Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Spojené státy americké Olympic National Park, Washington

Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené státy americké Olympic National Park, Washington


1. Jaké jsou nejlepší časy k návštěvě Olympic National Park?

Nejlepší časy k návštěvě Olympic National Park jsou od června do září, kdy jsou teploty mírné a pravděpodobnost srážek je nižší. Nicméně, každá roční doba nabízí jedinečné zážitky, například jaro je ideální pro pozorování divokých květin a podzim pro sledování měnících se barev listů.

2. Jaké jsou nejpopulárnější aktivity v Olympic National Park?

Nejpopulárnějšími aktivitami jsou turistika, kempování, pozorování divoké zvěře, rybaření, kanoistika a prozkoumávání deštných pralesů.

3. Je nutné platit vstupné do Olympic National Park?

Ano, vstupné do parku je platné. Cena vstupného se liší v závislosti na druhu vozidla. V roce 2021 jsou ceny vstupného 30 USD pro osobní automobily, 25 USD pro motorky a 15 USD pro pěší (platí se za osobu nad 16 let).

4. Může se v parku tábořit?

Ano, park nabízí řadu tábořišť po celém území. Nicméně, některé tábořiště jsou otevřené jen v určité sezóně. Je nutné si rezervovat místo předem a dodržovat přísná pravidla pro ochranu přírody.

5. Které atrakce ve Olympic National Park jsou nejvíce doporučované?

Nejoblíbenějšími atrakcemi jsou Hoh Rainforest, Sol Duc Falls, Hurricane Ridge, Lake Crescent a Kalaloch Beach. Nicméně, park nabízí mnoho dalších krásných míst k návštěvě.


Letenka Spojené státy americké Olympic National Park, Washington


Olympic National Park je jedním z nejkrásnějších a nejrozmanitějších parků v celých Spojených státech amerických. Nachází se v oblasti pacifického severozápadu v americkém státě Washington. Co na něm tak zvláštního je? Je to především jeho rozmanitost a krajina, kterou nabízí.

Park se rozkládá na ploše více než 3600 kilometrů čtverečních a nabízí tak turistům mnoho příležitostí k průzkumu a objevování. Často bývá nazýván jako park třech ekosystémů, jelikož se zde nacházejí lesy, hory a přírodní pláže.

V parku se nachází dvě velké hory, Olymp a Mount Deception, které nabízejí turistům možnost neuvěřitelného poznávacího zážitku. Turisté se zde mohou vydat na turistické trasy, vysoko do hor, a užít si neuvěřitelný panoramatický výhled na okolní krajinu.

Lesy v parku jsou zase jedinečné. Nachází se zde jedny z posledních pralesů v celých Spojených státech amerických. Tyto pralesy se vyznačují tím, že se zde nacházejí některé z nejvyšších stromů na světě. Jsou to obrovské sekvoje, které dokáží dorůstat výšek přes 100 metrů.

Pokud byste si chtěli užít přírodu, ale raději se spíše válíte na pláži, ani to není problém. Park nabízí neuvěřitelně nádherné pláže s bílým pískem a čistou vodou. Jedná se o pláže Ruby Beach a Kalaloch Beach, které jsou jedny z nejnavštěvovanějších v celém parku. Na pláži můžete pozorovat těžké vlny a zkusit si tak surfování, nebo se prostě jen válet na písku a užívat si nádherný výhled na oceán.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu parku, je v první řadě nutné si pořídit letenku do hlavního města státu Washington, Seattle. Seattle se nachází přibližně 3 hodiny jízdy od parku a zde se dá také půjčit auto a vyrazit do přírody.

Letenky do Seattle lze zakoupit u mnoha leteckých společností, jako například American Airlines, Delta nebo United Airlines. Ceny se liší podle času, ve kterém si chystáte návštěvu a také dle letecké společnosti.

Pokud tedy hledáte neuvěřitelný zážitek a toužíte po pravé přírodě, doporučujeme návštěvu Olympic National Park v americkém státě Washington. Výlet přinese neuvěřitelné zážitky, které vám zůstanou v paměti na celý život.


Počasí Spojené státy americké Olympic National Park, Washington


Olympic National Park, který se nachází na poloostrově Olympic v americkém státě Washington, patří mezi nejkrásnější a nejrozmanitější národní parky v USA. Tento park se rozprostírá na ploše více než 3 700 kilometrů čtverečních a nabízí návštěvníkům možnost poznat mnoho různých ekosystémů, včetně horských jezer, bukových lesů, pralesů, pláží a divokých řek.

Jednoduchou odpovědí na otázku, jaké je počasí v Olympic National Parku, je, že je zde velmi deštivo. Tento národní park je jedním z nejvlhčích míst v USA a průměrný roční úhrn srážek se pohybuje kolem 4000 milimetrů. Deštivé počasí je však také jedním z faktorů, které umožňují vznik tolika různých ekosystémů v parku.

V letních měsících (červen až září) jsou teploty přijatelné pro turistiku a výlety, ačkoli mohou být stále dostatečně chladné na to, aby se návštěvníci cítili pohodlněji při nošení fleecového svetru a bundy. Průměrné teploty v horách se pohybují od 9 do 16 °C, zatímco teploty na pobřeží jsou o něco vyšší, okolo 18 až 21 °C.

V zimě (od listopadu do března) padá v Olympic National Parku často sníh, ale jeho množství se liší podle nadmořské výšky. Na horách a v oblasti deštných pralesů je obvykle více sněhu než na pobřeží. Vydat se na túru nebo pěší výlet v zimě znamená připravit se na extrémnější podmínky, například na mráz, silný vítr a nepředvídatelné počasí.

Pro návštěvu Olympic National Parku není tedy ideální počasí, ale místo toho záleží na vašich plánech a na tom, co chcete zažít. Důležité je mít správné vybavení a oděv a sledovat předpovědi počasí před cestou na místo. Ať už se rozhodnete navštívit tento národní park v létě nebo v zimě, určitě budete ohromeni jeho krásou a rozmanitostí.


Dovolená Spojené státy americké Olympic National Park, Washington


Olympic National Park patří mezi nejkrásnější národní parky v USA. Nachází se na severozápadě Spojených států amerických v oblasti státu Washington. Tento park je pozoruhodný tím, že nabízí pestré spektrum přírodních scenérií, od dech beroucích pohledů na horu Olympus po neuvěřitelné pláže a tisícileté deštné lesy. Jedná se o ideální místo pro dobrou dovolenou vyplněnou turistikou, relaxací a objevováním přírody.

Park se rozprostírá na více než 4024 kilometrech čtverečních a láká každý rok na milion návštěvníků. Mezi nejoblíbenější atrakce parku patří deštné lesy Hoh, které jsou jedním z nejvlhčích a největších deštných lesů na světě. Tyto lesy oplývají nejen tisíciletými stromy, ale také spoustou zajímavých druhů rostlin a zvířat.

Dalšími úchvatnými místy v parku jsou nádherné pláže Ruby a Kalaloch. Ruby Beach je známá pro své obří pískovcové hory, které se tyčí nad pláží a tvoří úchvatné panoramata. Kalaloch Beach nabízí návštěvníkům dokonalou kombinaci mořských scenérií a tradičního deštného lesa.

Pokud se rozhodnete navštívit Olympic National Park v létě, hlavní sezónu, neměl byste zapomenout navštívit také skvělé turistické trasy, jako je Hurricane Ridge a solitérní Mt. Olympus, která může nabídnout dokonalý trek po horském hřebeni ve srdci národního parku.

Navštívení Olympic National Park bude pro vás nejen dovolenou plnou zážitků, ale také příležitostí pro nezapomenutelné fotografie a pocit klidu a míru v krásné přírodě. Proto, ať již hledáte dobrodružství, turistiku, nebo odpočinek, neváhejte a vydejte se do Olympic National Parku, kde se setkáte s přírodou v celé její kráse.


Ubytování Spojené státy americké Olympic National Park, Washington


Olympic National Park se nachází v severozápadní části Spojených států amerických, v americkém státě Washington. Tento park je jedním z nejkrásnějších ve Spojených státech a nabízí návštěvníkům spoustu krásných scenérií, turistických tras a dalších atrakcí.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Olympic National Park, je zde k dispozici veškeré ubytování. Návštěvníci si mohou vybrat z mnoha druhů ubytování, včetně kempů, hotelů a chatových domů.

Cempování je v Olympic National Parku velmi oblíbené. Park nabízí mnoho kempů, které jsou vyráběny pro různé typy turistů. Pokud hledáte něco, co není příliš náročné, můžete si vybrat základní kempování. Na druhé straně, pokud jste zkušený kempař, můžete si pronajmout pevnostní kemp a užívat si větší soukromí a luxus.

Přístupnost hotelů v Olympic National Parku se liší. Některé hotely a motely se nacházejí v blízkosti parku, zatímco jiné jsou uvnitř parku. Ceny hotelů se mohou lišit podle toho, kde se nachází a také podle nabízených služeb. Turisté si mohou vybrat z řady hotelů, jako je Olympic Lodge nebo Park Range Recreation.

Pro turisty, kteří si chtějí užít přirozené scenérie Olympic National Parku, jsou chatové domy ideálním ubytováním. Tyto chatové domy jsou zpravidla v blízkém okolí parku, takže mohou nabídnout krásný výhled na scenérie. Chatové domy jsou vhodné pro rodiny nebo skupiny, kteří chtějí návštěvou parku strávit více času.

Všechny druhy ubytování je nutné si dopředu rezervovat, protože během sezóny je Olympic National Park velmi populárním místem pro turisty. Cena ubytování se pohybuje od pár dolarů až po stovky dolarů v závislosti na druhu ubytování.

Celkově lze říci, že Olympic National Park nabízí mnoho krásných a pohodlných možností ubytování pro turisty, ať už preferují jednoduché kempování, luxusní hotely nebo chatové domy s nádhernými výhledy na scenérie parku. V případě, že se rozhodnete pro návštěvu Olympic National Parku, neměli byste mít žádný problém s ubytováním.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky