Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kuba Playa Giron

Počasí Kuba Playa Giron


Kuba je známá nejen díky své politické historii a kultuře, ale také díky svému slunečnému počasí a krásným plážím. Jednou z míst, kde si turisté mohou užít slunce a moře, je Playa Giron.

Playa Giron se nachází na jižním pobřeží Kuby v provincii Matanzas. Toto území je především oblíbené mezi potápěči a milovníky vodních sportů, kteří si zde mohou užít život v korálovém útesu a zároveň si užít i sluneční paprsky.

Pokud se ptáme na počasí na Playa Giron, musíme si uvědomit, že Kuba se nachází v tropickém podnebí, což znamená, že teploty jsou většinou vysoké a vlhkost vzduchu je vysoká. Maximální denní teploty se zde pohybují kolem 31°C, zatímco noční teploty klesají na asi 22°C. Jelikož se jedná o tropickou oblast, zdejší počasí může být velmi neproměnlivé, přestože je tu v průměru více slunečných dnů než ne.

Pokud cestujete do Playa Giron v létě, tedy v období od června do září, můžete se setkat s dešti a větrnými podmínkami, nebo dokonce s hurikány. Nicméně, to neznamená, že byste neměli cestovat do této oblasti během letních měsíců. Pokud přijdou deště, jsou krátkodobé a na pláž se opět můžete vrátit již za krátkou chvíli.

Nejlepší dobou pro návštěvu Playa Giron jsou září, říjen a listopad, kdy je počasí méně vlhké a teploty jsou mírnější.

Vzhledem k tomu, že se Playa Giron nachází na pobřeží, mohou se zde objevit i tropické bouře, ale většinou jsou předpovědi k dispozici dostatečně dříve, tudíž zdejší oblasti mají dostatek času na přípravu a evakuaci, pokud by k tomu bylo třeba.

Abyste si mohli užít plážové chvíle a vodní sporty na maximum, je důležité vzít si s sebou dostatek slunečních krémů, aby se chránily vaše pokožka, sluneční brýle a pokrývku hlavy na ochranu před slunečním zářením.

Playa Giron je perfektním místem pro ty, kteří chtějí vychutnat slunce a moře a zároveň se naučit něco o kubánské historii a kultuře. S vědomím klíčových časů a podmínek počasí můžete plně využít svého pobytu v této oblasti Kuby.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Playa Giron


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně invaze v zátoce Playa Giron na Kubě v roce 1961:

1. Co byla invaze v zátoce Playa Giron?

Invaze v zátoce Playa Giron byla vojenskou operací provedenou v dubnu 1961 CIA a kubánskými exilovými silami, kteří chtěli svrhnout kubánského vůdce Fidela Castra.

2. Proč invaze selhala?

Invaze selhala kvůli špatnému plánování a logistice, špatné koordinaci mezi kubánskými exilovými silami a CIA a odolnosti kubánských ozbrojených sil.

3. Kolik lidí bylo zabito během invaze?

Zhruba 200 kubánských exilových sil a téměř 100 kubánských ozbrojených sil bylo zabito během invaze.

4. Jaký byl vliv invaze na americko-kubánské vztahy?

Invaze měla negativní vliv na americko-kubánské vztahy, protože Castro ji použil jako záminku pro posílení komunistického režimu na Kubě a pro budování blízkých vztahů se Sovětským svazem.

5. Proč se invaze nazývá Bay of Pigs?

Invaze v zátoce Playa Giron je známá také jako invaze v zátoce Sviní, protože název "Bay of Pigs" je anglickým překladem španělského názvu "Bahía de Cochinos", což v překladu znamená "zátočina prasat". Nazývá se tak podle názvu zátoky, kde invaze proběhla.


Dovolená Kuba Playa Giron


Dovolená na Kubě je pro mnoho lidí snem. Země svěžích koktejlů, třpytivého Karibiku a bohatých kulturních hodnot je nesporně jedním z nejexotičtějších a nejzajímavějších turistických cílů na světě. Pokud hledáte dovolenou plnou odpočinku, památek a užívání si slunce, pak je Playa Giron tím pravým místem pro vás.

Playa Giron je malé kubánské letovisko, které se nachází na jižním pobřeží ostrova ve spolkové republice Matanzas. Je to zároveň oblíbené místo pro potápěče a milovníky vodních sportů. V okolí se nacházejí národní parky a chráněné oblasti, které nabízí přírodní krásy, historické památky a neopakovatelnou atmosféru.

Jedním z největších lákadel Playa Giron je jeho krásná pláž. Modré a klidné vody Karibiku a bílý písek vytvářejí ideální podmínky pro sluneční koupání. Pro ty, kteří rádi pobývají v méně rušných oblastech, jsou k dispozici klidnější pláže v okolí. Na Playa Giron ale můžete i potápět, šnorchlovat nebo se projet na vodním skútru.

V blízkosti letoviska se nachází národní park Montemar, který je domovem pro mnoho druhů zvířat a rostlin. Pokud se rádi potápíte, potom si nesmíte nechat ujít potápění do zálivu Bahía de Cochinos, kde se nachází několik krasových jeskyní a možnost pozorování úžasných podvodních scenérií.

Pokud máte rádi historii, pak si nenechte ujít příležitost návštěvy Muzea invaze v Bahía de Cochinos. Muzeum se věnuje Kubánské krizi a invazi do východního Kuby v 60. letech. Zákoutí je plné památek a detailů, které dokáží zaujmout každého milovníka historie.

Playa Giron není jen o pobytu na pláži nebo v přírodě. V blízkosti se nachází mnoho kaváren, restaurací a obchodů s kubánskými suvenýry. Návštěva toho místa nabízí pestrý mix odpočinku, kulturních zážitků i nakupování.

Dovolená na Kubě se v posledních letech stává stále populárnější a Playa Giron není výjimkou. Pro ty, kteří hledají nejlepší místo na Kubě k vypnutí a užití si je hned vedle. Playa Giron je místem, kde si mohou návštěvníci užít to nejlepší, co Kuba nabízí. Krásné pláže, kulturní památky, vodní sporty a příroda - to všechno tento kout Kuby nabízí. Jestliže toužíte po něčem doopravdy exotickém a zároveň trochu netradičním, je Playa Giron to pravé místo pro váš další dovolený v Karibiku.


Letenka Kuba Playa Giron


Kuba je nádhernou zemí ve Střední Americe, kterou rozhodně stojí za to navštívit. Mezi mnoha krásami této země se nachází i městečko Playa Giron, které si získává srdce turistů z celého světa. Pokud plánujete navštívit tuto destinaci, můžete zvážit zakoupení letenky právě do Playa Giron.

Playa Giron se nachází na západním pobřeží Kuby, v provincii Matanzas. Jeho hlavní dominantou je především skvělá pláž, která je považována za jednu z nejkrásnějších na celé Kubě. Svým návštěvníkům nabízí krásné bílé písky, pozorování korálů a mnoho dalšího.

Kromě pláže Playa Giron nabízí také mnoho dalších turistických atrakcí. Vyrazit můžete například do největšího močálového mokřadu Karibiku Ciénaga de Zapata, kde můžete pozorovat řadu druhů krokodýlů, ptáků a ryb. Také stojí za to navštívit muzeum bitvy u zátoky s Cochinos, které se zabývá americkou invazí na Kubu v roce 1961.

Letenky na Kubu se zpravidla kupují do hlavního města Havana, a odtud se pokračuje do jižních regionů. Z Havany se do Playa Giron dá dojet autobusem nebo si můžete najmout taxík. V oblasti se nachází i několik ubytovacích možností, od hotelů až po ubytování u místních.

Pokud hledáte klidné a odpočinkové místo pro svou dovolenou, které se nachází v krásné přírodě a nabízí spoustu zajímavých aktivit, rozhodně volte letenku právě do Playa Giron. Budete nadšeni krásami této oblasti a získáte zážitky na celý život.


Ubytování Kuba Playa Giron


Kuba je oblíbenou turistickou destinací, která láká návštěvníky svým bohatým kulturním dědictvím, tropickým klimatem a samozřejmě i nádhernými plážemi. Jednou z těchto pláží je Playa Giron, která se nachází na jižním pobřeží ostrova a slouží jako vstupní brána do Ciénaga de Zapata, největšího bažinatého území v Karibiku. Pokud plánujete návštěvu Playa Giron, máte k dispozici několik možností ubytování.

Hotel Playa Giron

První a nejpopulárnější volbou pro turisty, kteří chtějí zůstat přímo na pláži Playa Giron, je Hotel Playa Giron. Tento hotel nabízí 282 pokojů a apartmánů různých kategorií a typů, včetně pokojů s výhledem na oceán. K dispozici jsou také restaurace, bary, bazén a tenisové kurty. Hotel je ideální pro ty, kteří chtějí zůstat přímo na pláži a vychutnat si přímořský relax.

Hostel Giron

Pokud hledáte levnější možnost ubytování, může být Hostel Giron tou správnou volbou. Tento hostel se nachází asi 10 minut chůze od pláže a nabízí základní pokojové vybavení. K dispozici jsou také společné kuchyně a obývací pokoje. Hostel Giron je ideální pro cestovatele, kteří hledají levné a jednoduché ubytování.

Casa particular

Další možností ubytování jsou Casa particulares, soukromé domy, kde můžete pronajmout pokoj. Tyto domy jsou populární na Kubě a nabízejí příjemnou možnost ubytování u místních lidí. V Playa Giron a okolních obcích najdete několik takových domů, které nabízejí různé typy pokojů a v některých případech také snídaně a večeře.

Apartmány Playa Giron

Pokud hledáte více prostoru a soukromí, můžete zvážit pronájem apartmánu. V Playa Giron najdete několik apartmánů, které nabízejí plně vybavenou kuchyň, obývací pokoj a ložnici. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí být spolu a mít větší autonomii.

Závěr

Playa Giron nabízí různé možnosti ubytování, které vyhovují různým potřebám cestovatelů. Bez ohledu na to, kterou možnost zvolíte, můžete se těšit na nádhernou pláž a přírodní krásy Ciénaga de Zapata. Ať už zůstanete přímo u pláže v hotelu, v soukromém domě nebo pronajmete apartmán, vaše návštěva v Playa Giron bude nezapomenutelná.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky