Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Řecko Lefkada Kathisma

Dovolená Řecko Lefkada Kathisma


Lefkada patří mezi nejkrásnější řecké ostrovy a Kathisma patří mezi nejkrásnější pláže na tomto ostrově. Pokud tedy plánujete dovolenou v Řecku a hledáte nádherné místo pro relaxaci a koupání, řecká pláž Kathisma je pro vás ideální volbou.

Pláž Kathisma se nachází na západním pobřeží ostrova Lefkada, na úpatí hor Kastro a Elatou. Její písek je velmi jemný a bílý a v kombinaci s tyrkysovou vodou Jónského moře vytváří dokonalou idylu. Pláž má velikost asi jednoho kilometru a je široká kolem 30 metrů, díky čemuž není přeplněná turisty.

Jelikož je pláž Kathisma poměrně izolovaná od ostatních oblastí Lefkady, máte na této pláži pocit úplného odpočinku a soukromí. Můžete si tedy vychutnat sluneční paprsky a užívat si klidné atmosféry pláže.

Pláž Kathisma nabízí také několik možností sportovních aktivit, jako je jízda na windsurfingu nebo kajaku. Díky silnému větru se zde také konají surfařské závody. Pro ty, kteří chtějí najít ideální místo pro potápění, nabízí tato pláž mnoho skrytých zátok s úchvatnými výhledy na moře.

Kromě toho se na této pláži nachází mnoho skvělých restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat řecké speciality a nezapomenutelné výhledy na moře. Na pláži jsou k dispozici také lehátka a slunečníky, které si můžete pronajmout.

Celkově lze říci, že pláž Kathisma je skvělým místem pro dovolenou v Řecku s rodinou nebo s partnerem. Pokud hledáte klidné a nádherné místo s téměř nekonečnou nabídkou aktivit, tato pláž je skvělou volbou. Udělejte si proto čas a navštivte tuto úžasnou pláž a objevte krásy Řecka.


Letenka Řecko Lefkada Kathisma


Letenky do Řecka jsou vždy oblíbenou volbou pro dovolenou plnou slunce, pláží a zábavy. Pokud hledáte ideální destinaci pro svou další dovolenou, měli byste zvážit návštěvu ostrova Lefkada a jeho krásné pláže Kathisma.

Lefkada je ostrov v Jónském moři, který se nachází mezi Korfu a Kefalonii. Ostrov je známý svými plážemi s tyrkysovými vodami, krásnými zátokami a útesy. Kathisma je jedna z nejpopulárnějších pláží na ostrově Lefkada. Tato pláž leží v západní části ostrova a nabízí návštěvníkům bílý písek, průzračnou vodu a úchvatné výhledy na okolní hory.

Pro návštěvu pláže Kathisma je nejlepší cesta přes letiště v Preveze, které se nachází na pevninské části Řecka, nedaleko od Lefkady. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety z mnoha evropských destinací do Prevezy. Po příjezdu na letiště v Preveze můžete pokračovat po silnici na ostrov Lefkada, kde je pláž Kathisma snadno dostupná.

Na ostrově Lefkada najdete také mnoho dalších pláží, které stojí za návštěvu, a také typickou řeckou architekturu a historická místa. Mezi hlavní turistické atrakce řadíme město Lefkada, které je domovem mnoha restaurací, barů a obchodů, a také mnoho památek a chrámů.

Lefkada a pláž Kathisma jsou ideální destinací pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou na pláži, ale nechtějí se vzdát zážitků města a kultury. Výhodou tohoto místa je, že si můžete užít klidné a romantické chvíle, ale také zajímavé a zábavné aktivity.

Výběr letenky do Řecka a návštěva ostrova Lefkada s pláží Kathisma je bezpochyby skvělou volbou pro vaši další dovolenou. Vydejte se do Řecka, kde vás čekají teplé slunce, krásné pláže a zážitky, které budete chtít prožívat znovu a znovu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Lefkada Kathisma


1. Jaká je nejlepší doba roku na návštěvu Kathismy?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Kathismy je od června do září, kdy jsou teploty příjemné a moře teplé.

2. Jak se dostanu na Kathismu?
Odpověď: Na Kathismu se nejlépe dostanete autem, které můžete pronajmout na letišti. Alternativně můžete využít místní autobusovou dopravu.

3. Je vhodné pro rodiny s dětmi?
Odpověď: Ano, Kathisma je vhodná i pro rodiny s dětmi, ale je třeba být opatrný kvůli vlnám a proudům v moři.

4. Kde najdu ubytování na Kathismě?
Odpověď: Na Kathismě je možné najít ubytování jak v okolí pláže, tak i v blízkém okolí. Nejlepší je vyhledat ubytování předem online.

5. Které aktivity jsou možné na Kathismě?
Odpověď: Na Kathismě si můžete užít koupání, slunění, ale také windsurfing, potápění nebo vodní lyže.

6. Jaká je voda v moři na Kathismě?
Odpověď: Voda v moři je velmi čistá a průzračná, ale může být dosti vlnitá, takže buďte opatrní při koupání.

7. Existuje na Kathismě nějaká restaurace nebo kavárna?
Odpověď: Ano, na Kathismě najdete několik restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni a pití.

8. Jaké jsou další pláže v okolí Kathismy?
Odpověď: V okolí Kathismy je mnoho dalších pláží, jako například Egremni, Porto Katsiki, Milos Beach, Kathisma Beach nebo Kalamitsi Beach.


Ubytování Řecko Lefkada Kathisma


Řecko je krásná země plná úchvatných scenérií a nádherných míst k návštěvě. Jedním z nejlepších míst, kde si můžete užít nádhernou dovolenou, je ostrov Lefkada. Tento krásný ostrov nabízí návštěvníkům úžasnou kombinaci písečných pláží, křišťálově čistého moře a panoramatických hor.

Jednou z nejkrásnějších pláží na Lefkadě je pláž Kathisma. Tato pláž se nachází v okolí vesnice Agios Nikitas a je jednou z nejpopulárnějších na ostrově. Pláž Kathisma leží u podnoží hory, což dává návštěvníkům neuvěřitelný výhled na moře i okolní krajinu.

Chcete-li si užít pláž Kathisma v plné kráse, je třeba si vybrat správné ubytování. Naštěstí v okolí této pláže najdete mnoho skvělých možností pro ubytování. Následující jsou některé z těch nejlepších možností ubytování na pláži Kathisma.

1. Enodia Hotel

Enodia Hotel je malý, příjemný hotel, který se nachází v přímořské vesnici Agios Nikitas, která je situována blízko pláže Kathisma. Hotel nabízí pohodlné pokoje s balkony a klimatizací. Hosté si mohou užít také malé zahrady s bazénem a krásným výhledem na moře.

2. Pansion Filoxenia

Pansion Filoxenia se nachází v okolí pláže Kathisma a je ideálním ubytováním pro ty, kteří hledají klidný a přátelský pobyt. Tento penzion nabízí jednoduché a čisté pokoje s balkony a klimatizací. Hosté si mohou vychutnat krásnou zahradu s bazénem a bar na pláži.

3. Villa Elia

Villa Elia je krásná vila, která se nachází v klidné oblasti v blízkosti pláže Kathisma. Vila nabízí ubytování ve dvou nebo třech ložnicích, všechny mají klimatizaci a balkon s výhledem na moře. Hosté si mohou také užít krásný bazén a terasu se slunečníky a lehátky.

4. Vasiliki Villa

Vasiliki Villa je krásná vila, která se nachází v přímořské vesnici Agios Nikitas, jen několik minut jízdy od pláže Kathisma. Vila nabízí útulné pokoje s balkony a klimatizací. Hosté si mohou užít bazén s výhledem na moře, zahradu a kostelík, který se nachází hned vedle vily.

Jak vidíte, na pláži Kathisma najdete mnoho skvělých možností pro ubytování. Tato pláž je opravdu nádherná a stojí za návštěvu. Vyberte si jednu z uvedených možností ubytování a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Řecku.


Počasí Řecko Lefkada Kathisma


Lefkada je malý ostrov nacházející se v Jónském moři nedaleko pevninského Řecka. Své návštěvníky láká nádhernými plážemi, které jsou jedny z nejkrásnějších v celé Evropě. Jednou z nejpopulárnějších pláží ostrova je Kathisma, která nabízí bílý písek a krásné tyrkysové moře.

Pokud se chystáte na dovolenou na Lefkadě a plánujete navštívit pláž Kathisma, je důležité vědět, jaké počasí v této oblasti panuje. Léto na ostrově je obvykle velmi horké a suché, s teplotami často přesahujícími 30 stupňů Celsia. V červenci a srpnu může být vysoká vlhkost, což může výrazně ovlivnit komfort turistů.

Na druhou stranu, jaro a podzim jsou ideální období pro návštěvu Lefkady a pláže Kathisma. Teploty jsou příjemné a stále dostatečně teplé, aby se dalo koupat v moři. V těchto obdobích bývá také méně turistů, což znamená méně lidí na pláži a obecně klidnější atmosféru.

Při plánování návštěvy pláže Kathisma je třeba brát v úvahu také možnost dešťových srážek. Ty se mohou vyskytnout v průběhu celého roku, ale obvykle jsou častější v zimě a na jaře. Během letních měsíců jsou srážky méně pravděpodobné, ale stále je dobré být připraven na neočekávané přeháňky.

Celkově platí, že počasí na Lefkadě a pláži Kathisma je velmi příjemné, ať už se jedná o horké léto nebo mírnější jaro a podzim. Přestože může být občas deštivé, většinu času budete mít dobrou příležitost užívat si slunce, písek a krásné tyrkysové moře. Navíc se Lefkada a její pláže řadí mezi jednu z nejkrásnějších turistických destinací v Evropě, takže stojí za to navštívit a zažít to sám!


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky