Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Finsko Ivalo

Počasí Finsko Ivalo


Finsko – země ledových září a polárního světla. Tato země na severu Evropy je pro svůj jedinečný klimatický charakteristiky velmi populární turistickou destinací. Jedno z nejkrásnějších míst, kam lidé cestují, je oblast Ivalo. Jaké počasí zde panuje?

Klima v oblasti Ivalo

Ivalo, ležící v samém severu Laponska, patří mezi nejzimnější oblasti Finska. Je zde kontinentální podnebí, s výraznými změnami teplot během roku. Zatímco v létě dosahují teploty kolem 20 stupňů Celsia, v zimě se teploty pohybují mezi -15 až -25 stupni Celsia. V lednu je nejchladněji, teploty dosahují i -40 stupňů Celsia.

Sněhová pokrývka v Ivalu

Díky nízkým teplotám zde po většinu roku leží sněhová pokrývka, která se v průměru udržuje až do května. Nejvyšší sněhová pokrývka bývá obvykle v únoru, kdy dosahuje až jeden metr. Sníh zde hraje velkou roli v turistickém ruchu, především v zimě, kdy je možné se věnovat sportům jako je lyžování či ježdění na sněžných skútrech.

Polární světlo v Ivalu

Ivalem prochází severní polární kruh, což způsobuje přítomnost polárního světla. V zimě je tedy možné pozorovat polární záři, což tvoří nezapomenutelný zážitek. Polární záře v Ivalu může být pozorována od září do dubna. Obvykle je možné pozorovat ji v noci, kdy je nejtmavší.

Co si vzít s sebou?

Pokud se vydáte do Ivalu, měli byste být dobře vybaveni. Neberte vše na lehkou váhu. Doporučujeme dobře izolované zimní boty, kalhoty, bundu, rukavice, šálu a čepici. Uvědomte si, že zdejší teploty mohou být velmi nízké, proto se připravte na extrémní podmínky.

Ivalo – země ledových září a polárního světla. Toto místo nabízí jedinečný zážitek pro ty, kteří milují zimu a nádhernou přírodu. Navštivte Ivalo a prožijte nevšední dobrodružství.


Ubytování Finsko Ivalo


Finsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě a mnoho cestovatelů přijíždí do této země, aby si užili některé z nejkrásnějších míst na světě. Jedno z těchto míst je město Ivalo, které se nachází v oblasti Laponska, severním konci Finska. Město se vyznačuje krásnou přírodou, nádhernými jezery a vodopády a v zimě se stává rájem pro milovníky zimních sportů.

Pokud hledáte ubytování v Ivalu, budete mít na výběr několik možností. Záleží samozřejmě na vašem rozpočtu, tom, kolik lidí cestuje a jaký styl pobytu si přejete. Následující možnosti vám mohou pomoci s vaším výběrem:

Hotely
V Ivalu najdete několik hotelů, které nabízejí různé typy pokojů a služeb. Do města se můžete dostat letadlem z Helsinek nebo autem. Pokud hledáte luxusní ubytování, pak je hotel Holiday Club Saariselkä dobrým výběrem. Tento hotel se nachází jen 30 minut jízdy od Ivalu a nabízí skvělé služby, jako je bazén, sauna a luxusní wellness centrum.

Rodinné apartmány
Pokud cestujete s rodinou nebo skupinou přátel, rodinné apartmány v Ivalu jsou skvělou volbou. Některé z nich se nacházejí přímo v centru města, což umožní snadný přístup k obchodům, restauracím a atrakcím. Dáváte-li přednost luxusu a pohodlí, potom obzvláště hotel Finlandia Apartments se skládá z chytrých a moderních apartmánů, které jsou skvělou volbou pro všechny, kteří hledají pohodlí a pohostinnost.

Skromnější ubytování
Pokud preferujete skromnější ubytování, máte mnoho možností. V Ivalu lze najít řadu levnějších guest housů a lázeňských ubytování. Některé jsou daleko od centra a mohou vyžadovat podstatně delší cestu na místní dopravu, ale pokud rádi cestujete lehce s balíčkem, mohou tyto ubytování být dobrým výběrem.

Nakonec
Bez ohledu na konkrétní druh ubytování, které si vyberete, bude vaše dovolená v Ivalu nezapomenutelná. Finsko je krásná země a Ivalo je jedno z nejkrásnějších míst, kde můžete zažít krásu této země. Ať už se vydáte jakýmkoliv směrem, vždy naleznete úžasná přírodní scenérie a mnoho příležitostí k tomu, abyste si užili dovolenou plnou zábavy a relaxace.


Dovolená Finsko Ivalo


Finsko je jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších evropských zemí, které ročně lákají tisíce turistů z celého světa. Mezi ty nejnavštěvovanější oblasti země patří i oblast Ivalo, která se nachází v samém srdci finské Laponska.

Ivalo je známé nejen svou nádhernou přírodou, ale také tím, že se zde každoročně koná jedna z největších závodů psích spřežení – Finnmarksløpet. Pro turisty, kteří nechtějí jen sedět u ohně a koukat na závody, je na Ivalu připravená spousta zajímavých aktivit a atrakcí.

Zimní radovánky

Pokud máte rádi zimní sporty, jako je lyžování, běžky nebo snowboarding, jistě si přijdete na své. Ivalo nabízí perfektní lyžařské středisko Saariselkä, které disponuje moderními vleky, sjezdovkami a sněžnými parky. Milovníci běhu na lyžích si zase mohou projít nádherné trasy, které se táhnou krásnou finskou krajinou.

Ale to není všechno, co vás na Ivalu čeká. Milovníci adrenalinu si mohou vyzkoušet jízdu skútrem, zážitek, na který jen tak nezapomenou. Navíc po úspěšném dni na svahu si můžete odpočinout v sauně, která je jedním z nejoblíbenějších finských zvyklostí.

Pohádková záře

Jestliže chcete zažít pravé finské dobrodružství a poznat kouzlo arktické záře, neváhejte a vydejte se na noční výlet. V tuto příležitost si můžete zažít nádherný zážitek, kdy se celá zeměkoule zdá být zcela jiným světem. Je to tak nádherné a tajemné, že se vám bude zdát, že se právě ocitáte v pohádce.

K výletu se doporučuje vyrazit na sněžnicích, přičemž se Vám bude naskytnut úchvatný pohled na severní polární záři, která září na obloze. Můžete se rovněž podívat na ojedinělou faunu, poznat si vitální hokejový zápas nebo propagovat finský národní pokrm.

Závěr

Ivalo je skvělou destinací, která se bude líbit jak milovníkům zimních sportů, tak těm, kteří se chtějí pouštět do adrenalinových zážitků nebo si prostě chtějí odpočinout a užít si klid v nádherné finské krajině. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, rozhodně nebudete litovat a svou dovolenou si užijete naplno.


Letenka Finsko Ivalo


Finsko Ivalo je krásné místo, které byste měli určitě zahrnout na svůj seznam cestování. Ivalo je nejsevernější město v Evropě a nachází se uprostřed Laponska. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají dobrodružství a touží po nevšedních zážitcích.

Jestliže chcete navštívit Ivalo, můžete si zakoupit letenku on-line nebo prostřednictvím cestovní kanceláře. Nejlepší čas k návštěvě Ivalu je ve zimě, kdy je zde hloubka sněhu a překrásné polární světlo. Letiště Ivalo je malé, ale v zimní sezóně nabízí přímé lety z mnoha evropských destinací.

Jestliže jste milovník zimních sportů a chtěli byste si užít skvělou lyžařskou dovolenou, tak na Ivalu užijete mnoho různých druhů lyžování. Zde si můžete užít běžecké lyžování, snowboarding, sjezdové lyžování a mnoho dalších aktivit. Pokud nejste zkušený lyžař, můžete si najmout instruktora lyžování, který vás naučí základní techniky a pomůže vám užít si lyžování na této úžasné destinaci.

Jinou turistickou atrakcí je sledování polárního světla. S téměř 24 hodinami denně temno v zimě, se zde objevuje neuvěřitelně krásné polární světlo na obloze. Je to skvělá příležitost pro návštěvu Ivalu v zimě a sledování jedinečného zážitku.

Pokud se nebojíte mrazivého počasí, můžete si pronajmout sněžný skútr a prozkoumat okolí Laponska. Navštívit zde můžete tradiční laponskou vesnici a ochutnat místní speciality jako krevety a ryby. Není to jenom zábavná cesta, ale zároveň to bude jedinečný zážitek.

Celkově vzato, Finsko Ivalo je skvělé místo pro ty, kteří hledají dobrodružství a touží po nezapomenutelných zážitcích. Při návštěvě Ivalu nezapomeňte si zabalit dostatek teplých oblečení, protože se zde počasí může velmi rychle změnit. Pokud hledáte tuto dovolenou s nízkými náklady, mějte na paměti, že cesty ve Finsku nejsou vždy levné. Ale budete odměněni za vynaložené náklady jedinečnými zážitky, které si budete pamatovat na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Ivalo


1. Jaké jsou nejlepší aktivity v Ivalu?
Nejlepší aktivity v Ivalu zahrnují pozorování polární záře, jízdu na skútru po zamrzlých řekách a jezerech, lyžování na horách, návštěvu místních vesnic a trhů, turistiku v národním parku a rybolov.

2. Jak se dostat do Ivalu?
Do Ivalu se lze dostat letecky z Helsinek, když pravidelné lety jsou nabízeny společností Finnair. Také existuje možné dojet autem nebo autobusem z Rovaniemi.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ivalu?
Nejlepší čas na návštěvu Ivalu je pozdní zima od března do dubna pro pozorování polární záře a zimní aktivity. Letní měsíce jsou také populární pro návštěvu národního parku a turistiku.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v Ivalu?
V Ivalu jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů, chat, apartmánů a kempů.

5. Jak dlouho stojí cesta z Helsinek do Ivalu?
Cesta z Helsinek do Ivalu trvá asi 2 hodiny a 10 minut letecky a zhruba 14 hodin autem nebo autobusem.

6. Potřebuji speciální vybavení pro návštěvu Ivalu?
Pro návštěvu Ivalu potřebujete teplé oblečení, kombinézu, rukavice, čepici, šálu a kvalitní boty. Některé aktivity mohou vyžadovat speciální vybavení, jako jsou skútry nebo lyže.

7. Jaké jsou turistické atrakce v Ivalu?
Turistické atrakce v Ivalu zahrnují polární záři, národní park Urho Kekkonen, trhy, klášteriské vesnice a Muzeum severského umění.

8. Je v Ivalu snadné sehnat jídlo a pití?
V Ivalu jsou k dispozici restaurace, kavárny a bary. Přestože je možné jíst a pít v místních zařízeních, jsou ceny obvykle vysoké. Je dobré si s sebou vzít nějaké základní potraviny a pití.

9. Jaké jsou místní obyčeje a zvyky?
Místní obyčeje a zvyky zahrnují pozdrav se nořeči, respektování přírody, zacházení s severskými psy a dodržování ticha v nočních hodinách, protože to pomáhá ke kvůli pozorování polární záře.

10. Jaké jsou dopravní možnosti v Ivalu?
V Ivalu není mnoho veřejné dopravy ani silnic, takže nejlepší způsob, jak se dostat na vzdálenější místa, je skútr nebo pes (pro přepravu severských psů je třeba získat povolení). Existují také taxiky a pronájem aut.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky