Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Paraguay San Juan Bautista

Dovolená Paraguay San Juan Bautista


Paraguay není mezi turisty zdaleka tolik známou destinací, jako jsou například sousední Argentinská Patagonie nebo Brazílie s Rio de Janeirem a Amazonií. Přesto se ale rozhodně má co nabídnout, zejména pak město San Juan Bautista, které se nachází v severní části země.

San Juan Bautista není místem, kam byste se vydali za obrovským množstvím památek a atrakcí, které by byly přímo určeny pro turisty. Je to ale ideální místo pro ty, kteří hledají klid a autenticitu. Samotné městečko působí stále velmi tradičním dojmem a zachovává si mnoho drobných zvyků a tradic.

Určitě je dobré zmínit právě tradice spojené s místním kostelem svatého Jana Křtitele (San Juan Bautista). Ten byl postaven již v roce 1596 a dodnes se na jeho území konají místní slavnosti. Ty jsou spojené s tancem a hudbou, kterou hraje živá kapela. Místní se při těchto příležitostech také oblékají do tradičních kostýmů a na ulicích se objevují i dobytčí spřežení. V noci se pak u kostela konají ohňostroje, které přitahují velké množství lidí.

Pro milovníky přírody pak může být zajímavým cílem blízký národní park San Rafael. Ten je přístupný po silnici z města, která sama o sobě nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. Park se rozkládá na ploše 760 km² a nabízí množství cest a stezek, které vedou přes horské hřebeny a lesy. Mezi nejvýraznější atrakce patří nepochybně vodopády Ita Letra, kde se voda zřítí ze skalní stěny do výšky 70 metrů.

V městečku samotném se pak můžete projít historickou čtvrtí, kam se mnoho z turistů vůbec nedostane. Uvidíte zde malebné domky s červenými střechami a různobarvými fasádami, obchůdky se starožitnostmi a mnoho místních stánků, které nabízí tradiční pokrmy. Mezi místní speciality patří například chipa, což je pečivo z maniokové mouky a sýra, nebo sopa paraguaya, což je druh slaného koláče.

Závěrem pak lze jen dodat, že Paraguay a San Juan Bautista mohou být skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí vyhnout turistickým polohám a zažít něco autentického a tradičního. Město a jeho okolí nabízí krásnou přírodu, zajímavou historii a malým odpočinkovým místem ve srovnání s jinými částmi Latinské Ameriky.


Ubytování Paraguay San Juan Bautista


Paraguay je země plná kultury, historie a přírodních krás. Pokud se plánujete vydat do města San Juan Bautista, určitě nebudete litovat. San Juan Bautista je hlavní město departementu Misiones, který se nachází v jihovýchodním cípu Paraguaye. Toto město nabízí řadu možností pro ubytování turistů, ať už hledáte luxusní hotel nebo levnější variantu. V tomto článku Vám představíme několik zajímavých možností ubytování v San Juan Bautista.

Hotel Villarrica

Hotel Villarrica je nejluxusnější hotel v San Juan Bautista. Tento hotel nabízí špičkové ubytování pro náročné turisty, kteří chtějí zažít komfort jako doma. Hotel se nachází v centru města a nabízí svým hostům moderně zařízené pokoje s klimatizací, TV, minibarem a bezplatným Wi-Fi připojením. Hosté též mohou využít bazén, který se nachází na střeše hotelu s výhledem na město. V ceně ubytování je také zahrnuto snídaně. Hotel Villarrica je ideálním místem pro turisty vyhledávající luxusní zážitky.

Hostal Del Sol

Hostal Del Sol je stylový hostál, který nabízí příjemné a útulné ubytování za rozumnou cenu. Hostal se nachází v centru města a nabízí hostům 14 pohodlně zařízených pokojů. Všechny pokoje jsou vybaveny klimatizací, TV, minibarem a bezplatným Wi-Fi připojením. Hostal Del Sol také disponuje společenskou místností, kde se hosté mohou relaxovat a setkat se s dalšími cestovateli. V ceně je zahrnutá snídaně a parkování na místě je zdarma.

Posada La Rosita

Pokud hledáte ubytování v přírodě, určitě stojí za návštěvu Posada La Rosita. Tato ubytovna se nachází asi 20 km od města San Juan Bautista. Posada má perfektní polohu v srdci pralesa, což umožňuje turistům pozorovat místní zvířata a rostliny. Posada La Rosita nabízí hostům 5 rustikálních a dobře vybavených pokojů. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou, klimatizací, ventilátorem a Wi-Fi připojením. Hosté Posada mohou využít venkovní bazén s výhledem na prales a restauraci, která nabízí místní speciality.

San Juan Bautista je středem kultury a historie v Paraguayi, a to se odráží i v nabídce ubytování. Nezáleží na tom, jaké jsou Vaše preference - luxusní hotel, levná nebo přírodní ubytování, San Juan Bautista nabízí možnosti pro každého. Je to ideální základna pro cestovatele, kteří hledají dobrodružství a více poznání. Naplánujte si svou cestu a užijte si Paraguay v tom nejlepším světle!


Nejčastější dotazy a odpovědi Paraguay San Juan Bautista


1) Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v San Juan Bautista?
Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce patří kostel San Juan Bautista, historický náměstí Plaza de los Héroes, Muzeum misijního života a Klášter Nuestra Señora de la Asunción.

2) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do San Juan Bautista?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do San Juan Bautista, je letadlem z hlavního města Asunción. Existují také autobusové a vlakové spoje ze širšího regionu.

3) Jaké jsou nejlepší hotely v San Juan Bautista?
Odpověď: Mezi nejlepší hotely v San Juan Bautista patří Hotel El Jardín, Hotel Guarani San Juan Bautista a Hotel Las Residentas.

4) Co je typické jídlo v San Juan Bautista?
Odpověď: Typické jídlo v San Juan Bautista je "chipa", což je kukuřičný chléb, který se dělá podobně jako argentinské "medialunas". Dalšími oblíbenými jídly jsou "sopa paraguaya" (paraguayská polévka) a "locro" (polévka s masem).

5) Je v San Juan Bautista bezpečno cestovat?
Odpověď: Ano, San Juan Bautista je relativně bezpečné místo pro cestování. Nicméně, turisté by měli být obezřetní a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je nepřivolávání pozornosti na cenné předměty a vyhýbání se nebezpečným místům v noci.


Počasí Paraguay San Juan Bautista


Paraguay je země s tropickým klimatem, a to je patrné i v San Juan Bautista, městečku nacházejícím se na jihu země. Toto město leží v departamentu Misiones, a je jedním z nejstarších měst v Paraguayi, s bohatou historií a kulturním dědictvím.

Co se týče počasí, San Juan Bautista má relativně stálé teploty po celý rok, s minimálními rozdíly mezi jednotlivými měsíci. Průměrná teplota v létě dosahuje 35°C, zatímco v zimě se pohybuje kolem 20°C. Nejvíce srážek padá v období od listopadu do dubna, což odpovídá období dešťů v zemích s tropickým podnebím.

Navzdory tomu, že San Juan Bautista se nachází v tropické zóně, zažívá město relativně mírné klima díky poloze uzavřené mezi pohořími. To také dělá z San Juan Bautista ideální místo pro pěší turistiku, s množstvím turisticky zajímavých míst a přírodními krásami, které stojí za to vidět.

Mezi další oblíbené aktivity v San Juan Bautista patří návštěvy místních muzeí, jako je muzeum Casa de las Artesanías, které se specializuje na tradice a řemeslo regionu Misiones. Město také slaví svátek svatého Jana Křtitele, během něhož se konají různé kulturní akce a slavnosti, které oslavují místní tradice a kulturu.

San Juan Bautista je tedy skvělým místem pro ty, kteří hledají tropické počasí s mírnými teplotami, ale chtějí také objevit mnoho zajímavých a historických míst. Ať už se jedná o pěší turistiku, návštěvu kulturních památek, nebo jen relaxaci na pláži, San Juan Bautista nabízí něco pro každého.


Letenka Paraguay San Juan Bautista


Paraguay je zeměm bohatou na přírodní krásy, historické památky a různorodou kulturu. San Juan Bautista je město, které se nachází v departementu Misiones v jižním Paraguayi. Pokud cestujete do Paraguaye, navštívit San Juan Bautista by mělo být v vašem itineráři na prvním místě.

Pokud s sebou máte letenku Paraguay San Juan Bautista, letíte nejprve do Asunciónu, hlavního města Paraguaye. San Juan Bautista je od Asunciónu vzdálen asi 270 km a cesta trvá asi 4 hodiny autem nebo autobusem.

Nejlepší způsob, jak se dostat do města San Juan Bautista, je najmout si auto nebo využít služby taxíka. Pokud cestujete po Paraguaye, měli byste mít na paměti, že silnice jsou poměrně špatné a auta často jezdí zpomalenou rychlostí. Nicméně, pro důkladné prozkoumání města a jeho okolí, je osobní automobil skvělý volbou.

Město San Juan Bautista bylo založeno jezuity v roce 1691 jako součást redukcí. Tyto misionářské osady sloužily k christianizaci původních obyvatel a zároveň jim poskytovaly ochranu proti portugalským banditům, kteří se snažili porvat zemi s Španěly.

San Juan Bautista je zvláštní tím, že je to jediné jezuitské město v Paraguaye, kde je stále dochováno původní urbanistické uspořádání. Typickými jezuitskými prvky zde najdete náměstí s kostelem a školou, které sloužily k vzdělávacímu účelu, a dům rektora, kde žil a pracoval správce redukce.

Dalšími zajímavými místy v San Juan Bautista jsou muzeum a archeologické naleziště. Muzeum představuje kulturní dědictví obyvatel tvořené původními obyvateli a vlivem evropských osadníků. Archeologické naleziště je vytvořeno z kamenných ruin, které zde najdete a nabízí zvyklosti a tradice Guaraníů.

Ve městě San Juan Bautista a jeho okolí lze taktéž podniknout různé outdoorové aktivity v přírodě, jako turistiku, rybolov, lov nebo rafting.

Celkově vzato, cestování do San Juan Bautista v Paraguayi je fascinující zážitek. Jestliže máte chuť prozkoumat mimořádnou historii, přírodu a kulturu této země, letenka Paraguay San Juan Bautista by pro vás mohla být tou správnou volbou.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky