Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Řecko Lefkada Agios Nikitas

Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Lefkada Agios Nikitas


Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Lefkady?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Lefkady je od května do září.

Dotaz: Jak se dostanu na Lefkadu?
Odpověď: Na Lefkadu se můžete dostat letadlem na letiště v Preveze nebo autem přes most do města Lefkada.

Dotaz: Jaká je nejlepší pláž v Agios Nikitas?
Odpověď: Nejlepší pláž v Agios Nikitas je Kathisma, která je dlouhá asi 1 km, má bílý písek a modré moře.

Dotaz: Kde se dá dobře najíst v Agios Nikitas?
Odpověď: V Agios Nikitas se dá dobře najíst v restauracích Dmitris a Rachi, které nabízejí tradiční řecká jídla.

Dotaz: Kolik stojí ubytování v Agios Nikitas?
Odpověď: Cena ubytování v Agios Nikitas závisí na sezóně a typu ubytování, ale průměrná cena za noc je kolem 50-60 eur.


Ubytování Řecko Lefkada Agios Nikitas


Řecko je jedním z nejoblíbenějších dovolenkových cílů, a to především díky svému bohatství na krásné a teplé pláže, historická města plná kulturních památek a také díky bohaté nabídce ubytování. V tomto článku se zaměříme na jedno z nejoblíbenějších letovisek na ostrově Lefkada, Agios Nikitas, a na možnosti ubytování zde.

Agios Nikitas je malebné rybářské městečko, které se nachází na západní straně ostrova a je obklopené krásnými zátokami a plážemi. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají klid a krásnou přírodu. Agios Nikitas je také skvělým výchozím bodem pro prohlídku ostrova Lefkada.

Pokud hledáte ubytování v Agios Nikitas, máte na výběr z několika možností. Některé z nejlepších hotelů a apartmánů jsou umístěný přímo ve městě u pláže.

První možností je hotel Milos, který se nachází jen kousek od pláže. Hotel nabízí pokoje s výhledem na moře a také mají vlastní balkóny. Kromě toho, disponuje bazénem s výhledem na moře a večeře se podává v restauraci u moře.

Další možností je hotel Santa Marina, který se nachází uprostřed malé obce Agios Nikitas. Hotel nabízí pokoje s vlastními balkóny, klimatizací a satelitní televizí. Hosté si mohou také vychutnat bazén a grilovat na terase.

Pro ty, kteří hledají něco trochu rozmanitějšího, jsou k dispozici apartmány. Jedním z nejlepších apartmánů v Agios Nikitas jsou Pericles Studios, které jsou umístěné v centru městečka. Každý apartmán má vlastní terasu nebo balkón s výhledem na moře a jsou vybaveny kuchyňským koutem a satelitní TV.

Dalším skvělým apartmánarem je Villa Olivio, která se nachází na úpatí hory a nabízí krásné výhledy na moře a na celý ostrov. Každý apartmán má balkón či terasu a je umístěný v krásné zahradě s bazénem.

Kromě těchto možností najdete v Agios Nikitas také mnoho dalších hotelů a apartmánů v různých cenových relacích. Všechny nabízejí skvělé služby a umístěni jsou přímo u moře, jen kousek od krásných pláží, na velmi klidném místě.

Celkově se dá říci, že ubytování v Agios Nikitas je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klidné a malebné místo na dovolenou. Z městečka je snadný přístup na sopečné břehy a také na krásné pláže, které najdete v okolí. Vyberte si, co vám nejvíce vyhovuje a užijte si skvělou dovolenou v Agios Nikitas, v samotném srdci krásného ostrova Lefkada.


Počasí Řecko Lefkada Agios Nikitas


Lefkada je krásný ostrov, který se nachází v Jónském moři v Řecku. Turisté z celého světa přijíždějí především pro krásné pláže a teplo, které panuje v létě. Městečko Agios Nikitas, které se nachází na západním pobřeží ostrova, je oblíbené pro svou klidnou atmosféru a krásné pláže.

Letní počasí na ostrově Lefkada v Agios Nikitas je převážně slunečné a teplé. Nejteplejším měsícem v roce je srpen, kdy průměrná teplota dosahuje 30°C. V červenci a srpnu jsou teploty běžně přes 25°C a v září se teploty obvykle pohybují kolem 23°C. V noci teploty klesají na příjemných 18-19°C.

V létě na Lefkadě převládají modrá obloha a slunce. Většinou se nevyskytují žádné srážky a mokré dny jsou velmi vzácné. Právě tato suchá s tím spojená klidná období jsou nejvhodnější pro turisty, kteří chtějí v klidu odpočívat na pláži a užívat si krásné okolí.

Také voda v moři je v teplých měsících velmi teplá, s teplotami kolem 25-26°C v červenci a srpnu. Voda na plážích v Agios Nikitas bývá obvykle klidná, což je ideální pro koupání a vodní sporty. Jónské moře je velmi čisté a průzračné, takže je ideální pro šnorchlování a potápění.

I když jsou léta velmi teplá a suchá, na ostrově Lefkada jsou v zimě průměrné teploty kolem 13-15°C. Tento chladnější období bývá využíváno pro turistickou sezónu, kdy na ostrov přijíždí davy turistů kvůli regionálním památkám a turistickým atrakcím.

V každém případě stojí Agios Nikitas na Lefkadě za prozkoumání. Krásné pláže, slunce a jasné modré moře jsou perfektní pro každého, kdo hledá klid a relaxaci na dovolené v Řecku.


Letenka Řecko Lefkada Agios Nikitas


Lefkada je jedním z nejkrásnějších řeckých ostrovů, který se nachází v Jónském moři. Tento ostrov je obklopen tyrkysově modrou vodou a je plný okouzlujících pláží, malebných vesniček a památek. Mezi nejpopulárnější místa na ostrově patří určitě Agios Nikitas, které je oblíbeným letoviskem turistů z celého světa.

Pro cestu na Lefkadu je nejlepší využít leteckou dopravu, protože ostrov nemá přímé napojení na silniční síť. Letenky na Lefkadu jsou k dispozici přes řadu leteckých společností, ale nejčastěji nabízejí lety z hlavního města Řecka, Athén.

Z Prahy se létá do Athén pravidelně z celého roku a cesta trvá zhruba 2,5 hodiny. Z Athén se pak vydávají lety na Lefkadu, které trvají přibližně hodinu.

Po přistání na letišti v Lefkadě je možné využít služeb taxi nebo zapůjčit si auto, abyste se snadno dostali do letoviska Agios Nikitas, které se nachází na západním pobřeží ostrova. Cesta do letoviska trvá zhruba 25 minut.

Agios Nikitas je malé, ale velmi malebné letovisko, které nabízí mnoho možností pro aktivní i odpočinkovou dovolenou. Pláže jsou zde naprosto úchvatné, s bílým pískem a tyrkysovou vodou. V letovisku se nachází také několik restaurací, kaváren a obchodů s místními suvenýry.

V blízkosti letoviska Agios Nikitas se také nachází mnoho dalších krásných pláží, jako je třeba Kathisma nebo Porto Katsiki, které patří mezi nejkrásnější pláže na celém ostrově.

Lefkada je krásný řecký ostrov plný moře, slunce a dobrodružství. Pokud hledáte místo na dovolenou, kde si užijete krásné pláže, místní kulturu a zároveň se odpočinete od stresu každodenního života, pak vám doporučujeme navštívit Agios Nikitas na Lefkadě.


Dovolená Řecko Lefkada Agios Nikitas


Pokud plánujete letní dovolenou s krásnou pláží a úžasným výhledem na moře, pak je Lefkada na řeckém ostrově jednou z možností, která by na vás mohla zapůsobit. Dnes se podíváme na oblast Agios Nikitas na západní straně ostrova, která nabízí nejen skvělé pláže, ale také malebnou vesničku a klidné prostředí, ideální pro rodinnou dovolenou nebo romantický pobyt pro dva.

Agios Nikitas se nachází v těsné blízkosti pláže Kathisma, kterou můžete snadno dosáhnout autobusem nebo autem. Pláž je velká a sandová, s možností pronájmu slunečníků a lehátek a nabízí několik možností pro sportovní aktivity na vodě. Pokud si rádi prohlížíte západ slunce, pak je pro vás Kathisma tou pravou volbou, neboť je to jedna z nejhezčích a nejromantičtějších pláží na ostrově.

Kromě pláže Kathisma se v Agios Nikitas nachází i pláž Milos, která je úzká, malá a opuštěná, takže pokud toužíte po klidnější atmosféře, je to pro vás tou pravou volbou. Nedaleko této pláže se nachází také malá jeskyně, kterou můžete prozkoumat.

V Agios Nikitas samotném se nejedná pouze o pláže, ale také o malebnou vesničku, která je plná tradičních tavern a kaváren. Zde můžete ochutnat tradiční řeckou kuchyni, kterou doporučujeme vyzkoušet. V celé oblasti jsou také cesty pro pěší turistiku a cykloturistiku, takže si můžete užít pohybu na čerstvém vzduchu a zároveň poznávat krásy této oblasti.

Pokud máte rádi různé vodní aktivity, pak můžete na kajaku nebo na paddle boardu prozkoumat pobřeží a skrýt se v tajemných jeskyních a turisticky oblíbené pláže.

Celkově je Agios Nikitas skvělou volbou pro ty, kteří hledají klid a krásné pláže. Pokud máte rádi romantické západy slunce, tuto oblast nemůžete minout. V létě je zde dostatek turistů, ale není to nejrušnější oblast Řecka, takže můžete i v klidu relaxovat a užívat si dovolenou.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky