Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Peru Chachapoyas

Nejčastější dotazy a odpovědi Peru Chachapoyas


Otázky:

1. Co je Peru Chachapoyas?

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Peru Chachapoyas?

3. Jak se dostat do Peru Chachapoyas?

4. Jaká je cena za vstup do archeologických zón v Peru Chachapoyas?

5. Kam v Peru Chachapoyas stojí za návštěvu?

6. Co je Chachapoya kultura?

7. Kde se nachází nejznámější archeologické naleziště v Peru Chachapoyas?

8. Jak dlouho by měla být návštěva Peru Chachapoyas?

Odpovědi:

1. Peru Chachapoyas je historické město v severní části Peru, které je známé svými archeologickými nalezišti a překrásnou krajinou.

2. Nejlepší čas na návštěvu Peru Chachapoyas je v období od dubna do října, kdy je nejlepší počasí.

3. Nejjednodušší cesta do Peru Chachapoyas je letecky z Limy nebo Chiclaya. Alternativně se můžete dostat autobusem či autem, avšak je to delší cesta.

4. Cena vstupu do archeologických zón v Peru Chachapoyas se liší, většinou se pohybuje kolem 10 USD.

5. V Peru Chachapoyas stojí za návštěvu mnoho míst, jako např. Kuélap, maurské hrobky Revash, vodopády Gocta, slavný Sarcófag Karajía a mnoho dalších.

6. Chachapoya kultura byla prekolumbovská kultura, která byla aktivní v období mezi 800 a 1470 našeho letopočtu.

7. Nejznámější archeologické naleziště v Peru Chachapoyas je Kuélap, což je obřadní středisko Chachapoya kultury a pevnost.

8. Doporučujeme alespoň 3 až 4 dny, aby byl dostatek času na prohlídku archeologických nalezišť a okolní přírody.


Dovolená Peru Chachapoyas


Pokud hledáte netradiční dovolenou s prvky dobrodružství a objevování neznámých koutů světa, zvažte možnost navštívit město Chachapoyas v Peru. Toto historické město západně od peruánských And nabízí jedinečnou kombinaci překrásné přírody a fascinujících zbytků starodávných kultur.

Chachapoyas bylo v minulosti domovem Chachapoyanů, bojovnického a nezávislého kmenového svazu, který se dokázal ubránit nejen Inkům, ale i španělským dobyvatelům. Dnes je město spojené s nádherným přírodním prostředím, kde se lze vydat na pěší túry nebo dojet na koni do okolí a objevovat zákoutí údolí, skalní rokle, vodopády a nepopsatelně krásné výhledy.

V Chachapoyas nemáte ale možnost uvidět jen přírodu, ale také zbytky pozůstatků starých kultur, jako jsou tajemné hrobky a hrobky, které připomínají mayské pyramidy, ale také zbytky pevností a chrámů této fascinující kultury. Jednou z nejvýznamnějších památek v oblasti je Kuelap, obrovský opevněný komplex vysoký 3 000 metrů nad mořem, který se skládá z více než 400 kruhových domů, včetně detailního zpracování s dolomitovými kameny.

V této oblasti se nachází také jedna z nejdelších a nejhlubších závraků v jižní Americe, zvaný Gocta. Vodopád vybíhá ze stěn krajiny ohromující výšky 771 metrů a je obklopen překrásnou tropickou vegetací. Navíc jsou oblasti doplněné zvuky ohromujícího hřmotu vodopádu.

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, která vám nabídne nekonečné dobrodružství, objevení fascinující kultury a okouzlující okolní krajiny, neváhejte a vydejte se do Chachapoyas v Peru. Tato oblast je plná překvapení a úžasných zážitků, při kterých se budete cítit jako opravdový objevitel.


Letenka Peru Chachapoyas


Pokud toužíte po dobrodružství v exotické destinaci, neváhejte se vydat do Peru a navštívit město Chachapoyas. Toto okouzlující město se nachází v regionu Amazonas a je obklopeno nádhernou přírodou, historickými památkami a kulturou místních obyvatel.

Letenky do Peru jsou přístupné z mnoha destinací po celém světě. Pokud hledáte levnou letenku, můžete využít srovnávacích portálů a najít nejvýhodnější variantu pro Vaši cestu. Letiště Jorge Chávez v Limě je největším letištěm v Peru a slouží jako hlavní vstupní brána do země.

Po příletu do Limy můžete pokračovat do Chachapoyas. Cesta trvá asi 20 hodin autobusem nebo 2 hodiny letadlem. Letiště v Chachapoyasu se nachází pouhých 10 minut od centra města. Můžete si tak vybrat variantu, která nejlépe vyhovuje Vašim plánům.

Chachapoyas je ideální destinací pro ty, kteří milují přírodu a historické památky. Nejvíce turistů sem prý přijíždí právě kvůli úchvatnému Národnímu parku Kuelap, který se rozkládá na ploše 35 000 hektarů. Tento národní park je důležitým archeologickým nalezištěm, na kterém se nachází ruiny mnoha stavby z období Chachapoya. Mezi nejvýznamnější památky v parku patří hrad Kuelap a vězeňská věž Revash. Výlet do parku určitě stojí za to a slibuje nezapomenutelný zážitek.

Dalšími zajímavými místy v okolí jsou například vodopád Gocta, archeologická naleziště Karajía a Leymebamba, kde se nachází Muzeum Mallki. Zde naleznete expozice o historii kultury Chachapoya, včetně mumifikovaných těl a předmětů, které byly objeveny během archeologických výzkumů.

Pokud hledáte nezapomenutelné dobrodružství, v Chachapoyasu jsou k dispozici různé aktivity jako trekking, rafting a paragliding. Takže pokud hledáte kombinaci adrenalinu a krásné přírody, v Chachapoyasu určitě najdete to, co hledáte.

V Chachapoyasu a jeho okolí je kromě toho množství možností pro ochutnávku tradiční kuchyně a nákup místních řemesel.

Pokud tedy hledáte nezapomenutelný zážitek, letenka do Chachapoyasu v Peru je skvělou volbou. Vydejte se na dobrodružnou cestu plnou úchvatné přírody, historie a kultury.


Počasí Peru Chachapoyas


Chachapoyas je město v severním Peru a nachází se v nadmořské výšce 2 335 metrů nad mořem. Město se nachází v obklopení And a Amazonie, což má vliv na jeho klima. Letní měsíce jsou obvykle suché, zatímco v zimě dochází k vyššímu srážkovému úhrnu.

Letní měsíce v Chachapoyas jsou od prosince do března. Teploty v průměru dosahují 21 °C, ale během dne mohou stoupat až na 28 °C. Tyto měsíce jsou známy pro své slunečné dny a nízkou vlhkost. To proto, že během letních měsíců proudí suchý a horký vzduch z And do regionu.

Zimní měsíce v Chachapoyas jsou od května do září. Průměrná teplota se během zimy snižuje na 14 °C, zatímco během noci může klesnout až na 7 °C. Zimy jsou obvykle deštivé a vlhké, s vyšším srážkovým úhrnem. To je způsobeno tím, že během zimy je vzduch v regionu studený a vlhký.

Zkrátka, počasí v Chachapoyas je velmi různorodé díky jeho geografické poloze. Letní měsíce jsou suché a slunné, zatímco zimní měsíce jsou deštivé a vlhké. Proto je důležité, aby při plánování cesty do Chachapoyas brali návštěvníci v úvahu sezóny a počasí, aby si mohli užít co nejvíce z tohoto krásného města a jeho okolí.


Ubytování Peru Chachapoyas


Peru nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě, a jedním z nich je město Chachapoyas. Nachází se v oblasti Amazonas a je to ideální místo, odkud můžete objevovat nádhernou přírodu, historické památky a kulturní atrakce. Pokud plánujete cestu do Chachapoyas, budete potřebovat také vhodné ubytování. V tomto článku se podíváme na různé možnosti ubytování v tomto krásném městě.

1. Hostely

V Chachapoyas existuje mnoho hostelu a penzionů vhodných pro turisty s nízkým rozpočtem. Hostely poskytují levné ubytování a některé z nich nabízejí i snídaně. Mezi nejlepší hostely patří Casa de Flor, Hostal La Casona, nebo Hostal Revash. Můžete se těšit na základní pohodlí, přátelskou atmosféru, společné prostory a další.

2. Hotelové pokoje

V Chachapoyas je také mnoho hotelů s jednotlivými pokoje a výhodami, jako jsou restaurace, lázně a bazény. Některé z nich nabízejí také turistické plány a pomáhají s organizací výletů. Vhodné hotely pro turisty v tomto městě jsou Hostal El Chillo, Hotel Chachapoyas Plaza, nebo La Xalca Hotel.

3. Bungalovy

Pokud chcete mít více soukromí, můžete zvolit ubytování v bungalovech, které najdete za městem. Tyto bungalovy jsou samostatné domky v zemi, často s terasou, kuchyňským koutem a někdy dokonce i s výhledem na řeku nebo lesy. Mezi nejoblíbenější bungalovy patří Bungalows Rumi Huasi.

4. Hosté ve vesnici

Pokud chcete zažít život v pravé peruánské vesnici, můžete se rozhodnout pro ubytování u místních obyvatel. Tato možnost se stává stále populárnější mezi turisty, kteří chtějí poznat zemi a její kulturu zblízka. Hospodářství v Kuelapu je jedním z nejlepších míst, kde si můžete zarezervovat ubytování.

Kamkoliv se rozhodnete jet, ujistěte se, že jste si vybrali to pravé ubytování, které splňuje vaše požadavky na rozpočet, úroveň pohodlí, a lokalitu. Chachapoyas nabízí velké množství ubytování pro různé typy návštěvníků, takže jistě najdete to pravé pro vaše potřeby. A teď už zbývá jen se těšit na vaši cestu do tohoto úžasného koutu Peru!


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky