Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Thajsko Jim Thompson House

Dovolená Thajsko Jim Thompson House


Pokud hledáte útulné a zajímavé místo, kde strávit dovolenou, je Thajsko určitě skvělou volbou. Toto nádherné asijské destinace poskytuje mnoho aktivit a zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Jedním z těchto míst je Jim Thompson House.

Jim Thompson byl Američan, který se stal úspěšným obchodníkem s hedvábím v Thajsku v 50. letech 20. století. Thompson se rozhodl postavit si svůj vlastní dům a oázou klidu a pohodlí v centru Bangkoku. Dům a zahrada jsou krásné a byly navrženy jako ideální místo pro odpočinek po hektickém dni v rušné metropoli.

Dům má tradiční thajskou architekturu s malými místnostmi a sloupky, které drží střechu a dávají domu tradiční vzhled. Interiéry jsou zdobeny Uměleckými díly a upomínkovými předměty z Thajska a dalších zemí Asie. Thompson se snažil vytvořit příjemnou atmosféru, která se skládá z přírodních materiálů a zelené vegetace.

Kromě samotné stavby je zahrada Jim Thompson House velmi impozantní. Thompson nechal zahrádku navrhnout tak, aby odrážela pravý západní styl a úpravy zahrad. Její malebné cesty, exotické rostliny a malé rybníky jsou skvělou ukázkou thajské krajiny, která zahrnuje i několik turistických atrakcí.

Thompsonův dům a zahrada se staly národní památkou a jsou otevřeny pro veřejnost a turisty každý den. Je možné si zde objednat průvodcovskou službu, která návštěvníkům poskytuje fascinující přehled o tom, jak žil Thompson, jeho vztah k Thajsku a jeho obchodování s hedvábím. Turisté také mohou nakoupit hedvábí a tradiční thajské suvenýry v obchodě vedle domu.

Celkově lze říci, že návštěva Jim Thompson House je vskutku jedinečným zážitkem, který stojí za to zařadit do svého itineráře při návštěvě Thajska. Toto nádherné místo poskytuje návštěvníkům příležitost vidět krásnou stránku města z doby, kdy Bangkok nebyl ještě tak moderní a rušným. Je to místo, kde se můžete zastavit na čaj a vychutnat si klid a pohodu v exotickém prostředí.


Letenka Thajsko Jim Thompson House


Jim Thompson House v Thajsku - Unikátní architektonický skvost z 50. let

Pokud se chystáte na dovolenou v Thajsku a máte rádi architekturu, měli byste navštívit Jim Thompson House v Bangkoku. Jim Thompson byl americkým vojákem, obchodníkem s hedvábím a sběratelem umění, který se rozhodl usadit v Thajsku po skončení druhé světové války. Jim Thompson je dnes známý především pro svůj domov, který je považován za nejkrásnější památku v Bangkoku a jednu z nejvýznamnějších architektonických památek v Thajsku.

Domov Jim Thompsona byl postaven v roce 1959 v tradičním thajském stylu se zahradou a rybníkem. Dům je unikátní pro své řešení prostoru a kombinaci tradiční a moderní architektury. Interiér domu je plný klenotů ze sbírky Jim Thompsona, jako jsou thajské sochy, obrazy a porcelán. Navíc návštěvníci si mohou prohlédnout řadu výstav doprovozených průvodcem, které přinášejí jedinečný pohled na thajskou kulturu.

Jim Thompson byl velkým propagátorem thajského hedvábnictví a v jeho domě najdete rozsáhlou sbírku thajských hedvábných tkanin. Návštěvníci si mohou prohlédnout i samotnou výrobu hedvábných látek, stejně jako výsledné produkty.

Je zajímavé, že Jim Thompson zmizel v roce 1967 během pěší túry v Malajsii a jeho tělo nebylo nikdy nalezeno. Jeho dům však přetrval a je dodnes otevřen návštěvníkům jako kulturní památka.

Pokud chcete navštívit Jim Thompson House, najdete ho na adrese Soi Kasemsan 2, Rama 1 Road, Bangkok. Můžete si zde koupit lístky na vstup a prohlídku vstupného areálu a muzea. Dům je otevřen každý den od 9:00 do 17:00 a návštěvníci mohou absolvovat i průvodce v angličtině, francouzštině, němčině, italštině, španělštině, japonštině a čínštině.

Navštívit Jim Thompson House by určitě stojí za to, nejen kvůli jeho architektonickému a kulturnímu významu, ale i pro jeho jedinečnost a krásu. Pokud plánujete do Thajska cestu, nezapomeňte si v plánu zahrnout i tuto kulturní památku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Thajsko Jim Thompson House


1) Co je Jim Thompson House?
Jim Thompson House je bývalý dům amerického umělce a podnikatele Jim Thompsona, který se stal známým jako obnovitel thajské hedvábí. Dům slouží jako muzeum a turistická atrakce v centru Bangkoku.

2) Jak se dostanu do Jim Thompson House?
Nejlépe se dostanete k Jim Thompson House taxíkem nebo skytrainem. Nejbližší zastávka skytrainu je stanicí National Stadium.

3) Kolik stojí vstupné do Jim Thompson House?
Vstupné do Jim Thompson House stojí 200 bahtů pro dospělé a 100 bahtů pro děti.

4) Jak dlouho trvá prohlídka Jim Thompson House?
Prohlídka Jim Thompson House trvá asi hodinu a půl a zahrnuje prohlídku domu, zahrady a výstavy.

5) Kdy je Jim Thompson House otevřený?
Jim Thompson House je otevřený každý den od 9:00 do 18:00.

6) Jsou k dispozici průvodci v Jim Thompson House?
Ano, k dispozici jsou průvodci, kteří vám poskytnou podrobné informace o historii a architektuře domu.

7) Můžu zde nakoupit thajské hedvábí?
Ano, v Jim Thompson House je k dispozici obchod, kde můžete zakoupit různé druhy thajského hedvábí a suvenýrů.

8) Je nutné předem rezervovat prohlídku Jim Thompson House?
Není to nutné, ale je doporučené si vstupenky koupit předem, aby se předešlo čekání v frontě.

9) Je Jim Thompson House přístupný pro vozíčkáře?
Ano, Jim Thompson House je přístupný pro vozíčkáře, ačkoli ne všechny části domu jsou plně přístupné.

10) Jaká je historie Jim Thompsona?
Jim Thompson byl americký podnikatel a umělec, který se stal známým jako obnovitel thajské hedvábí. Roku 1967 byl v Malajsii nevysvětlitelně pohlcen džunglí a od té doby se o něm nikdy neslyšelo.


Počasí Thajsko Jim Thompson House


Thajsko je známo svým tropickým podnebím, které nabízí horká léta a vlhké období dešťů. Všechny roční období zde přináší jedinečné zážitky a jinak není tomu ani u Jim Thompson House.

Jim Thompson House je historický dům ležící v centru Bangkoku, který slouží jako muzeum thajské kultury a umění. V minulosti byl tento dům sídlem obchodníka se hedvábím jménem Jim Thompson, který dům nechal postavit v roce 1959.

Léto v Thajsku trvá od dubna do května a přináší extrémně horké počasí, kdy se teploty mohou pohybovat až kolem 40 °C. Pokud se tedy chystáte navštívit Jim Thompson House v tuto dobu, buďte připraveni na horké počasí a nezapomeňte se dostatečně hydratovat.

Deštivé období v Thajsku začíná v červnu a trvá až do října. Během tohoto období může pršet po celý den a teploty se pohybují kolem 30 °C. Pokud se chystáte navštívit Jim Thompson House v období dešťů, nezapomeňte si vzít deštník a lehké oblečení, které usnadní odpařování potu.

V zimě v Thajsku, tedy od listopadu do února, jsou teploty mírnější a pohybují se kolem 25 °C. Toto období je ideální pro turisty, kteří preferují mírné počasí. Pokud se chystáte navštívit Jim Thompson House v této době, mějte na paměti, že v noci mohou být teploty nižší, takže si přibalte teplejší oblečení.

Celkově lze říci, že počasí v Thajsku je velmi proměnlivé a turisté by si měli připravit vhodné oblečení a obuv pro různé teplotní podmínky. Navštívit Jim Thompson House můžete kdykoli v roce, ale rozhodně zvažte klimatické podmínky, aby se vám pobyt v Thajsku líbil.


Ubytování Thajsko Jim Thompson House


Thajsko je výjimečným turistickým cílem a nabízí mnoho krásných míst na pobyt. Jedním z nejzajímavějších míst, která můžete navštívit v Thajsku, je Jim Thompson House. Toto místo se nachází v Bangkoku a je jedním z nejpopulárnějších turistických míst v této oblasti.

Jim Thompson byl americký sběratel umění, který se usadil v Thajsku v roce 1946 a stal se jedním z nejvýznamnějších propagátorů thajského umění a řemesla. Jeho dům, který byl postaven v tradičním thajském stylu, představuje umění života v Thajsku.

Thompsonova vila, která je dnes známa jako Jim Thompson House, je unikátní a krásné místo pro ubytování v Thajsku. Tato vila byla postavena v 50. letech 20. století a sloužila jako místo pro Thompsonovy sběratelské aktivity a také jako domov pro jeho rodinu a přátele.

Dnes je tato vila otevřena veřejnosti jako muzeum, kde si mohou návštěvníci prohlédnout unikátní sbírku thajského umění a řemesla. Jim Thompson House nabízí také ubytování pro turisty, kteří chtějí zažít autentické thajské prostředí.

Pokojů v této vile je celkem šest a každý z nich je pojmenován po jedné z thajských provincií. Každý pokoj je zařízen v tradičním thajském stylu a nabízí pohodlné a luxusní ubytování. Každý pokoj je vybaven koupelnou s horkou vodou, klimatizací, minibarem a Wi-Fi připojením. Cena za nocleh v těchto pokojích se pohybuje od 3 500 bahtů do 6 500 bahtů.

Jim Thompson House také nabízí krásné zahrady a bazén, které jsou ideální pro relaxaci a odpočinek. Restaurace v této vile servírují tradiční thajské jídlo a návštěvníci si mohou vychutnat chutné a autentické jídlo.

Celkově je Jim Thompson House skvělým místem pro ty, kteří chtějí zažít autentické thajské prostředí a užít si krásu thajského umění a řemesla. Ubytování v této vile nabízí pohodlné a luxusní služby, zatímco zahrady a bazén jsou ideální pro relaxaci a odpočinek. Pokud hledáte unikátní ubytování v Thajsku, navštivte Jim Thompson House a užijte si krásu thajského stylu života.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky