má rozmanitou faunu a flóru. Lesy jsou domovem mnoha druhů zvířat, včetně goril horských a slonů pralesních. Kromě toho můžete vidět i různé druhy opic, jako jsou například potápky bílé, které se pohybují ve vodních tocích.

Existují různé způsoby, jak si národní park užít. Jedním z nich je turistika. K dispozici jsou turistické trasy, které vás provedou nejkrásnějšími částmi parku a umožní vám vidět zvířata v divočině. Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, můžete si zkusit takzvanou "zážitkovou turistiku", kdy budete projíždět nebezpečnými místy v parku s pomocí specializovaných průvodců.

Další možností, jak si park užít, je účast na ekologických projektech. Můžete se například účastnit monitorování goril, slonů a jiných druhů zvířat, a pomoci tak v boji proti pytláctví a ochránit tak tyto přírodní poklady. Další projekty se soustředí na ochranu lesů a podporu udržitelného rozvoje v oblasti.

Pro ubytování v parku je k dispozici řada kempů, které jsou vybaveny veškerým potřebným vybavením, včetně pitné vody, sprch a toalet. Pokud hledáte větší luxus, je možné si pronajmout vilu nebo chatu v okolí parku.

Celkově lze říci, že dovolená v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je ideální pro milovníky divočiny a ochrany přírody. Nabízí nezapomenutelné zážitky a příležitost podílet se na ochraně těchto krásných zvířat. Pokud se chcete od reality odpočinout a chtěli byste zažít něco jedinečného, návštěva Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je pro vás tou správnou volbou.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky