Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Polsko Gdaňsk

Počasí Polsko Gdaňsk


Polsko je překrásná a rozsáhlá země s jedinečnou kulturou, historií a přírodou. A i když mnoho lidí neví, kde toto nádherné město leží, Gdaňsk je jedním z nejvýraznějších měst Polska se svým historickým centrem a bohatou námořní tradicí. A jaké je zde počasí?

Klimatické podmínky v Gdaňsku lze charakterizovat jako mírné, ovlivněné Blízkovýchodním prouděním. V létě zde bývá příjemně teplé a v zimě rozumně studené. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 20-25 °C, ale bývají výjimky a teplota zde může stoupat až k 30 °C. Léto je obvykle časem návštěv a koupání v nedaleké Baltské moři.

V zimě může být Gdaňsk dosti mrazivý. Průměrná teplota v lednu se pohybuje kolem -1 °C, ale během silného mrazu může klesnout až k -15 °C. Zima je zde navíc obdobím největšího sněhového pokryvu, ale také velkého počtu slunečných dní.

Na jaře a na podzim bývá počasí poměrně stabilní s mírnými teplotami kolem 10-15 °C. To jsou příjemné měsíce pro turisty, kteří chtějí poznávat Gdaňsk bez velkého náporu turistů, kteří zde jezdí v letních měsících.

Vzhledem k poloze na pobřeží Baltského moře může Gdaňsk trpět silnými větry a deštěm, který spadne v průměru 720 milimetrů ročně. Proto doporučujeme doplnit do zavazadla s sebou také ochranné oblečení proti dešti a větru.

Celkově tedy platí, že Gdaňsk je městem, kde lze strávit příjemnou dovolenou téměř po celý rok. Ať už vyrazíte během teplého léta, poměrně mírného jara a podzimu nebo mrazivé zimy, Gdaňsk vás překvapí svými historickými památkami, skvělou gastronomií a neopakovatelnou atmosférou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Polsko Gdaňsk


Q: Jaké je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Gdaňsku?
A: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Gdaňsku, je autobusem nebo vlakem. Autobusová linka 210 je nejlepší pro cestování mezi letištěm a centrum města. Vlakové spojení je také k dispozici s frekvencí dvakrát za hodinu.

Q: Jaké jsou nejlepší památky v Gdaňsku?
A: Mezi nejlepší památky v Gdaňsku patří Zašité bráně, kostel Panny Marie, stará radnice, kostel svaté Trojice a železný dům. Také byste neměli vynechat slavnou pláž Sopoty.

Q: Jaké jsou nejlepší restaurace v Gdaňsku?
A: Mezi nejlepší restaurace v Gdaňsku patří Restauracja Główna, Żurawina, Kresowa Hawira, Restauracja Gdańska oraz Konfitura restauracja.

Q: Kde se nachází nejlepší místo pro nákupy v Gdaňsku?
A: Nejlepší místo pro nákupy v Gdaňsku je ulice Długa, která je plná obchodů, kaváren a restaurací. Navíc jsou v této oblasti i obchody se suvenýry a řemeslnými výrobky.

Q: Jaké jsou nejlepší trendy hospody a kluby v Gdaňsku?
A: Nejlepší trendy hospody a kluby v Gdaňsku najdete v okolí ulice Piwna, která je plná malých pivnic a baru. Mezi nejlepší patří Brovarnia Gdańsk, Piwnica Rajców a Piwna 47.

Q: Jaké jsou nejlepší pláže v Gdaňsku?
A: Mezi nejlepší pláže v Gdaňsku patří plaž Długi Targ, plaž Jelitkowo a plaž Sopoty, která je známá svým pískem a klidem. Tyto jsou také oblíbené pro familií s dětmi kvůli dobrým službám, jako jsou sprchy nebo záchody.


Ubytování Polsko Gdaňsk


Gdaňsk, jedno z nejkrásnějších měst v Polsku, se nachází na pobřeží Baltu. Je nejen významným historickým městem, ale také turistickým centrem. Nabízí mnoho zajímavých míst, jako jsou rozmanité restaurace, muzea, a samozřejmě pláže. Pokud se rozhodnete navštívit Gdaňsk, budete potřebovat ubytování, a proto v tomto článku se podíváme na několik možností, které může nabídnout.

1. Hotel Gdańsk

Jeden z nejluxusnějších a nejlepších hotelů na pobřeží Baltu. Nachází se v centru města a nabízí vynikající služby a pohodlné pokoje. Hotel má vlastní restauraci s mořskými plody a wellness centrum. Toto ubytování může být dražší než ostatní, ale nabízí kvalitu a pohodlí.

2. Hotel Hanza

Tento hotel je také luxusní a nachází se v historické části města. Pohodlné pokoje jsou vybavené moderním nábytkem a vysokou rychlostí Wi-Fi. Mají také restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční polskou kuchyni. Lze také využít saunu a fitness centrum.

3. Hostel Cycle On

Pokud hledáte cenově dostupnější variantu ubytování, může být hostel Cycle On ideální volbou. Nachází se v blízkosti historického centra města, v blízkosti několika muzeí a pamětihodností. Hostel nabízí společné pokoje s velkými postelemi, společnou kuchyň a velmi příjemnou atmosféru. Hostel Cycle On je ideálním místem pro mladé cestovatele, kteří chtějí poznat město a další lidi.

4. Apartamenty K3

Pokud cestujete s rodinou nebo skupinou přátel, může být pronájem apartmánu lepší volbou. Apartamenty K3 nabízejí prostorné a moderní apartmány, vybavené plně vybavenou kuchyni a pohodlným obývacím prostorem. Nachází se v klidné části města, ale zároveň v blízkosti mnoha restaurací, kaváren a barů.

5. Grand Hostel Gdańsk

Grand Hostel Gdańsk je moderní a cenově dostupný hostel, který se nachází v blízkosti Gdaňského hlavního nádraží. Hostel nabízí společné pokoje s velkými postelemi a soukromé pokoje. Hostel má k dispozici kuchyň a společenskou místnost se stolními hrami. Grand Hostel Gdańsk je ideální volbou pro mladé lidi a cestovatele s omezeným rozpočtem.

V Gdaňsku je mnoho možností, jak najít ubytování, které splní vaše požadavky. Na výběr máte mezi luxusními hotely, hostely a apartmány. Je důležité zvážit svůj rozpočet, požadavky a to, co v městě plánujete dělat. Ubytování v Gdaňsku se může lišit, ale město má spoustu skvělých možností, které vám zajistí příjemný pobyt.


Letenka Polsko Gdaňsk


Pokud toužíte po nezapomenutelné dovolené v Polsku, městem, které byste rozhodně neměli minout, je Gdaňsk. Toto polské přístavní město nabízí širokou paletu aktivit pro turisty a nachází se jen kousek od slavného letoviska Sopoty.

Pokud tedy plánujete cestovat do Polska a chtěli byste navštívit Gdaňsk, můžete zvážit nákup letenek. Vzhledem k neustálému rozvoji letecké dopravy jsou letenky Polsko Gdaňsk stále dostupnější a mnoho cestovních kanceláří nabízí zajímavé zájezdy do této oblasti.

Letenka do Polska Gdaňsk se obvykle prodává za velmi příznivou cenu a můžete ji získat jak u velkých leteckých společností, tak u různých cenově dostupných nízkonákladových dopravců.

Jakmile dorazíte do Gdaňsku, zjistíte, že město skýtá spoustu zajímavých turistických atrakcí. Jedním z nejvýznamnějších památek v Gdaňsku je Dlouhý trh, který se nachází v historickém centru města. Zde můžete obdivovat krásné architektonické památky, jako jsou Napoleonský dům nebo Radnice, ale také si zde můžete koupit místní speciality v jedné z mnoha restaurací nebo kaváren.

Gdaňsk je také městem vynikající kultury. Místní divadla, muzea a galerie nabízejí široký výběr moderního umění a kulturního dědictví města. Ve městě se také nachází místní komorní divadlo, kde můžete vidět špičkové představení v režii mnoha talentovaných umělců.

Pokud se chcete z užívat krásné písečné pláže, pak byste neměli minout letovisko Sopoty, které se nachází pouhých 10 minut jízdy autem od centra Gdaňsku. Toto přímořské letovisko je plné zábavy, vodních sportů a nabízí krásné výhledy na Baltské moře.

Pokud se tedy rozhodnete získat letenky Polsko Gdaňsk a navštívit toto město, neměli byste být zklamaní. Toto polské město nabízí mnoho aktivit pro turisty a láká svým nevšedním kulturním dědictvím. Ať už jde o návštěvu historických památek nebo užívání si krásného přírodního prostředí, v Gdaňsku si určitě přijdete na své.


Dovolená Polsko Gdaňsk


Dovolená v Polsku ve městě Gdaňsk nabízí mnoho možností k relaxaci, poznávání zajímavých míst a užívání si krásné přírody. Gdaňsk je historické město s bohatou historií a kulturou a leží na pobřeží Baltského moře. Můžete si zde užít dovolenou obohacenou o změnu prostředí, nová zážitky a mnoho příležitostí k relaxaci.

Jednou z atrakcí této oblasti je návštěva muzea Solidarity, které nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost uvědomit si historický význam tento továrních dělníků a průmyslu pro Polsko a celou Evropu. Dalším zajímavým místem k návštěvě je Staré Město, kde můžete užít si pěknou procházku po krásných uličkách a shlédnout mnoho historických památek.

Přírodní krása této oblasti láká celoročně mnoho turistů. Například Sopoty, malé letovisko v západním pobřeží, nabízí mnoho zábavy a krásnou přírodu. V Sopotech se nachází nejdelší písečná pláž v Polsku a je obklopena borovicemi a stromy. V létě si zde můžete užít moře, opalování a v zimě pak lyžování a další zimní sporty.

Také Monte Cassino Street v Sopotech nabízí několik restaurací a barů, kde si můžete vychutnat čerstvý venkovní vzduch a přejít do stavu pohody. Můžete si užít téměř každé sportovní aktivity, jako je plnění vln na surfování nebo půjčování jachty.

Gdaňsk a jeho okolí nejsou jen o historii a přírodě. Pokud jste milovníky dobrého jídla, nebo chcete ochutnat tradiční polskou kuchyni, určitě navštivte restaurace, které nabízí tradiční polské jídlo včetně bigosu a pierogů. Můžete také ochutnat místní pivo a rum.

Dovolená v Polsku ve městě Gdaňsk je ideální místo pro milovníky historie, kultury a přírodní krásy. Toto místo nabízí mnoho příležitostí k aktivnímu odpočinku, užívání si krásné přírody a zážitků, které nikde jinde nezažijete. Pro každého, kdo hledá relaxaci a klid, ale také zábavu a aktivitu, bude Gdaňsk tou správnou volbou pro dovolenou.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky