Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Srí Lanka Matara

Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Matara


1. Jak se dostat z letiště na Mataru?
- Nejjednodušší způsob je cestovat taxíkem nebo pronajmout si vlastní auto. Alternativou jsou autobusy, které odjíždějí z Matarovské autobusové stanice.

2. Kde se ubytovat v Mataru?
- V Mataru je k dispozici mnoho hotelů a pensionů, které nabízejí různé cenové kategorie. Doporučujeme vybírat ubytování poblíž pláže nebo centra města.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Mataru?
- Mezi nejlepší pláže v Mataru patří Polhena Beach, Mirissa Beach a Unawatuna Beach.

4. Co mohu dělat v Mataru?
- V Mataru můžete navštívit mnoho historických památek a chrámů, jako je například Matara Fort nebo Paravi Duwa Temple. Další zábavu nabízí surfování, potápění, rybaření, a prohlídky fauny a flóry v okolí.

5. Jakou je místní kuchyně v Mataru?
- Místní kuchyně je založena na rybách, mořských plodech a rýži. Mezi nejoblíbenější jídla patří Kottu Roti, Rotee a Chilaw Crab Curry.

6. Má Matara letiště?
- Matara nemá vlastní letiště, nejblíže se nachází Mattala Rajapaksa International Airport a Bandaranaike International Airport.

7. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Matary?
- Nejlepší doba pro návštěvu Matary je od prosince do dubna, kdy je teplota příjemná a déšť minimální. Nicméně, srpen a září jsou také populární pro surfování.

8. Je Matara bezpečné místo pro turisty?
- Matara je obecně bezpečné místo pro turisty. Nicméně, jako všude je třeba dbát na bezpečnostní opatření a být obezřetný při cestování a pohybu v městě.


Počasí Srí Lanka Matara


Srí Lanka leží v indickém oceánu asi 31 km jižně od indického pobřeží a od července do září trpí značnými srážkami a bouřemi. Město Matara, ležící na jižním pobřeží Srí Lanky, je jedním z míst, které v této období také zažívají velké množství srážek.

Srí Lanka je ohromující zemí plnou exotického rostlinstva a živočichů. Na jednom místě můžete vidět hory s čajovými plantážemi, savany, lesy plné opic a končit u břehů oceánu s neskutečnou faunou a flórou. Jediným problémem v této malebné zemi je občasné počasí, které může být velmi deštivé a bouřlivé.

Během období od července do září, tj. období monzunů, Srí Lanka zažívá největší množství srážek. V Matara, které se nachází na jižním pobřeží země, se srážky v tomto období v průměru pohybují kolem 260 mm měsíčně. Při tak vysokých srážkách existuje nebezpečí povodní a sesuvů půdy.

Přestože se dá očekávat, že bude pršet každý den, deštivé dny se často střídají s hezkými a slunečnými dny, takže pokud si plánujete cestu do Matary nebo jiné části Srí Lanky v období monzunů, doporučujeme si vzít s sebou nejen nepromokavé oblečení, ale také lehké letní oblečení, protože může být velmi horko.

Kromě srážek se v této oblasti s monzuny často objevují bouřky. Blesky a hromy mohou být velmi silné a bouřky mohou způsobit přerušení dodávek elektřiny a rozvodů vody.

Celkově lze říci, že období monzunů na Srí Lance je dobrý čas k cestování, ale doporučujeme vám mít na paměti výše zmíněné faktory. Pokud jste ale na cestě a bouřka začne, nebojte se - jedná se o příležitost vidět Srí Lanku v jiném světle a užít si alespoň pár dní v klidnějším tempu.


Letenka Srí Lanka Matara


Srí Lanka je jednoduše úchvatná země, plná krásných scenérií, dávných chrámů, úchvatných pláží a vzrušujících aktivit. Země, která se pyšní svou úžasnou biodiverzitou a kulturním bohatstvím, má v posledních letech nabízejících turistům čím dál tím více kvalitních služeb. A pokud se chystáte na Srí Lanku, Matara by měl být jedním z měst, které tam navštívíte.

Matara je městem nacházejícím se na jižním pobřeží Srí Lanky, které je obklopeno nebeskými plážemi, zelenými kopci a okouzlujícími památkami. Toto město má bohatou historii a primárně sloužilo jako přístav, což jej činí ideálním místem k prozkoumání vodních aktivit a jídel. Mezi nejvíce navštěvované pláže v této oblasti patří Polhena Beach, Mirissa Beach a Unawatuna Beach.

Během pobytu v Matara můžete navštívit i několik památek, které stojí za vidění a mají svou jedinečnost. Například ruiny středověkého města Tissamaharama najdete ve stejnojmenné vesnici 37 kilometrů od Matary. Tento archeologický komplex, který byl koncepčně vybudován v 3. století před naším letopočtem, sloužil jako důležité město za království Ruhuna.

Další památkou, kterou můžete navštívit v Matary, je Dondra Head Lighthouse, během své existence využívaná jako navigační bod pro plavbu v blízkosti pobřeží této oblasti. Tuto věž si můžete prohlédnout i zevnitř, a podívat se na krásný výhled na oceán.

Matara má také několik sportovních aktivit, které můžete při návštěvě tohoto města vyzkoušet. Kouzelný svět rybolovu, potápění a surfování, Matara vám nabízí vše, co byste si mohli přát.

A abyste vůbec mohli všechny tyto úžasné věci vidět, budete potřebovat letenku. Naštěstí mnoho společností nabízí letenky do Srí Lanky s různými cenami a časovými plány. Pokud cestujete z Evropy, lety se obvykle konají z velkých měst jako Londýn, Frankfurt nebo Paříž.

Pro navštívení tohoto působivého města, si můžete zakoupit letenku na služby místní letiště v Colombo. Cesta tam trvá v závislosti na lince a přestupu cca 10 - 15 hodin letu. Jistě se však vyplatí, jakmile jsou vyskákáte z letadla a uvítá vás slunce a teplo Srí Lanky, ochutnáte její chuťové speciality a zažijete vzrušení a kouzlo srílanského života.

Takže pokud plánujete svou další dovolenou a zvažujete Srí Lanku, nezapomeňte si zarezervovat letenku, aby vás nic neoddělilo od poznání Matary a procházky po jejích koutcích. Můžete být jistí, že zde nebudete zklamáni a vrátíte se domů s nezapomenutelnými zážitky a novými zkušenostmi.


Dovolená Srí Lanka Matara


Srí Lanka je krásná země s bohatou historií, exotickou kulturou a jedinečnou přírodou. Pokud hledáte místo pro svou další dovolenou, Matara by mohla být tou správnou volbou. Toto město leží na jižním pobřeží Srí Lanky a nabízí nádherné pláže, pestré kulinářské zážitky a mnoho kulturních památek.

Nejvýznamnější památkou Matary je pevnost Matara Fort, která byla postavena Portugalcem v 16. století a později byla rozšířena Nizozemci. Tato pevnost je památkou UNESCO a nabízí krásné výhledy na Indický oceán. Pokud se zajímáte o historii, určitě byste tuto památku neměli minout.

Další zajímavou atrakcí v Matara je starý dům The Dutch House, který byl kdysi sídlem nizozemského správce. Dnes je tento dům muzeum s řadou historických artefaktů.

Mezi nejkrásnější pláže v Matara patří Polhena Beach a Mirissa Beach. Polhena Beach má krásný korálový útes a je ideální pro šnorchlování, zatímco Mirissa Beach je proslulá svými velrybami, které se zde objevují během sezóny.

Pokud si rádi vychutnáváte kulinářské speciality, Matara nabízí mnoho možností. Zkuste si například Rice and Curry, srílanské národní jídlo, nebo Goyaa Mallum, salát z hořčičných listů.

Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, navštivte surfařskou školu Matara Surf School a naučte se chytit nějakou tu vlnu.

Celkově lze říci, že Matara je krásné místo pro dovolenou, která nabízí mnoho atrakcí pro milovníky historie, sportovců, gurmány a milovníky přírody. Tento kousek Srí Lanky rozhodně stojí za návštěvu!


Ubytování Srí Lanka Matara


Srí Lanka je krásnou zemí ležící na jihovýchodě Asie. Její malebné pláže, zelené palmy a exotické zvířata lákají turisty z celého světa. Jednou z nejnavštěvovanějších destinací na Srí Lance je město Matara. Nachází se na jižním pobřeží země a nabízí bohatou historii a krásné pláže.

Pokud se rozhodnete navštívit Mataru, budete muset vyřešit své ubytování. Zde je několik tipů na to, jak najít vhodné místo k pobytu.

Nejlepší čas k návštěvě Matary je během období od listopadu do dubna, kdy je méně pravděpodobné, že vás potkají deště. To je také nejrušnější období v Matara, takže je důležité rezervovat si své ubytování s předstihem.

Matara nabízí mnoho možností ubytování. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, menšími boutique hotely a levnějšími hostelů. Některé z nejlepších ubytování v Matara zahrnují:

1. Amaloh Boutique Resort - Tento luxusní hotel nabízí krásné pokoje s výhledem na oceán, bazény v zahradě a velký výběr restaurací.

2. The Peacock Oceanview - Tento menší hotel nabízí stylové pokoje s výhledem na oceán a bazén s výhledem na pláž.

3. Villa Saldana - Tato menší vila nabízí pohodlné pokoje a krásnou zahradu s bazénem, který je ideální pro relaxaci.

4. Ocean Retreat - Tento levnější hotel nabízí základní pokoje v centru města s výhledem na pláž a zahrnuje také dobrý výběr restaurací.

Ať už si zvolíte jakékoli ubytování, Matara nabízí krásné pláže, úchvatné výhledy a snadný přístup k dalším krásám Srí Lanky. Přejeme vám příjemný pobyt v Matara.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky