Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Spojené státy americké Baltimore, Maryland

Dovolená Spojené státy americké Baltimore, Maryland


Baltimore, Maryland je jedno z nejvýznamnějších měst na východním pobřeží Spojených států amerických. Nachází se ve státě Maryland a přestože tuto destinaci obvykle lidé při plánování své dovolené nezahrnují do svých zájmových okruhů, může být zcela jistě nezapomenutelnou volbou.

Baltimore má mnoho jedinečných památek a míst, která může nabídnout. Pro ty, kteří mají rádi historii a kulturu, tak je tato destinace naprosto ideální. Jednou z nejvýznamnějších atrakcí je zde Vojenské muzeum Merillon-Barracks, což je první úplně nezávislé vojenské muzeum v celých Spojených státech amerických. Muzeum je rovněž domovem hallu slávy Marylandské národní gardy. Další významné muzeum, které rozhodně stojí za návštěvu, je B&O Railroad Museum - muzeum věnované historii amerických železnic. Muzeum se nachází přímo ve středu města a nabízí neuvěřitelný pohled na 19. století.

Přestože jsou mnohá města na východním pobřeží Spojených států známá tím, že nabízí vynikající kuchyni, Baltimore toto ještě překonává vysokou notou. Restaurace v Baltimore jsou skvělým místem, kde můžete ochutnat místní speciality. Například krabová polévka nebo oblíbené steaky jsou zde pochoutkou všech gurmánů. Pro ty, kteří milují ryby, je to navíc ideální příležitost pro ochutnávání čerstvých mořských plodů, porce jsou velké, hlavně si s nimi vždy užijete! To vše samozřejmě napařeno v zřejmě nejlepší americké kvalitě.

Pro turisty, kteří se rádi potápějí do historie a kultury, tak je Baltimore rozhodně ideální volbou pro dovolenou. Toto město nabízí nejenom vynikající jídlo, ale také dolíčí jeho jedinečné vlastnosti prostřednictvím oblíbených muzeí, které ukazují historii Spojených států a Marylandu. Navíc zde můžete najít místa k relaxaci a k odpočinku, ať už se budete toulat po překrásném přístavu a malebných uličkách, nebo se necháte unášet romantikou při procházce pod širým nebem.

Baltimore nabízí něco pro každého, ať už jste milovník kultury, historie, kuchyně nebo zábavy. Je to perfektní místo pro ty, kteří si chtějí užít tuto dovolenou naplno. Takže neváhejte a oživte své cestovatelské sny a vydejte se do města, kde budete mít možnost vidět Spojené státy americké ve všech jejich kráse!


Počasí Spojené státy americké Baltimore, Maryland


Baltimore, Maryland je jedním z nejvýznamnějších měst Spojených států amerických. Nachází se na východě země, v oblasti známé jako Mid-Atlantic region. Město Baltimore je významné pro své kulturní dědictví, jehož součástí je například národní památník Fort McHenry, který se stal symbolem amerického vítězství nad britskými vojsky v průběhu války roku 1812.

Pokud se podíváme na počasí v Baltimore, Maryland, můžeme vidět, že má město typické podnebí Mid-Atlantic regionu, které se vyznačuje mírnými zimami a horkými, vlhkými léty. Průměrná teplota v zimě dosahuje kolem 4°C a v létě až 31°C. Vzhledem k tomu, že se město nachází poblíž pobřeží Atlantského oceánu, mohou sem být přinášeny silné bouře a hurikány.

Baltimore má také vysokou vlhkost vzduchu, což může být v létě velmi nepříjemné. V tomto období může být vzduch velmi nekvalitní a pro astmatiky a osoby s alergiemi může být obtížné dýchat.

Zimní sezóna v Baltimore začíná obvykle jako v listopadu a pokračuje až do března, kdy se průměrné teploty pohybují kolem 4°C. Přestože Baltimore není příliš často zasaženo sněhovými bouřemi, mohou se průtrže mračen stát problémem pro dopravu a komunikaci v oblasti.

Letní sezóna trvá v Baltimore od června do srpna a teploty mohou v této době dosahovat až 31°C. Vzhledem k vysoké vlhkosti vzduchu může být tento čas velmi nepříjemný pro turisty, kteří se nejsou zvyklí na takové počasí.

Celkově lze říci, že počasí v Baltimore, Maryland je typické pro Mid-Atlantic region Spojených států amerických. Město má mírné zimy a horká a vlhká léta, což může být pro cestovatele dosti obtížné. Proto by si turisté měli být vědomi těchto podmínek při plánování svého pobytu v Baltimore a přizpůsobit své plány počasí.


Ubytování Spojené státy americké Baltimore, Maryland


Baltimore, Maryland je skvělým místem pro turisty, kteří hledají něco nového a emocionálního. Město nabízí mnoho zajímavých atrakcí, jako jsou muzea, galerie, historické památky a mnoho dalších. Pokud plánujete navštívit Baltimore, je třeba si zajistit kvalitní ubytování.

V Baltimore je spousta hotelů, které nabízejí pohodlí, výhodnou polohu a skvělé služby. Hotel Kimpton Hotel Monaco Baltimore Inner Harbor je jedním z nejlepších hotelů v tomto městě. Nachází se v srdci města a nabízí nádherný výhled na přístav. Pokoje jsou prostorné a vybaveny všemi potřebnými vymoženostmi. Kromě toho hotel nabízí také kvalitní restauraci a lázně.

Dalším skvělým ubytováním v Baltimore je Hotel Indigo Baltimore Downtown. Nachází se v centru města, kousek od přístavu a mnoha turistických atrakcí. Pokoje jsou vkusně zařízené a nabízejí veškeré moderní vymoženosti. Hotel také nabízí fitness centrum a vynikající restauraci.

Pro turisty, kteří plánují pobyt v Baltimore na delší dobu, může být lepší volbou pronajmout si byt nebo apartmán. Mnoho bytů a apartmánů poskytuje větší prostor a větší soukromí, než co nabízejí běžné hotely. Provize Short Term Rentals nabízí mnoho luxusních bytů a apartmánů v přístavu Baltimore a jeho okolí.

Přístav Baltimore je skvělým místem pro turisty, kteří si chtějí užít plavby po řece Chesapeake Bay. K dispozici je řada různých lodí a výletů, které nabízí pohled na město z trochu jiné perspektivy. Pokud chcete být blízko k této atrakci, doporučujeme Harbour Inn, který je umístěn přímo na pobřeží.

Pro turisty, kteří se chtějí ubytovat v blízkosti turistických atrakcí, je ideální volbou mikrorajon Inner Harbor. Tento oblast nabízí nejlepší z města v docházkové vzdálenosti, včetně National Aquarium, Maryland Science Center a mnoha jiných.

Baltimore je skvělé místo pro turisty, kteří hledají kulturní zážitky a zábavu. Nabízí mnoho luxusních hotelů a apartmánů umístěných v blízkosti turistických atrakcí a přístavu v Baltimore. Bez ohledu na to, kde se rozhodnete pro ubytování, můžete očekávat špičkový servis a vynikající pohodlí v jednom z nekrásnějších měst Ameriky.


Letenka Spojené státy americké Baltimore, Maryland


Letenka do Baltimoru v Marylandu, Spojené státy americké
Pokud plánujete návštěvu Spojených států amerických a zamýšlíte se, že byste se chtěli podívat na město Baltimore v Marylandu, letenka je nezbytným předpokladem vaší cesty. Baltimore, který se nachází na východním pobřeží USA, je nejenom jedním z největších, ale také jedním z nejstarších měst na americkém kontinentu. Jeho přírodní i kulturní krásy vás jistě okouzlí!

Jak najít levnou letenku do Baltimoru v Marylandu?

Letenky do Baltimoru v Marylandu můžete vyhledat a zakoupit jak na internetu, tak i v cestovních kancelářích. Levné letenky bývají k dispozici v různých termínech v závislosti na sezóně a dny, které se odletu týkají. U letenek na internetu se mohou ceny velmi rychle měnit - je tedy dobré využít tzv. portálů pro porovnávání letenek, kde porovnáte různé lety a levné online letenky do Baltimoru v Marylandu od nejlevnějšího po nejdražší.

Co vás čeká v Baltimoru?

Baltimore má mnoho turistických atrakcí a památek, např. unikátní mezinárodní akvárium, kamenné mosty na řece Patapsco, slavnou náměstí Baltimore Inner harbor nebo kulturní centra, jako je Walters Art Museum, The American Visionary Art Museum nebo restaurace s mořskou kuchyní.

Zajímavé je také návštěva míst, kde se připravuje a prodává jedno z nejznámějších valečků v USA - takzvaného hot dogu. Klasický hot dog můžete ochutnat ve stánku "Papouškova" nebo "G&M" v přístavu Inner harbor v Baltimore.

Maryland a okolí Baltimoru nabízí také mnoho zajímavých míst k návštěvě. Výborný je např. region Chesapeake Bay, známý pro mimořádnou faunu a floru. Přístav Baltimore byl také místem, odkud odplouvali mnozí migranti do nového světa po příchodu do Ameriky, což může být inspirací pro hodně turistů a vyznavačů americké historie.

Jak si užít pobyt v Baltimoru?

Ať už se rozhodnete, že chcete trávit čas u řeky nebo v historických strukturách města, mít při pobytu v Baltimoru co dělat je naprosto jisté. Město má co nabídnout a vy ho jen užijete na maximum, pokud budete mít všechno naplánované. Návštěvu Baltimoru si nemusíte plánovat sami, v místě je dostatek turistických informačních středisek a průvodců, kteří vám rádi poradí a předají potřebné informace.

Letenka do Baltimoru v Marylandu může být za velmi pěkné ceny, takže neváhejte a vyzkoušejte, co Baltimor nabízí. Můžete si určitě být jisti, že nebudete litovat této atraktivní destinace!


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené státy americké Baltimore, Maryland


Q: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště BWI do centra města Baltimore?
A: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště BWI do centra města Baltimore, je taxi, Uber nebo Lyft. Další možností je MTA Light Rail nebo autobus.

Q: Kde se nachází nejlepší místa pro turisty v Baltimore?
A: Nejlepší místa pro turisty v Baltimore zahrnují Inner Harbor, Národní akvárium, Baltimorský zábavní park, Muzeum umění Waltera de la Marea a historickou čtvrť Fells Point.

Q: Jaké jsou nejlepší obchody v Baltimore?
A: Nejlepší obchody v Baltimore zahrnují The Gallery at Harborplace, Hampden, Fells Point či Mt. Vernon.

Q: Co stojí za to vidět v Baltimoru?
A: Stojí za to vidět Národní akvárium, Fort McHenry, Baltimorský zábavní park, Městskou katedrálu a historickou čtvrť Fells Point.

Q: Jaké jsou nejlepší restaurace v Baltimoru?
A: Nejlepší restaurace v Baltimoru zahrnují The Food Market, Woodberry Kitchen, Charleston, Thames Street Oyster House a Peter's Inn.

Q: Kde se dají najít nejlepší místa na drink v Baltimoru?
A: Nejlepší místa na drink v Baltimoru zahrnují bar Rye, The Brewer's Art, WC Harlan, raconteur nebo The Elk Room.

Q: Jak se dá nejlépe cestovat po Baltimoru?
A: Nejlépe se dá cestovat po Baltimoru pomocí MTA autobusů, tramvají, metra nebo trolejbusu. Je také populární půjčování kol nebo chůze.

Q: Jaké jsou nejlepší hotely v Baltimoru?
A: Nejlepší hotely v Baltimoru zahrnují Four Seasons Hotel Baltimore, Kimpton Hotel Monaco Baltimore, Hotel Indigo Baltimore Downtown či Royal Sonesta Harbor Court.

Q: Jaké jsou nejvhodnější aktivity pro rodiny s dětmi v Baltimoru?
A: Nejvhodnější aktivity pro rodiny s dětmi v Baltimoru zahrnují Národní akvárium, Baltimorský zábavní park, ZOO v Baltimoru, Maryland Science Center či Horseshoe Casino.

Q: Kde se dá nejlépe nakupovat v Baltimoru?
A: Nejlepší místa pro nákupy v Baltimoru zahrnují The Gallery at Harborplace, Hampden, Mount Vernon a Fells Point.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky