Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Vatikán Vatikánská muzea

Dovolená Vatikán Vatikánská muzea


Pokud se chystáte na dovolenou v Itálii a máte rádi historii a umění, pak rozhodně nevynechejte návštěvu Vatikánských muzeí. Tyto muzea patří mezi největší a nejvýznamnější muzea na světě a nabízejí návštěvníkům neuvěřitelnou sbírku uměleckých děl z celého světa.

Vznik Vatikánských muzeí se datuje až do 16. století, kdy papež Julius II. začal sbírat umělecká díla pro papežskou sbírku. V průběhu let se sbírka rozrůstala a v roce 1506 byla zahájena výstavba nového muzea přímo v samotném Vatikánu.

Dnes jsou Vatikánská muzea rozdělena do 54 různých galerií a sálů a návštěvníci se mohou těšit na obrovskou sbírku starožitností, soch, maleb, fresky a mnoho dalších uměleckých děl, které pochází z různých období a z různých koutů světa.

Jednou z nejvýznamnějších galerií je galerie map, kde je vystavena kolekce map Itálie, které jsou velmi podrobné a detailní a pocházejí z 16. století. Dalšími zajímavými galeriemi jsou galerie gobelínů, kde jsou vystaveny nádherné textilní díla z počátku 16. století, a galerie kandelábrů, kde jsou vystaveny velké kandelábry a lustry z období baroka a renesance.

Jednou z největších atrakcí Vatikánských muzeí je samozřejmě Sixtinská kaple. Tato kaple byla postavena v 15. století a v interiéru se nachází slavný freskový cyklus Michelangela. Na stropě kaple si návštěvníci mohou prohlédnout slavný obraz Stvoření Adama, který je považován za jedno z největších uměleckých děl v historii.

Pokud se chystáte na návštěvu Vatikánských muzeí, pak nezapomeňte si zakoupit vstupenky předem, protože se zde obvykle vytváří fronty. Navíc je nutné si uvědomit, že zde je zapotřebí dodržovat určitá pravidla oblečení a chování, jako je například odřeknutí se krátkých šortek, sukni nad kolena a ramínek na oblečení.

Celkově lze říci, že návštěva Vatikánských muzeí je jedinečný zážitek, který by neměl chybět na žádné italské dovolené. Zde se můžete ponořit do bohaté historie, umění a architektury a prohlédnout si nádherná umělecká díla, která jinde nevidíte.


Letenka Vatikán Vatikánská muzea


Vatikánské muzea jsou jedním z nejvýznamnějších muzejních komplexů na světě a zároveň největší muzeum umění v Římě. Nachází se v centru Vatikánského města a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost vidět některé z nejkrásnějších uměleckých a historických sbírek na světě.

Pro návštěvníky, kteří chtějí vidět Vatikánské muzea, je nutné zajistit si letenku do Vatikánu. Letenka do Vatikánu bývá součástí komplexního turistického balíčku, který zahrnuje vstupenky do muzea, audioprůvodce a další památky a atrakce, které lze navštívit v rámci Vatikánského města.

Jednou z hlavních atrakcí Vatikánských muzeí je Sixtinská kaple. Kaple je proslulá zejména pro své fresky, které namaloval Michelangelo. Mezi nejznámější fresky v kapli patří Poslední soud a Stvoření Adama.

Dalšími významnými sbírkami, které lze najít v muzeu, jsou Egyptské muzeum, Muzeum etruského umění a antického Říma, Galerie map a Římské památky. Tyto sbírky obsahují tisíce artefaktů a uměleckých děl, což návštěvníkům umožňuje proniknout do historie Vatikánu a celého Říma.

Kromě výjimečných uměleckých sbírek nabízejí Vatikánská muzea i závratné interiéry a architekturu. Zahrnují nádherné původní fresky, elegantní klenby a sloupy a působivé sály a paláce.

Vstupenky do Vatikánských muzeí jsou velmi žádané a je třeba si je dopředu rezervovat. Lépe než čekat na fronty neodmyslitelné pro velké atrakce, můžete si je koupit v předstihu. To zajistí, že můžete plánovat svůj čas v muzeu podle svého uvážení a prozkoumat vše, co chcete vidět.

Letenka do Vatikánu může být zakoupena jako součást celého turistického balíčku zahrnujícího letenky, ubytování, jízdenky na místní dopravu a další zajímavosti v Římě. Pro turisty, kteří chtějí vidět co nejvíce a získat nejvíce zkušeností, je to nejlepší možnost.

Vatikánská muzea jsou bezpochyby jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Itálii a patří k těm, které návštěvníci musí vidět. Vstupenky do muzea dávají návštěvníkům příležitost vidět některé z nejkrásnějších uměleckých a historických sbírek na světě. Doporučujeme zajistit vstupenky dopředu a užít si kouzlo Vatikánského muzea v nejlepším možném světle.


Ubytování Vatikán Vatikánská muzea


Vatikán se nachází v samém středu Říma a je nejmenším a nejbohatším suverénním státem na světě. Ostatně, Vatikán je také nejoblíbenější turistickou destinací Říma, protože v něm najdete nejen Svatopetrské náměstí a baziliku, ale také Vatikánská muzea, která patří mezi nejlepší muzea umění na světě.

Pokud se rozhodnete navštívit Vatikán a prozkoumat jeho kulturní a historické dědictví, budete potřebovat vhodné ubytování. Vatikánská muzea se nacházejí vedle Svatopetrské baziliky, což znamená, že okolí je ideálním místem k pobytu. Abychom vám ulehčili rozhodování, zde uvádíme několik tipů na ubytování v této oblasti.

Penzion Giuliana

Pokud hledáte cenově dostupné ubytování, doporučujeme vám zvážit Penzion Giuliana. Tento rodinný penzion se nachází jen pár minut chůze od Vatikánských muzeí a nabízí pohodlné pokoje s TV a Wi-Fi připojením zdarma. Snídaně je v ceně a lze si ji vychutnat v poklidu na terase s výhledem na kopuli Svatopetrské baziliky.

Hotel Alimandi Vaticano

Hotel Alimandi Vaticano se nachází v klidné ulici vedle Vatikánských muzeí a nabízí zvířecímu milovníkovi přátelské prostředí, jelikož hotel akceptuje domácí mazlíčky. Pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené a nabízejí výhled na Vatikánské zahrady, Svatopetrské náměstí nebo kopuli Svatopetrské baziliky. V hotelu je také wellness centrum s masážemi a saunou.

Grand Hotel Tiberio

Grand Hotel Tiberio se nachází trochu dál od Vatikánských muzeí, ale stále je dosažitelný pěšky. Hotel nabízí moderní pokoje s vlastní koupelnou, TV a minibarem. V hotelu je také k dispozici rozsáhlá terasa s výhledem na Řím a bazének. Hotel také nabízí spoustu služeb a zařízení, jako je tělocvična, sauna a krásný wellness centrum.

Hotel Borgo del Sole

Hotel Borgo del Sole je jedním z nejlepších hotelů v této oblasti. Nachází se v klidné ulici v blízkosti Vatikánu a nabízí moderní pokoje s klimatizací, TV a minibarem. Hotel je situován v historické budově a nabízí krásnou střešní terasu s panoramatickým výhledem na Řím. Hotel také disponuje bazénem, saunami a masérskými službami.

Ubytování v blízkosti Vatikánu je tedy snadné najít, ať už hledáte luxusní hotel nebo cenově dostupné ubytování. Ať se rozhodnete pro jakékoli, můžete si být jisti, že Vatikánská muzea, Svatopetrské náměstí a bazilika jsou vždy blízko. Navštivte Vatikán a prožijte skvělé úžasné zážitky!


Nejčastější dotazy a odpovědi Vatikán Vatikánská muzea


1. Jaké jsou otevírací hodiny Vatikánských muzeí?

Muzea jsou otevřena každý den od pondělí do soboty od 9:00 do 18:00 hodin. Vstupní brána uzavírá v 16:00 hodin. V neděli jsou muzea zavřená s výjimkou poslední neděle v měsíci, kdy jsou otevřena zdarma od 9:00 do 14:00 hodin.

2. Kolik stojí vstupenka do Vatikánských muzeí?

Ceny vstupenek se mohou lišit v závislosti na sezóně. Standardní vstupenka stojí 17 euro, zatímco snížené vstupné stojí 8 euro (pro studenty a seniory nad 65 let). Děti do 6 let mají vstup zdarma.

3. Je nutné si vstupenky předem rezervovat?

Ano, pokud chcete mít jistotu, že se dostanete do muzeí v určený den a hodinu, je doporučeno si vstupenky předem rezervovat. To lze udělat prostřednictvím oficiálního webu Vatikánských muzeí nebo prostřednictvím autorizovaného zprostředkovatele vstupenek.

4. Jaké jsou hlavní atrakce Vatikánských muzeí?

Mezi hlavní atrakce patří Sixtinská kaple s oltářním obrazem Posledního soudu od Michelangela a Rafaelovy pokoje se stěnami, na kterých jsou namalovány výjevy ze života papeže Julia II. Dalšími významnými sbírkami jsou sbírka antického umění, sbírka egyptského umění a galerie map.

5. Je povoleno fotografování?

Je povoleno fotografování bez blesku v některých částech muzeí, ale ve většině míst není povoleno fotografovat ani natáčet videa. Je třeba pozorovat zákazy, které jsou vyznačeny v jednotlivých místnostech a sálech.

6. Je nutné dodržovat určitý dress code?

Ano, návštěvníci Vatikánských muzeí musí dodržovat určitý dress code. Pokud máte na sobě krátké oblečení nebo tričko s nápisem, může vás být požádáno, abyste si na sebe oblékli proporcionální oblečení.

7. Kde se nachází Vatikánská muzea?

Vatikánská muzea se nacházejí na náměstí svatého Petra v srdci Vatikánu. Nejlepší útočiště jsou Ottaviano- S. Pietro – MUZEI VATICANI na lince metra A nebo Cipro – MUZEI VATICANI na lince metra A.


Počasí Vatikán Vatikánská muzea


Vatikán, oficiálně Vatikánský stát, je samostatná státní jednotka a zároveň nejmenší stát na světě. Leží na ploše pouhých 44 hektarů uvnitř Říma a je domovem papeže a řady katolických institucí. Počasí v Vatikánu je poměrně stabilní a podobné jako v celém Římě a okolí.

Vatikánské muzea se nacházejí na území Vatikánského města a patří mezi nejvýznamnější umělecké sbírky na světě. Jsou to hned tři kilometry galerií a místností, které nabízejí návštěvníkům přehlídku umění od starověku až po moderní dobu. Počasí v muzeích je přizpůsobeno klimatu budovy, takže v nich panuje příjemná teplota naprosto nezávisle na venkovních podmínkách.

Celý Vatikán se nachází v subtropickém klimatu, takže jsou zde mírné zimy a teplá léta. Průměrná teplota v lednu se pohybuje okolo 11 ° C a v červenci 28 ° C. Nejteplejší měsíc je srpen a nejchladnější měsíc je leden. V létě může být vysoká vlhkost, ale díky četným fontánám a parkům je toto období velmi příjemné.

Vatikán se nachází na pahorku, takže město je o něco chladnější než jeho okolí. Teplotní rozdíly v noci a ve dne jsou také výrazné, takže návštěvníci by měli být připraveni na různé teploty a vzít si s sebou náhradní oblečení.

Celkově vzato, návštěva Vatikánu je možná téměř kdykoli během roku, ať už v zimě nebo v létě. Pokud však chcete uniknout velkým davům, doporučuje se navštívit Vatikán mimo letní sezónu, kdy bývá méně turistů. V každém případě ale budete mít možnost obdivovat neuvěřitelné památky v příjemném počasí jak v muzeích, tak v jejich okolí.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky