Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)

Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)


Q: Jak se dostanu do Axumu v Etiopii?
A: Axum má vlastní mezinárodní letiště, ale nejlepší způsob, jak se sem dostat, je letecky doletět do Mekelle a poté autobusem nebo taxíkem jet do Axumu.

Q: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Axumu?
A: Nejlepším časem na návštěvu Axumu je období od října do března, kdy je zde suché a příjemné počasí.

Q: Jak se dostanu k Bazilice Svatého Marika v Axumu?
A: Bazilika Svatého Marika se nachází ve středu města Axum a je snadno dostupná pěšky nebo taxíkem z jakéhokoli místa ve městě.

Q: Kolik stojí vstup na návštěvu Baziliky Svatého Marika v Axumu?
A: Vstupné na návštěvu Baziliky Svatého Marika se může lišit v závislosti na tom, zda jste turista či místní obyvatel. Většinou se však pohybuje kolem 100 ETB (asi 3 USD) za osobu.

Q: Co mohu vidět v Axumu mimo Baziliku Svatého Marika?
A: V Axumu můžete navštívit řadu historických památek, jako je například starověký Palác krále Ezany, národní muzeum Axum a archeologickou lokalitu stél a hrobek, které sahají až do 1. století př.n.l.

Q: Jaká je nejlepší strategie pro návštěvu Axumu?
A: Nejlepší strategií pro návštěvu Axumu je plánovat si dostatek času na prohlídku všech hlavních památek města a rezervovat si ubytování v blízkosti centra města. Můžete také najmout průvodce, který vám pomůže s orientací a dá vám více informací o historii a kultuře města.


Letenka Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)


Axum je město v severní Etiopii, které je známé především díky své historii a náboženským památkám. Jednou z těchto památek je Bazilika Svatého Marika, která se nachází v samotném centru města a patří mezi nejvýznamnější kostely v Etiopii.

Pokud plánujete navštívit Axum, není nic jednoduššího než si rezervovat letenku přímo do blízkého letiště v městě. Letenky do Etiopie jsou v současné době snadno dostupné a létají sem různé aerolinky z celého světa.

Po příletu do Axumu se můžete vydat rovnou do centra města, kde se nachází největší turistická atrakce, a to Bazilika Svatého Marika. Tato krásná kostelík je svatostánkem pro koptské křesťany a patří k nejstarším a nejdůležitějším kostelům v Etiopii. Byla postavena již v 4. století po Kristu a v 6. století ji nechal rozšířit etiopský král Kaleb.

Bazilika Svatého Marika je obklopena vysokými zdmi a nevypadá příliš pozoruhodně z venku. Avšak jakmile vkročíte dovnitř, ocitnete se v kouzelném prostoru a budete mít možnost vidět mnoho svatých artefaktů. Ty nejvýznamnější jsou uloženy v oltáři, kde se nachází zlaté schránky se zbytky svatých, mezi jinými třeba i s ostatky sv. Jiří. Na stěnách v kostele jsou také nádherné fresky, které se datují z 16. století.

V okolí Baziliky Svatého Marika se nachází také další historické památky, jako jsou monumentální stély, staré paláce a královské hrobky. Celé město Axum je tak jako jeden velký archeologický park, kde si můžete prohlédnout unikátní stopy z dávných dob.

Celkově Axum a zejména Bazilika Svatého Marika jsou místem s vysokou historickou a náboženskou hodnotou, proto je toto místo velkým magnetem. Pokud tedy toužíte po poznání nevšedních míst, možná je toto místo přesně to, co hledáte. Rezervujte si tedy letenku do Axumu a odjeďte na výpravu do tajemné Etiopie!


Počasí Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)


Axum je město, které se nachází v severozápadní části Etiopie, v blízkosti hranic s Eritreou. Jedná se o město s bohatou historií a kulturním dědictvím, které zahrnuje mimo jiné také Baziliku Svatého Marika, která patří mezi nejvýznamnější křesťanská svatyně v celé Etiopii.

Pokud jde o počasí Axumu, jedná se o oblast s tropickým podnebím s mírnějšími teplotami v zimních měsících. Nejtepleji je v Axumu v období od března do května, kdy se teploty běžně pohybují mezi 30 a 35 stupni Celsia. V létě se teploty snižují a v období od června do srpna bývají průměrně kolem 25 stupňů Celsia.

Deštivé období v Axumu začíná v červnu a trvá až do září, kdy připadá většina ročního srážkového úhrnu. V průběhu těchto měsíců lze očekávat krátké a silné lijáky, které si ale většina turistů oblíbila pro vytváření impozantních vodopádů. V období zimy pak srážky klesají a v prosinci a lednu se dokonce téměř nevyskytují.

Bazilika Svatého Marika je nejvýznamějším křesťanským svatostánkem v Etiopii a je místem poutí pro tisíce věřících každoročně. Bazilika je jediným místem na světě, kde se udržely nejstarší originální rukopisy Bible, a to včetně samotného Exodu a Žalmů.

Pozoruhodné jsou také mohutné kamenné monumenty, které se nacházejí v okolí Axumu. Tyto obrovské, přibližně 1 700 let staré kamenné sloupy zvané stélé, patří také k nejvýznamnějším historickým památkám Etiopie.

Vzhledem k tomu, že je Etiopie především křesťanskou zemí, město Axum nabízí turistům unikátní možnost prozkoumat prastaré křesťanské tradice. Navštívit nemůžete jen samotnou Baziliku Svatého Marika, ale také mnoho dalších starobylých kostelů, klášterů a kaplí, které se nacházejí v okolí města.

Celkově lze tedy říci, že Axum je místem, kde lze zažít nejen kulturní rozmanitost Etiopie, ale také krásné přírodní scenérie a teplé tropické počasí. I přesto, že v období dešťů může být turistický ruch omezen, o to více se dá v tomto období těšit na pozoruhodné vodopády a úchvatné scenérie.


Dovolená Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)


Etiopie je země s bohatou historií a kulturním dědictvím, které v sobě ukrývá mnoho neuvěřitelných příběhů. Jedním z nejvýznamnějších míst v této africké zemi je Axum, což je starověké město nacházející se v severní části Etiopie. Jednou z hlavních atrakcí této oblasti je Bazilika Svatého Máří, která přitahuje mnoho turistů z celého světa.

Axum bylo v minulosti důležitým centrem obchodu a vlády v Etiopii. V období od 1. do 7. století n.l. bylo dokonce hlavním městem jednoho z nejstarších států v Africe - Království Aksum. Zatočilo v dobách našího letopočtu, jelikož Axumské císařství bylo založeno kolem roku 980 př.n.l. a trvalo asi do 940 n.l.

Bazilika Svatého Máří patří k nejposvátnějším místům Etiopie a je považována za nejposvátnější kostel celé země. Podle legendy je zde prý uložena arka smlouvy, kterou Bůh dal Mojžíšovi na hoře Sinaj. Samotná stavba byla postavena v roce 1965 a stojí na místě původní baziliky, kterou neproniknutelná tajemství tají. Bazilika je známá také tím, že prý uvnitř když se reportéři pokoušeli natočit nějaký filmový materiál, tak se nahrávání několikrát v samovolně ukončila když reportéři natahovali své ruce nad arcou smlouvy.

Bazilika Svatého Máří je navštěvována nejen místními lidmi, ale také poutníky z celého světa. Mnozí z nich se zde shromažďují, aby se modlili a hledali duchovní inspiraci. Kostel také slouží jako poslední místo k odpočinku pro královskou rodinu, která je v Etiopii velmi uctívána. Zajímavostí je, že kostel je pouze mužům, ženy se dovnitř nesmějí, smí se však porozhlédnout kolem, jelikož externí vyhlédka je dovnitř otevřena.

Návštěva Baziliky Svatého Máří je zážitkem plným emocí a jedinečnou zkušeností, kterou si určitě nezapomenete. Pokud se chystáte na dovolenou do Etiopie, rozhodně byste měli navštívit Axum a vyzkoušet si toto magické místo. Kromě Baziliky Svatého Máří zde najdete také další historické památky, jako jsou starověké obelisky, paláce a další chrámy.

Axum a Bazilika Svatého Máří jsou příkladem toho, že Etiopie skrývá mnoho neuvěřitelných míst, které stojí za návštěvu. Pokud hledáte dovolenou plnou exotiky, historie a neuvěřitelných zážitků, Etiopie je pro vás tím pravým místem.


Ubytování Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)


Axum je jedno z nejstarších měst v Etiopii a je také jedním z nejdůležitějších kulturních center v zemi. Nachází se v oblasti Tigray, na konci říčního údolí, které se táhne až k Eritreji. Město Axum je domovem mnoha historických památek, z nichž jednou z nejvýznamnějších je Bazilika Svatého Marika. Pokud se chystáte navštívit této země, je ubytování v Axumu tou nejlepší volbou pro vaše turistické cesty.

Ubytování v Axumu se nachází v blízkosti mnoha památek a atrakcí. Kromě Baziliky Svatého Marika, v Axumu můžete navštívit Starověké město Axum, které je domovem mnoha archeologických nalezišť, z nichž mnohé jsou zapsány do seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Zde můžete najít pozůstatky mnoha paláců, chrámů a hrobů.

Co se týče konkrétních možností ubytování, Axum nabízí rozsáhlou škálu hotelů, hostinců a pensionů. Zde najdete i několik luxusních hotelů, které nabízejí pohodlné ubytování a prvotřídní služby. Stejně tak zde můžete najít i levnější ubytování, které vám umožní zůstat v blízkosti památek a současně udržet cenu na přijatelné hladině.

Pokud jde o Baziliku Svatého Marika, jedná se o jedno z nejvýznamnějších míst křesťanské historie v Etiopii. Bazilika se nachází na náměstí, kde je také umístěn obrovský obelisk. Bazilika byla postavena ve 4. století a nachází se na místě, které je považováno za místo posledního odpočinku Královny ze Sáby. V bazilice můžete vidět mnoho cenných pokladů, včetně nejstarších rukopisů křesťanských svatých textů v celé Africe.

Pokud se chystáte navštívit Etiopii a Axum, nezapomeňte si zajistit také ubytování. Město Axum vám nabídne mnoho možností, jak se ubytovat a současně si užít své dovolené. Bazilika Svatého Marika je významná věroučná a historická památka, která stojí za vidění. Celkově jde o krásnou lokalitu, o níž budete moci hovořit ještě dlouho po vašem návratu domů.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky