Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Česko Nový Jičín

Ubytování Česko Nový Jičín


Česko Nový Jičín je historické město v Moravskoslezském kraji, které se nachází asi 30 kilometrů od Ostravy. Díky svému bohatému kulturnímu dědictví a malebnému okolí je toto místo skvělou volbou pro turisty, kteří hledají klid a pohodu. Pokud plánujete navštívit Česko Nový Jičín a hledáte ubytování, máte několik možností.

Hotely

V Česko Novém Jičíně najdete několik hotelů různých kategorií. Mezi nejluxusnější patří Hotel Praha, který se nachází v centru města a nabízí komfortní pokoje s vlastní koupelnou a klimatizací. Další možností je Hotel City, který je vhodný pro turisty s menším rozpočtem. Ten má také centrální polohu a pokoje mají vlastní koupelnu s poskytnutými toaletními potřebami.

Penziony

Pokud preferujete místo s trochu větší přívětivostí, doporučujeme zvážit možnost ubytování v penzionu. V městě najdete několik penzionů různé úrovně a cenové kategorie. Jedním z nich je Penzion U Holuba, který nabízí ubytování v pokojích s vlastní koupelnou a kuchyňkou. Kromě toho penzion nabízí také bezplatné parkování a Wi-Fi připojení.

Apartmány

Pokud plánujete pobyt s rodinou nebo s přáteli, mohou být pro vás vhodnější apartmány. V Česko Novém Jičíně najdete několik soukromých pronájmů apartmánů, které nabízejí pohodlné ubytování pro více osob. Jedním z nejoblíbenějších apartmánů je Apartmán Relax, který se nachází asi 10 minut chůze od centra města. Apartmán má plně vybavenou kuchyň a nabízí bezplatné Wi-Fi připojení a parkování.

Kempy

Pokud máte rádi pobyt v přírodě, doporučujeme zvážit ubytování v kempu. Kousek od města se nachází Kemp u Jelena, který je ideální pro milovníky turistiky a cykloturistiky. Kemp nabízí možnost stanování i ubytování v chatkách. Mezi další kempy v okolí patří Kemp u Vodní nádrže Těrlicko a Kemp U hájovny.

V Česko Novém Jičíně máte tedy možnost ubytování v hotelu, penzionu, apartmánu či kempu. V závislosti na vašem rozpočtu a preference si můžete vybrat to nejvhodnější místo pro svůj pobyt.


Dovolená Česko Nový Jičín


Pokud hledáte malebné místo pro letní dovolenou v České republice, Nový Jičín by mohl být tou pravou destinací. Tento malebný městys se nachází v Moravskoslezském kraji, v nadmořské výšce 267 metrů a nabízí nejen kulturní, ale i sportovní vyžití. V následujícím článku se budeme věnovat především tomu, co všechno tento malebný koutek nabízí pro letní dovolenou.

Bezstarostnou dovolenou si můžete užít například v místním aquaparku, který nabízí nejen vnitřní, ale i venkovní bazény s termální vodou a tobogány. Navíc zde najdete také wellness centrum s nabídkou různých masáží a saun. Pro ty, kteří chtějí aktivně trávit čas, jsou zde tenisové kurty, minigolf nebo vodní sporty na nedaleké přehradě Slezská Harta. Pro kolostražce a turisty zase nabízejí okolní kopce možnost projížděk po cyklostezkách a turistických trasách.

Při procházce historickým centrem města, se můžete prohlédnout například místní zámek, náměstí s dominantou kostela sv. Mikuláše, nebo navštívit místní muzeum, které vám přiblíží historii města a okolí. V okolí Nového Jičína se pak nachází unikátní "Baťův kanál", který mohou turisté a cyklisté využít pro plavbu lodí, nebo k projížďce na kole okolo Vodní nádrže Těrlicko.

Jako tip pro výlety v okolí můžeme doporučit také návštěvu města Ostrava, které je vzdáleno jen pár desítek kilometrů. V Ostravě mohou turisté navštívit technické muzeum Dolní oblast Vítkovice, ZOO nebo projít se historickým centrem. V okolí Ostravy pak najdete například Rozhlednu Ema, kde si můžete projet lanovou dráhou, nebo zříceninu hradu Hukvaldy.

Nový Jičín se tak stává ideální destinací nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro páry nebo skupiny přátel. Pokud hledáte klid a odpočinek od každodenního shonu, zároveň ale nechcete zůstat zcela pasivní, neváhejte a vydejte se na dovolenou právě sem.


Letenka Česko Nový Jičín


Letenka Česko Nový Jičín: rychlá a pohodlná cesta do Slezského kraje

Pokud hledáte rychlou a pohodlnou cestu do Slezského kraje, možná vás zaujme letenka z Česka do Nového Jičína. Tato trasa je populární zejména u firem, které mají pobočky v Novém Jičíně a okolí, ale nabízí také možnost pohodlného cestování pro turisty a návštěvníky regionu.

Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety z různých českých letišť do Ostravy, což je nejbližší letiště k Novému Jičínu. Mezi tyto společnosti patří například ČSA, Ryanair nebo Wizz Air. Ceny letenek se liší v závislosti na sezóně a předpokládané poptávce, nicméně většinou se pohybují v rozmezí od několika set korun do několika tisíc korun.

Po příletu na letiště Ostrava si můžete pronajmout auto a odjet si do Nového Jičína, který se nachází asi 30 km západně od Ostravy. Alternativou jsou autobusové nebo vlakové spoje, které vás dostanou do centra obce za několik desítek minut. V centru města pak můžete využít místní veřejnou dopravu nebo si pronajmout další auto, pokud byste si chtěli prohlédnout okolní krajinu.

Nový Jičín je malebné městečko s bohatou historií, které si zachovalo mnoho historických památek, ale nabízí i moderní obchodní centra a atrakce pro turisty. Mezi nejznámější památky patří například Hornická štola Michal, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, nebo zámek Žerotínů, který dnes slouží jako městské muzeum. Dále se můžete vydat do přírody a projít se po některých z místních naučných stezek, například po stezce Podkopanec nebo Natura Blata.

Celkově lze říci, že letenka z Česka do Nového Jičína je vynikající volbou pro všechny, kteří chtějí rychle a pohodlně dorazit do Slezského kraje a vychutnat si jeho krásy a památky. S nabídkou leteckých společností a různými možnostmi dopravy do samotného města máte při plánování svého výletu velkou volnost a flexibilitu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Nový Jičín


Následující seznam obsahuje nejčastější dotazy a odpovědi týkající se města Nový Jičín v České republice:

1. Jaké jsou nejvýznamnější turistické atrakce v Novém Jičíně?
Nejvýznamnější turistické atrakce v Novém Jičíně jsou zřejmě Zámek Žerotín, radnice s orlojem, Muzeum Novojičínska a muzeum skla a bižuterie.

2. Kde se dá v Novém Jičíně nejlépe najíst?
V Novém Jičíně najdete mnoho restaurací a hospod, které nabízejí různé druhy jídel. Velmi kvalitní jídlo podává například restaurace Montenegro Grill, restaurace Šatlava nebo restaurace Valaška.

3. Jaké jsou nejlepší hotely v Novém Jičíně?
Mezi nejlepší hotely v Novém Jičíně patří například Hotel Praha, Hotel Fit 4 Life nebo Penzion Svět.

4. Kdy se konají nejvýznamnější kulturní akce v Novém Jičíně?
V Novém Jičíně se konají nejvýznamnější kulturní akce v létě a na podzim. Mezi ty nejznámější patří například Kulturní léto Novojičínska, Mezinárodní festival soudobého tance a třpytivých šperků nebo setkání Žerotínů.

5. Jak se dá nejlépe dostat do Nového Jičína?
Nový Jičín se nachází na křižovatce silnic I/35 a I/55, takže je dobře dostupný autem. Je možné se sem dostat také vlakem nebo autobusem. Letiště v Ostravě je vzdálené asi 25 km.


Počasí Česko Nový Jičín


Počasí v Novém Jičíně, malém městě v Moravskoslezském kraji, se v průběhu roku výrazně mění. Město leží v mírném podnebném pásmu, ale vlivem horských pásem a vysočin je zde vlhké a střídá se zde mírné až teplé léto s chladnou zimou.

Léto v Novém Jičíně je relativně krátké a začíná obvykle v květnu. Průměrná teplota v červnu se pohybuje kolem 21 °C. V červenci a srpnu je nejtepleji, s průměrnou teplotou kolem 24-25 °C. V létě se také vyskytují letní bouřky a deště.

Podzim v Novém Jičíně je poměrně chladný a deštivý. V září a říjnu průměrné teploty klesají na 14-16 °C. Listopad je již velmi chladný, s průměrnou teplotou okolo 7-9 °C.

Zima v Novém Jičíně může být velmi namáhavá a zima tu trvá poměrně dlouho. Průměrná teplota v lednu se pohybuje kolem -1 °C. Ale přestože zde může být hodně sněhu, teploty se obvykle drží nad bodem mrazu. Únor je nejchladnějším měsícem, s průměrnou teplotou -2 až -3 °C.

Jaro v Novém Jičíně se postupně začíná rodit v březnu. Průměrná teplota v březnu je kolem 5 °C. V dubnu a květnu se teploty postupně zvyšují a stávají se vlhčími. V květnu bývá již poměrně teplé, s průměrnou teplotou 18 °C.

Celkově lze říci, že počasí v Novém Jičíně se může velmi rychle měnit a mohou zde nastat různé klimatické podmínky. Nicméně, město má krásnou přírodu a je vhodné místo k navštívení v jakémkoliv ročním období.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky