Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Spojené státy americké Glacier National Park, Montana

Letenka Spojené státy americké Glacier National Park, Montana


Glacier National Park v Montaně je jedním z nejkrásnějších národních parků ve Spojených státech. Nachází se v severozápadní části Montany a k jeho nejznámějším atrakcím patří ledovcová jezera, nádherné horské vrcholy a nepřeberné množství přírodních scenérií. Pokud se chystáte na dovolenou do této oblasti, můžete si zakoupit letenku do nejbližšího letiště v bližších městech, jako je Kalispell nebo Great Falls.

Montana je obecně známa pro svou přírodní krásu, ale Glacier National Park patří k nejvyhledávanějším destinacím. Má rozlohu více než 4 000 kilometrů čtverečních a nabízí mnoho turistických atrakcí pro návštěvníky. Park se vyznačuje zvlněnými prériemi, lesy, vodopády a jezery, které zpříjemní pobyt lidem, kteří hledají klid a krásu přírody.

Celý park je rozdělen do dvou částí. První část se jmenuje Many Glacier a druhá se nazývá Going-to-the-Sun. V Many Glacier se nachází mnoho turistických stezek, které vedou kolem jezer a vodopádů. Návštěvníci mohou také vidět Černé jezero, které je jedním z nejkrásnějších ledovcových jezer na světě, a ledovec Grinnell, který je jedním z posledních ledovců, které zůstaly na kontinentálním sněhovém plánu.

Going-to-the-Sun Road je jednou z nejkrásnějších silnic v zemi. Tento 80 kilometrů dlouhý úsek silnice je otevřený jen v létě a vedle něj se nachází mnoho turistických stezek, které vedou do hor a k vodopádům. Cestou se můžete zastavit na místech, jako je Logan Pass, který se nachází na vrcholu hory, nebo St. Mary Falls, který je jedním z největších vodopádů v parku.

Pokud si chcete užít přírodu Glacier National Park, můžete si pronajmout kajak nebo jít na turistiku s horskými výhledy. Můžete si také vybrat ze široké škály ubytování v okolí parku, včetně hotelů, chatek nebo kempů.

Je tu tolik turistických atrakcí v Glacier National Park, že byste tam mohli strávit celý měsíc a stále byste neměli dost. Pokud hledáte úžasnou přírodu, turistické stezky a nádherné výhledy, pak se neváhejte vydat na cestu do Montany a navštívit národní park Glacier.


Dovolená Spojené státy americké Glacier National Park, Montana


Glacier National Park leží v Montaně, ve Spojených státech amerických. Tento nádherný národní park nabízí turistům možnost objevit nádhernou divočinu Montany, a to prostřednictvím neuvěřitelných krajin a mnoha aktivit, jako například horskou turistiku, cykloturistiku, rybaření, plavání a další sportovní aktivity.

Glacier National Park byl založen v roce 1910 a oplývá horskými vrcholy a obrovskými ledovci. Park má na ploše více než 4 000 km² desítky vodopádů, jezer a řek. Nejkrásnějším bodem národního parku je však Horseshoe Bend, kde řeka Sun vytváří ohromující zatáčku v obklopení skal.

Park v sobě ukrývá několik turistických tras, které vedou přes horské průsmyky a divoké řeky. Některé z těchto stezek jsou značené jako lehké a zvládnou je i nejzkušenější turisté. Jiné trasy jsou určeny spíše pro zkušené a vytrvalé turisty, kteří rádi objevují odlehlé kouty národního parku.

Při procházení parkem se turisté neobejdou bez trochy adrenalinu, neboť některé části národního parku jsou proslulé svými strmými srázy a závratnými útesy. Nejoblíbenějšími turistickými trasami jsou Highline Trail, která se táhne podél útesů a nedostatelných skalních stěn, nebo Grinnell Glacier Trail, která vede přímo k jednomu z největších ledovců národního parku.

Chcete-li si národní park plně užít, můžete se rozhodnout pro horskou cyklistiku, která se v Glacier National Parku těší velké oblibě. Park nabízí vynikající cyklotrasy, které vás zavedou do srdce parku a umožní tak, abyste si užili unikátní přírodní krásy z jiného úhlu pohledu.

I když je Glacier National Park známý především pro své fantastické turistické trasy, můžete si zde užít i několik dalších aktivit. Můžete třeba vyrazit na rybolov, kde chytíte mnoho ryb, nebo se provést na řekách a jezerech, které park obklopují.

Kde se ubytovat? V Glacier National Park najdete místní hotely a motely, ale i levné stany a chaty, které skýtají základní potřeby k přenocování. Pro ty, kteří si chtějí užít větší komfort, se nabízejí nádherné horské chalupy s úžasným výhledem.

Pokud hledáte přírodní krásy a dovolenou plnou adrenalinových sportů a dobrodružství, Glacier National Park určitě stojí za návštěvu. Jedná se o místo, kam se budete rádi vracet a doporučovat ho i svým přátelům a rodině. Především pro ty, kteří milují pohyb v přírodě a chtějí zažít unikátní zážitky, je Glacier National Park ideálním místem k návštěvě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené státy americké Glacier National Park, Montana


Q: Jak se dostat do Glacier National Park?
A: Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je letadlem do blízkých letišť Kalispell nebo Great Falls a poté pokračovat autem. Rozsáhlé sítě dálnic také umožňují pohodlnou jízdu autem z okolních měst.

Q: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Glacier National Park?
A: Nejlepší čas na návštěvu parku jsou léto a podzim. V červnu a červenci mohou být stále některé stezky zavřené kvůli přetrvávajícím sněhovým podmínkám, ale v srpnu a září je park plně otevřen.

Q: Jaké jsou nejlepší aktivity v parku?
A: Mezi nejlepší aktivity v parku patří turistika, horská kola, jízda na kajaku, rybaření a pozorování zvěře. Park také nabízí mnoho výletů na kole, pozorování hvězd a zimní sportovní aktivity.

Q: Jaké jsou nejlepší trasy k turistice?
A: Mezi nejlepší trasy pro turistiku patří Highline Trail, Grinnell Glacier Trail, Iceberg Lake Trail, Hidden Lake Trail a Swiftcurrent Pass Trail. Tyto stezky nabízejí neuvěřitelné výhledy na horské krajině, ledovce a další atrakce parku.

Q: Kdy jsou ledovce viditelné v parku?
A: Ledovce v parku jsou viditelné po celý rok, ale nejlepší čas na jejich pozorování je v letních měsících, kdy sněžení ustává a odkryjí se nejkrásnější podoby ledovců.

Q: Kde se dá v parku kempovat?
A: Park nabízí mnoho kempů v různých částech parku. Mezi nejlepší patří Apgar, Many Glacier, St. Mary, Fish Creek a Two Medicine. Všechny tyto kempy nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu a jsou vybaveny všemi potřebnými prvky pro pohodlné kempování.


Ubytování Spojené státy americké Glacier National Park, Montana


Glacier National Park v Montaně je jedním z nejkrásnějších přírodních parků v USA. Park je známý pro své majestátní hory, ledovce, jezera a řeky, které fascinují milovníky přírody a turisty z celého světa. Jestliže plánujete navštívit tento nádherný park, je klíčové si zabezpečit kvalitní a pohodlné ubytování.

V parku není mnoho možností pro ubytování, ale to, co je k dispozici, je velmi příjemné a pohodlné. Několik možností ubytoven v parku mají nádherný výhled na hory a okolní krajinu.

Asi nejvyhledávanějším druhem ubytování v Glacier National Parku jsou kempy. Park nabízí mnoho kempů k různému typu stanování. Pokud si chcete užít nádhernou přírodu a nechcete utrácet moc peněz, stanování v kempu bude pro vás skvělou volbou. Kempy nabízejí i možnost ubytování v karavanech pro ty, kteří cestují s vlastním dopravním prostředkem.

Pokud chcete být blízko parku, ale nechcete se ubytovat ve stanu, jsou pro vás vhodné horské chaty a hotely. Tyto ubytování nabízejí pohodlí a více privátnosti. Horské chaty se nacházejí v krásných lokalitách a umožňují návštěvníkům vychutnat si pohled na okolní scenérie a užívat si klidu a pohody v přírodě. Některé z hotelů v parku nabízejí i wellness služby a bazén, čímž se stávají ideálními pro odpočinek a relaxaci po celodenním hikeování.

Nezáleží na tom, zvolíte-li ubytování v hotelu nebo stanu, měli byste mít na paměti, že park je velmi oblíbenou turistickou destinací v létě. Proto je důležité si rezervovat ubytování v předstihu, aby se zabránilo zklamání. Zvlášť v letní sezóně je dobré mít plán na výlet na den předem, aby bylo jisté, že budete moci noc před plánovanou turistickou výpravou spát v klidu. Protože všechny kempy a ubytování jsou v parku rychle obsazeny.

Ať už zvolíte jakýkoliv druh ubytování, nezapomeňte si užít nádhernou přírodu Glacier National Parku. Tento park je jedním z nejlepších míst v USA pro milovníky přírody a na své návštěvě si budete připadat jako v ráji.


Počasí Spojené státy americké Glacier National Park, Montana


Glacier National Park leží v americkém státě Montana a je jedním z nejkrásnějších národních parků v USA. Jeho krasové hory, alpské jezera a lesy jsou domovem mnoha druhů zvířat a rostlin. Park je také známý pro své ledovce, které se díky klimatickým změnám pomalu rozpouštějí.

Počasí v Glacier National Parku se mění poměrně rychle a předpověď ne vždy sedí. Letní měsíce jsou obvykle teplé a suché, s průměrnou teplotou kolem 20 °C. Nicméně, mohou být také chladné a deštivé, takže je lepší si vzít vrstevnaté oblečení a deštník. V noci se teploty mohou snížit na 5-10 °C, takže není od věci mít s sebou teplejší oblečení.

Podzim v Glacier National Parku přináší s sebou svůj vlastní kouzlo. Listy stromů se mění na různé odstíny žluté, oranžové a červené. Teploty se pohybují kolem 10-15 °C přes den a mohou klesnout na nulu v noci. Je lepší si vzít s sebou teplejší oblečení, protože vítr je často větší a chladnější.

Zima v Glacier National Parku je krásná, ale také nebezpečná. Mnohé cesty jsou uzavřené kvůli sněhu a průchody ve vrcholcích hor mohou být mimo provoz. Teploty se pohybují kolem -5 až 5 °C přes den a mohou klesnout na -20 °C v noci. Je nutné být připraven na extrémně nízké teploty a mít s sebou teplé oblečení a vybavení na přežití v případě nouze.

Jaro v Glacier National Parku zažívá období roztání sněhu a ledovců. Některé cesty bývají stále uzavřené a některá jezera zůstanou ještě pod ledem. Teploty se pomalu zvyšují a pohybují se kolem 10-15 °C přes den a mohou klesnout k nule v noci. Vezměte si s sebou vhodné oblečení a boty, které odolají kalu a bahnu.

V obecně platí, že počasí v Glacier National Parku může být velmi změnlivé, takže je vždy lepší si přinést oblečení a vybavení na různé počasí. Navíc, vzhledem k průměrně vysoké nadmořské výšce parku (1600 až 3000 metrů nad mořem) se mohou teploty ve stejném dni lišit o mnoho stupňů podle nadmořské výšky. Proto buďte připraveni na to, že v jedné oblasti parku může být tepleji a v druhé níže mnohem chladnější.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky