Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Polsko Elbląg

Dovolená Polsko Elbląg


Pokud hledáte únik z každodenního stereotypu a přitom máte chuť poznat něco nového, rozhodně doporučujeme navštívit polské město Elbląg. Leží nedaleko polsko-ruské hranice a nabízí bohatou historii, architekturu a krásnou přírodu.

Elbląg se nachází na břehu řeky Elbląg, poblíž Baltského moře. Historie města sahá až do 13. století, kdy zde vyrostla pevnost a postupně se zde objevila i řemesla a obchod. Během 17. a 18. století prošlo město přestavbou v barokním a rokokovém stylu, což dnes lze vidět při procházce po historickém centru.

Kromě památek můžete navštívit také tuto krásnou oblast a její okolí a prožít aktivní dovolenou. Na nedalekém kanálu Elbląg – Ostróda se nachází unikátní systém vodních zdymadel, který umožňuje plavbu po kanále na lodi s vysokým výtlakem nebo kajaku. Pokud jste milovníky adrenalinu, můžete si také užít sjezd na kánoi po řece Elbląg.

Při procházce po městě se jistě nevyplatí nechat si ujít kostel svatého Mikuláše s pověstí o zraněném ptáčkovi, historický dům s výstavou městské historie a muzeum v Michaeliski věži. Poblíž města se nachází také Fort Boyen, který byl postaven v 19. století jako obranná pevnost a dnes slouží jako muzeum a turistická atrakce.

V současné době je Polsko bohužel na červeném seznamu kvůli koronavirové pandemii, ale pokud situace dovolí cestovat, je Elbląg skvělým cílem pro aktivní dovolenou s bohatou historií a krásnou přírodou.


Ubytování Polsko Elbląg


Polsko nabízí návštěvníkům neuvěřitelné přírodní krásy, historické památky a bohatou kulturu. Mezi těmito mnoha zajímavostmi leží město Elbląg, které nabízí nejen zajímavé památky, ale také komfortní ubytování.

Elbląg každý rok láká turisty z celého světa. Nachází se uprostřed Pomoří, kde se setkávají řeky Elbląg a Oleśnica. Krásné prostředí, historické památky a mnoho možností outdoorových aktivit, to jsou důvody, proč sem lidé rádi jezdí.

Při hledání ubytování není v Elblągu problém, protože jsou zde k dispozici možnosti pro každý vkus a rozpočet. V městě najdete luxusní hotely, stylové apartmány, útulné penziony a dokonce i kempy.

Začněme u luxusních hotelů. Jeden z nejlepších je Hotel Młyn, který se nachází v historickém mlýně - budově, která byla postavena v roce 1875. Hotel nabízí komfortní pokoje s klimatizací, bezplatné Wi-Fi a parkování. K dispozici jsou také relaxační služby, jako je sauna a masáže.

Dalším skvělým hotelem je Hotel Elbląg, který se nachází v centru města. Nabízí moderní a prostorné pokoje s klimatizací, minibarem a LCD televizorem. K dispozici je také restaurace, kde si můžete vychutnat místní kuchyni nebo mezinárodní speciality.

Pokud hledáte ubytování s vlastním stravováním, můžete se rozhodnout pro apartmány. Jeden z nejlepších je Apartamenty przy Starówce, který se nachází v historickém centru města. Apartmány jsou plně vybavené a mají kuchyni, obývací pokoj a samostatné ložnice. Blízkost restaurací vám dává možnost ochutnat místní jídla.

Pro ty, kteří preferují útulná a rodinná ubytování, jsou vhodné penziony. Jeden z nejlepších v Elblągu je Guest House Przy Dolinie, který se nachází v malebné čtvrti Dolina Miłości. Máte zde k dispozici prostorné a pohodlné pokoje s vlastní koupelnou a bezplatným Wi-Fi. Tento penzion také nabízí možnost posezení venku s grilem a pohledem na okolní les.

Pro outdoorové nadšence jsou v Elblągu také k dispozici kempy. Jeden z nejlepších je Kemping Marina, který se nachází na břehu řeky. Nabízí stanování nebo pronájem chaty, ale také koupaliště, různé sporty na vodě a restauraci.

Jak vidíte, Elbląg nabízí mnoho možností pro ubytování. Vyberte si to, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám a užijte si krásy tohoto nádherného města.


Počasí Polsko Elbląg


Elbląg je město v severovýchodním Polsku, které leží u řeky Elbląg. Celkově se nachází v oblasti s mírným podnebím, přičemž klima je ovlivněno blízkostí Baltského moře. Elbląg má průměrnou roční teplotu 8,3 °C a střední roční srážkové množství 527 mm.

V létě se průměrná teplota pohybuje mezi 18 a 22 °C. Nejteplejší měsíc je červenec s průměrnou teplotou 21,4 °C. Ovšem mohou se vyskytnout i horké dny s teplotami okolo 30 °C. V létě jsou srážky poměrně rovnoměrně rozložené po celém období, s průměrným srážkovým množstvím 52-64 mm měsíčně.

V zimě je průměrná teplota okolo -3 °C, nejchladnější měsíc je leden s průměrnou teplotou -4,5 °C. Mezi nejchladnější měsíce patří i únor, když se průměrná teplota pohybuje kolem -4,2 °C. V zimě jsou srážky poměrně nízké a jejich množství se pohybuje kolem 20-30 mm měsíčně.

Podzim a jaro jsou charakteristické nestabilitou počasí s řadou deštivých dnů. V období podzimu padá průměrně 59,1 mm srážek měsíčně, zatímco v období jara je to průměrně 52,8 mm.

Celkově lze říci, že počasí v Elblągu je poměrně stabilní a nevýrazné, s mírnými změnami v průběhu roku. Lidé se mohou těšit na teplá léta a chladné zimy, kdy možná padne i sníh. Ať už jste v Elblągu kdykoliv v roce, vždy si můžete užít krásné procházky po městě a po okolí.


Letenka Polsko Elbląg


Letenky do Polska jsou v poslední době velmi oblíbené. Jedním z měst, které stojí za návštěvu, je Elbląg. Toto historické město se nachází na severu Polska, nedaleko od Gdaňsku. Zde se setkáte s jedinečnou architekturou, která zahrnuje gotické kostely a barokní paláce. Pokud plánujete cestu do Polska a hledáte letenku do města Elbląg, můžete být překvapeni, jak jednoduché to je.

Většina turistů letí do Polska skrze hlavní letiště v Varšavě nebo v Krakově. Tyto lety jsou velmi časté a mohou být poměrně levné, ale pokud hledáte letenku do města Elbląg, můžete se obrátit na některé z menších leteckých společností, které nabízejí lety z různých evropských měst nebo přistávají v blízkých letištích.

Jednou z těch leteckých společností, která nabízí lety z různých měst, je Ryanair. Tato společnost létá na letiště v Gdaňsku, které je asi hodinu jízdy od Elblągu. Poté co přistanete v Gdaňsku, máte možnost jet autobusem, vlakem nebo pronajmout si auto a dorazit do Elblągu. Tento městský vůz nabízí pohodlný způsob nakupování, prohlídky a další aktivity. Pro ty, kdo chtějí mít větší volnost, je však zřejmě mezi těmito možnostmi nejlepší si pronajmout auto.

Jinou možností je přistát na letišti v Baltijsku, což je město, které se nachází ještě blíže k Elblągu. Toto letiště provozuje německá letecká společnost Lufthansa. Zde se však většinou jedná o lety ve spojení s německými městy. Pokud máte zájem o tyto lety, měli byste při rezervaci letenky sledovat, zda je tento let součástí vaší cesty.

V každém případě existuje mnoho možností, jak si zakoupit letenku do Elblągu a využít tak všech předností, které tento krásný polský město nabízí. Zde naleznete kromě architektury také kulturní akce, které se konají celý rok. Proto neváhejte a vyrazte na cestu plnou adrenalinu a dobrodružství, objevte krásy Polska a získejte zážitky, které budou po celý život nezapomenutelné.


Nejčastější dotazy a odpovědi Polsko Elbląg


Některé nejčastější dotazy a odpovědi související s Polskem a městem Elbląg zahrnují:

1) Je v Polsku platná evropská měna a kde mohu směnit peníze?

Ano, v Polsku je platná euro nemá, ale mohou být směněny na polské zloté. Směnárny jsou k dispozici na letištích, nádražích a většině velkých měst.

2) Jaké jsou dopravní možnosti z letiště do Elblągu?

Letiště nejblíže Elblągu se nachází v Gdaňsku, které je vzdálené přibližně 1,5 hodiny jízdy autem. K dispozici jsou také autobusové a vlakové spoje mezi Gdaňskem a Elblągem.

3) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Elblągu z jiných částí Polska?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Elblągu z jiných částí Polska, je vlak nebo autobus. Vlaky a autobusy jezdí pravidelně z většiny polských měst, jako je Varšava, Gdaňsk, Krakov, Wroclaw nebo Poznaň.

4) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Elblągu?

Nejlepší doba na návštěvu Elblągu je v létě, kdy jsou teploty příjemné a mnoho kulturních akcí a festivalů probíhá v této oblasti.

5) Kde se nachází nejlepší restaurace a kavárny v Elblągu?

Elbląg nabízí celou řadu restaurací a kaváren, které nabízejí místní kuchyni i mezinárodní jídla. Mezi nejlepší patří Restauracja Ratuszowa, Kredens Cafe & Restaurant a Restauracja Szekla.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky