Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Šalamounovy ostrovy Anuha Island

Letenka Šalamounovy ostrovy Anuha Island


Šalamounovy ostrovy jsou stát ležící v Tichomoří. Tento exotický kousek země se skládá z mnoha ostrovů, z nichž většina je velmi nedostupná a neobydlená. Nicméně, mezi těmito ostrůvky najdete unikátní klenot - ostrov Anuha Island.

Anuha Island se nachází na jižním konci řetězce ostrovů v provincii Temotu. Ostrov měří pouhých 900 metrů na délku a 500 metrů na šířku a celkem 2,5 km². I přesto, že je velmi malý, je to jeden z nejkrásnějších a nejunikátnějších ostrovů v této oblasti.

Anuha Island má jedinečný tvar, který se podobá kříži. Na ostrově najdete neuvěřitelnou různorodost velryb, žraloků, delfínů, ryb a korálů. Toto místo je rájem pro milovníky potápění a pro ty, kteří touží po klidu a oddechu na opuštěném ráji.

Pokud se chcete dostat na ostrov Anuha Island, můžete to udělat pouze letecky. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety do této oblasti. Můžete si rezervovat speciální let z letiště na ostrově Honiary - hlavním městě Šalamounových ostrovů - nebo z Papuy Nové Guineje.

Lety jsou obvykle možné pouze během jistých měsíců v roce, protože počasí v této oblasti je velmi nestabilní a lety jsou ovlivněny jevy, jako jsou cyklóny a silné vlny. Když se do této oblasti chystáte, mějte na paměti, že se jedná o velmi odlehlou část světa, a proto se připravte na omezenou nabídku služeb a možností.

Celkově lze říci, že ostrov Anuha Island je skrytý klenot Tichomoří. Tento malý, ale krásný ostrov nabízí návštěvníkům krystalově čisté vody, neuvěřitelné množství mořských tvorů a klidné a luxusní prostředí, které zaručí příjemnou a relaxační dovolenou. Pokud toužíte po klidu a odpočinku, neváhejte si objednat letenku na ostrov Anuha Island a prozkoumat tento okouzlující kousek Šalamounových ostrovů.


Počasí Šalamounovy ostrovy Anuha Island


Šalamounovy ostrovy jsou malý souostroví v Tichomoří, nacházející se asi 1500 kilometrů východně od Austrálie. Jedním z největších a nejznámějších ostrovů v této oblasti je Anuha Island, který láká turisty nejen svou krásou, ale i svým příjemným a teplým počasím.

Anuha Island má tropické podnebí s vysokou vlhkostí, ale díky konstantnímu větru je zde příjemnější a snesitelnější horko než v jiných oblastech Tichomoří. Průměrná teplota v průběhu roku se pohybuje mezi 26 a 30 stupni Celsia a i v průběhu noci zde zůstává teplé a příjemné.

Nejoblíbenější dobou návštěvy Anuha Island je období od června do září, kdy se zde vyskytují nižší srážky a menší riziko tropických bouří. V tomto období se také vyskytuje větší množství ryb a mořských živočichů, což je potěší zejména milovníky potápění a šnorchlování.

V období od října do května se na Anuha Island vyskytují vyšší srážky, takže cesty do této oblasti jsou obtížnější a náročnější. Přestože je počasí mimořádně teplé, je zde více záblesků blesků a silné větry.

Anuha Island patří mezi nejoblíbenější turistické cíle v oblasti Šalamounových ostrovů. Kromě krásných pláží, průzračného moře a bohatého mořského života zde také naleznete mnoho dalších zajímavostí v podobě původních kmenů, starých zřícenin a místních trhů. Pokud plánujete návštěvu Anuha Island, ideální je také zvolit si ubytování v jednom z tradičních bungalovů, které se nacházejí přímo u pláže.

Celkově lze tedy říci, že Anuha Island se může pochlubit velice příjemným a teplým počasím, které je ideální pro všechny, kteří hledají útulné místo pro relaxaci a odpočinek. Ať už se rozhodnete navštívit Anuha Island kdykoliv v průběhu roku, určitě vám pobyt zde zůstane v nezapomenutelné paměti.


Ubytování Šalamounovy ostrovy Anuha Island


Šalamounovy ostrovy jsou skupinou ostrovů v jihozápadním Tichomoří, které jsou stále velmi málo známé mezi turisty. Mezi nejkrásnější z nich patří ostrov Anuha Island, který nabízí úchvatný pobyt v překrásném prostředí neypečené přírody, daleko od všeho velkoměstského ruchu.

Anuha Island leží na severovýchodním konci Šalamounových ostrovů, v oblasti, kde se spojují Tichý a Korálový oceán. Tento ostrov je jedním z nejkrásnějších míst na Šalamounových ostrovech a určitě stojí za to ho navštívit pro jeho jedinečnou přírodu a možností relaxace.

Anuha Island nabízí malé, ale krásné a komfortní ubytování, které se skládá z několika bungalovů postavených přímo na pláži. Ty jsou inspirované tradičním designem a kombinují stylové prostředí s moderními pohodlnostmi. K dispozici jsou i výlety na vodu, kde si můžete pronajmout kajak a prozkoumat zátoky.

Na ostrově najdete i rybníky a také si můžete vyzkoušet rybaření. Anuha Island je také známý svým podmořským životem, takže se budete moci potápět a pozorovat korály a ryby v křišťálově čisté vodě.

Celý ostrov je velmi malebný a našlapete si zde hlavně po pěšinách, které vedou celým ostrůvkem. Ostrov si užijete v klidu a pohodě, abyste načerpali plno energie do dalšího života vrátili se zpět do civilizace.

Jednoznačně doporučuji navštívit Anuha Island, pokud hledáte malebné, jedinečné a neobvyklé místo, kde se budete moci uvolnit a odpočinout si. Ubytování je krásné, příjemné a útulné a samotný ostrov nabízí spoustu zajímavostí a aktivit, které z něj dělají ideální místo pro nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Šalamounovy ostrovy Anuha Island


Jaké jsou nejlepší aktivity na Šalamounových ostrovech Anuha Island?
Nejlepší aktivity na ostrově Anuha zahrnují šnorchlování, potápění, plavání, rybaření, projížďky lodí, výlety na nedaleké ostrovy a relaxaci na pláži.

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Šalamounových ostrovů Anuha Island?
Nejlepší čas na návštěvu ostrova je od května do října, když je suché a slunečné počasí.

Jak se dostanu na ostrov Anuha Island?
Na Anuhu Island lze přiletět z letiště v Honiara na Guadalcanalu nebo z letiště v Gizo na ostrově New Georgia. Poté je třeba cestovat lodí nebo hydroplánem.

Kde se můžu ubytovat na Anuha Island?
Na ostrově Anuha se nachází několik hotelů a resortů, včetně Anuha Island Resort a Anuha Island Bungalows.

Jsou na Anuha Island WiFi a telefonní signál?
Anuha Island Resort nabízí bezdrátové připojení k internetu a většina mobilních operátorů má signál na ostrově.

Můžu na Anuha Island platit platební kartou?
Pro platbu hotově i kartou se doporučuje mít dostatek hotovosti, protože ne všechny hotely a obchody přijímají platební karty.

Jaké jídlo se podává na Anuha Island?
Na Anuha se podávají místní speciality, včetně ryb a dalších mořských plodů, tropického ovoce a zeleniny.

Jaké další ostrovy bych měl navštívit na Šalamounových ostrovech?
Další oblíbené ostrovy na Šalamounových ostrovech jsou Guadalcanal, New Georgia, Malaita a Santa Isabel.


Dovolená Šalamounovy ostrovy Anuha Island


Šalamounovy ostrovy jsou překrásným zákoutím světa, které si zatím uchovalo své neokoukané a nedotčené krásy. Mezi turisty stále velmi populární je Ana Island, který nabízí nádhernou přírodu a nezapomenutelné zážitky.

Ana Island se nachází na jižním cípu Šalamounových ostrovů, v Pacifiku asi 2000 kilometrů východně od australského pobřeží. Tento ostrov je největší z ostrovů východně od hlavního města Honiary. Na ostrově žije asi 1500 obyvatel a turisty těší zejména překrásné pláže a úžasné podmořské scenérie.

Jedním z největších lákadel ostrova jsou nádherné pláže s jemným pískem a tyrkysovou vodou. Tyto pláže jsou ideálním místem pro relaxaci a nabízejí mnoho možností k relaxaci a potápění se. Kromě koupání můžete také vyzkoušet šnorchlování, potápění nebo surfování.

Pro turisty, kteří si chtějí prohlédnout zajímavosti, jsou k dispozici místní průvodci, kteří vám poví o zdejších tradicích a kulturních zvyklostech. Ana Island má také velmi hravou hru – rugby, takže pokud jste fanouškem tohoto sportu, můžete se ponořit do atmosféry místního rugbyového zápasu.

Dalším lákadlem ostrova jsou místní trhy, kde si můžete koupit místní speciality a suvenýry, jako jsou různé druhy ovoce a tradiční rukodělné výrobky. Nezapomeňte se také projít okolím, kde najdete mnoho druhů fauny a flóry, které se mohou stát nezapomenutelným zážitkem.

Pokud si budete chtít užít opravdového přírodního zákoutí, můžete se vypravit na jiné ostrovy v blízkosti Anuha Island. Například na ostrově Rennell nebo Bellona Island se můžete vydat na toulky zdejší přírodou, prozkoumávat jeskyně a pozorovat zdejší druhy ptáků.

Výlet na Anuha Island je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo hledá klidnou dovolenou na pláži s překrásnými výhledy a úžasnou přírodou. Pokud si budete chtít užít bujné fauny a flóry, výlet na tento ostrov rozhodně nebudete litovat. Ana Island Vám ukáže, že stále existují krásná místa na této planetě, která stojí za návštěvu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky