Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Q: Jaký je vstup do přírodní rezervace Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
A: Vstup do přírodní rezervace se nachází asi 430 km severovýchodně od hlavního města Libreville v Gabonu. K vstupu do rezervace se musíte registrovat a získat povolení.

Q: Kolik druhů zvířat se vyskytuje v přírodní rezervaci Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
A: Rezervace je známá svým výskytem velkých primátů, jako jsou gorily, šimpanzi a mandrily. Kromě nich se zde také vyskytují sloni, antilopy, levharti a mnoho dalších.

Q: Jaké jsou nejlepší způsoby, jak si vychutnat přírodní krásy Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
A: Nejlepším způsobem, jak si vychutnat krásy této rezervace, je absolvovat trekkingovou expedici, která vám umožní vidět zvířata v jejich přirozeném prostředí. Můžete také pozorovat ptáky nebo se vydat na řeku Ogooue a užívat si výhledy na okolní krajinu.

Q: Je vstup do přírodní rezervace zdarma?
A: Ne, k vstupu do této přírodní rezervace je třeba zakoupit povolení. Cena se liší v závislosti na délce pobytu.

Q: Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
A: Nejlepšími měsíci pro návštěvu této přírodní rezervace jsou období suššího počasí v Gabonu, tedy od června do srpna a od prosince do února. V těchto měsících je poměrně suché počasí a zvířata se častěji pohybují v blízkosti řek a vodních zdrojů.


Počasí Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabonská Wonga-Wongué Presidential Reserve je nádherná oblast, která se rozkládá na ploše téměř 500 kilometrů čtverečních uprostřed deštného pralesa v západní Africe. Oblast je domovem mnoha druhů živočichů, včetně goril, slonů, antilop a opic, a také nabízí bezpočet krásných výhledů na přírodu.

Jednou z věcí, která dělá oblast Wonga-Wongué opravdu výjimečnou, je její klima. Počasí v této oblasti se v průměru pohybuje kolem 26 °C, ale může se lišit v závislosti na ročním období. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 30 °C. Nejchladnější období jsou zpravidla listopad a prosinec, kdy se teploty mohou snížit na 24 °C.

V oblasti Wonga-Wongué prší poměrně často a intenzivně, což je typické pro klima deštného pralesa. Největší množství srážek padá v období dešťů, které v oblasti trvá od září do května. V těchto měsících může spadnout až 2000 mm srážek, což výrazně ovlivňuje život místních živočichů i rostlin. V období sucha, které trvá od června do srpna a od prosince do ledna, je srážek mnohem méně – typicky méně než 50 mm za měsíc.

I přesto, že počasí v oblasti Wonga-Wongué může být divoké a nepředvídatelné, tato oblast nabízí mnoho možností pro zkoumání a objevování krás africké přírody. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pozorovat gorily ve svém přirozeném prostředí, shlédnout slony, kteří se válejí v bahenních loužích, či jen užít si krásu pralesa, Wonga-Wongué je vynikajícím místem pro každého, kdo hledá unikátní a nepopsatelný zážitek.


Ubytování Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je přírodní rezervace v Gabonu, která je známá svým bohatstvím a rozmanitostí živočišného a rostlinného života. Resort je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí zažít nádhernou přírodu a dokonalý odpočinek.

Pokud plánujete navštívit Wonga-Wongué Presidential Reserve, máte na výběr z mnoha hotelů a resortů, které nabízejí skvělé služby a pohodlné ubytování. Zde jsou některé z nejlepších hotelů, které můžete v Wonga-Wongué Presidential Reserve najít.

Wonga-Wongué Lodge

Wonga-Wongué Lodge je malebný resort, který nabízí luxusní a komfortní ubytování. Resort se nachází uprostřed přírodního parku a nabízí mnoho aktivit, jako jsou prohlídky parku, safari a mnoho dalšího. Wonga-Wongué Lodge vám také nabízí možnost ubytování v tradičních afrických domech, které jsou velmi pohodlné, prostorné a dobře vybavené.

Makokou Lodge

Makokou Lodge je luxusní resort, který se nachází v nádherné přírodě Wonga-Wongué Presidential Reserve. Resort je obklopen divokou přírodou a nabízí komfortní a stylové ubytování. Makokou Lodge je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí zažít nádhernou přírodu a dokonalý odpočinek.

Gamba Lodge

Gamba Lodge je krásný resort, který se nachází v nejbohatší oblasti Wonga-Wongué Presidential Reserve. Resort nabízí skvělé služby a pohodlné ubytování. Gamba Lodge je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné a tiché prostředí v přírodě.

Lesobo Lodge

Lesobo Lodge je nádherný resort, který se nachází v národním parku Wonga-Wongué Presidential Reserve. Resort nabízí luxusní a komfortní ubytování, stejně jako mnoho aktivit, které vám pomohou zažít nádhernou přírodu. Lesobo Lodge je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí zůstat blízko přírody a prožít nádherný dobrodružství.

Všimněte si, že všechny tyto hotelové resorty nabízejí skvělé služby a dokonalé pohodlí, což jsou důvody, proč si je mnoho turistů vybírá jako své ubytování v Wonga-Wongué Presidential Reserve. Pokud cestujete do Gabonu a plánujete navštívit Wonga-Wongué Presidential Reserve, nezapomeňte si vybrat z těchto skvělých resortů, abyste si zážitky z vaší cesty co nejvíce užili.


Letenka Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve is a beautiful and exotic destination in the central African country of Gabon. Known for its diverse ecology and unique wildlife, it is a must-visit location for nature enthusiasts and adventurers alike.

The reserve is located in the heart of the tropical rainforest and is home to a rich variety of species, many of which are endangered. Visitors to the reserve can expect to see gorillas, chimpanzees, elephants, leopards, and a variety of bird and reptile species.

One of the best ways to get to Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve is by air. The closest airport is in Libreville, which is the capital city of Gabon. From here, it is possible to take a charter flight to the reserve, which is the most convenient way to reach the safari destination.

Several airlines offer flights to Libreville from major cities around the world, including Paris, London, and Johannesburg. Once in Libreville, travelers can take a connecting flight or a helicopter ride to Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve.

It is important to note that visitors to the reserve will need to obtain a permit in advance from Gabon's National Parks and Recreation Department. These permits can be obtained through travel agencies and tour operators who specialize in eco-tourism.

In addition to seeing the wildlife in the reserve, visitors can also explore the surrounding rainforest, take a guided tour, or hike through the scenic trails. The reserve offers a unique opportunity to experience the beauty and diversity of African wildlife up close and in their natural habitats.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve is a destination unlike any other. With its unparalleled beauty and diversity, it offers a once-in-a-lifetime experience for travelers seeking an adventure in the heart of Africa.


Dovolená Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve: Oáza přírodního bohatství

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je oblast v Gabonu, která se rozkládá na ploše více než 5000 hektarů. Je zde sídlo několika druhů zvířat, a to včetně slonů, goril, levhartů a mangust. Kromě toho si turisté mohou vychutnat krásné scenérie, které jsou tvořeny řekami, zálivy a jezery.

Je to jedna z nejvýznamnějších přírodních oblastí Gabonu. Nachází se zde mnoho druhů flóry a fauny, které jsou zde chráněny. Reserve je součástí rozsáhlého komplexu přírodních parků, který byl vyhlášen prezidentem Gabonu, aby ochránil bohatství Gabonu. V této oblasti jsou v současné době vysledováni 3 sloni, 8 goril, 13 levhartů a 9 žiraf.

Kromě ochrany živočišné říše se v oblasti Wonga-Wongué snaží zachovávat i kulturní dědictví zdejších obyvatel. Ti po staletí žili v místech, kde se dnes nachází oblast chráněná jako přírodní rezervace. V důsledku toho je k dispozici mnoho turistických služeb, které umožňují návštěvníkům ochutnat místní gastronomii a setkat se se zástupci zdejší kultury.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve, se dostanou k oblasti přes hlavní město Gabonu, Libreville. Odtud je třeba přejet na sever na několik desítek kilometrů do oblasti Wonga-Wongué.

V oblasti jsou k dispozici různé typy ubytování, od kempů po luxusní apartmány ve wellness centrech. Ceny se liší podle typu ubytování a trvání pobytu. Doporučuje se plánovat pobyt předem a ubytování si zarezervovat včas.

Nejen turisté, ale i místní obyvatelé si velmi váží Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve. Mnozí se zde angažují v ochraně zvířat a původních obyvatel. V oblasti probíhají i různé projekty, které rekonstruují některé části přírodních parků.

V oblasti je mnoho aktivit, které turisté mohou podniknout. Mezi hlavní atrakce patří safari, běžkování, plavání a horská turistika. Tato oblast je pro své mnohé přirozené krásy, označovaná jako „oáza v srdci Gabonu“.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je přírodní krásou, o níž se mnoho lidí ještě nezajímá. Turisté, kteří si tento skvost nechají ujít, ztrácí možnost vidět některé z nejkrásnějších přírodních scenérií na planetě a zároveň nevidí, jak mnoho se dá udělat pro ochranu přírody. Vše, co je třeba udělat, je zajít k turistickému centru a domluvit si návštěvu.

Elizabeth Johnová


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky