Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Španělsko Menorka

Letenka Španělsko Menorka


Pokud plánujete dovolenou v Španělsku a hledáte destinaci s krásnými plážemi a nádhernou přírodou, Menorka je pro vás ideální volbou. Tato malá Baleárská ostrov nabízí mnoho atraktivit, na které nezapomenete.

Z České republiky do Menorky létají letecké společnosti jako Ryanair, Smartwings či Vueling. Odlétá se z letiště v Praze a let trvá přibližně 2 hodiny. Při včasné rezervaci vám letenka může vyjít velmi příznivě, takže Menorku si může dovolit každý.

Po příletu na ostrov si můžete pronajmout auto, což vám umožní snadné prozkoumání celého ostrova a jeho krás. Pokud preferujete hromadnou dopravu, můžete využít autobusy, které vás převezou do všech koutů ostrova.

Menorka nabízí mnoho krásných pláží s jemným pískem a průzračnou vodou. Mezi nejoblíbenější patří Cala Galdana, Cala Macarella, Son Bou a Cala en Turqueta. Pokud máte rádi pláže méně přeplněné turisty, můžete se vydat na jih ostrova, kde najdete mnoho malých zátok a skrytých pláží.

Menorka se také může pochlubit svými přírodními krásami. Oblast s názvem S’Albufera des Grau je jednou z největších přírodních rezervací v Evropě a nabízí velké množství různých druhů zvířat a rostlin. Pro milovníky turistiky a horských výstupů je Menorka skvělým místem na prozkoumání horského pásma Serra de Tramuntana, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Mimo pláží a přírodních krás nabízí Menorka mnoho kulturních památek a historických měst. Starobylé město Ciutadella je plné památek z dob maurů a Římanů, zatímco Mahón je hlavním městem ostrova s krásnou přístavní čtvrtí.

Menorka je velmi oblíbenou destinací turistů z celého světa a není divu. Krásné pláže, nádherná příroda, kulturní dědictví a skvělé možnosti outdoorových aktivit jsou jen některé z mnoha důvodů proč byste měli Menorku navštívit. Proto neváhejte a zarezervujte si nyní letenku a zažijte nezapomenutelnou dovolenou na ostrově Menorca.


Dovolená Španělsko Menorka


Dovolená Španělsko Menorka

Menorka je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Balerických ostrovech. Nachází se v západní části Středozemního moře a je druhým největším ostrovem v tomto souostroví. Z celého Španělska je Menorka jedním z nejmenších ostrovů, ale to neznamená, že zde není co vidět a zažít. Ostrov nabízí spoustu krásných pláží, turistických tras, zajímavých měst a vesniček a samozřejmě i vynikající gastronomii. Pokud zvažujete dovolenou na Menorce, můžeme vám přinést několik tipů a rad na krásnou a nezapomenutelnou dovolenou.

Nejlepší období pro dovolenou na Menorce

Pokud si vybíráte, které období je pro dovolenou na Menorce nejlepší, určitě byste měli vzít v potaz počasí. Nejlepší období pro návštěvu Menorky začíná v květnu a končí v polovině října. V tuto dobu je počasí příjemné a slunečné, s málem srážek a teplotami přes 25 °C.

Co vidět na Menorce

Menorka nabízí spoustu krásných turistických tras, vesnic a měst, a zajímavých památek. Pokud zůstanete pouze na pláži, nevyužijete potenciál ostrova plně. Za návštěvu rozhodně stojí starověké město Ciutadella, které bylo založeno Římany v roce 123 př. n. l. Město má nádherný historický centrum, ve kterém se nachází katedrála a mnoho dalších památek.

Menorka má také několik zajímavých vesnic, včetně Binibeca, kde se nachází bílé domky v tradičním středomořském stylu. Stejně tak stojí za to vidět vesnici Fornells, která je známá svým přístavem a krásnou pláží. Pokud máte rádi přírodu, určitě byste měli navštívit biosférickou rezervaci Menorky, která byla zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO v roce 1993. Rezervace je domovem mnoha endemických druhů rostlin a zvířat.

Krásné pláže Menorky

Menorka má několik nádherných pláží. Nejbližší letovisko k nejlepším plážím Menorky je Cala en Bosch, které se nachází na jihozápadním pobřeží. Oblast je populární pro své krásné útesy a písečné pláže s křišťálově čistou vodou.

Ostatní nejlepší pláže na Menorce zahrnují Pláž Santo Tomás, kterou doporučujeme pro rodiny s dětmi, kvůli mělké vodě a jemnému písku. Další krásná pláž na ostrově je Cala Mitjana, která je proslulá svou krásnou scenérií a klidnou atmosférou. Pokud chcete navštívit méně turisticky exponovanou pláž, doporučujeme vám Cala Blanca v menší zátoce na západním pobřeží.

Gastronomie Menorky

Menorka má kuchyni založenou na tradičních místních surovinách, jako jsou ryby a mořské plody, zelenina a koření. Existuje celá řada míst, kde si můžete vychutnat ty nejlepší místní speciality. Mezi nejlepší kulinářské zážitky patří paella, kterou si můžete vychutnat nad přístavem v městečku Fornells. Mimo to platí rovněž za zmínku místní specialita sobrasada, kořeněné vepřové klobásy, kterou můžete ochutnat na trhu v Mahonu.

Závěr

Menorka je krásný ostrov, a určitě stojí za to si na něj v závislosti na vašich plánech a zájmech zabalit kufr. Pokud chcete strávit dovolenou na krásných plážích, návštěvě zajímavých vesnic a měst a vynikajících gastronomických zážitcích, Menorka je skvělou volbou. Pokud máte rádi historku a archeologii, Menorca vám to rovněž nabídne - ostrov má několik arabských hradů a další mnohdy jedinečné památky. Ať si ale vyberete jakoukoliv aktivitu, během vaší dovolené na Menorce se vám bude líbit.


Počasí Španělsko Menorka


Menorka je malý ostrov ležící v Středozemním moři, který patří k Baleárským ostrovům. Ostrov je známý svými krásnými plážemi, klidnými zátokami a starobylými památkami. Avšak, jaké je počasí na Menorce?

Menorka má středomořské podnebí, to znamená, že zde jsou mírné zimy a horká léta. Průměrná teplota na ostrově se pohybuje mezi 17-25°C během dubna a října, což znamená, že je to ideální doba pro turisty, kteří chtějí užívat si slunce a tepla. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teplota může dosáhnout až 30°C.

Pokud jste návštěvníci ze severní Evropy, mohou být teploty na Menorce během letních měsíců velmi horké, takže se vám může zdát příjemné trochu ochlazení v moři nebo na pláži. Nejlepší možností je vyhledat stíny a nosit lehké oblečení.

Zima na Menorce je oproti létu chladnější, ale s mírnými teplotami kolem 10-15°C stále příjemnější, než například na severu Evropy. Během této doby může být deštivo, ale většinou neprší dlouho a déšť se rychle střídá s obdobími slunce. Chladnější zimní měsíce mohou být ideální pro ty, kteří si chtějí užít Menorku bez davů turistů.

V období přechodů, jaro a podzim, jsou teploty mírné a příjemné, což umožňuje turistům užívat si krásné pláže a přírodu ostrova v klidnějším období.

Celkově lze tedy říci, že počasí na Menorce bývá velmi příjemné, což z ní dělá ideální místo pro dovolenou. Vzhledem k teplu a slunci je ale nutné si dávat pozor na přehřátí, hydratovat se a chránit svou pokožku a oči před slunečním zářením.


Ubytování Španělsko Menorka


Menorka, nejmenší z hlavních Baleárských ostrovů, se stala zajímavým a oblíbeným turistickým cílem pro lidi z celého světa. A není divu - tato krásná pobřežní destinace nabízí slunečné pláže, úchvatné přírodní scenérie a mnoho historických a kulturních památek.

Pokud plánujete návštěvu Menorky, je důležité zvolit si vhodné ubytování. Tady je náš průvodce pro výběr ubytování na Menorce.

Hotely a apartmány

Menorca nabízí velký výběr hotelů a apartmánů. Pokud hledáte ubytování s výhledem na moře, pak můžete zvolit ubytování v blízkosti pláže. Většina hotelů a apartmánů nabízí i bazén, restaurace a bary.

Pokud hledáte něco trochu luxusnějšího, jako třeba hotel s vlastním golfovým hřištěm, Menorca to také nabízí. Na druhé straně, pokud cestujete s omezeným rozpočtem, Menorca nabízí i levné a cenově dostupné hotely a apartmány.

Vily a chalupy

Pokud hledáte více soukromí a klidu, pronájem vily nebo chalupy může být lepší volbou. Menorca nabízí mnoho luxusních a perfektně vybavených vil s velkými zahradami a bazény.

Pronájem vily bývá často dražší než hotelové ubytování, ale zase poskytuje více soukromí a můžete strávit čas s rodinou nebo přáteli v pohodlí domova.

Na Menorce se najde mnoho agentur, které nabízejí možnosti pronájmu vil a chalup, takže je důležité prověřit si recenze a zkontrolovat si nabízené služby.

Kempy a karavany

Pokud hledáte cenově dostupnou a zároveň přirozenou základnu pro vaše dovolenou, pak by kempování na Menorce mohlo být tou správnou volbou. Menorca má několik kempů, které nabízejí základní vybavení, wc, sprchy a elektřinu.

Pokud cestujete s karavanem nebo obytným autem, Menorca má také několik campů, které poskytují připojení k elektřině a vodě, jakož i sprchy a WC. Většina campů je situována v krásném přírodním prostředí a nabízí skvělou základnu pro turistiku a pěší výlety.

Závěr

Menorca nabízí mnoho možností ubytování pro všechny typy cestovatelů. Od luxusních vil, přes hotely a apartmány až po kempy a karavany. Bez ohledu na to, jaké ubytování vám nejvíce vyhovuje, je Menorca ideálním místem pro relaxující dovolenou v krásném prostředí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Španělsko Menorka


N: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Menorky?
O: Nejlepší čas na návštěvu Menorky je od června do září, kdy je teplota příjemná a je možné si užít slunce a pláže.

N: Jaké jsou nejlepší pláže na Menorce?
O: Menorka má mnoho krásných pláží, ale mezi nejznámější patří Cala en Turqueta, Cala Macarella a Cala Mitjana.

N: Jak dlouho trvá let na Menorku?
O: Let z Evropy na Menorku trvá asi 2-3 hodiny, záleží na místě odletu.

N: Jaká měna se používá na Menorce?
O: Na Menorce se používá euro.

N: Jaká je průměrná cena oběda v restauraci na Menorce?
O: Průměrná cena oběda v restauraci na Menorce se pohybuje okolo 10-15 eur.

N: Jaké jsou nejlepší místa k prozkoumání na Menorce?
O: Mezi nejlepší místa k prozkoumání na Menorce patří Mahón, Ciutadella, Fornells a Menorcan Camí de Cavalls.

N: Jak se dostanu z letiště na Menorce do mého ubytování?
O: Nejlepší možností je využít taxislužbu nebo předem objednat přepravu. Můžete také použít Mibus – autobusovou linku, která spojuje letiště s různými místy na ostrově.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky