Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Syri i Kalter (Modré oko) Albánie

Letenka Syri i Kalter (Modré oko) Albánie


Syri i Kalter, také známé jako Modré oko, je přírodní krásou, která stojí za návštěvu a je považována za jednu z nejznámějších turistických atrakcí v Albánii. Modré oko je krásné modré jezírko, hloubky 50 metrů, které se nachází v národním parku Gijrokaster, v jižní části Albánie. Toto jezírko se stalo populárním turistickým cílem díky jeho pouštnímu vzhledu a unikátní křišťálově modré vodě.

Návštěvníci, kteří chtějí navštívit Syri i Kalter, musí nejprve letět do Albánie. K nejbližšímu letišti Kejsi v Gjorce Jakupica je nejlepší letet z Vídně nebo Zagrebu. Odtud je třeba pokračovat na jihu do města Saranda, které je jedním z nejbližších měst k Modrému oku. Nejlepším způsobem, jak se dostat od Sarandy k Modrému oku, je autobusem, který může být snadno zajištěn v čase cesty nebo dokonce si můžete pronajmout auto.

Jednou z největších předností návštěvy Modrého oka je, že je to zdarma, takže není potřeba platit žádné vstupné. Zanechte si cestu kolem jezírka a připravte se na nezapomenutelný zážitek. Kromě samotného Modrého oka místní obyvatelé nabízí turistům i mnoho dalších zajímavých aktivit, jako například historické prohlídky, cyklistické výlety, zájezdy kolem místních farem a mnoho dalšího.

Vzhledem k tomu, že Syri i Kalter leží v národním parku, je důležité si uvědomit, že zde platí přísná pravidla a zákony, které pomáhají chránit toto unikátní přírodní klenot. Turisté by měli dodržovat všechny značky a varování, aby nezanechávali odpadky nebo nekupovali předměty v přírodním parku, které mohou mít negativní dopad na životní prostředí.

Vyhledávání nových a zajímavých turistických míst je důležitou součástí cestování, a Modré oko Albánie určitě patří k těm nejvýjimečnějším. Cesta k Modrému oku sice může být náročná, ale pohled na jezírko s křišťálově čistou vodou a okolí obklopené horami a přírodou určitě stojí za to. Navíc, pro cestovatele a dobrodruhy je Albánie stále jedním z nejčistších a nejbezpečnějších míst k návštěvě v Evropě, takže tam můžete jet bez obav.


Nejčastější dotazy a odpovědi Syri i Kalter (Modré oko) Albánie


N: "Jaké jsou největší atrakce Syri i Kalter?"
O: Největší atrakcí Syri i Kalter je pravděpodobně krásná modrá voda a přírodní jezírko, které se nachází v údolí řeky Bistrice. Turisté často navštěvují tuto oblast, aby se vykoupali nebo se procházeli po krásných horských stezkách.

N: "Kolik stojí vstup do Syri i Kalter?"
O: Vstup do Syri i Kalter je zdarma, protože se jedná o přírodní památku. Nicméně, turisté by měli být obezřetní, aby nedělali škody na okolním prostředí.

N: "Je možné kempovat v okolí Syri i Kalter?"
O: Ano, v okolí Syri i Kalter existuje několik možnosti, kde lze kempovat. Existují primitivní kempy se základními zařízeními nebo luxusní kempy s moderními vybaveními.

N: "Jak se dostat do Syri i Kalter autem?"
O: Syri i Kalter se nachází v jihozápadní Albánii a lze se k němu dostat po silnici z města Saranda. Cesta trvá asi 30 minut.

N: "Je nutné se s sebou do Syri i Kalter brát jídlo a pití?"
O: Ano, turisté by měli mít s sebou jídlo a pití, protože okolí neobsahuje mnoho obchodů nebo restaurací, které by mohly mít otevřeno. Doporučuje se také vzít si s sebou piknikovou deku a vychutnat si krásný výhled na okolní hory.


Dovolená Syri i Kalter (Modré oko) Albánie


Dovolená Syri i Kalter (Modré oko) Albánie

Albánie je stále více oblíbenou turistickou destinací a v posledních letech se stává čím dál tím více cestovaným místem. Zvlášť populární jsou oblasti Syri i Kalter a Modré oko. Pokud váháte, kam vyrazit na další dovolenou, přečtěte si náš článek o těchto místech, abyste se mohli těšit na úžasný pobyt.

Oblast Syri i Kalter

Syri i Kalter se nachází asi 20 km východně od města Saranda, v jihozápadní Albánii. Je to jedna z nejkrásnějších turistických atrakci v zemi a zároveň jedno z nejnavštěvovanějších míst. Název Syri i Kalter znamená modré oko a jde o krásnou a přírodní modrou jezírko obklopené horskými masivy. Voda jezírka působí velmi zvláštně – je krásně modrá a velice prosvětlená.

Cesta k Syri i Kalter je úzká a kamenitá a není vhodná pro větší auta, ale i tak stojí za to nim projet. V okolí se nachází mnoho malých a malebných vesnic, plných přírodní krásy a přátelských lidí. Oblast Syri i Kalter nabízí i další atrakce pro turisty, jako jsou kajakářské výlety, pěší túry a mnoho dalších.

Modré oko

Modré oko se nachází na úpatí jednoho z horských masivů v Albánii. Je to další turistická destinace, kterou si prostě nesmíte nechat ujít. Název Modré oko pochází z modrého odstínu vody, která je zdrojem tohoto jezírka. U jezírka se vám naskytne nádherný výhled na krajinu Albánie, včetně přírodních krás a malebných vesniček.

Modré oko je oblíbené mezi turisty, kteří rádi pěší, vycházkové a horské túry. Okolí nabízí mnoho možností pro poznávání přírody a krajiny a pro ty, kteří rádi fotí, to je ideální místo, kde si mohou pořídit nádherné fotografie.

Celkově, Albánie je krásnou zemí, kterou určitě stojí za to navštívit. Syri i Kalter a Modré oko jsou jen dvě z mnoha turistických atrakcí, které Albánie nabízí pro své návštěvníky. Přijďte a přesvědčte se sami – zaručeně užijete si nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Syri i Kalter (Modré oko) Albánie


Zaměřme se na počasí oblasti Syri i Kalter, která se nachází v Albánii. Tento region se nachází v jihozápadní Albánii, v blízkosti řeky Vjosa a nedaleko od řeckých hranic.

Podnebí oblasti Syri i Kalter je typické pro středomořskou oblast. Průměrná teplota v létě dosahuje 30 ° C a v zimě se pohybuje kolem 10 ° C. Zimní období je mírné a vlhké, s obdobími dešťů a sněhových srážek. Letní měsíce jsou výrazně suché s malým množstvím srážek.

Vedle středomořského podnebí se počasí v tomto regionu ovlivňuje také přítomnost horského řetězce Prokletí, který území odděluje od albánské pobřežní oblasti. Tento horský řetězec výrazně ovlivňuje počasí v regionu a způsobuje velké množství srážek ve vyšších oblastech. V létě mohou být nejnižší polohy oblasti postiženy suchem, zatímco horské oblasti by mohly mít výraznější srážky.

Oblast Syri i Kalter je známá pro svůj krásný záliv a nádherné modré vody v jezeře uvnitř údolí. Počasí v této oblasti je tedy ideální pro plážové aktivity a vodní sporty. V létě se tato oblast stává populárním turistickým cílem a místem pro rekreaci a relaxaci.

Celkově lze říci, že počasí v oblasti Syri i Kalter je příjemné a vhodné pro turistické aktivity skoro po celý rok. Díky středomořskému podnebí se zde cítíte vždycky dobře a můžete si užít téměř nepřetržitého slunce a skvělého pocitu odpočinku u vody.


Ubytování Syri i Kalter (Modré oko) Albánie


Syri i Kalter (Modré oko) je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí Albánie. Nachází se v blízkosti horské vesnice Voskopojë asi 18 km od města Përmet a 277 km od hlavního města Tirana. Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Syri i Kalter, je možné si vybrat mezi několika ubytovacími možnostmi.

V okolí Syri i Kalter jsou k dispozici různé možnosti ubytování. Pokud hledáte komfort, můžete se ubytovat v hotelu nebo v penzionu v nedaleké vesnici. Tyto ubytovací zařízení nabízejí standardní pokoje (od jednolůžkových po apartmány s výhledem na jezero) s vlastní koupelnou, teplou vodou a dalšími moderními vybaveními, jako jsou TV, klimatizace a wifi připojení. Vzhledem k tomu, že okolí Syri i Kalter je turisticky velmi populární, je nutné ubytování rezervovat v předstihu.

Pro turisty, kteří hledají něco více autentického, jsou k dispozici ubytování v tradičních albánských domech v horských vesničkách v okolí jezera. Tyto ubytovací zařízení jsou velmi doporučovaná pro ty, kteří hledají autentický pobyt v Albánii a chtějí zažít místní kulturu a zvyky. Tyto tradiční domy většinou nabízejí ubytování v krásně vyzdobených pokojích s pohodlnými postelemi, vlastní koupelnou a také tradiční albánskou snídani a večeři.

Další možností jsou tzv. hosťovské domy, kde se nabízí ubytování u místních rodin. Tyto domy jsou velmi oblíbené pro návštěvníky, kteří chtějí zažít místní kulturu a zvyky Albánců. Hostitelé nabízejí prostory ve svém domě, kde si mohou turisté zpříjemnit pobyt. Většinou jsou k dispozici soukromé pokoje a společné prostory (kuchyně, obývací pokoj atd.). Hosté dostanou tradiční albánskou snídani a večeři a můžou se zapojit do aktivit jako je například vaření tradičních albánských jídel.

K dispozici jsou také kempy v okolí Syri i Kalter, což je skvělá volba pro turisty, kteří chtějí být blízko přírody a ušetřit na ubytování. V kempu jsou k dispozici stanové plochy pro vlastní stany a ovšem také již připravené rodinné stany s postelema a výhledem na jezero. Kempy nabízejí také společné sociální zařízení a kuchyňky.

Všechny varianty ubytování v okolí Syri i Kalter mají své výhody a nevýhody. Záleží na preferencích a potřebách každého turisty, kterou z možností si zvolí. Nicméně všechny ubytovací zařízení v okolí Syri i Kalter jsou proslulé svou vstřícností a pohostinností, což rozhodně přispívá k nezapomenutelnému zážitku ze země Albánie.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky