Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Švýcarsko St. Moritz

Nejčastější dotazy a odpovědi Švýcarsko St. Moritz


1. Jak se dostat do St. Moritz?
Lze se dostat do St. Moritz buď autem, vlakem nebo letadlem. Nejlepší volbou závisí na tom, odkud přijíždíte a co je pro vás nejpohodlnější. Většina turistů využívá veřejnou dopravu.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu St. Moritz?
Nejlepší čas na návštěvu St. Moritz závisí na vašich preferencích. V zimním období je tato oblast ideální pro lyžování, snowboarding a další zimní sporty. V létě pak nabízí mnoho možností pro turistické výlety a outdoorové aktivity.

3. Jaké jsou nejoblíbenější aktivity v St. Moritz?
Nejoblíbenější aktivity v St. Moritz jsou především lyžování, ale i snowboarding, jízda na saních, běh na lyžích, turistika, cyklistika, vodní sporty a golfování.

4. Kde se mohu ubytovat v St. Moritz?
V St. Moritz je mnoho ubytovacích možností, od luxusních hotelů až po levné hostely. Ve městě se nachází mnoho exkluzivních penzionů a apartmánů.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v St. Moritz?
Ve St. Moritz najdete mnoho vynikajících restaurací, které nabízejí jak tradiční švýcarskou kuchyni, tak i kuchyni z celého světa. Některé z nejlepších restaurací v St. Moritz jsou: Ecco on Snow, Carlton Hotel Restaurant, Restaurant Talvo a Restaurant Suvretta House.

6. Jaké památky si mohu prohlédnout v St. Moritz?
V St. Moritz můžete navštívit mnoho historických budov, jako je kostel San Karl St. Moritz-Bad nebo Kaple St. Moritz-Bad. V blízkosti města se nacházejí i nádherné přírodní památky, které stojí za návštěvu, jako například ledovec Morteratsch nebo jezero Silvaplana.

7. Jaká je místní měna v St. Moritz?
Místní měnou v St. Moritz (a také v celé Švýcarsku) je švýcarský frank (CHF).

8. Jaká je časová zóna v St. Moritz?
V St. Moritz platí Středoevropský čas (CET) s rozdílem oproti koordinovanému světovému času (UTC) +1 hodina.

9. Je v St. Moritz bezpečno?
St. Moritz je velmi bezpečné město, s nízkou mírou kriminality a vysokou úrovní bezpečnosti.

10. Jaká je přibližná cena za jídlo v restauraci v St. Moritz?
Cena za jídlo v restauraci v St. Moritz se může lišit v závislosti na konkrétní restauraci, ale obecně se pohybuje od 20 CHF (asi 550 Kč) za jednodušší jídlo až po 100 CHF (asi 2 750 Kč) a více za luxusní večeři. Je však třeba brát v potaz, že ceny v této turistické oblasti jsou o něco vyšší než v ostatních částech Švýcarska.


Ubytování Švýcarsko St. Moritz


St. Moritz je jedním z nejprestižnějších horských letovisek na světě a oblíbeným cílem pro turisty, kteří chtějí zažít nejen krásy alpské přírody, ale i luxusní styl života. Toto středisko leží v kantonu Graubünden ve Švýcarsku a nabízí nejen nejlepší podmínky pro lyžování, ale také mnoho dalších aktivit.

Jednou z nejdůležitějších věcí při plánování cesty do St. Moritz je výběr vhodného ubytování. Mnoho turistů se rozhodne pro přebytování v jednom z mnoha luxusních hotelů ve středisku, které nabízejí nejen nejvyšší standardy ubytování, ale také špičkové služby a pohodlí. Tyto hotely patří mezi nejlepší na světě a mnohdy jsou navštěvovány i slavnými osobnostmi ze světa umění, politiky a podnikání.

Mezi nejznámější hotely ve St. Moritz patří například Kulm Hotel, kde se konala první zimní olympiáda v roce 1928, Carlton Hotel, Badrutt's Palace a Kempinski Grand Hotel des Bains. Tyto hotely nabízejí nejen pokoje a apartmány, ale také wellness a spa služby, bazény, restaurace s hvězdičkou a mnoho dalšího.

Pro ty, kteří hledají cenově dostupnější alternativu ubytování, je možné zvolit například menší hotely, apartmány nebo penziony. Tyto typy ubytování se nacházejí především v okolních vesnicích a nabízejí nižší ceny, přesto však velmi kvalitní ubytování.

Další možností je pronajmout si apartmán prostřednictvím některé z mnoha agentur, které se specializují na pronájem luxusních nemovitostí ve St. Moritz. Tyto agentury nabízejí širokou škálu nabídek včetně možnosti pronájmu luxusních vil a chaletů v blízkosti střediska.

St. Moritz je rovněž populárním místem mezi nadšenci kempování. Na území střediska se nachází množství kempů pro stany a karavany, které nabízejí základní ubytování za nízké ceny. Tyto kempy se obvykle nacházejí blíže k okolním vesnicím a jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít přírodu a zážitky z horských sportů bez plýtvání penězi na luxusní ubytování.

Vzhledem k popularity St. Moritz a vysokému standardu ubytování v této oblasti je vhodné si rezervovat ubytování v předstihu, zejména pokud plánujete návštěvu v období nejvyšší sezóny, které trvá od prosince do března.

V každém případě je jisté, že jakýkoli druh ubytování si v St. Moritz zvolíte, vaše dovolená bude nezapomenutelným zážitkem. St. Moritz je jedním z nejhezčích alpských středisek v Evropě a nabízí perfektní kombinaci krásné přírody a luxusního stylu života pro každého turistu.


Dovolená Švýcarsko St. Moritz


Švýcarsko je známé pro své horské oblasti, překrásnou přírodu a luxusní turismus. A není nic luxusnějšího, než navštívit St. Moritz. Toto město leží v Kantonu Graubünden v srdci Švýcarských Alp, má asi 5000 obyvatel a je známé jako prestižní letovisko a centrum zimních sportů.

St. Moritz je proslulý svou kvalitní lyžovací infrastrukturou a výjimečnými sjezdovkami. V letních měsících se můžete těšit na osvěžující horské koupání, turistiku a cyklistiku. A pokud si chcete dopřát něco exkluzivního, co tak sportovat na zamrzlých jezerech v okolí?

Když si zajistíte ubytování v St. Moritz, budete mít možnost sledovat slavné závody a turnaje v této oblasti. Můžete navštívit FIS Ski World Cup Finále, které se koná na konci každé sezóny, nebo světový pohár v motocyklových závodech. Pro milovníky tenisu je tu turnaj Rolex Masters, který se také koná každoročně.

St. Moritz je také místem mnoha hospůdek a restaurací. Osobitý švýcarský způsob podávání jídla, spojený s evropskou kuchyní, je pro toto místo charakteristický. Mimo jiné můžete ochutnat místní speciality, jako je raclette, fondue a sušené hovězí maso. A pokud máte chuť na oslavení, můžete se připojit k davu slavícímu karneval nebo se zúčastnit festivalu sardinek.

St. Moritz svým návštěvníkům nabízí vynikající služby a nezapomenutelné zážitky. Ať už si zvolíte aktivní dovolenou nebo relaxaci, toto město vám nabídne vše, co potřebujete k tomu, abyste si užili příjemnou dovolenou. Takže neváhejte a odjeďte na dovolenou do St. Moritz. Budete se rozhodně cítit jako v pohádce!


Letenka Švýcarsko St. Moritz


Letenka Švýcarsko St. Moritz: Nádherná cesta do malebného letoviska

St. Moritz je jedním z nejluxusnějších horských letovisek v Evropě. Místo, kde si můžete užít vysokohorskou turistiku, lyžování na svazích Corvatsch a Corviglia, jízdy na saních a mnoho dalšího. Toto malebné městečko se nachází v jižním Švýcarsku a nabízí úžasnou atmosféru, kterou lze nalézt pouze v této oblasti.

Letenka na St. Moritz není levnou záležitostí, ale pokud chcete zažít něco luxusního, pak je to prostě nutné. Můžete však ušetřit nějaké peníze tím, že si koupíte letenku s návratem, místo jednosměrné letenky. Pokud máte vybraný termín pro vaši cestu, zkontrolujte, které aerolinky nabízejí nejlevnější ceny, a to s předstihem.

Z letiště v Curychu, které je největším letištěm v Švýcarsku, trvá cesta do St. Moritz asi 3 hodiny autobusem nebo vlakem. Cesta je nádherná, neboť vás bude provázet nádherný výhled na Alpy Švýcarska. Vlaky a autobusy jezdí pravidelně každou hodinu, takže nebudete mít problémy s přístupem na místo.

Návštěva St. Moritz nabízí mnoho zábavy. Město je známé jako „St. Moritz – Top of the World“ a získává si toto označení díky nejvyššímu položení mezi evropskými letovisky. Můžete tady navštívit muzea, památky, luxusní hotely, restaurace, kavárny a bary. Toto místo je vyhledáváno milovníky lyžování, ale i těmi, kteří si chtějí odpočinout a užít si nádhernou přírodu.

Pokud jste si nezajistili lyžařské vybavení, nebo ho nemáte vůbec, můžete si ho půjčit v místním obchodě s lyžařskými potřebami. V obchodech najdete nejnovější technologii ve světě lyžařského průmyslu.

Pokud rádi procházíte přírodou, můžete vyzkoušet vysokohorskou turistiku. St. Moritz je obklopeno mnoha nádhernými švýcarskými Alpami, které nabízejí nádherné výhledy a příležitosti pro turisty.

V letovisku St. Moritz se každý rok konají různé kulturní akce a festivaly. Nejvýznamnějším z nich je „St. Moritz Gourmet Festival“, který navštěvují nejlepší šéfkuchaři ze všech koutů světa. Další významnou kulturní akcí je festival lyže „White Turf“, který se koná každoročně v únoru.

Výlet do St. Moritz, ať už je to na lyže, turistiku, nebo pouze pro relaxaci, je zvláštní zážitek. Malé městečko vás okouzlí svou krásou a roztomilostí, a na nějaký čas se stanete součástí luxusního a nezapomenutelného světa.

Celkově vzato, letenka na St. Moritz není levnou záležitostí, ale stojí to za to. Cesta z Curychu do města je nádherná a skýtá spoustu výhledů na alpské vrcholky. St. Moritz nabízí mnoho aktivit a zábavy pro návštěvníky, takže si určitě nenechte ujít tuto perlu švýcarského horského turismu.


Počasí Švýcarsko St. Moritz


Švýcarské město St. Moritz, ležící v oblasti Engadin, je známé zejména jako lyžařský a sportovní resort. Nachází se v nadmořské výšce 1 822 metrů a je obklopen horami a ledovci, což mu dává charakteristické klimatické podmínky.

Počasí v St. Moritz je typické pro alpské oblasti. Zimy jsou chladné a sněhem pokryté, s teplotním průměrem kolem -4 °C. Nejchladnější měsíce jsou leden a únor, kdy teploty mohou klesnout na -10 °C a méně. Díky nízkým teplotám zde může ležet sníh až do května.

Na jaře se počasí v St. Moritz zlepšuje a postupně se zvyšuje teplota. V květnu mohou teploty dosáhnout 10–15 °C a v červnu a červenci až 20 °C. V létě je St. Moritz obklopen zelenými kopci a loukami, což poskytuje ideální podmínky pro pěší turistiku a cyklistiku.

Podzim je v St. Moritz obdobím prudkých změn počasí. Teploty mohou být stále poměrně teplé, ale často dochází k prudkým poklesům. Mírné deště jsou běžné během podzimu a listopad se může stát nejdeštivějším měsícem v roce.

Celkově lze říci, že počasí v St. Moritz je velmi podobné ostatním alpským horským oblastem, kde jsou zimy chladné a sněhové a léta jsou mírnější. Pokud plánujete návštěvu tohoto města, je důležité si přinést vhodné oblečení a vybavení, aby se člověk mohl přizpůsobit různým podmínkám počasí.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky