Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Slovensko Trnava

Ubytování Slovensko Trnava


Slovensko je krásná země plná kulturního bohatství a historie. Jedním z nejkrásnějších míst v této zemi je město Trnava, nacházející se v západním Slovensku. Trnava je známá jako "město kolíbka" a nachází se zde mnoho historických památek a pamětihodností. Pokud plánujete navštívit Trnavu, musíte znát několik skvělých možností ubytování, které zde naleznete.

Existuje zde celá řada obyčejných hotelů, penzionů a hostelů, které nabízejí možnost ubytování. Ovšem, pokud hledáte něco speciálního, můžete si vybrat z několika možností.

Hotel Spectrum

Jedním z nejlepších hotelů v Trnavě je Hotel Spectrum, který se nachází na okraji města. Tento elegantní a moderní hotel nabízí klimatizované pokoje s vlastní koupelnou a Wi-Fi připojením. Pro hosty jsou k dispozici také moderní wellnes a fitness centrum, což je skvělá možnost pro relaxaci po celodenním prozkoumávání města. Pokud cestujete autem, nebojte se, neboť hotel nabízí svým hostům parkoviště.

Nanebevzatý palác

Další možnost ubytování v Trnavě je Nanebevzatý palác - luxusní penzion v neorenesanční budově z roku 1886, jen pár kroků od historického centra města. V penzionu je k dispozici Wi-Fi zdarma, taverna, saunový svět a celkem 32 pokojů různých kategorií. Penzion se pyšní krásnou zahradou, která je ideální pro odpočinek a relaxaci.

Hotel Premier

Pokud hledáte ubytování v blízkosti historického centra, pak je pro vás nejlepším řešením Hotel Premier. Nachází se kousek od náměstí Svobody, kde se nacházejí i ostatní historické pamětihodnosti. Hotel nabízí klimatizované pokoje s vlastní koupelnou, LED TV, minibarem a Wi-Fi. Pro hosty hotelu je k dispozici útulný hotelový bar.

Hotel Barbakan

Hotel Barbakan se nachází v centru Trnavy, jen několik kroků od Katedrály sv. Jana Křtitele, což je ideální umístění pro ty, kteří chtějí prozkoumat historickou stránku města. Hotel nabízí elegantní a prostorné pokoje s moderními zařízeními a Wi-Fi. Pro hosty jsou k dispozici i parkovací místa před hotelem.

Trnavský penzion

Jinou možností ubytování je Trnavský penzion, který nabízí pohodlné a cenově dostupné ubytování. Penzion se nachází v blízkosti železniční stanice Trnava a nabízí moderní pokoje s Wi-Fi, TV a koupelnou. Pro hosty jsou k dispozici i snídaně servírované v hotelové jídelně a ocení i bezplatné parkování pro vozy hostů, je-li nutné.

Výběr z výše uvedených možností v Trnavě ujasní, že zde máte řadu možností pro dokonalé ubytování během vaší návštěvy. Každý z výše uvedených hotelů a penzionů má něco speciálního, takže si vybírat můžete podle svých představ a potřeb. Pokud plánujete navštívit Trnavu, neváhejte a zarezervujte si některý z těchto skvělých hotelů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovensko Trnava


Promiňte, ale byla bych potřebovala více informací o tématu, o kterém bych měla napsat nejčastější dotazy a odpovědi. Můžete mi prosím poskytnout nějaký kontext nebo téma?


Letenka Slovensko Trnava


Cestování se stalo nedílnou součástí lidského života, a proto jsou letenky populární formou dopravy při dlouhých vzdálenostech. Pokud se chystáte cestovat do Slovenska, letenka Slovensko Trnava je jednou z možností, jak se dostat do tohoto krásného města.

Trnava je malé historické město v západní části Slovenska. Proslavila se svou katedrálou a historickým centrem, které stojí za návštěvu. Díky letenky Slovensko Trnava se můžete snadno dostat do této části země a objevit krásy Slovenska.

Letenky z Prahy do Trnavy a zpět najdete u několika různých leteckých společností, jako je například ČSA a Ryanair. Cena letenky se může lišit v závislosti na období, ve kterém letíte, a na to, kdy si rezervujete letenku. Proto je dobré být včas, abyste získali výhodnější cenu a mohli si ušetřit nějaké to euro.

Letiště v Trnavě je menší, ale moderní a nabízí všechno, co potřebujete při cestování. V letištní hale si můžete koupit občerstvení nebo si nakoupit suvenýry. Taky si zde můžete vyzvednout svůj pronajatý vůz, což je skvělý způsob, jak si v Trnavě udělat výlet.

Díky letenka Slovensko Trnava můžete za velmi krátkou dobu dorazit do města Trnava a začít si užívat jeho krás. Trnava je na turisty připravena celoročně, ale nejlepším obdobím k návštěvě města je jaro a léto, kdy je venku tepleji a můžete si vychutnat pohled na zakrslé pohoří Malé Karpaty.

Celkově lze říci, že letenka Slovensko Trnava je skvělou možností pro ty, kteří chtějí objevovat krásy Slovenska. Můžete si užít pohodovou cestu, na které se budete cítit bezpečně a pohodlně. Trnavu můžete prozkoumat během několika dní, ale pokud máte více času, můžete se vydat i do blízkých obcí a poznat, jak se zde žije. Jedno je jisté, letenka Slovensko Trnava je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí poznat nová místa a zároveň se cítit jako doma.


Počasí Slovensko Trnava


Slovensko je krásna krajina s množstvom rôznych klimatických podnebí. Trnava, ktorá sa nachádza v západnej časti Slovenska, má typický stredoeurópsky kontinentálny podnebný typ. Letá sú teplé a suché, zimy sú mrazivé a zrážok je pomerne málo.

Letá v Trnave sú teplé, avšak nie veľmi horúce. Priemerná teplota v letných mesiacoch sa pohybuje okolo 25 stupňov Celzia. Najteplejší mesiac je júl, kedy teploty sa môžu vyšplhať aj nad 30 stupňov. Často však prichádzajú aj teplejšie obdobia s maximálnymi teplotami vyššími ako 35 stupňov Celzia. Väčšinou v týchto dňoch ale prichádzajú aj búrky a krátke dažde.

Zimy v Trnave sú chladné a priemerná teplota sa pohybuje okolo -5 stupňov Celzia. Najchladnejším mesiacom je január, kedy sa teploty môžu prepadnúť až na -15 stupňov. Zimné mesiace sú tiež menej daždivé ako ostatné obdobia, pričom sneženie môže byť veľmi mohutné a vytvárať nádherné zimné scenérie.

Najväčšie množstvo zrážok padá na jar a na jeseň. V týchto obdobiach prichádzajú aj častejšie búrky a orkány. Na jar sa príroda prebúdza k životu a všetko sa zelená, nočné mrazy sa však môžu vrátiť až do mája. Jesenné obdobie vyžaruje nádherné farebné pestré scenérie s padajúcimi lístkami, no teploty už sú nižšie až veľmi nízke.

Celkovo sa dá povedať, že Trnava má stredne kontinentálny podnebný typ, kde zimy sú chladné a zrážky sa vyskytujú menej často, zatiaľ čo letá sú teplé a suché s pravidelnými zrážkami. Ak plánujete cestu do Trnavy, najvhodnejším obdobím by bolo máj, jún a september. Teploty sú stále príjemné a množstvo zrážok nie je až také vysoké.


Dovolená Slovensko Trnava


Dovolená na Slovensku je stále oblíbenější alternativou k zahraničním letoviskům. Jedno z mnoha krásných měst, které si můžete na Slovensku užít, je Trnava. Toto malebné město ležící v západní části země, je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít skvělý mix historie, kultury, architektury a přírody.

Historicky je Trnava důležitým městem na Slovensku. Ve středověku bylo město centrem kultury a vzdělání, což se odráží v jeho mnoha unikátních architektonických památkách. Jedním z nejvýznamnějších míst je bezpochyby Katedrála sv. Jana Křtitele, která se nachází v samém srdci města. Katedrála patří k nejvýznamnějším sakrálním památkám v Evropě a její věž nabízí nádherný výhled na celé město.

Dalšími zajímavými místy jsou například radnice, klášter františkánů nebo trojice bran, které se nacházejí na okraji historického centra. Navštívit byste také měli Muzeum jazyka a komunikace, které se rozkládá v bývalé synagoze.

Trnava také nabízí mnoho přírodních krás. Jednou z největších a nejkrásnějších zón je Západoslovenské nížinné lesy, které se rozkládají na území několika obcí v okolí města. Zde můžete najít nádherné lesy s pestrou faunou a flórou, zajímavé přírodní památky jako jsou skalní útvary nebo vodopády.

Trnava a její okolí také nabízí mnoho sportovních aktivit. V okolí města jsou k dispozici cyklostezky, turistické trasy a příležitosti k rybolovu. V létě se můžete vykoupat v místních bazénech nebo vyrazit na kanoistiku po řece Malé Karpaty.

Co se týče ubytování, v Trnavě a jejím okolí najdete řadu hotelů, penzionů a dalších možností ubytování. V centru města se nachází mnoho historických budov, které byly přestavěny na moderní hotely a penziony, které nabízejí výborné služby za rozumnou cenu.

Nechybí zde ani mnoho restaurací, kaváren a barů, kde si můžete vychutnat skvělou slovenskou kuchyni a pití.

Vzhledem k tomu, že Trnava se nachází v blízkosti hlavního města Bratislavy, je snadné sem dorazit vlakem nebo autobusem. Z Bratislavy do Trnavy je to jen krátká jízda autem. V létě se zvyšuje i počet autobusových a vlakových spojů mezi těmito městy.

Pokud chcete zažít nezapomenutelnou dovolenou, Trnava a její okolí nabízí mnoho možností, jak prozkoumat krásy Slovenska. Podmaní vás svou jedinečností a půvabem a budete si na ni pamatovat ještě dlouho potom, co se budete muset vrátit domů.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky