Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Nový Zéland Lake Tekapo

Počasí Nový Zéland Lake Tekapo


Nový Zéland je plný nádherných a malebných krajů a jezer. Jedním z takových jezer je Lake Tekapo v regionu Canterbury, na jihozápadě Nového Zélandu. A co na tomto jezeře činí tolik zajímavého? Podívejme se na to.

Zemětřesení, které zasáhlo region jižního ostrova Nového Zélandu v roce 1855, zanechalo za sebou ledovcové nádrže, a to včetně jezera Tekapo. Od té doby se jezero stalo populárním turistickým místem díky svému jedinečnému kamenitému břehu a krásné turkisové barvě vody.

Lake Tekapo má rozlohu asi 83km², což z něho dělá největší jezero v Mackenzieho oblasti. Jeho průzračná voda pochází z ledovců v horách a je plná minerálů a živin, což z ní činí dokonalé místo pro růst řasy zvané dávivka. Díky této řase je jezero Tekapo nejkrásnější v létě, kdy je barva vody nejintenzivnější.

Novozélanďané se mohou pyšnit tím, že mají celkově velmi příjemné a mírné klima, a Lake Tekapo není výjimkou. Letní teploty se zde pohybují okolo 20°C, s mírnými zimami kolem 0°C, na které si turisté v zimě mohou užít lyžování. Nejlepší čas k návštěvě jezera Tekapo je kolem prosince, kdy se zde slavnostně otevírají letní vodní sporty a všechny turistické aktivity.

Jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě jezera je Observatory Hill, což je kopec nacházející se v blízkosti jezera. Toto místo má úžasný rozhled na celé okolí, včetně hory Mount John, strážce temné oblohy. Mnoho turistů využívá tuto příležitost k pozorování hvězd, protože oblast je velmi temná a je v ní přítomno minimum umělého osvětlení.

Dalším možným způsobem prozkoumání oblasti Lake Tekapo je pěší turistika nebo jízda na kole. K dispozici jsou různé stezky, které vedou po okolních kopcích a kaňonech. Každá z nich nabídne unikátní výhled na jezero a okolní hory. Pro ty, kteří rádi relaxují, je zde možnost navštívit některé z místních termálních lázní, které nabízejí nejen relaxaci, ale i krásný výhled na tuto přírodní krásu.

Lake Tekapo je jedno z nejkrásnějších míst v Novém Zélandu a nabízí návštěvníkům krásné scenérie a nezapomenutelné zážitky. Pokud se chystáte na tento ostrov, neměli byste si nechat ujít návštěvu této nádherné přírodní krásy.


Letenka Nový Zéland Lake Tekapo


Lake Tekapo je jedním z nejkrásnějších míst na Novém Zélandu. Tento malebný a klidný jezero se nachází uprostřed jižních Alp a nabízí nádherné výhledy na okolní hory a krajinu.

Pokud se rozhodnete navštívit Lake Tekapo, určitě nebudete litovat. Mezi nejoblíbenější atrakce v této oblasti patří hory Mount John a Mount Edward, které nabízejí skvělé turistické trasy a horské aktivity. Pro milovníky zvířat zde pak existuje možnost pozorovat tučňáky a králíky.

Většina návštěvníků ale přichází do Lake Tekapo především kvůli vynikajícím podmínkám pro pozorování hvězd. Díky své poloze daleko od velkých měst a nízkému světelnému znečištění nabízí tato oblast jedny z nejjasnějších nočních oblozů na světě.

Pokud plánujete cestu do Lake Tekapo, měli byste se zaměřit i na ubytování. V oblasti najdete mnoho luxusních hotelů, ale můžete se rozhodnout pro pobyt v některém z místních kempů, kde si můžete užívat přirozené krásy za velmi rozumnou cenu.

Pokud hledáte letenky do Lake Tekapo, můžete se podívat na nabídky různých leteckých společností. Díky rostoucí oblibě tohoto cíle zde nyní pravidelně létají letadla z mnoha světových destinací.

Pokud se rozhodnete navštívit Lake Tekapo, nezapomeňte si vzít dostatek času na prozkoumání této krásné oblasti a užijte si jedny z nejkrásnějších výhledů na Novém Zélandu.


Ubytování Nový Zéland Lake Tekapo


Nový Zéland má mnoho krásných a magnetických míst, kam by měl každý návštěvník zamířit. Jedním z takových je malé město Lake Tekapo, které leží na jižním ostrově. Jedná se o místnost, které navštěvuje mnoho lidí v průběhu roku, zejména díky svému přírodnímu krásnu a nezapomenutelnému výhledu na horu Cook.

Pokud hledáte ideální způsob, jak si užít svůj pobyt v této oblasti a zažít unikátní zážitek, určitě byste měli zvážit pobyt v jednom z mnoha ubytování nabízených v Lake Tekapo.

Kolem jezera najdete mnoho příjemných a pohodlných hotýlek a rezortů, které nabízejí pohodlí a pohostinnost ve spojení s okouzlujícím výhledem na jezero a hory. Tato ubytování jsou většinou navržena pro pohodlí hostů a nabízejí vše, co by si hosté mohli přát.

Mezi možnosti ubytování patří například Holiday Park a Kemp Nový Zéland, kde si můžete pronajmout stany nebo karavany, a to za velmi příznivou cenu. Pokud hledáte více luxusu, můžete si vybrat z mnoha stylových a moderních hotelů, jako je třeba Peppers Bluewater Resort nebo Tekapo Heights, které nabízejí elegantní a prostorné pokoje s fantastickým výhledem na okolní scenérie.

Pokud dáváte přednost soukromí a nezávislosti, můžete naplánovat svůj pobyt v četných soukromých apartmánech a studiích, které jsou k dispozici v oblasti. Tyto ubytování jsou často plně vybavena kuchyňskými prostředky a disponují vlastním vchodem, což zajišťuje maximální soukromí a svobodu.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, můžete očekávat přátelský a přívětivý personál, který se bude snažit poskytnout vám co nejpříjemnější pobyt. Navíc se každý den budete moci probouzet s výhledem na nádherný Lake Tekapo a horu Cook, což je zážitek, který si budete pamatovat po celý život.

Pro milovníky přírody a outdooru jsou v okolí jezera k dispozici mnoho aktivit, jako jsou například horská turistika, kajakování, cyklistika, rybaření a termální koupele. Takže pokud hledáte relaxační pobyt v obklopení nádherné přírody, Lake Tekapo je ideálním místem pro vás.

Celkově, pokud plánujete cestu do Nového Zélandu, určitě byste neměli vynechat tento klenot na jižním ostrově. Lake Tekapo nabízí neuvěřitelnou kombinaci krásné přírody a skvělých ubytování, které si zaslouží vaši pozornost. Tak si plánujte svůj pobyt a těšte se na nezapomenutelný zážitek!


Dovolená Nový Zéland Lake Tekapo


Lake Tekapo, umístěný v centru Jižního ostrova Nového Zélandu, nabízí návštěvníkům neuvěřitelně krásné scenérie s nebeskou modrou vodou, okolím obklopenými alpskými vrcholy a slunečními západy, které odráží úchvatné barvy.

Lake Tekapo, který se nachází jižně od Christchurchu, je 83 km dlouhý a 53 km široký, a patří tak k jednomu z největších jezer v této oblasti.

Jezero je zdrojem pro mnoho turistických aktivit v regionu, od relaxace na pláži, přes kempování, rybaření a jízdy na kole, po pozorování hvězd a turistiku.

Mezi nejoblíbenější atrakce na dně jezera patří snadno dostupná starobylá kostelíček‚ Church of the Good Shepherd’, postavený v roce 1935 u přírodního přístavu u jezera, kde můžete obdivovat krásné výhledy na jezero a okolní hory.

Jiným kulturním aspektem tohoto místa je horský observatoří na Mount John, kde můžete pozorovat hvězdy na základě teleskopů.

Milovníci outdoorových aktivit se mohou vydat na pěší stezku, kde se mohou projít po úbočí hor a sledovat nádherné panoramatické výhledy. Pokud jste na bicyklo pořádání, existuje mnoho cyklistických tras, kde si můžete prohlédnout krásné scenérie a přírodu. Pokud máte raději vodu, možná si chcete vypůjčit paddleboard a projet se po jezeře.

V místních restauracích si můžete vychutnat nádhernou kuchyni, kde často nabízejí ryby, mořské plody a jatečné pokrmy. Oblíbené je také víno z regionu, které je produkováno v nedalekých vinicích.

Lake Tekapo je ideálním místem pro rodiny, páry a jednotlivce, kteří chtějí zažít nádhernou přírodu a užít si spoustu outdoorových aktivit. Pokud chcete odjet z města a načerpat přírodní krásy, je Lake Tekapo tím pravým místem pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Lake Tekapo


Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity v okolí Lake Tekapo?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity v okolí Lake Tekapo patří: procházky kolem jezera, návštěva termálních bazénů Tekapo Springs, sledování hvězd v observatoři Earth and Sky, horolezecké výlety, kajakování na jezeře nebo výlety na ledovce.

Dotaz: Jak se tam dostat?
Odpověď: Lake Tekapo se nachází asi 3,5 hodiny jízdy od Christchurch na jižním ostrově Nového Zélandu. Můžete tam dojet autem, autobusem nebo najmout si auto.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Lake Tekapo?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Lake Tekapo je mezi říjnem a dubnem, kdy jsou teploty příjemné a méně turistů. Pokud však chcete vidět kvetoucí lupiny, nejlepší čas je v lednu a únoru.

Dotaz: Kde se dá ubytovat kolem Lake Tekapo?
Odpověď: V okolí Lake Tekapo je mnoho různých možností ubytování – apartmány, hotely, bed and breakfasts, hostel a kempy. Mnoho z nich nabízí výhled na jezero.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší restaurace v okolí Lake Tekapo?
Odpověď: V okolí Lake Tekapo je několik skvělých restaurací, jako je Kohan Japanese Restaurant, Mackenzie's Cafe Bar Grill nebo Astro Cafe, která nabízí výhled na jezero a hory.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky