Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Lichtenštejnsko Vaduz

Počasí Lichtenštejnsko Vaduz


Lichtenštejnsko, známé také jako Lichtenštejnské knížectví, je malý středoevropský stát ležící mezi Švýcarskem a Rakouskem. Mezi městy v této zemi se nachází také hlavní město Vaduz, které je proslulé svou malebnou krajinou, historickými památkami a také svým klimatem.

Vaduz má podle Köppenovy klasifikace podnebí ovlivněné středoevropským kontinentálním klimatem. V létě jsou vysoké teploty a slunečné dny, zatímco v zimě se zde vyskytují velmi nízké teploty a množství sněhu.

Léto v Lichtenštejnsku a Vaduzu je obvykle teplé a slunečné, s průměrnou teplotou během dne kolem 20 až 25 stupňů Celsia. Někdy se však mohou objevit krátkodobé vlny horka, kdy teploty dosahují až 30 stupňů Celsia. Tyto horké dny obvykle trvají jen několik dní, než se ochladí a vrátí se průměrné teploty.

Podzim v Lichtenštejnsku je rovněž krásný, s mírnějšími teplotami a krásnými barevnými listy. Teploty se začínají snižovat a průměrná teplota klesne na 3 až 10 stupňů Celsia. Tento měsíc obvykle přináší také více deště.

Zima v Lichtenštejnsku a Vaduzu bývá obvykle velmi studená a zasněžená, s průměrnou teplotou během dne kolem -2 až 5 stupňů Celsia. Tento měsíc také obvykle přináší nejnižší teploty a největší množství sněhu. Díky tomu jsou zde provozovány i různé zimní sporty, jako je ski a snowboarding.

Jaro je v Lichtenštejnsku krásné. Temperature se opět zvyšují a průměrná teplota se pohybuje kolem 10 až 15 stupňů Celsia. V tomto období se také zakládají zahrady a parky. Mírné teploty a rozkvétající květiny udělají z Lichtenštejnska a Vaduzu krásné místo k návštěvě.

Celkově je Lichtenštejnsko a Vaduz velmi krásné místo, které nabízí různorodé počasí v průběhu roku. Každé roční období přináší své jedinečné půvaby a umožňuje turistům prozkoumat různé aktivity a památky v této malebné a úžasné zemi.


Ubytování Lichtenštejnsko Vaduz


Lichtenštejnsko, malá monarchie v srdci Evropy, se stává stále více populárním turistickým cílem. Ať už chcete navštívit Vaduz, hlavní město, nebo jiné malebné vesnice státu, budete potřebovat dobré ubytování.

Vaduz nabízí několik hotelů a penzionů, které jsou k dispozici pro návštěvníky. Hotel Residence je 4-hvězdičkový hotel s wellness centrem, kde si můžete užít relaxaci po dni plném prohlídek. Hotel je obklopen zelení a nabízí krásný výhled na horu Schlossberg.

Pokud preferujete menší penziony, také máte možnost. Penzion Weinlaube je rodinný podnik s 11 pokoji v centru Vaduzu. Penzion je známý pro své vynikající snídaně a skvělou lokalitu.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentický lichtenštejnský pobyt, jsou k dispozici také venkovské farmy a horské chaty. Ubytování na farmě Hofgut Schellenberg v obci Schellenberg vám umožní zažít venkovský život a být součástí každodenního života farmářů. Pro romantické páry nebo rodiny s dětmi je k dispozici horská chata Alpenhotel Malbun v malebné vesnici Malbun. Tato chata nabízí nejen ubytování v krásném prostředí, ale také různé aktivity jako horské túry a lyžařské výlety.

Zatímco Lichtenštejnsko může být malé, nabízí mnoho možností pro příjemné ubytování. Z těch výše uvedených lokalit si jistě vyberete tu nejlepší pro vaše potřeby. Ať už se rozhodnete pro luxusní čtyřhvězdičkový hotel nebo rustikální horskou chatu, váš pobyt v Lichtenštejnsku bude zcela jedinečný!


Dovolená Lichtenštejnsko Vaduz


Dovolená na Lichtenštejnsku: Co vidět a zažít ve Vaduzu

Lichtenštejnsko, malý evropský stát ležící mezi Rakouskem a Švýcarskem, může být malé, ale má spoustu věcí k vidění a k prozkoumání. Jeho hlavním městem je Vaduz, které je skryto v údolí mezi horami a nabízí návštěvníkům mnoho zážitků, za které stojí to, aby tam zavítali a strávili tam několik dní.

Zde jsou některé z hlavních věcí, které byste měli udělat, když se budete v Vaduzu nacházet.

Návštěva Hradu Vaduz

Hrad Vaduz je jedním z hlavních symbolů Lichtenštejnska a s největší pravděpodobností je to první věc, kterou si všimnete po příjezdu do města. Hrad se nachází na kopci a je přístupný pouze pěšky. Je částečně soukromý, takže se turisté nemohou dostat dovnitř, avšak z okolních hor je nádherný výhled na celé město.

Procházka po Státním muzeu

Státní muzeum Lichtenštejnska je ve skutečnosti sbírkou několika odlišných muzeí, které se soustředí na různé oblasti jako jsou historie, umění a archeologie. Muzeum se nachází v centru města a nabízí ukázku všeho, co dělá z Lichtenštejnska jedinečné místo.

Návštěva Katedrály svatého Florina

Katedrála svatého Florina je jednou z nejnavštěvovanějších církevních staveb v Lichtenštejnsku a nachází se v centru Vaduzu. Její nádherná fasáda a fresky určitě stojí za to si prohlédnout. Katedrála je otevřena každý den a vstup je zdarma.

Procházka po městském parku

Vaduz je obklopen řekou Rýnem a horskými masivy a nabízí mnoho hezkých procházek, které vás zavedou na nádherná místa. Městský park, o rozloze přibližně 30 hektarů, je ideálním místem pro klidnou procházku nebo posezení na lavičkách. Najdete zde také hřiště pro děti, vlakovou kolejku a cyklostezku.

Nakupování v centru města

Vaduz není jen o historii a přírodě, ale také nabízí pestré nákupní možnosti. Centrum města je plné obchodů s rakouskými a švýcarskými výrobky, ale najdete zde také moderní butiky a obchody s módním oblečením.

Lichtenštejnsko může být malé, ale nabízí mnoho zážitků pro turisty. Vaduz, jeho hlavní město, je plné historie a kultury, takže zde určitě nebudete mít problém najít něco, co se vám zalíbí. Od historických památek po krásnou přírodu a moderní nákupní střediska, Vaduz je jedním z nejlepších míst, která byste si na Lichtenštejnsku neměli nechat ujít.


Letenka Lichtenštejnsko Vaduz


Lichtenštejnsko je malý státeček v srdci Evropy, který se nachází mezi Rakouskem a Švýcarskem. Ať už patříte mezi milovníky historie, kultury či přírody, Lichtenštejnsko nabízí pro každého něco lákavého. A jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat, je navštívit malé a okouzlující hlavní město – Vaduz. A jak se tam dostat? Letenky na Lichtenštejnsko jsou skvělou volbou.

Nejbližším letištěm je letiště Altenrhein (ACH), které se nachází v rakouském městě Staad. Vzdálenost z letiště Altenrhein do Vaduzu je pouhých 23 km. Od letiště Altenrhein se dostanete do Vaduzu nájemným autem, zejména pokud máte pevný úmysl užít si Lichtenštejnsko tak, jak se patří. Cesta autem trvá pouhých 20 minut. Nicméně, pokud nechcete řídit, můžete využít i služby taxi, které jsou k dispozici přímo před letištěm.

Pokud ale cestujete z více vzdálených lokalit, jako jsou například Spojené státy, Kanada, Austrálie nebo Asie, můžete se rozhodnout pro mezipřistání a navštívíte další zajímavá místa, která tato regiony nabízí. Můžete letět do větších evropských měst jako Vídeň, Curych, Mnichov, Frankfurt nebo Milán a poté pokračovat do Lichtenštejnska. Cesta pak může trvat několik hodin, ale můžete tak ušetřit na přepravě a navštívit další zajímavá místa.

Vaduz je jedinečné město s mnoha kulturními a historickými památkami a jeho centrum stojí za návštěvu. Jediná část hrabství, Kotačové město obklopující Vaduz, je magnetem pro turisty, protože je to největší hrabství Evropy s mnoha přírodními krásami. Populární turistické atrakce v Lichtenštejnsku zahrnují návštěvu hradu Vaduz, Státní galerie Liechtenstein, Muzea dějin Lichtenštejnska, Heimatmuseum a Alte Rheinbrücke.

A tak, ať už cestujete za kulturou, historií, přírodou či jednoduše relaxací v okolní přírodě, letenka do Lichtenštejnska je tou správnou volbou pro vaší cestu do Lichtenštejnska a Vaduzu, nezapomeňte si ale cestou koupit alpáky, protože v Lichtenštejnsku jsou skvělí v obyčejném životě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Lichtenštejnsko Vaduz


1. Jaká je hlavní město Lichtenštejnska?
Hlavním městem Lichtenštejnska je Vaduz.

2. Jaké jsou největší atrakce v Vaduzu?
Největší atrakcí v Vaduzu je hrad Vaduz, Muzeum Lichtenštejnska a katedrála sv. Florina.

3. Kterou měnu používá Lichtenštejnsko?
Lichtenštejnsko používá švýcarský frank.

4. Potřebuji vízum k návštěvě Lichtenštejnska?
Lichtenštejnsko není samostatným státem a jeho přístupový režim je v souladu se Švýcarskem. Víza pro některé země mohou být požadována v závislosti na délce pobytu a účelu návštěvy. Je třeba se informovat u příslušných úřadů.

5. Jak se dostaneš do Lichtenštejnska?
Lichtenštejnsko nemá vlastní letiště, ale letecky se lze dostat do blízkého letiště ve Švýcarsku nebo Rakousku. Nejlepší způsob, jak se dostat do Lichtenštejnska, je využití veřejné dopravy nebo automobilová doprava.

6. Jaký je nejlepší čas k návštěvě Lichtenštejnska?
Lichtenštejnsko je krásné v každém ročním období, ale nejlepší čas k návštěvě je v letních měsících (květen až září), protože tehdy jsou nejteplejší teploty a příroda je v plném rozkvětu.

7. Jak se ubytovat v Lichtenštejnsku?
V Lichtenštejnsku najdete širokou škálu ubytování od luxusních hotelů až po ubytování na statcích, penziony a apartmány.

8. Jaká jídla jsou v Lichtenštejnsku oblíbená?
V Lichtenštejnsku jsou oblíbené tradiční pokrmy jako kasespatzle (těstoviny s sýrem), rinderrouladen (plněná hovězí masová role), käsknöpfli (placky sýra) a rösti (placky z brambor).

9. Jaké jsou nejlepší outdoorové aktivity v Lichtenštejnsku?
Lichtenštejnsko nabízí mnoho outdoorových aktivit, jako jsou turistika, cyklistika, horolezectví, sjezdové lyžování a běžkování.

10. Jaké jsou nejlepší kulturní akce v Lichtenštejnsku?
Mezi nejlepší kulturní akce v Lichtenštejnsku patří Mezinárodní taneční festival, Rytířské turnaje, Koncertní série na hradě Vaduz a Festival filmů o horské kultuře.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky