Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Řecko Epirus Ammoudia

Ubytování Řecko Epirus Ammoudia


Řecko je země, která se pyšní neuvěřitelnou kombinací historických míst a krásné přírody. Mezi nejznámější oblasti patří Epirus, která se nachází v severozápadní části země a nabízí návštěvníkům nejen historické památky, ale také krásné pláže. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, měli byste zvážit pobyt v malé vesničce Ammoudia.

Ammoudia se nachází na pobřeží Jónského moře a je ideální pro ty, kteří hledají klid a odpočinek od davů turistů. Nejbližší větší město je Parga, které se nachází zhruba 25 km od Ammoudie.

V Ammoudii najdete různé druhy ubytování. Od levných přístřešků až po luxusní hotely s výhledem na moře. Většina ubytování se nachází v blízkosti pláže, což je pro návštěvníky tohoto místa velkou výhodou.

Pláž Ammoudia je písečná a rozprostírá se na asi 1 km. Je oblíbená nejen mezi turisty, ale také mezi místními obyvateli. Voda v moři je průzračná a pláž se pravidelně čistí.

Kromě koupání a lenošení na pláži si můžete také pronajmout kajak, kanoe nebo windsurfingovou výbavu a užít si tak aktivní dovolenou. V okolí se také nacházejí různé bary a restaurace, kde si můžete vychutnat řeckou kuchyni.

Pokud se rozhodnete pro pobyt v Ammoudii, určitě byste měli navštívit nedaleký archeologický areál Nikopole. Nikopole bylo důležitým městem v dobách římské říše a najdete zde řadu historických památek.

Dalším zajímavým místem v okolí je národní park Acheron. Park se nachází asi 30 km od Ammoudie a nabízí návštěvníkům krásnou přírodu a řeku Acheron, která je oblíbená mezi vodáky.

Celkově je Ammoudia skvělým místem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek na krásné pláži. Navíc, díky své poloze v oblasti Epirus, máte možnost objevovat i historická místa a krásnou přírodu. Jestliže plánujete dovolenou v Řecku, rozhodně byste Ammoudii neměli minout.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Epirus Ammoudia


1) Jaká je vzdálenost od letiště do Ammoudie?
Odpověď: Letiště Ioannina se nachází asi 60 km od Ammoudie, cesta trvá přibližně hodinu a půl.

2) Kde se nachází nejbližší supermarket v Ammoudii?
Odpověď: V Ammoudii se nachází několik malých obchodů se základními potřebami, ale nejbližší supermarket je asi 10 km vzdálený v městě Parga.

3) Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Ammoudie?
Odpověď: V okolí Ammoudie jsou krásné pláže, jako jsou Pláž Ammoudia, Pláž Sarakiniko, Pláž Vrachos a Pláž Loutsa.

4) Může se v Ammoudii najít ubytování s výhledem na moře?
Odpověď: Ano, v Ammoudii je mnoho ubytovacích zařízení s výhledem na moře.

5) Je možné v Ammoudii zaplatit kreditní kartou?
Odpověď: Ano, v některých restauracích a obchodech můžete platit kreditní kartou, ale v menších obchodech a tržištích bude lepší platit hotově.


Dovolená Řecko Epirus Ammoudia


Dovolená v Řecku je vždy zážitkem. Na jedné straně zde máte překrásné pláže a azurové moře, na druhé straně pak gorické hory a archeologické lokality. Pokud hledáte dovolenou, která vám nabídne obojí, máme pro vás tip. Ammoudia v Epiru je malebným místem s krásnou písečnou pláží na jedné straně a skvělou příležitostí objevovat kouzla Řecka na druhé straně.

Co dělat v Ammoudia

Na pláži můžete strávit celé dny. Pláž je dlouhá několik kilometrů a je ideální pro ty, kdo hledají klidné zákoutí a potřebují načerpat energii. Z proudu řeky Acheron jsou k dispozici kajaky a kánoe, takže si můžete prohlédnout okolí a své dovednosti vodáckému sportu. Pokud hledáte trochu adrenalinu, můžete si pronajmout člun a vyrazit na jednodenní výlet po řece.

Pro ty, kteří mají rádi poznávání nových míst, jsou k dispozici výlety do památek v okolí. V širším okolí můžete navštívit archeologické památky, jako je Amvrakia, Dymokastro nebo Necromantion. Tyto památky byly některé obydleny už v 4. tisíciletí před naším letopočtem a jsou významné své historické a kulturní významnosti.

Pro turisty, kteří rádi tráví čas v přírodě, je ideální objevovat Greaká pohoří. Zde jsou k dispozici pěší túry a horská kola, takže si můžete užít krásy zelené přírody. V zimě se zde nabízí lyžování. V pohoří se nachází lyžařské středisko Vigla, které jako jediné řecké středisko nabízí lyžování na přírodním sněhu.

Kde se ubytovat

V Ammoudii jsou k dispozici různé ubytovací možnosti. Pokud hledáte klidné místo blízko pláže, doporučujeme apartmány a chalupy v blízkosti. Pokud se rozhodnete pro pobyt v domácím prostředí, můžete si pronajmout dům nebo apartmán. Výhodou bývá, že často mají k dispozici i bazén.

Dovolená v Ammoudii v Epiru je ideální pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou, kterou lze kombinovat s poznáváním a aktivním odpočinkem. Pláže vyrovnaných písečných zátok, řeka Acheron a pohoří jsou jen zlomek toho, co může Epirus nabídnout. Pokud hledáte malé a klidné místo, kde si můžete odpočinout a potkat místní lidi, Ammoudia bude pro vás to správné místo.


Počasí Řecko Epirus Ammoudia


Ammoudia, jedno z nejkrásnějších míst v Řecku, se nachází na západě Epiru u pobřeží Jónského moře. Toto malebné městečko je obklopeno zelenými horami a nabízí zájemcům mnoho možností, jak si užít svou dovolenou - od lenošení na pláži až po turistiku v horách.

Pokud se chystáte do Ammoudie během léta, můžete se těšit na slunečné a teplé počasí. Průměrná teplota v této části Řecka v červenci a srpnu činí kolem 30 °C. Výhodou je, že pobřeží Jónského moře přináší příjemný vánek, který snižuje nepříjemnou vlhkost.

Svěží počasí většinou pokračuje až do října, kdy průměrná teplota klesá na 25°C. Na pláži si tak můžete užít mnoho teplých a slunečných dnů, aniž byste museli přežírat tropické veder.

V Ammoudii nezahrnujte deštivá období do svého plánu. Oblast má vlhké podnebí s ročním srážkovým úhrnem přes 1000 mm, ale letní měsíce jsou nejméně srdeční. Nicméně, pokud přijde první deštivý den, důmyslní turisté mohou prozkoumat hojnost kulturních, historických a archeologických památek v této oblasti.

Celkově je počasí v Ammoudii během léta ideální pro turistiku a udělá z vaší dovolené nezapomenutelný zážitek, takže neváhejte a plánujte svou cestu co nejdříve!


Letenka Řecko Epirus Ammoudia


Letenka do Řecka Epirusu Ammoudia – nezapomenutelné dobrodružství plné slunce, moře a kulturálního bohatství

Pokud hledáte perfektní letní dovolenou, která nabídne nejen možnost odpočinku u moře, ale také kouzlo antické kultury a hluboké vnitrozemské panorámy, je letenka do řeckého Epirusu Ammoudia nezaměnitelná.

Ačkoliv letecké spojení do této části Řecka nenabízí tolik možností jako populární destinace jako Kréta nebo Rhodos, přesto můžete snadno najít let do blízkého letiště v Preveze, odkud je to jen krátký přesun na místní pláže a národní parky.

Tento region nabízí neuvěřitelnou rozmanitost výletů a atrakcí. Úchvatné pláže, které lákají k odpočinku a opalování, jsou jen začátkem. Oblast lemuje nedotčené horské masivy, které nabízejí možnost vycházek a turistiky. Pokud jste více zvídavý typ, navštivte město Filippi, které se nachází nedaleko zdejších vinic a zemědělských usedlostí. Město se pyšní bohatou válečnou a politickou historií, o které si můžete přečíst v muzeu, které se zde nachází. Okolo města najdete navíc pozůstatky majestátního divadla, ve kterém se odehrávala spousta antických dram, a samotné město se rozprostírá na úpatí pohoří Menikio, nabízejíc zároveň výhled na moře.

Pokud si chcete užít zábavu a koupání, přesuňte se k pláži Ammoudia. Tato pláž se rozprostírá na více než dva kilometry a nabízí úchvatné scenérie a vynikající vodní sporty. Můžete si totiž jen tak odskočit na surfu na přilehlých vlnách nebo si zapůjčit kajak či loď a prozkoumat nedaleké laguny. Pokud máte pláž dost po krk a rádi byste si prohlédli další zajímavosti, udělejte si výlet do národního parku Vikos-Aoos. Nachází se zde mnoho odlehlých vesnic a panoramaticky výborný výhled do kaňonu, kde aktuální řeka forma nové koryta.

Není pochyb o tom, že letenka do Řecka Epirusu Ammoudia přináší nejen zábavu a odpočinek, ale také nezapomenutelnou kulturu. Pokud si chcete užít krásné moře, pláže a zábavu, existuje mnoho destinací, avšak pokud chcete opravdu cítit a zažít Řecko v celé jeho podstatě, Epirus Ammoudia je pro vás jedinečnou volbou. Takže pokud hledáte alternativu k obvyklým destinacím, zvažte návštěvu této krásné části Řecka.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky