Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bahamy Exuma Cays

Dovolená Bahamy Exuma Cays


Bahamy Exuma Cays jsou malý souostroví na jihozápadním pobřeží Baham, které nabízejí nádherné bílé pláže, tyrkysově modrou vodu a širokou škálu aktivit na pobřeží i pod hladinou moře.

Když se řekne Bahamy, většina lidí pravděpodobně napadne slavný ostrov Nassau. Nicméně, pokud hledáte klid a přírodní krásu, Exuma Cays jsou jasnou volbou.

Souostroví se skládá z přibližně 365 ostrovů a malých ostrůvků a je rozprostřeno na více než 200 kilometrech. Největším ostrovem je Great Exuma, který je také hlavním zdrojem pro tamní turistický ruch.

Nejvíce turistů vyhledává Exuma Cays pro své úchvatné pláže. Pláž Moriah Harbour Cay patří mezi nejvíce fotografické pláže na světě, díky jejím nádherným písečným dúnám a křišťálově čisté vodě. Další pláž, Tropic of Cancer Beach, byla pojmenována podle rovníku a nabízí nádherné výhledy na západ slunce.

Pokud hledáte nějakou dobrodružnou aktivitu, můžete se věnovat odvážným vodním sportům, jako je například kitesurfing či windsurfing. V Exuma Cays najdete i národní park s možností potápění a pozorování místních rysů a žraloků.

Další vynikající možností, jak si užít Bahamy Exuma Cays, je výlet lodí. Existuje mnoho agentur, které nabízí výlety po souostroví a doprovodí vás k nejkrásnějším místům v oblasti. Vojáci můžete navštívit i opuštěný ostrov Allen Cay, kde se můžete setkat s ještěrkou iguánou Bahamskou, která je endemickým druhem této oblasti.

Celkově lze říci, že Bahamy Exuma Cays jsou ideálním místem pro ty, kteří hledají klid, nádhernou přírodu a krásné pláže. Bez ohledu na to, zda jste vášnivými potápěči, dobrodruhy, nebo jenom hledáte klidné místo, kde si odpočinout, Exuma Cays určitě stojí za to navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Exuma Cays


1) Jaké aktivity jsou nejpopulárnější v oblasti Exuma Cays na Bahamách?
- Nejoblíbenější aktivity jsou potápění, šnorchlování, plavání s prasaty na pláži Pig Beach, návštěva odlehlých pláží, rybaření a loďkářské výlety.

2) Jak se dostanu na Exuma Cays?
- Nejjednodušším způsobem je let letadlem na letiště Exuma International Airport na ostrově Great Exuma, odkud je možné si pronajmout vozidlo a jet severním směrem do Exuma Cays. Existují také lodní dopravní společnosti, které zajistí přepravu lodí.

3) Kdy je nejlepší čas na návštěvu Exuma Cays?
- Nejlepší čas na návštěvu je od prosince do dubna, kdy je sušší a pohodlnější počasí.

4) Kde mohu najít ubytování na Exuma Cays?
- Ubytování je k dispozici na hlavním ostrově Great Exuma nebo na menších ostrovech v Exuma Cays. Existují různé druhy ubytování, jako jsou hotely, apartmány, vily a luxusní resorty.

5) Můžu plavat s prasaty na Pig Beach?
- Ano, Pig Beach je populární turistická atrakce, kde je možné plavat a fotografovat se s prasaty na pláži. Nicméně je důležité dodržovat zásady udržitelného cestovního ruchu a nekrmit prasata nevhodnými potravinami.


Letenka Bahamy Exuma Cays


Bahamy jsou jedním z nejkrásnějších a nejexotičtějších míst na světě. Pokud jste přemýšleli o dovolené v exotickém ráji, měli byste se zaměřit na Exuma Cays - souostroví tvořené 365 malými ostrůvky nacházejícími se na jihovýchodě Bahamských ostrovů.

Exuma Cays nabízí nádherné neoskvrněné pláže, tyčící se kokosové palmy a křišťálově čistou vodu. Většina ostrovů je neobydlená, ale několik jich nabízí ubytování v luxusních resortech.

Světově proslulá plážem Great Exuma je dokonalým místem pro strávení odpočinkové dovolené. Modrá voda a bílý písek vytvářejí idylickou atmosféru, kterou najdete pouze na nejkrásnějších místech světa. Tato pláž je také domovem pro mnoho druhů mořského života, takže můžete pozorovat žraloky, rejnoky a dokonce i delfíny.

Přestože na Exuma Cays se dá užívat sluníčka a lenošení, také je zde mnoho možností pro dobrodružné duše. Můžete si pronajmout loď a vyrazit na plavbu, být součástí organizovaných potápěních na úžasných místech či se vydat na rybaření, kde si vychutnáte zážitky rodiny s ulovenou rybou.

Cestování na Exuma Cays není úplně nejjednodušší, ale stojí za to. Nejlepší variantou je letenka z USA - mnoho letovisek nabízí transport z letiště v Nassau, Bahamy. Existují také přímé lety do Georgetownu, což je hlavní město. Cena letu do Exuma Cays je závislá na ročním období a rovněž může být ovlivněna vás zvoleným letovým dnem.

Výlet na Exuma Cays je perfektní volbou pro ty, kteří hledají nejkrásnější kousky Karibiku. Pobyt v tomto ráji může být náročný na peněženku, jenže tuto překážku určitě změkčí krásné pláže, vodopády a skřítkové zelené palmy.


Ubytování Bahamy Exuma Cays


Bahamy jsou jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na světě a na ostrovech nalezených v Exuma Cays najdeme některá z nejkrásnějších a nejexkluzivnějších letovisek na Bahamách. Jestliže hledáte luxusní dovolenou v tichosti a klidu v této oblasti, pak jsou dvě nejlepší volby Little Farmer’s Cay a Staniel Cay.

Little Farmer's Cay

Jeden z nejmenších ostrovů v Exuma Cays, Little Farmer’s Cay je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v klidné atmosféře obklopené přírodou. Zdejší uvízlé rybářské vesnice jsou jedinečnou atraktivitou jak pro domácí tak i pro zahraniční turisty, kteří se chtějí setkat s pohostinnými obyvateli ostrova.

Kromě toho zde najdete mnoho turistických atrakcí jako příležitosti pro potápění nebo šnorchlování v průzračných vodách, kajakování a další sportovní aktivity. Vítanou zastávkou jsou ostrovy s divokými prasaty, které rozhodně stojí za návštěvu.

Luxusní ubytování na Little Farmer’s Cay sestává především z vil a soukromých domů. Tyto vily, které poskytují exkluzivní ubytování s nádherným výhledem na oceán, často obsahují vlastní bazén a pláž. Pokud si vyberete tuto lokalitu, můžete si být jisti, že vaše dovolená zde bude úplně dokonalá.

Staniel Cay

Staniel Cay je další oblast, která se často objevuje na seznamu doporučených ostrovů v Exuma Cays. Tento ostrov je jedním z nejvíce zábavných a rozmanitých míst k pobytu. Zde najdeme písečné pláže s nevšedním zážitkem interakce s divokými místními prasaty. Můžete také navštívit mayský chrám v Williams Town nebo rybářskou vesnici v Barraterre.

Luxusní ubytování v Staniel Cay zahrnuje hotely, vily a apartmány, které vám poskytují pohodlné a prostorné ubytování. Většina zařízení na ostrově nabízí vlastní servis – například čištění a úklid - aby vaše pobyt byl více komfortní.

Exuma Cays je místem, kde se můžete těšit na okouzlující přírodu, zajímavou historii, kulturní akce a tichou atmosféru. Luxusní ubytování v Little Farmer's Cay a Staniel Cay poskytují perfektní možnost k poznání a prožití tohoto úchvatného místa. Jestliže hledáte klidnou dovolenou s vysokým komfortem a moderním vybavením, Exuma Cays je ideální volbou pro vás.


Počasí Bahamy Exuma Cays


Bahamy jsou známé jako jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst na světě. Pokud navštívíte Exuma Cays, budete mít příležitost objevit jedinečné krásy těchto ostrovů a možná i zažít neuvěřitelné počasí, které zde panuje.

Počasí na Bahamách je převážně teplé a slunečné po celý rok. Teploty se pohybují mezi 20 až 32 stupni Celsia. Nejteplejší období je od června do září, kdy teploty mohou dosáhnout až 32 stupňů Celsia. V těchto měsících se tedy hodí chodit na pláž a užívat si slunce.

Na Bahamách se vyskytuje sezónní hurikánové období, které trvá od června do listopadu. Toto období je doprovázeno zvýšenou vlhkostí a nebezpečím tropických bouří, které mohou zasáhnout i Exuma Cays. Proto je dobré být připraven na případné změny počasí a postupovat podle doporučení místních úřadů.

Pro turisty je nejlepší období k návštěvě Baham jsou období zimy a jara, kdy většinou panuje slunečné a teplé počasí s mírnými větry.

Na Exuma Cays si můžete užívat pláže, křišťálově čistou vodu a krásné slunné počasí. V blízkosti Exuma Cays se nachází mnoho malých ostrovů, které stojí za návštěvu a objevování.

Pokud se rozhodnete navštívit Exuma Cays, vyhledejte si předem informace o aktuálním počasí a dodržujte doporučení místních úřadů. Užijte si nádhernou přírodu a relaxujte na slunečné pláži.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky